Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dziesięć najciekawszych wydarzeń w świecie gier w 2008 roku - część 1

41 postów w tym temacie

Mi to i Lara nie pasuje i GTA.

>szypek26 ma 100%rację. GTA IV na PC to jak dla mnie porażka roku. Tak nawiasem mówiąc to jestem prawie pewien, że gdyby zamienić tytuły GTA IV i Saints Row 2 to wszyscy i tak piali by z zachwytu nad GTA IV a tam, że w Saints Row 2 jakiś Nico przyjechał do Ameryki phi to już było. Ale tamta druga gra to GTA. GTA!!!! Sam tytuł wystarczy, że gra już przed premiera uznawana jest za mega hiper ultra wielką.

Wyjąłeś mi to z ust.

Gta jest fajne ale do czasu bo bardzo szybko sie nudzi tak jak to już ztwierdził użytkownik kordzio1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym dodać, że (przynajmniej dla mnie) ważnym wydarzeniem jest "wyjście" Resident Evil 5 na PC :]. Które to jest przewidywane na drugi kwartał 2009.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 21:20, szeretucha napisał:

Witam. Chciałbym dodać, że (przynajmniej dla mnie) ważnym wydarzeniem jest "wyjście"
Resident Evil 5 na PC :]. Które to jest przewidywane na drugi kwartał 2009.

cos mi sie wydaje ze troche nie trafiles w temat a jezeli chodzi o najwieksze wydarzenie to chyba jednak powrot GTA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez dwóch zdań najważniejszym tegorocznym wydarzeniem świata gier komputerowych jest zapowiedź trzeciej części, legendarnej już serii Diablo. Sam, oglądając czerwcowe WWI Blizzard''a, cieszyłem się jak dziecko.

IMO pomyłką jest tutaj pojawienie się GTA IV - w całej rozciągłości zgadzam się z użytkownikiem
szypek26... Mało to było świetnych gier? Co z Drakensang, Metal Gear Solid 4, King''s Bounty: The Legend czy Stalker: Clear Sky? A Deus Ex 3 to pies? Mam nadzieję, że chociaż jeden z wymienionych przez mnie wcześniej tytułów doczeka się wzmianki w drugiej części "Dziesięciu najciekawszych wydarzeń w świecie gier".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 19:11, Azuredragon napisał:

Zarówno pierwsze jak i drugie wydarzenie oceniam bardzo negatywnie.
O ile potrafię przeboleć wykupienie studia Pandemic, o tyle nie potrafię przeboleć przejęcia
BioWare. Studio odpowiedzialne za Baldur''s Gate zmuszone zostanie do wydawania gier
na czas. Boję się, że część jej produkcji podzieli los nowego Need for Speeda, który
został, według większości recenzentów, wydany o wiele za wcześnie. Wyobrażacie sobie
niedopracowanego, rojącego się od błędów cRPGa?


Bez problemu. Wyobrażam sobie również action RPG-a nazywanego, zupełnie przez przypadek (?), RPG-iem.

Dnia 30.12.2008 o 19:11, Azuredragon napisał:

Do tego z wszystkimi tymi idiotycznymi zabezpieczeniami, do których przyzwyczaiło nas chociażby Spore.


Otóż to. I teraz wyobraź sobie, że EA przejmuje Take Two, a wraz z nimi prawa do takich marek jak Civilization, Bioshock, GTA, XCOM, Mafia i wszystkie konkurencyjne serie sportowe 2K (m.in. NBA, NHL, NBL). Inna sprawa, że zarząd T2 tak naprawdę chce sprzedać firmę EA razem z całym jej dziedzictwem - czekają tylko na odpowiednią ofertę. :(

Dnia 30.12.2008 o 19:11, Azuredragon napisał:

Co do fuzji Activision z Vivendi na początku nastawiony byłem pozytywnie. Niestety wszelkie
następstwa tego zdarzenia sprawiły, że zacząłem przeklinać tą fuzję. Przeciwwaga dla
Electronic Arts przeistoczyło się w jego kopię.


I tak to się właśnie kończy - taki jest świat korporacji. Choć trzeba przyznać, że nawet dużo mniejsze firmy myślą w ten sposób ---> LucasArts.

Dnia 30.12.2008 o 19:11, Azuredragon napisał:

Przykłady? Upadek jednej ze składowych Vivendi,


Notabene Pepsi nie napisał, że chodzi o Vivendi Games, a nie całe Vivendi.

Dnia 30.12.2008 o 19:11, Azuredragon napisał:

czyli Sierry,


IMO powinni Sierrę zlikwidować - traktując ich w ten sposób, po prostu upokarzają tę markę - choć tak naprawdę z tamtej Sierry została tylko nazwa i logo. Z drugiej strony - kto o jej świetności jeszcze pamięta? A był czas, kiedy Sierra trzęsła całą branżą.

Dnia 30.12.2008 o 19:11, Azuredragon napisał:

opuszczenie kilku fajnych licencji (Ghostbusters, Riddick, Brutal Legend),


Wyrządziliby wielką przysługę branży, gdyby pozbyli sięlicencji przygodówkowych - wszystkich Questów, Gabriela Knighta, Larry''ego i wielu innych.

Dnia 30.12.2008 o 19:11, Azuredragon napisał:

na szczęście znaleźli się wydawcy, którzy przyjęli te pozycje pod swoje opiekuńcze skrzydła.


Oł je. Brutal Legend przejęło EA. Po prostu super.

Dnia 30.12.2008 o 19:11, Azuredragon napisał:

Coś jeszcze? Oczywiście. Przerobienie Guitar Hero i Call of Duty w tasiemce.


"Zróbmy z tym coś fajnego".

Wystarczyło obejrzeć konferencje Sony, MS i Nintendo na tegorocznym E3, by zrozumieć, dlaczego złe są rządy ludzi, którzy graniem się nie hańbią.

---------------

A co do reszty newsa:

Same słowa Johna Riccitiello świadczą o wysokiej klasie obu ekip deweloperskich.

Faktycznie, to jest wyznacznik tego co dobre i złe. zwłaszcza w innym znaczeniu niż finanse.

--

O "relacji" (a raczej sprawozdaniu) z wizyty panny Alison, Pepsi nie powinien wspominać - nie dość, że tydzień po fakcie, to jeszcze bez czegoś tak oczywistego (dla mnie) jak wywiad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 21:49, Vojtas napisał:

Bez problemu. Wyobrażam sobie również action RPG-a (...)


Weź mnie nie strasz! :P

Dnia 30.12.2008 o 21:49, Vojtas napisał:

Wyrządziliby wielką przysługę branży, gdyby pozbyli się licencji przygodówkowych - wszystkich Questów, Gabriela Knighta, Larry''ego i wielu innych.


Rzeczywiście coś w tym jest. Ostatnia część Larry''ego to była kompletne porażka, a następna część nie zapowiada się wcale dobrze. :/

Dnia 30.12.2008 o 21:49, Vojtas napisał:

Oł je. Brutal Legend przejęło EA. Po prostu super.


A tak... zapomniałem o tym konkretnym przypadku. Chodziło mi o to, że pozostałe dwa tytuły są teraz w rękach Atari. Mam nadzieję, że wydawca nie spartoli sprawy i wyda naprawdę dobre, dopracowane pozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej by było opisać 100 najciekawszych/najważniejszych wydarzeń roku 2008... bo jak opiszecie 10, to nikomu nie dogodzicie, bo każdy oczekuje czegoś innego.
Mnie brakuje zapowiedzi Diablo III. Poza Diablo III w świecie gier nic mnie chyba "aż tak bardzo" nie zainteresowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 23:16, eBayo napisał:

Łatwiej by było opisać 100 najciekawszych/najważniejszych wydarzeń roku 2008... bo jak
opiszecie 10, to nikomu nie dogodzicie, bo każdy oczekuje czegoś innego.
Mnie brakuje zapowiedzi Diablo III. Poza Diablo III w świecie gier nic mnie chyba "aż
tak bardzo" nie zainteresowało.


po to tekst jest podzielony na dwie części w ten sposób ludzie piszą w komentarzach co tam się powinno znajdować a potem redaktor wybiera co by tu wpisać żeby wszystkim dogodzić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wyobrażacie sobie niedopracowanego, rojącego się od błędów cRPGa?

Oczywiście, a doskonałym na to przykładem jest Gothic 3 : Forsaken Gods

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Bez problemu. Wyobrażam sobie również action RPG-a (...)

Dnia 30.12.2008 o 23:07, Azuredragon napisał:

Weź mnie nie strasz! :P


Im dłużej się temu przyglądam, tym bardziej dochodzę do wniosku, że ostoją prawdziwych RPG-ów są firmy zupełnie nieznane za Zachodzie. To one są w stanie podtrzymać linię rasowych RPG-ów, a nie BioWare pod skrzydłami EA. BTW - dostałem pod choinkę King''s Bounty. ;)

Dnia 30.12.2008 o 23:07, Azuredragon napisał:

Rzeczywiście coś w tym jest. Ostatnia część Larry''ego to była kompletne porażka, a następna
część nie zapowiada się wcale dobrze. :/


To nie był Larry Laffer, tylko Larry Lovage, jego bratanek. Dobrze że chociaż zostawili Laffera w spokoju, tak samo jak zostawili Ala Lowe''a. Tak czy siak zamiana przygodówki na zestaw prostackich zręcznościowych minigierek to po prostu profanacja. I pokazuje jednocześnie stosunek wielkich korporacji do tego gatunku. Na pohybel s...om.

Dnia 30.12.2008 o 23:07, Azuredragon napisał:

> Oł je. Brutal Legend przejęło EA. Po prostu super.
A tak... zapomniałem o tym konkretnym przypadku. Chodziło mi o to, że pozostałe dwa tytuły
są teraz w rękach Atari. Mam nadzieję, że wydawca nie spartoli sprawy i wyda naprawdę
dobre, dopracowane pozycje.


Rozumiem Tima Schafera, bo tonący brzytwy się chwyta. Myśl, że wyda to EA nie jest zbyt pocieszająca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 11:04, Vojtas napisał:

Im dłużej się temu przyglądam, tym bardziej dochodzę do wniosku, że ostoją prawdziwych
RPG-ów są firmy zupełnie nieznane za Zachodzie. To one są w stanie podtrzymać linię rasowych
RPG-ów, a nie BioWare pod skrzydłami EA. BTW - dostałem pod choinkę King''s Bounty. ;)


Gratulacyje! :) I faktycznie - King''s Bounty z Katauri, Wiedźmin z CD-Projekt, Drakensang z Radon Labs... Wschód rządzi ;) Jedyna nadzieja dla Zachodu to Dragon Age. A i to nie jest wszak pewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście bardziej podobało się Saints Row 2. GTA4 było mniej miodne, co nie zmiania faktu, że dobrze mi się grało.
Czy fuzja Bioware z EA nie zaszkodzi, przekonamy się po wydaniu Dragon Age.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 12:16, ja33no napisał:

Mi osobiście bardziej podobało się Saints Row 2. GTA4 było mniej miodne, co nie zmiania
faktu, że dobrze mi się grało.
Czy fuzja Bioware z EA nie zaszkodzi, przekonamy się po wydaniu Dragon Age.


EDIT:
Nawet jeżeli Bioware zejdzie na psy, to przecież dalej powstają dobre RPG! Drakensang, Wiedźmin... nie jakaś strzelanka typu Fallout 3 (nie mówię, że gra zła, ale nie jest to typowe RPG, które dużo osób uwielbia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić GTA 4 jak będzie po polsku. Nie mam zamiaru co jakiś czas patrzeć w słowniku co oznacza wyraz którego nie znam,W GTA 4 nie grałem, ale podejrzewam, że jest tam raczej amerykańska wersja języka angielskiego, część słów się różni i pewnie jeszcze czasami ci gangsterzy jakimś slangiem gadają. Cenega niestety po raz kolejny dostała w swoje brudne łapska fajną grę. Nie rozumiem jak w dzisiejszych czasach można nie wydawać gier na PC po polsku, czy inni wydawcy tak robią, CD Projekt ostatnio to nawet gry na konsole polonizuje (np. Fable 2, Gears of War 2, Saints Row 2 itp), a gdyby Cenega przetłumaczyła gta i premiera byłaby 2 miesiące później to nie dosć że lepiej by się grało to jeszcze gra byłaby z mniejszą ilością błędów (no bo patche wyjdą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najważniejszym wydarzeniem w roku 2008 było ogłoszenie przez Square Enix na E3, że zdecydowanie najmocniejszy exclusive PLAYSTATION 3 wyląduje także na Xbox360. Dobrze pamiętam to ogromne poruszenie na forach. Nienawiść jednych i radość drugich :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 14:01, KrisK91 napisał:

Moim zdaniem najważniejszym wydarzeniem w roku 2008 było ogłoszenie przez Square Enix
na E3, że zdecydowanie najmocniejszy exclusive PLAYSTATION 3 wyląduje także na Xbox360.
Dobrze pamiętam to ogromne poruszenie na forach. Nienawiść jednych i radość drugich :]

Zwłaszcza na zagranicznych - do tej pory na GameTrailers.com gdy się o tym wspomni, sypią się drzazgi. ;)

A Lara IMO boska!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 11:36, Fomorian napisał:

Gratulacyje! :)


THX. Nie odpalałem jeszcze, chcę skończyć to, co zacząłem.

Dnia 31.12.2008 o 11:36, Fomorian napisał:

I faktycznie - King''s Bounty z Katauri, Wiedźmin z CD-Projekt, Drakensang
z Radon Labs... Wschód rządzi ;)


Wschód Cywilizacji Europejskiej. ;)

Dnia 31.12.2008 o 11:36, Fomorian napisał:

Jedyna nadzieja dla Zachodu to Dragon Age. A i to nie jest wszak pewne.


I może jeszcze Alpha Protocol? Aczkolwiek coś czuję, że ten ostatni pod względem mechaniki będzie nieco przypominał Deus Ex 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 11:44, Vojtas napisał:

> Jedyna nadzieja dla Zachodu to Dragon Age. A i to nie jest wszak pewne.

I może jeszcze Alpha Protocol? Aczkolwiek coś czuję, że ten ostatni pod względem mechaniki
będzie nieco przypominał Deus Ex 1.


Powiedziałbym, że to taki Deus Ex w stylu Mass Effect. Choć sam ciekaw jestem tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować