Zaloguj się, aby obserwować  
bolter

UNIA !!!

34 postów w tym temacie

Dnia 05.02.2006 o 21:22, Budo napisał:

Unia ma tyle wad ile zalet, ale gorzej by się stało jakbyśmy nie dołączyli. Ale euro podziękujemy,
nie chce takich cen jak na zachodzie Ł-ropy.


Piwo w knajpie kosztuje tyle samo. Ciuchy są tańsze, benzyna droższa. Ale nic tak Cię nie złupi jak wczasy nad polskim Bałtykiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.02.2006 o 21:28, Pan_Sza napisał:

Piwo w knajpie kosztuje tyle samo. Ciuchy są tańsze, benzyna droższa. Ale nic tak Cię nie złupi
jak wczasy nad polskim Bałtykiem :)


Mówisz o Polsce czy o strefie euro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2006 o 21:36, paweusz napisał:

a z kolei benzyna w Polsce jest jedną z najdroższych w UE


Wiem, dlatego Niemcy tankują w Polsce. Sąsiedzka pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2006 o 21:28, Pan_Sza napisał:

> /.../
Piwo w knajpie kosztuje tyle samo. Ciuchy są tańsze, benzyna droższa. Ale nic tak Cię nie złupi
jak wczasy nad polskim Bałtykiem :)

No, nie wiem. O ile za komuny chciałbym być w Unii, to jak się przyjrzałem, do czego to zmierza (a zmierza do Związku Socjalistycznych Republik Europejskich) to przestało mi się to podobać. I konsekwentnie jestem przeciwny. Wspólny rynek - tak, zniesienie ceł, tak, swobodny przepływ ludzi, finansów, tak, wspólne prawo -nie! idiotyczne wspólne normy (z krzywizną banana włącznie)- nie! równanie podatków w górę, nie!unijna biurokracja nie!, co zresztą mam wyliczać... To co zostało z projektu Ojców Założycieli Unii to karykatura ich pomysłu.
Wspólna waluta też nie. A że ceny poszły w górę, to wiem po własnych zakupach. Koszt utrzymania psa wzrósł o 25%!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2006 o 21:32, Pan_Sza napisał:

> Mówisz o Polsce czy o strefie euro?

A Ty? :)


Nie wiem już sie zgubiłem Za trudne pytania zadajesz :P
Jedno jest pewne, nie chce euro ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja: Piwo w knajpie kosztuje tyle samo. Ciuchy są tańsze, benzyna droższa. Ale nic tak Cię
nie złupi jak wczasy nad polskim Bałtykiem :)
Ty: No, nie wiem.

Ciuchy, wczasy czy benzyna? :) Pomijam już różnice cen nowych samochodów, elektroniki.

Dnia 05.02.2006 o 21:50, KrzysztofMarek napisał:

I konsekwentnie jestem przeciwny. Wspólny rynek - tak, zniesienie ceł, tak, swobodny przepływ
ludzi, finansów, tak, wspólne prawo -nie!


Ten wątek jest taki z przymrużeniem. Po co zmieniać go w pole bitwy? Mamy "własny".
Istnieją dwie możliwości: "tak" lub "nie". Śmiem twierdzić, że mniej stracimy na bytności w Unii niż tworzeniu ksenofobicznego państwa prawicy. Z tą całą gównianą otoczką: wychowanie patriotyczne (jakbyś sam nie wiedział, co dzieciom przekazać), wykonywanie legalnych poleceń urzędników (J. Kaczyński).
Ja wiem, Ty wiesz, że w Unii są państwa, których drogą iść nie powinniśmy (choć jest tak obecnie).
Ja wiem, Ty wiesz, że w Unii są państwa, które mają niezłą dynamikę rozwoju.

Dnia 05.02.2006 o 21:50, KrzysztofMarek napisał:

idiotyczne wspólne normy (...), itd.


Tu już za szeroko to ująłeś, bym mógł odpowiedzieć w trzech, pięciu, stu pięćdziesięciu zdaniach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2006 o 22:27, Pan_Sza napisał:

Ja: Piwo w knajpie kosztuje tyle samo. Ciuchy są tańsze, benzyna droższa. Ale nic tak Cię

nie złupi jak wczasy nad polskim Bałtykiem :)
Ty: No, nie wiem.

Wczasy nad Bałtykiem ;) Nie wiem, czy mnie tak zrujnują. Mieszkałem kiedyś w Gdańsku i na plażę dojeżdżałem tramwajem.
Czyżbyś traktował PiS jako prawicę? Dla mnie jest to partia Patrotyczna w formie i Socjalistyczna w treści ;) PiS :D
A reszta, to na cztery oddzielne wątki przynajmniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Unia Europejska, zwana przez niektórych (z resztą słusznie) Związkiem Socjalistycznych Republik Europejskich jest kolejnym po ZSRR socjalistycznym internacjonalistycznym tworem nawiedzającym Europę. Pomijając setki totalnie idiotycznych przepisów, dotyczących kształtów ogórków, pozycji kury w klatce i tym podobne stwarza realne problemy dla naszej gospodarki. Ograniczenia nałożone na rolników zakazują im sprzedarzy nadwyżek wyprodukowanych produktów (co najboleśniej odbija się na produktach o krótkiej przydatności jak mleko). Możemy oczywiście dopatrywać się plusów w postaci dotacji, które są de facto znacznie mniejsze od dotacji dla państw zachodnich, a finansowane sa przecież z funduszy państw członkowskich... Można by też dużo pisać o stopniowej utracie tożsamości narodowej, pogardzie dla wartości na których zbudowana została Cywilizacja Łacińska, propagowanie wszelkich zboczeń i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2010 o 21:59, maschadow88 napisał:

oczywiście dopatrywać się plusów w postaci dotacji, które są de facto znacznie mniejsze
od dotacji dla państw zachodnich, a finansowane sa przecież z funduszy państw członkowskich...


Sorry, ale nie dowiedziałeś się tego od PiS''u?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za PiSem, który w rzeczywistości jest jednym z graczy, który gra po prostu taką, a nie inną rolę. Wy jak widzę, wykształceni europejczycy na pewno cieszycie się z perspektywy rozwoju i kariery na zmywaku na zachodzie. Tym samym życzę pwodzenia. A, dodam jeszcze, że nie było nawet cienia argumentacji w Waszych wypowiedziach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować