Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z grą Age of Conan 2009 - dzień pierwszy

34 postów w tym temacie

Po uzyskaniu informacji z kilku, dość wiarygodnych źródeł, chciałbym się podzielić bardzo ciekawą informacją związaną z polskim wydaniem tejże gry...

Otóż po zakupieniu Age of Conan 2009 PL i utworzeniu nowego konta, będziemy mieli dostępny tylko 1 (słownie jeden) server przeznaczony do rozgrywki... Na dodatek będzie to server PVE, który wykorzystuje potencjał tej gry tylko w 50% (całkowicie rozumiem gusta tych którzy nie chcą być zabijani co 30 sec i preferują właśnie taki typ servera, jednak śledząc wszelkie sondy można było zauważyć, że takich ludzi było naprawdę niewielu).

Jeżeli, więc pragnelibyśmy zaszaleć i wybrać się na server PVP (których w europejskiej edycji gry jest naprawdę co niemiara), mocno się rozczarujemy... Mianowicie, mając polską wersje, nie będziemy w stanie grać na serverach iinych niż właśnie polskie (tj. na tym jednym dostępnym)...

Moim skromnym zdaniem, polski server będzie świecił pustkami...
Jak będzie wtedy wyglądać ta "Wspólna zabawa w sieci z tysiącami innych graczy.", której to hasło widnieje w opisie naszego rodzimego wydania, ja się pytam ?

Ekipa gram.pl powinna, więc może poinformować graczy o takim fakcie jeszcze przed premierą gry... A może boją się niskiej sprzedaży ?

Jeżeli jednak to co piszę jest nieprawdą (bo tak jak napisałem wcześniej, informację posiadam z dość wiarygodnych źródeł, choć nie od Eidosa ani też Funcomu) to prosze o wyjaśnienie tej sytuacji i przedstawienie przyszłym nabywcom tego wydania jasnych faktów...


Dziękuje za uwagę.
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOTRO niszowe? Z tego co pamiętam, to jeszcze w niedawnym roku 2008 chwalono się statsami, w których szacowano liczbę użytkowników na połowę tej WoWowej (czyli jakieś 5mln).

Co do AoC - przyznam szczerze, nie lubię Conana i tego świata, więc i gra mnie specjalnie nie rusza. Boję się tylko, że to ciągłe reklamowanie, którego nota bene mam już dość, jest nabijaniem Polaków w butelkę. Obym się mylił, oby nie próbowali wcisnąć grającym zdychającego produktu.

Chociaż jak już to to padnie, to może wreszcie zajmą się konkretną promocją takich tytułów jak właśnie LOTRO czy WAR :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie lubie Warhammera i co z tego,po co takie posty kogo interesuje co lubi xxx czy xxx.Warhammer,zeczywiscie wielkie cudo skopany system losowania przedmiotow ,fatalnie zoptymalizowany,krasnalki,orki i elfy,wszyscy biegaja w tym samym wyposazenie:anihilator,sentinel,i jeszcze doslownie kilka setow.Nie pisac ze gralem krotko,moja zabawa z Warhammerem to oklo 3 miesiace,kilka postaci jedna na maks 40 lev i 45 renown lev.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 08:57, ted7 napisał:

Ja nie lubie Warhammera i co z tego,po co takie posty kogo interesuje co lubi xxx czy
xxx.


Dziwne, zawsze sądziłem, że forum jest po to, by wyrazić swoje opinie i podyskutować o już napisanych. A skoro bierzesz udział w dyskusji, to bierzesz też pod uwagę wypowiedzi przedmówców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CD Projekt wrąbał w AoC pieniądze i teraz nie ma innego wyjścia jak iść w zaparte by zminimalizować straty. Począwszy od prostych sztuczek marketingowych typu Age of Conan 2009 ( 2009 to ma sugerować inny lepszy produkt niż to w co graliśmy w 2008) po pozytywną kampanię na forach. I nie ma co firmy winić. W końcu nikt jej nie powołał w celach altruistycznych. Ja radzę wszystkim myślącym o graniu w AoC, a nie zdecydowanym w 100%, by spróbowali wyrwać buddy-key od jakichś znajomych co grali i na kilkudniowym trialu sami przekonali się czy gra ich wciągnie. Jak poświęcicie weekend to z 30 leveli minimum zrobicie, a podejrzewam, że więcej. To pozwala już wyrobić sobie jako taką opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 01:32, BadMonkey napisał:

Po uzyskaniu informacji z kilku, dość wiarygodnych źródeł, chciałbym się podzielić bardzo
ciekawą informacją związaną z polskim wydaniem tejże gry...


Oh, nie mogę się wprost doczekać ...

Dnia 20.01.2009 o 01:32, BadMonkey napisał:

Otóż po zakupieniu Age of Conan 2009 PL i utworzeniu nowego konta, będziemy mieli dostępny
tylko 1 (słownie jeden) server przeznaczony do rozgrywki... Na dodatek będzie to server
PVE, który wykorzystuje potencjał tej gry tylko w 50% (całkowicie rozumiem gusta tych
którzy nie chcą być zabijani co 30 sec i preferują właśnie taki typ servera, jednak śledząc
wszelkie sondy można było zauważyć, że takich ludzi było naprawdę niewielu).


Oh nie, to ja grając już prawie pięć miesięcy na serwerze PvE wykorzystywałem potencjał tej gry tylko w 50%? Co mnie ominęło? Proszę, nie - wręcz błagam, niech Twe wiarygodne źródła uchylą rąbka tajemnicy. Bo mam za sobą zarówno oblężenia, jak i inne minigry PvP prowadzone w rejonach Border Kingdom, zarówno 1vs1 jaki grupowo, ba nawet purpurowe zbroje PvP też mogę kupić (choć wolę zdobywać rajdowe wersje) ... cóż jeszcze może mi ofiarować serwer PvP?

A przy okazji ja jednak bym poprosił o podanie tych sond na których wychodzi, że ludzi preferujących serwery PvE jest "naprawdę niewielu", bo ten sondaż gram.pl pokazuje nieco inną statystykę:

http://img.gram.pl/upl/artykul/20090113145659.jpg

Dnia 20.01.2009 o 01:32, BadMonkey napisał:

Jeżeli, więc pragnelibyśmy zaszaleć i wybrać się na server PVP (których w europejskiej
edycji gry jest naprawdę co niemiara), mocno się rozczarujemy... Mianowicie, mając polską
wersje, nie będziemy w stanie grać na serverach iinych niż właśnie polskie (tj. na tym
jednym dostępnym)...


O, naprawdę serwerów PvP w wersji EU jest aż tyle? A ja, po połączeniu serwerów z 16.01.2009, mam na liście przy wyborze nowej postaci tylko dwa anglojęzyczne: Fury i Skullcrusher (fresh start server). :(
Na dodatek Funcom mówił już 9.01, zapowiadając owo połączenie, że nie będzie ich co niemiara:

http://forums-eu.ageofconan.com/showthread.php?t=105978

I jakoś nawet porównując liczby poprzednich serwerów PvP i PvE nie widzę jakieś znacznej liczbowej przewagi serwerów PvP nad PvE ...

Dnia 20.01.2009 o 01:32, BadMonkey napisał:

Moim skromnym zdaniem, polski server będzie świecił pustkami...
Jak będzie wtedy wyglądać ta "Wspólna zabawa w sieci z tysiącami innych graczy.", której
to hasło widnieje w opisie naszego rodzimego wydania, ja się pytam ?


Do własnego zdania każdy na prawo. A ja wyjaśniam, że na serwerze PvE taki np. rajd też wymaga więcej niż jednego gracza ... to oczywiście tylko na wypadek gdyby "dobrze poinformowane źródła" zapomniały o tym kolegę poinformować. Tyle że w rajdzie wspólna zabawa polega na współpracy a nie wzajemnym obijaniu sobie
kości (Tak, moim zdaniem współpraca z innymi graczami także jest źródłem zabawy).

Dnia 20.01.2009 o 01:32, BadMonkey napisał:

Ekipa gram.pl powinna, więc może poinformować graczy o takim fakcie jeszcze przed premierą
gry... A może boją się niskiej sprzedaży ?


Ależ oczywiście, że powinna. Ba, uchylę koledze rąbka tajemnicy ... zrobiła to już 16.12.2008 roku i to nie ekipa gram.pl, ale nawet samego CD Projekt:

http://www.gram.pl/news_8g7gG,u0_Age_of_Conan_wywiad_o_przyszlosci_planach_i_polskiej_wersji_gry.html

Informacje można znaleźć nie tylko w wywiadzie ale bardziej dokładnej w komentarzach do niego, np tu jest o oddzieleniu polskiego klienta od serwerów zachodnich:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=44284&pid=36

Poza tym jestem pewien, że widziałem informację o tym ze najpierw otworzą serwer PvE, a potem jeśli będą chętni gracze PvP, na forach betatestów gry i tak się zastanawiam, skąd czerpią informacje te "wiarygodne źródła", na które kolega się powołuje...

Dnia 20.01.2009 o 01:32, BadMonkey napisał:

Jeżeli jednak to co piszę jest nieprawdą (bo tak jak napisałem wcześniej, informację
posiadam z dość wiarygodnych źródeł, choć nie od Eidosa ani też Funcomu) to prosze o
wyjaśnienie tej sytuacji i przedstawienie przyszłym nabywcom tego wydania jasnych faktów...


Dziękuje za uwagę.
Pozdrawiam :)


No to wychodzi na to, że nieco naświetliłem sprawę... a już myślałem że może to kolejna prowokacja. Uff. Skoro nie, to bardzo kolegę proszę. Nie ma za co dziękować.

Pozdrawiam.

P.S. Dla mniej poinformowanych - ironiczny wydźwięk moich odpowiedzi jest skutkiem mojego skrzywienia psychicznego - nie potrafię tak dobrze udawać idioty, jak owe "dobrze poinformowane źródła". Przepraszam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 10:32, bora napisał:

CD Projekt wrąbał w AoC pieniądze i teraz nie ma innego wyjścia jak iść w zaparte by
zminimalizować straty. Począwszy od prostych sztuczek marketingowych typu Age of Conan
2009 ( 2009 to ma sugerować inny lepszy produkt niż to w co graliśmy w 2008) po pozytywną
kampanię na forach. I nie ma co firmy winić. W końcu nikt jej nie powołał w celach altruistycznych.
Ja radzę wszystkim myślącym o graniu w AoC, a nie zdecydowanym w 100%, by spróbowali
wyrwać buddy-key od jakichś znajomych co grali i na kilkudniowym trialu sami przekonali
się czy gra ich wciągnie. Jak poświęcicie weekend to z 30 leveli minimum zrobicie, a
podejrzewam, że więcej. To pozwala już wyrobić sobie jako taką opinię.



Ja nawet mogę oferować taki "buddy key". Co prawda mam obecnie tylko wersję EU, ale jak mi przyjdzie EK polskie z Empiku to też i takiego nie poskąpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny artykuł, Myszasty. Trzymasz mocno ten sam, ciągle wysoki poziom.

Do wszystkich marud chrzaniących o "zdychającym produkcie" - od kilku dni liczba graczy ciągle rośnie, dowodzi tego choćby wykres na Xfire. Warto jednak wspomnieć, że na oficjalnym forum gry powstała ankieta, z której wynika, że bardzo mały procent graczy Conana tegoż właśnie Xfire używa. Co chwile powstają tematy typu "Coming back", "Resubscribed", "Back to AoC".

Jeśli naprawdę chcecie pobawić się w "heroldów dnia sądu", przyjrzyjcie się Wowhammerowi, który świeci ludziom w oczy różnymi dziwnymi statystykami, a wystarczy zajrzeć osobiście i widzieć te puste lokacje. A w najnowszym patchu zmieniono wiele public questów tak, by wystarczyły do nich... 3 osoby.

Wracając do AoC. Mimo wszystko sądzę, że (mimo wyższej ceny) zabawa na serwerach europejskich jest ciekawsza niż na serwerze z jedną narodowością. Tłuczenie dumnych rosjan czy hiszpanów, którzy myślą, że "ownują" serwer jest czymś niepowtarzalnym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając Twą odpowiedź Marcusie stwierdzam, że chyba więcej czasu powinieneś poświęcić nauce czytania ze zrozumieniem niż samej grze...

Nie zagłębiajmy się już w róźnice między serwerami PVE i PVP. Każdy wybiera to co dla niego odpowiednie.
Przyznaję więc, zę może z tym potencjałem przesadziłem.
Jednakże Mini gry PVP nie oddają tego co oddaje prawdziwe otwarte PVP - a takiego właśnie na serverach PVE brakuje... Server PVP może Ci więc zaoferować tą nutkę zagrożenia, niepewności oraz sporo dodatkowej adrenaliny z tym związanej. Ponad to miło jest czasem wiedzieć, że członkowie Twego klanu chętnie spiorą kilka tyłków ludzią, którzy właśnie przed chwilą postanowili zakończyć Twój żywot. Na serwerze PVE mogą co najwyżej krzyknąć "Wyzywany Was na pojedynek PVP Mini Games !"...
Ale tak jak pisałem wcześniej - taka forma nie każdemu może odpowiadać i ma do tego całkowite prawo.

Co do statystyk to ich nie skomentuje... Pokazująć tego screena, starałeś się tylko potwierdzić moje zdanie ? Bo czytająć Twój zarzut pod tym adresem zrozumiałem go zupełnie inaczej... Może zapomniałeś go zretuszować ?
Pamiętaj, że pod pozycją "Inny" też kryją się servery PVP, co nam daje w sumie jakieś 57% (niech strace 52% - ze względu na dość szeroką zawartość tej pozycji) chętnych.


Co do ilości serwerów PVP na EU to się z Tobą zgodzę (po Mergu ich ilość zdecydowanie się pomniejszyła - co jednak zaowocowało większą ilością ludzi na serwie, a co za tym idzie powstawaniem nowych gildii etc. - są więc tego plusy i minusy) i przewagi rzeczywiście teraz nie ma, jednak pamiętaj, że w wersji EU, ludzie mają wybór na którym serwerze zechcą rozpocząć przygodę z grą...


> Moim skromnym zdaniem, polski server będzie świecił pustkami...
> Jak będzie wtedy wyglądać ta "Wspólna zabawa w sieci z tysiącami innych graczy.", której
> to hasło widnieje w opisie naszego rodzimego wydania, ja się pytam ?

Tego też nie udało Ci się dokładnie doczytać... Proszę Cię o podkreślenie zdania, które mówi o tym, że większa grupa potrzebna jest tylko do szlachtowania innych graczy w bitwach PVP... Do Raidów potrzebna jest także (jak najbardziej) i to nawet bardziej niż do samego PVP... Tylko co z tego jak tych grup poprostu zabraknie ?

(Tak, moim zdaniem współpraca z innymi graczami także jest źródłem zabawy). - a to już Twoje zdanie... Czy według Ciebie współpraca między graczami liczy się tylko na Raidach ?


Teraz poruszę kwestię informowania wydawcy o zaistniałej "niedogodności" związanej z serwerami... Rzeczywiście podana została informacja o utworzeniu jednego typu serwera, ale nigdzie nie widać tam wzmianki o tym, że zostanie od całkowicie odcięty od serwerów europejskich... Ba, powiem więcej... Gdzie informacja o tym, że osoba która chciała by pograć ze swym znajomym na serwerze europejskim ciesząc się w pełni spolszczoną grą nie będzie miałą do tego prawa ? Ja takowej nie wychwyciłem... Nawet zmiana języka w ustawieniach gry na nic się nie zda dopóki konto nie będzie polskie... Trochę to moim skromnym zdaniem dziwne, skoro istnieje możliwość ustawienia chociażby języka francuskiego, czy też niemieckiego (mimo, że podział na takie serwery także istnieje) i granie w grę właśnie w tym języku na dowolnie wybranym przez siebie realmie... W chociażby Guild Wars, nie stanowiło to takiego problemu (w pełni spolszczona, gramy gdzie i z kim chcemy)...


Sprawa nadal jest nienaświetlona, a Twoje ironiczne wypociny nie wniosły do tego tematu kompletnie nic... Nie obraź się więc, ale dziękować Ci nie będe.


Ja również pozdrawiam :)


P.S Twoje skrzywienie psychiczne nie odnosi się chyba tylko i wyłącznie do samego ironicznego wydźwięku posta.
A co do udawania idioty - nawet nie wiesz jak dobrze Ci teraz poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Do wszystkich marud chrzaniących o "zdychającym produkcie""

Nie wiem, jak reszta ''marud'', ale biorąc pod uwagę że epitet pochodzi z mojego posta, to jeszcze coś rzucę na swoją obronę. Mianowicie:

"Boję się tylko, że to ciągłe reklamowanie (...) jest nabijaniem Polaków w butelkę. Obym się mylił, oby nie próbowali wcisnąć grającym zdychającego produktu."

Nie chodziło mi o to, że AoC jest zdychający. Wręcz odwrotnie. Wyraziłem nadzieję, że skoro CDP tak go reklamuje, to oby był wart swej ceny, a nie żeby tylko koszta się zwróciły, a graczy olać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno...
Sam gram w AoC już jakiś czas i uważam ją za naprawdę wspaniałą grę. Rzeczywiście ludzi zdaje się przybywać i to mnie ogromnie cieszy. Nie zamierzam, więc z rezygnowania z tej wspaniałej przygody jaką ta gra mi oferuje (przynajmniej na jakiś czas).

Jednakże znam wielu ludzi, którzy mając kłopoty z językiem angielskim (tudzież każdym innym dostępnym do wyboru) chcieliby pograć w wersję polską ze znajomymi.

Przyznam się też, że rzeczywiście jest wzmianka o tym, że polskie serwery zostaną odzielone "murem" od pozostałych, ale dlaczego informację tą można znaleźć dopiero po przekopaniu forum, a nie w samym opisie gry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... ;> BadMonkey, przyznam się, że dla mnie ta informacja jest oczywista, gdyż już dawno CDP rozwiał wątpliwości na ten temat.

O PvE nie będę mówił, bo po prostu, przyznaję się, nie kręci mnie, wolę ginąć i zabijać przez cały czas, nawet jeżeli kosztuje mnie to rzuceniem w powietrze "noob" czy innym inwektywem, gdy ktoś mnie po chamsku w plecy atakuje podczas zabawy z mobami ;) Ale w pełni to akceptuję jako część egzystencji. No i było nie było jest fajniej niż w WoWie, bo tam bez żadnych konsekwencji może Cię każdy uwalić :P

Co ilości serwów PvP i PvE - po prostu zasadniczo rzecz ujmując na serwach EU ograniczyli ich ilość do jednego, co zaowocowało choćby 8 instancjami w Khess na Fury <3 Czyli sprawa piękna. Wg. mnie ogólnie genialne posunięcie, bo nareszcie mamy tak jak w najlepszych czasach full ludzi na każdym przedziale poziomowym.

Moja opinia jest taka, że AoC to jeden z najlepiej trzymających się MMO ;) Nevermind, zobaczymy jak to będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 14:29, BadMonkey napisał:

Czytając Twą odpowiedź Marcusie stwierdzam, że chyba więcej czasu powinieneś poświęcić
nauce czytania ze zrozumieniem niż samej grze...


No co Ty nie powiesz? To zobaczmy jak Ty czytasz ze zrozumieniem:

Dnia 20.01.2009 o 14:29, BadMonkey napisał:

Nie zagłębiajmy się już w róźnice między serwerami PVE i PVP. Każdy wybiera to co dla
niego odpowiednie.
Przyznaję więc, zę może z tym potencjałem przesadziłem.


Może? Co za optymizm, biorac pod uwagę że nie podałeż zadnego typu rozgrywki niedostępnego na serwerze PvE.

Dnia 20.01.2009 o 14:29, BadMonkey napisał:

Jednakże Mini gry PVP nie oddają tego co oddaje prawdziwe otwarte PVP - a takiego właśnie
na serverach PVE brakuje... Server PVP może Ci więc zaoferować tą nutkę zagrożenia, niepewności
oraz sporo dodatkowej adrenaliny z tym związanej. Ponad to miło jest czasem wiedzieć,
że członkowie Twego klanu chętnie spiorą kilka tyłków ludzią, którzy właśnie przed chwilą
postanowili zakończyć Twój żywot. Na serwerze PVE mogą co najwyżej krzyknąć "Wyzywany
Was na pojedynek PVP Mini Games !"...
Ale tak jak pisałem wcześniej - taka forma nie każdemu może odpowiadać i ma do tego całkowite
prawo.


Aha czyli za serwerach PvP mam atmosferę zagrożenia ze strony innych graczy. No tak ale jest jedno ale: Jest to oczywista sprawa, spowodowana różnicą pomiedzy typem rozgrywki i jakoś nie widzę tutaj tych 50% możliwości gry które podobno graczom PvE umykają - bo twoje czy moje odczuwanie atmosfery gry to jedna sprawa, a jej możliwości to inna.

Na serwerze PvE moi koledzy nie muszą nic krzyczeć, bo nie ma sytuacji że ktoś mnie zabije, o ile nie chciełem się sprawdzić w trybie PvP. A jedyna róznica jaka istnieje to taka że na serwerze PvP nie ma się wyboru czy w danej chwili chcesz walczyć z innym graczem, czy nie. Na serwerze PvE jak masz chęć to idziecie obaj do rejonu Border Kindgoms i "polujecie" na siebie. Wykorzystując Twój "argument" o adrenalinie, to mniej więcej tak jakby porównywać sparring na ringu od wyjścia nocą na Targówek (to nie jest krytyka Warszawy - tylko przykład, równie dobrze mogła by być Nowa Huta, ale ja w Krakowie nie mieszkałem) i stwierdzenie, że ci bokserzy nie mają takiego napływu adrenaliny bo wiedza że się będą bić, a nie tylko zastanawiają się czy ktoś ich zaczepi, albo czy samemu kogoś nie zaczepić.

Dnia 20.01.2009 o 14:29, BadMonkey napisał:

Co do statystyk to ich nie skomentuje... Pokazująć tego screena, starałeś się tylko potwierdzić
moje zdanie ? Bo czytająć Twój zarzut pod tym adresem zrozumiałem go zupełnie inaczej...
Może zapomniałeś go zretuszować ?
Pamiętaj, że pod pozycją "Inny" też kryją się servery PVP, co nam daje w sumie jakieś
57% (niech strace 52% - ze względu na dość szeroką zawartość tej pozycji) chętnych.


A miałeś nie komentować. :P
Ta statytyka pokazuje wyrażnie że niemal 1/3 testerów preferuje serwery PvE, a niecała połowa PvP. Różnica nie jest ogromna, by tych pierwszych spychać na margines, a Ty twierdzisz że tych preferujących PvE jest "naprawdę niewielu". Podaj mi definicję tego zwrotu gdzie uznano by 29% ogółu za "naprawdę niewiele". Dopóki tego nie zrobisz, nie używaj zwrotów, których znaczenia najwyraźniej nie rozumiesz.

Druga sprawa: Pod pozycją "Inne" kryją się serwery RPG (bo AoC ma dwa typy serverów poza Pve i PvP, a są to PvE-RP i PvP-RP), ale jakoś nie przeszkadza Ci to arbitralnie dodawać ludzi którzy ją wybrali (mimo ze opcja PvP była w nakiecie) jako chcących grać wyłącznie na serwerach PvP. Dali Ci oni jakies upoważnienie by ich przyporządkować inaczej niż oni sami to zrobili? Czy jedynym powodem jest Twoja arogancja?

Dnia 20.01.2009 o 14:29, BadMonkey napisał:

> Moim skromnym zdaniem, polski server będzie świecił pustkami...
> Jak będzie wtedy wyglądać ta "Wspólna zabawa w sieci z tysiącami innych graczy.",
której
> to hasło widnieje w opisie naszego rodzimego wydania, ja się pytam ?

Tego też nie udało Ci się dokładnie doczytać... Proszę Cię o podkreślenie zdania, które
mówi o tym, że większa grupa potrzebna jest tylko do szlachtowania innych graczy w bitwach
PVP... Do Raidów potrzebna jest także (jak najbardziej) i to nawet bardziej niż do samego
PVP... Tylko co z tego jak tych grup poprostu zabraknie ?


Proszę o podanie statystyki, która poda że server PvE (bo przeciez twierdziłeś, że tylko taki zostanie stworzony, prawda?) będzie świecił pustkami. Do tej pory nie podałeś żadnych konkretynych danych, na podstawie których twoje zdanie można by uznać za posiadające realne podstawy.
Dlatego też napisałem, że swoje zdanie to oczywiście możesz mieć. W domyśle było, że prorokować przyszłość gry na podstawie tylko własneego zdania, bo statystyki podane wczesnie m przeze mnie pokazują że jednak zainteresoweanie serwerem PvE jest dość duże, to już nieco naciągane. Na przyszłośc nie będę niczego w rozmowach z Toba zostawiał do domysłu.

Co do rajdów. Ja podałem przykład formy rozgrywki, dostępnej również na serwerze PvE, gdzie ściała współpraca graczy jest konieczna. Wcześniej podałem statystykę która pokazuje ze jadnach chetni do grania za serwerze PvE się znajdą.

Dnia 20.01.2009 o 14:29, BadMonkey napisał:

(Tak, moim zdaniem współpraca z innymi graczami także jest źródłem zabawy). - a to już
Twoje zdanie... Czy według Ciebie współpraca między graczami liczy się tylko na Raidach
?


Oh, przepraszam, nie wiedziałem że podając przykład współpracy przy której można dobrze się bawić, muszę napisać całe wypracowanie na temat tego gdzie ta współpraca w grze AoC występuje ...

Dnia 20.01.2009 o 14:29, BadMonkey napisał:

Teraz poruszę kwestię informowania wydawcy o zaistniałej "niedogodności" związanej z
serwerami... Rzeczywiście podana została informacja o utworzeniu jednego typu serwera,
ale nigdzie nie widać tam wzmianki o tym, że zostanie od całkowicie odcięty od serwerów
europejskich... Ba, powiem więcej... Gdzie informacja o tym, że osoba która chciała by
pograć ze swym znajomym na serwerze europejskim ciesząc się w pełni spolszczoną grą nie
będzie miałą do tego prawa ? Ja takowej nie wychwyciłem... Nawet zmiana języka w ustawieniach
gry na nic się nie zda dopóki konto nie będzie polskie... Trochę to moim skromnym zdaniem
dziwne, skoro istnieje możliwość ustawienia chociażby języka francuskiego, czy też niemieckiego
(mimo, że podział na takie serwery także istnieje) i granie w grę właśnie w tym języku
na dowolnie wybranym przez siebie realmie... W chociażby Guild Wars, nie stanowiło to
takiego problemu (w pełni spolszczona, gramy gdzie i z kim chcemy)...


W odpowiedzi na ten "zarzut" zacytuję sam siebie:

"Informacje można znaleźć nie tylko w wywiadzie ale bardziej dokładnej w komentarzach do niego, np tu jest o oddzieleniu polskiego klienta od serwerów zachodnich:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=44284&pid=36"

Jak następnym razem przyjdzie Ci chęć zarzucać innym że nie czytają ze zrozumieniem, to najpierw przeczytaj dokładnie wszystko co ci inni napisali.

Ciekaw jestem gdzie w reklamie masz podane wszystkie informacje na temat produktu ... bo jakoś nie przypominam sobie żebym absolutnie wszystko co chciałbym wiedzieć o produkcie dostał "na tacy" od sprzedającego.

Dnia 20.01.2009 o 14:29, BadMonkey napisał:

Sprawa nadal jest nienaświetlona, a Twoje ironiczne wypociny nie wniosły do tego tematu
kompletnie nic... Nie obraź się więc, ale dziękować Ci nie będe.


Nie jest naświetlona? To pewnie dlatego tylko Ty się o to samo znów pytasz?

Dnia 20.01.2009 o 14:29, BadMonkey napisał:

P.S Twoje skrzywienie psychiczne nie odnosi się chyba tylko i wyłącznie do samego ironicznego
wydźwięku posta.
A co do udawania idioty - nawet nie wiesz jak dobrze Ci teraz poszło.


Powiedział człowiek zarzucający innym brak czytania ze zrozumieniem, choć sam nie potrafił przeczytać całości komentowanej wypowiedzi ... wiesz: fakty jednak mówią za siebie.


Dwie ciekawe sprawy:
1) Początkowo powolywałeś się na "wiarygone żródła", ale teraz nie dość że żadnego nie podałeś, to jakoś tak ton na bardziej osobisty zmieniłeś. Może powiesz dlaczego? Bo zachodzi podejrzenie, że "wiarygodne źródła" to jednak Ty.

2) Jakoś nie widzę na forach gram.pl ludzi chcących serwera RPG, zarzucających że coś z AoC PL jest bardzo, ale to bardzo, nie tak. Może zastanów się dlaczego ani jeden z tych ludzi nie protestuje i nie domaga się wyjaśnień, w takiej formie jak robią to Ci co uważają PvP za njaważniejszą (ba niemal jedyną słuszą, skoro 29% to "naprawdę niewiele") formę grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Legere et non intellegere neglegere est." - nie znam łaciny, ale kiedyś natknąłem się na tą właśnie sentencję, która doskonale tutaj pasuje...

Na tym zakończe dyskusję z tobą marcusie, bo nie ma ona kompletnie sensu...

Mam nadzieję, zę ludzie którzy nie wiedzieli o niedogodnościach serwerowych istniejących w polskiej wersji, teraz mają ich świadomość...
Jeżeli jednak któs już o tym wiedział od dawna, nie musi wypisywać zbędnych komentarzy o nieprzydatności tych informacji.

Dziękuje za uwagę i pozdrawiam.


Oby polski serwer rósł w siłę.

Miłej gry życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować