Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wydajność przeglądarek internetowych

54 postów w tym temacie

Zacznijmy od tego, że testują BETĘ FF 3.1, a nie stabilną wersję. Jak dla mnie FF jest najlepszą przeglądarką, używałem wszystkich wymienionych w teście, a także ich poprzednich wersji (jeśli takie były) i w każdej czegoś mi brakowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z Opery (czasami z Mozilli). Jak już ktoś napisał IE w całej mojej "przygodzie" z internetem posłużył mi tylko raz... zainstalowałem przez niego FF. Potem przesiadłem się na Operę. O Chromie wiele słyszałem (i dobrego i złego), ale jeszcze nie korzystałem i chyba nie skorzystam z niego. Po co mi jak mam już dwie przeglądarki na kompie, z których jestem w zupełności zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwi pozycja Opery. Sam z niej korzystam, choć oczywiście ze starszej wersji, a nie tej alphy :P Może jeszcze jej nie usprawnili, by ownowała ? :P A Google Chrome jest niezły jak widać z tabeli, ale była jakaś afera z tym związana, już nie pamiętam o co chodziło, ale bodajże, że w licencji użytkownika, by zainstalować trzeba się zgodzić na szpiegowanie kompa czy coś takiego. Jakiś poroniony pomysł był (jest?) który mnie całkowicie odrzucił od przeglądarki Google''a i coś im nie ufam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej podoba mi się ten Chrome. Do tej pory używałem głównie Opery (FF był jako support dla niej ;]). Teraz testuję nowego Chrome''a i powiem, że ta przeglądarka jest naprwadę szybka i przyjemna w użytkowaniu.
Poza tym na frazpc.pl zrobili ciekawy teścik najnowszych przeglądarek... http://www.frazpc.pl/b/229460 - tam Chrome także wygrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Fajny teścik- ja używam Opery, mój brat SeaMonkey i obaj jestesmy zadowoleni- szybkość ma dla mnie drugorzędną rolę, ale chciałbym, żeby przeglądarka była bezpieczna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Zaskoczyło mnie to.
Zawsze myślałem, że FF jest najszybszy, a tu...3 miejsce. Hm...
No, ale i tak jest o wieeele szybszy od IE :)
Muszę to podesłac mojemu tacie. Od paru miesięcy się kłucimy o to, czy FF szybszy ( ja go używam) czy IE ( tata go używa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 12:24, johnywol napisał:

Warto jednak doczytać test do końca. Są tam opinie na temat kilku z przeglądarek i Chrome
nieco obrywa w tych opiniach.


Nie no oczywiście, że ma jeszcze sporo wad. Tylko zauważ jak młodą przeglądarką jest Chrome. Chyba nie ma przeglądarki, która w tak krótkim czasie, miałaby tak znakomite wyniki i deptała po piętach liderom. Google non stop wypuszcza jej update''y. Myślę, że za parę miesięcy wyrośnie poważny konkurent dla Opery i Firefoxa jeśli chodzi o wygodę, bezpieczeństwo i funkcjonalność.

A tak wogóle to najbardziej czekam na finalną wersję Opery 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu śmierdzi, ten test jest pewnie napisany pod Gecko a właściwie pod Chrome dlatego inne przeglądarki mają takie słabe wyniki. Jak bym się zbytnio na nich nie opierał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 10:52, Jaki Ganh1 napisał:

Gdyby nie przyzwyczajenie i zaufanie do Mozilli mógłbym przesiąść się na Chrome, ale
po co? :)
Mozilla jak dla standardowego użytkownika mającego setki kart pootwieranych jest idealna!
^^

Szczególnie jak się wysypie i nie będzie w stanie odzyskać sesji, albo jak otworzysz drugą instacje przeglądarki i to jej sesja zostanie zapamiętana. Chrome jest wolny od tych wad ale z drugiej strony przy tej ilości zakładek zje więcej pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u siebie i mam takie wyniki:
Mozilla Firefox 3.0.5 5214.6ms +/- 2.0%
Opera 9.6.3 7231.2ms +/- 0.5%
Internet Explorer 7 48963.6ms +/- 1.0%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować