Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 25.09.2008 o 15:33, Araondoion napisał:

hmm czycbym Cie znal ale znow zmiana nicka? ;)

Mnie...? Nieee, no skąd, Panie, skąd? ;]

Dnia 25.09.2008 o 15:33, Araondoion napisał:

jechalem se tramwixem gdy... :p

Jak zawsze chora głowa. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2008 o 11:49, Araondoion napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=3KoC-IQhF0g ^^ - od zmierzchu do switu IV mixtape dj decks

sheller mnie rozwala po prostu, kozak ;d reszta tak sobie. Pele - moze tekst ok, ale
gdzie tu flow? Reszta dla mnie jako tako. Ale sheller po prostu poczul ten bit jo...
dobija sie do okna, styczniowy chłód, to POZNAŃ! :D


Przesłuchałem ten kawałek już chyba ze sto razy i też myślę, że Shellerini najlepiej nawinął. Ogólnie teksty słabe i średnie (ale to tylko szesnastki, więc nie wymagajmy dużo :P). Podoba mi się zwrota Pelego, fajnie nawinął. Reszta średnio, a najgorzej Kobra (flow prawie jak Żurom ;D) i Glon. Ale nie zmienia to faktu, że kawałek jest jednym z moich ulubionych, z tego Mixtape''u obok O.S.T.R-a, SnS, Mr Kruggi, Kajmana i 2cztery7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, tak sobie kminie, jak rozruszać temat... ;p
Jaki jest Wasz ulubiony bit? Może macie kilka?

Dla mnie w sumie, najlepszy jest każdy jeden bit Premiera. Czy to dla Royce Da 5''9, czy to na Gang Starr, dla AZ, każdy jest kozak. Ale najlepsze tez można z tego wybrać. Na pewno Nas is Like, Boom Royce''a, Livin Proof Group Home, The Format AZ, ale najlepsze jego bity to te, na których nawija Guru, Full Clip, Skills, Mass Appeal, Step in the Arena, Put up or Shut up, no kurcze, tak można w umie wymieniać i wymieniać. ;p
Chociaż za najlepszy bit JAKIE KIEDYKOLWIEK powstał, uważam (Tak jak kilka innych osób) Shook Ones Pt. 2, mistrzostwo nad mistrzostwami, cudo nad cudami i tak dalej, ma nieziemski klimat, prawdziwy oldschool, żaden inny bit nie ma czegoś takiego. Niby prosty, ale niszczy głowę po prostu, mógłbym go słuchać i słuchać, nigdy się nie znudzi. ;] No i bit z Live from New York Raekwon''a, nie wiem kto to robił, ale to jest miazga, nie da się tego inaczej nazwać.

Z "nowszych" bitów... Na pewno Shuko (PROSTO wydało jego mixtape The Foundation, nawet Jedi Mind Tricks ma kawałek na jego bicie, Battle Cry), wspomniane JMT też robi kozackie bity, totalny oldschool, Tear it Down, Heavy Metal Kings (No, to może nie jest oldschool, ale bit miazga ^^). Kozackie bity ma też na pewno Killarmy, tak jak wyżej, oldschool, Wu-Renegades albo Universal Soldiers, C-U-D-A. ;D Wymieniać mogę tak jeszcze długo, ale teraz coś z Polski, żeby nie było że tylko Czarnego Rapu słucham. ;]

Na pewno Matheo, bo lubię takie PIMP''owate bity, coś w stylu tych z Manewrów. W ogóle, ludzie z PDG mają kozackie bity, czasami jest jakiś słabszy, ale ogólnie kozaki. ;] No nasza wschodząca gwiazda bitów z Podziemia, DJ Prezes. :D Z Hejciorem dzisiaj nagraliśmy kawałek na mixtape na jego bicie, i mi on osobiście głowę zniszczył. Bit taki mroczny, z takimi bajeranckimi dzwoneczkami, zobaczycie go na mixtape. ^^ Trochę się rozpisałem, teraz Wy coś napiszcie. Nie lubię jak ten temat stoi w miejscu. ;p


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moi ulubieni producenci bitów to:
1.DJ Premier
2.Kanye West
3.Dr.Dre
a z Polski to Matheo ;)EDIT: Zapomniałem o OSTRym...
Samych ulubionych bitów nie będę wypisywał bo całą stronę tematu zajmę xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2008 o 17:40, OriginalGangsta napisał:

Hm, tak sobie kminie, jak rozruszać temat... ;p

Dobra inicjatywa ;]

Dnia 25.09.2008 o 17:40, OriginalGangsta napisał:

Jaki jest Wasz ulubiony bit? Może macie kilka?

Zdecydowanie ponad wszystkim stoi Still dre. Dla mnie ten bit to mistrzostwo w każdym calu, jak się nauczę rapować to coś pod niego nagram, póki co nie chcę go kaleczyć.

Dnia 25.09.2008 o 17:40, OriginalGangsta napisał:

Dla mnie w sumie, najlepszy jest każdy jeden bit Premiera.

Premier nieźle rozwala, to chyba niezaprzeczalny fakt.

Dnia 25.09.2008 o 17:40, OriginalGangsta napisał:

Z "nowszych" bitów...

Mi się kosmicznie podobają bity na nowej Moleście. Plus bity Ostrego, ale na Afrontach. Dał im chyba swoje najlepsze produkcje ever.

Dnia 25.09.2008 o 17:40, OriginalGangsta napisał:

Na pewno Matheo, bo lubię takie PIMP''owate bity, coś w stylu tych z Manewrów.

Mi się bity Matheo średnio podobają, niektóre bujają kozacko, a niektóre brzmią (przynajmniej dla mnie) tak jakoś nijak.

A i w związku z tym, że pojawiły się fundusze, to na poważnie wreszcie zrobię projekt tej koszulki z punchami i tu podrzucę.

I jeszcze jedno - jak kupowałem Molestę, to wziąłem jeszcze płytkę Siły Dźwięku (za 4 zł ;D). Totalny odlot, nie pamiętam kiedy się czymś tak na plus zaskoczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, ta edycja to jest kupa nad kupy. Chciałem dopisać tylko jedną linijkę, ale dopisze jeszcze trochę tego co lubię, postanowiłem pisać dłuższe posty, i przestać spamić (No nie do końca, ale ograniczam się ^^). A co chciałem dopisać? Producenta o których na śmierć zapomniałem, Dr DRE. Mistrza, The Watcher i Big Ego''s uważam za dzieło sztuki, SZCZEGÓLNIE The Watcher, na mojej liści ulubionych bitów, jest blisko Shook Ones. ;] Czasami lubię posłuchać takich hmm... "smutniejszych" bitów, The Watcher to właśnie coś takiego. No i od The Chronic podobały mi się już jego bity, chociaż wtedy to był bardziej G Funk, z tej płytki to chyba najlepszy był Nuthin'' But A G" Thang, z debiutującym Snoopem, bicik przekozacki. ^^
A co do Polskich bitów jeszcze. To Legnica rządzi! ;D Haks, Mahdi, potrafią zrobić kompletnego miazgatora. Nie zapominając o DJ Proxie rzecz jasna. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2008 o 17:50, ..::leŚniak::.. napisał:

Dobra inicjatywa ;]

Nie lubię jak w temacie jest zastój, a ja akurat mam czas popisać. ;]

Dnia 25.09.2008 o 17:50, ..::leŚniak::.. napisał:

Zdecydowanie ponad wszystkim stoi Still dre. Dla mnie ten bit to mistrzostwo w każdym
calu, jak się nauczę rapować to coś pod niego nagram, póki co nie chcę go kaleczyć.

Still DRE... to pierwszy zagraniczny Rap jaki słyszałem. ;] Dawno temu, z Hejtem jako małolaci to usłyszeliśmy, i jaramy się do dziś. ;] Sentyment do tego bitu mam. ^^

Dnia 25.09.2008 o 17:50, ..::leŚniak::.. napisał:

Mi się kosmicznie podobają bity na nowej Moleście. Plus bity Ostrego, ale na Afrontach.
Dał im chyba swoje najlepsze produkcje ever.

Ostrego bity mi się podobają, ale te z Jazzurekcji to jak dla mnie porażka, kompletnie mi się nie podobały, jakieś takie odrzucające mnie były. ;p A co do Molesty... Nooo, fakt, ten bit z Nikt i Nic to miazga. ;D

Dnia 25.09.2008 o 17:50, ..::leŚniak::.. napisał:

Mi się bity Matheo średnio podobają, niektóre bujają kozacko, a niektóre brzmią (przynajmniej
dla mnie) tak jakoś nijak.

Jak u każdego, raz bi wyjdzie, raz nie. ;] Ale racja, niektóre jego bity są słabe, ale te które mają bujać, bujają. Jak ja to mówię, "mocne skur****". ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2008 o 18:00, razormw napisał:

Mała nieścisłość :P Debiut Snoop''a to nie Nuthin'' But A G" Thang tylko Deep Cover:
http://pl.youtube.com/watch?v=8btIzccJzg4 Swoją drogą też zajebisty kawałek.

Moja pomyłka, przepraszam. ;] Ale Deep Cover wyszedł w tym samym czasie co The Chronic w sumie (No, prawie), więc pomyłka nie była duża. Tak swoją drogą, Snoop śmieszny wtedy był, wtedy taki chłopaczek z gangu, z Cripsów, a teraz wielki PIMP. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde chyba nie ma czegoś takiego jak ulubiony bit :P Kawałek się wkręca i od razu bit robi się najlepszy jaki słyszałem...posłucha się 2-3 miesiące i już jest normalny bo jest inny bit już najlepszy :P

Sam nie wiem jaki jest mój ulubiony, ale zazwyczaj to co kupie płytę to tam się pojawia ten ulubiony :P
No i ogólnie jaram się produkcjami Kanye West''a no wiadome... :P Z polski to ciężko powiedzieć bo jest dużo mało znanych producentów i każdy coś tam robi fajnego ;)

aaa btw najlepsze bity dla producenta to są jego własne :D hhehehe :D:D:D

Teraz jaram się z zagranicznych : Bulletproof diaries z laxa, a z polskich to Nie jestem dawno (ajron remix) od noon/pezet ( sam nie wiem czemu, ale ma to ''coś'' ) ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie słucham tylko i wyłącznie bitów, bo to najbardziej podoba mi się w całej kulturze hiphopowej ;)

Z ulubionych:

JMT - On the eve of war
Braille - The IV
Scribbling Idiots - Where I''m going
NFL Beat (nie wiem czyj jest :/)
Bity Alchemistów, Premiera, Beatnuts, Scotta Storcha, Dre i jeszcze paru innych, o których zapomniałem ;]


A z polskich producentów wyróżniłbym Decksa i WDK (bity dla Endefisa i Tedego na ŚD). Ma sie sprzęt - ma sie wypasione bity. Ostatnio często słucham Seniority ;]

OG: dużo mi brakuje, abyś dołączył mnie do listy najlepszych beatmakerów Legnicy ? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2008 o 19:20, Sekret Mnicha napisał:

Z Polski Noon, Waco, Matheo, 600V, Bity Davida Gutjara (PL), z zagranicznych to w sumie
tylko Premiera słyszałem, i kozackie robi też.


Tylko? xO A Dre, J.R. Rothem, Scott Storch, DJ Khaled? :> Ci to dopiero mają bity ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2008 o 19:22, Luque Skywalker napisał:

Bity Alchemistów, Premiera, Beatnuts, Scotta Storcha, Dre i jeszcze paru innych, o których
zapomniałem ;]

O widzisz, o Beatnuts nie napisałem. ;] Jarałem się kiedyś ich kawałkiem z Big Punem, tam był taki wypasiony bicik. ^^ Ale z ich wszystkich produkcji, to http://pl.youtube.com/watch?v=q9zxtv5tBHo, przekozacki bit. No i to, http://pl.youtube.com/watch?v=FPwkHtul62o, ale dużo osób to zna, więc nie ma o czym mówić, w sumie to klasyk. ;]

Dnia 25.09.2008 o 19:22, Luque Skywalker napisał:

A z polskich producentów wyróżniłbym Decksa i WDK (bity dla Endefisa i Tedego na ŚD).
Ma sie sprzęt - ma sie wypasione bity. Ostatnio często słucham Seniority ;]

A mi właśnie Decks średnio podchodzi, nie wiem, jakoś nie trawię jego bitów. Kixnare też robi kozackie bity, całą płyta W.E.N.Y była chyba na jego bitach, nie pamiętam już, coś mi się tak skojarzyło. W Polsce dużo typa robi kozackie bity, ale się kryją. Tak jak jeden typ od Hejta, robi takie bity że kucasz, a krył się z nimi chyba 7 lat. O_o

Dnia 25.09.2008 o 19:22, Luque Skywalker napisał:

OG: dużo mi brakuje, abyś dołączył mnie do listy najlepszych beatmakerów Legnicy ? xD

Troszku. ;] Ale z tego co widzę cały czas lecisz do przodu, oby tak dalej. ;] A z Legnicy to chyba najbardziej się jaram bitami Haksa, czasami zrobi takiego kozackiego oldschoolowego bita że za głowę się łapie. ^^ Ni i Prezes się rozkręca, na mixtape zobaczycie jego bity. ;]

EDIT; Przypomniało mi się coś...
http://pl.youtube.com/watch?v=W6oF04D7z6c - Onyx - Bity po prostu mistrzowskie, ten właśnie z Last Dayz cholernie mi się podoba. ^^ Albo to - http://pl.youtube.com/watch?v=WCifwJDn-ck&feature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2008 o 21:02, OriginalGangsta napisał:

Kixnare też robi kozackie bity, całą płyta W.E.N.Y była chyba na jego bitach, nie pamiętam już, coś mi się tak skojarzyło.

Z tego co pamiętam to tam jest chyba tylko jeden albo dwa bity od Kixnare''a (na bank kawałek numer jeden i chyba coś jeszcze). Za to produkcji Kixa polecam Naje*awszy EP, najlepsze EP jakie słyszałem, jedna z najlepszych płyt, produkcja która zabija luzem ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować