Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Stacja muzyczna VH1 wybrała 100 najlepszych kawałków hiphopowych:

"Znana stacja muzyczna pokusiła się o stworzenie stu rapowych kawałków wszech czasów. Jak im poszło? Nieźle, aczkolwiek - jak w przypadku każdej tego typu listy - mamy pewne wątpliwości. Przejdźmy więc do sedna.

Cieszy nas, że lista oddaje cześć pionierom i starej szkole (stanowią ponad połowę zestawienia) - od nich wszystko się zaczęło i do dziś trwa. Ale nr 1 ma wyraźną konotację polityczną (wybory w USA, wszystko jasne). "Fight The Power" Public Enemy - ok, musiało być w dziesiątce. Co do elektro - przełomowy klasyk Afriki Bambaaty & Soul Sonic Force "Planet Rock" niżej niż "Baby Got Back" Sir Mix-A-Lota?! Pierwsza skucha. Z nowej szkoły i rzeczy najświeższych dziwi wysoka pozycja "Gold Digger" Kanye''go Westa (20.). No, powiedzcie sami, buja was lepiej niż 36. "Hot In Herre" Nelly''ego? Za to brakiem "Nas Is Like" i "The World Is Yours" Nasa jesteśmy bardzo zdumieni. To klasyki nad klasykami! Duża wpadka. W zamian mamy "One Love" (48.) tego artysty.

Czego brakuje? Z pewnością "99 Problems" Jaya-Z, "Guess Who''s Back" Rakima i "Thuggish Ruggish Bone" Bone Thugs-N-Harmony, "Come Clean" Jeru (można cos dodac). Pomijając nasze uwagi, jest w porządku - lista przekrojowo pokazuje i nobilituje wszystkie, nieraz niekonwencjonalne oblicza hip hopu (np. 23 pozycja Outkastu - B.O.B.) Niezależnie od VH1 i nas, od 29 września będziecie mogli ocenić sami - stacja sukcesywnie zacznie ją emitować.

Tymczasem sprawdźcie pierwszą piętnastkę zdaniem VH1:

1. Public Enemy - Fight The Power
2. Sugarhill Gang - Rapper''s Delight
3. Dr. Dre - Nuthin But A ''G'' Thang
4. Run-DMC ft Aerosmith - Walk This Way
5. Grandmaster Flash & the Furious Five - The Message
6. NWA - Straight Outta Compton
7. Notorious BIG - Juicy
8. Snoop Doggy Dogg - Gin and Juice
9. Salt-N-Pepa - Push It
10. Kurtis Blow - The Breaks
11. Jay-Z - Hard Knock Life
12. LL Cool J - I Can''t Live Without My Radio
13. Wu-Tang Clan - C.R.E.A.M.
14. Tupac - I Get Around
15. Eminem - Stan"

Źródło: www.infomuzyka.pl

PS. niestety nie mam linku do całej listy więc nie mogę powiedzieć czego na liście brakuję według mnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla was (:P) znalazłem listę, jest ona po prawej stronie na tej stronie:

http://www.vh1.com/video/play.jhtml?id=1590079&vid=19411

Jak dla mnie szitowa ta lista. Z Tupaca jest tylko "I Get Around" (o_O) więcej nie ma, Eminem też tylko ze "Stan''em" się znalazł, mało Nas''a, 50 Cent mega wysoko z tym swoim "In da club" i w ogóle nie ma Dr. Dre :O...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakaś kupa. Jak tam Nas is Like nie ma, to te pały się nie znają. ;p Jak można nie dawać klasyków na takie listy? -.-
Zresztą, kogo obchodzi jakie są według nich najlepsze kawałki? Kij im w odbyty, sam se mogę zrobić lepszą listę (Tylko po co? ;p).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą umarłem, pewien skład sięgnął już KOMPLETNEGO DNA. xD
Przed chwilą oglądałem na TVN7 Uciekające Kurczaki (No co? ;p) i nagle słyszę bit, patrze na kompa - brat gra w Tomb Raidera, więc źródło dźwięku może być jedno - RADIO MARYJA mojej babki grające 24/7. A co to za bit? Jakiś kawałek ASCETOHOLIX. xD Grają ich w radiu Maryja. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 17:29, Sekret Mnicha napisał:

Haha, w sumie się nie dziwie, wiekszosc ich kawalkow to szit, ale niektóre sa w porzadku.
A jaki kawałek grali, wiesz moze?

Nie znam się na tym dziadostwie, ale w refrenie dzieci śpiewały. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 17:11, OriginalGangsta napisał:

Przed chwilą umarłem, pewien skład sięgnął już KOMPLETNEGO DNA. xD
Przed chwilą oglądałem na TVN7 Uciekające Kurczaki (No co? ;p) i nagle słyszę bit, patrze
na kompa - brat gra w Tomb Raidera, więc źródło dźwięku może być jedno - RADIO MARYJA
mojej babki grające 24/7. A co to za bit? Jakiś kawałek ASCETOHOLIX. xD Grają ich w radiu
Maryja. xD


Omg, padaka xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2008 o 17:54, ja33no napisał:

Też nie jestem ich fanem, ale to chyba to xD:
http://www.youtube.com/watch?v=PZ4idmLbWXM
Pewnie mówili o agresji jaka się szerzy przez Hip Hop i inne pomioty szatana ;p.

Nie to nie to. ;p W sumie nie wiem czy to było ascetoholix, ale na pewno był tam doniu. ;p Coś tam o Polsce było w refrenie. ;p Chwilę tylko to słyszałem, ale doniu był tam na 100 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 18:03, OriginalGangsta napisał:

> To na 100% to:
> http://www.youtube.com/watch?v=C-xvTH6zNv0
O, to to. ;p Jak to usłyszałem w radiu Maryja to padłem, a moja babka siedziała i kiwała
głową. O_o

Za niedługo mohery zaczną jeździć na koncerty. Już słyszę słowa wydobywające się z radia, Elo ziomki i suczki... rozkmińcie nowy kawałek OSTR''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2008 o 18:07, ja33no napisał:

Za niedługo mohery zaczną jeździć na koncerty. Już słyszę słowa wydobywające się z radia,
Elo ziomki i suczki... rozkmińcie nowy kawałek OSTR''a.

"Yo ma moherz, różańce w górę bitches! Dj Rzydzk, spin that shit Nigga! Ręce do góry, siostra Bronhilda na majku, łap to grajku" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2008 o 20:58, ..::leŚniak::.. napisał:

Mój track, który miał iść na mixtape, ale z racji, że ssie to go nie dam. To taka wersja
robocza, nagrana tylko po to żeby komuś pokazać jak to ma wyglądać. Tak, wiem, że rapuję
niewyraźnie i że nie do końca jadę z bitem.

Fajny bicik i z nawijką też już lepiej. Słychać że to wersja robocza, więc może być dużo lepiej...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować