Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 21.06.2009 o 15:01, rolnik napisał:

Mielzky? Tekst moze dobry ale no kurva ten brak flow i to pa-trze to mnie tak odrzuca
ze sorry ;s. Za to Tedeusz tak dowalil ze nic innego nie slucham, tylko ja-ja, groove
i rap ;d. Masakra, kliiimat.

Ja się jaram tekstem i tymi rymami krzyżowymi, niedawno pierwszy raz w rapie się z tym spotkałem no i powiem, że to tak jakbym spojrzał na rap od innej strony, całkowicie inne, ale teraz mam na to zajawkę. Flow jest, proste, co może odrzucać, ale jednak bez przesady ;]

Poczuj grooove i ten rap!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 15:54, MateuszHejter napisał:

Ja się jaram tekstem i tymi rymami krzyżowymi, niedawno pierwszy raz w rapie się z tym
spotkałem no i powiem, że to tak jakbym spojrzał na rap od innej strony, całkowicie inne,
ale teraz mam na to zajawkę. Flow jest, proste, co może odrzucać, ale jednak bez przesady
;]

Poczuj grooove i ten rap!


No tekst jest dobry, pisalem to, ale refren? Bardzo razi w uszy to przerwane pa-trze, nie masz tego? W sumie flow kwestia wzgledna, o tym nie bedziemy o tym dyskutowac, mi sie jego nei podoba ;pp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche szkoda tylko, ze tak ciezko o lyricsy undergroundowcow w sieci (zwlaszcza jesli chodzi o chory szit) ;/ Katuje ostatnio Psychopathic Records, troche Necro i Tech N9ne''a, ale moja przecietna ''rozkminialnosc'' angielskiego ze sluchu troche stawia pod znakiem zapytania sens sluchania muzyki, ktorej nie rozumiem. Akurat leci ''Clockwork Gray'' Blaze''a z 2007 i np. na lyricsmanii sa teksty dwoch z czternastu trackow ;| Dalej - Necro, ''Death Rap'', 2007, tez 14 trackow. Tu postarali sie lepiej - zamiescili teksty calych CZTERECH kawalkow, laskawcy... To nie jest Kalwi & Remi - 'Imagination' , tu tekst ma znaczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzysz na tą sprawę innym okiem,ale dobra każdy ma swoje zdanie i swoje podejście nie mam zamiaru ci narzucać mojego zdania.Słucham:
ICE-T Polecam Gangsta RAP,O.G,
2PAC Polecam Me against the world
EAZY-E
Wspomniany Bone Thugs polecam płytę Creepin on ah come up
Wu Tang Clan polecam Wu tang Forever
NWA- polecam Straight Outta Compton
Ice Cube-polecam Death Certificate
Killarmy- polecam Dirty Weapon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 20:39, St1m napisał:

Każdy zna te płyty, więc nie wiem na cholerę się produkujesz...



A ty po co spamujesz?Poleciłem to co uważam za dobre,przeczytaj wcześniejsze wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 17:31, lydathegreat napisał:

Troche szkoda tylko, ze tak ciezko o lyricsy undergroundowcow w sieci (zwlaszcza jesli
chodzi o chory szit)


No z Blaze''em jest na tyle lepiej, że ma w miare wyraźną dykcję (przynajmniej jak dla mnie nie sepleni jakoś, za to ma bardzo fajne brzmienie na wokalu). Ale od ICP, Twiztid czy Tech N9ne''a znajdziesz raczej do wszystkiego lyricsy w necie, w tym ostatnim było by troche ciężko bez nich :P Z Clockwork Gray mam 3 lyrisy tylko: The Crypt Keeper, Toe Tagz N Body Bagz, Zip Codes N Time Zones (ten szczególnie dobry, kolejny z typu juggalo anthem :D). A co do głębszych undegroundów typu, Serial Killin Records, KidCrusher, Psych Ward, czy Q Strange itp. itd... to fakt, trzeba słuchać dokładniej i dużo więcej, żeby teksty wbiły się w łeb, ale generalnie jak dla mnie zbyt duży problem to to nie jest :P
Ja korzystam tez z http://www.sing365.com, ewentualnie wpisuje wykonawcę, tytuł i dopisek lyrics i mam nadzieję, że znajdzie :P

Get_Down - trochę taka minimalistyczna ta lista, ale hmm... jesli słyszałeś np. o Jedi Mind Tricks, OuterSpace, Canibus''ie, czy 7L & Esoteric, to polacam generalnie wszystko co wyszło z Babygrande Records, z resztą GZA też cos tam wydał, więc powinieneć kojażyć na bank. Z tej wytwórni jeszcze tak nie rysują psychiki, hehe. Z takich mroczniejszych to wiadomo, pewnie znasz też Gravediggaz tu z kolei RZA był członkiem.
Jak ci sie spodoba, to wspomniane już wczesniej Psychopathic Records, czyli na dziś dzien głównie:
Insane Clown Posse
Twiztid
Boondox
Blaze Ya Dead Homie
Dark Lotus (skład złożony ze wczesniejszych poza Boondox''em)
Psychopatchic Rydas (tutaj tak samo tylko Boon już jest w składzie, w tej opcji chłopaki robią nie horrorcore, a gangsta rap, ale to tak raczej for fun bo tym składem nagrywają na kradzionych beat''ach)
Anybody Killa
Axe Murder Boyz (z nimi ostatnio się zapoznaję, genialnie zapodają)
Ale generalnie jak to Madrox z Twiztidów nawijał w jednym z tracków "It''s only a select few that can handle this", więc nie oczekuje, że siądzie Ci ten klimat, ja się jaram strasznie :P.
Z innych jeszcze jest Strange Music, czyli
Tech N9ne
Prozak (i Project: Deadman, czyli jego collabo z Mike E. Clark''iem który jest producentem związanym głównie z Psychopathic Records)
Big Krizz Kaliko (ale on ma swój własny styl który nazywany jest funkra/hiphopera = połączenie rapu, R&B, operowego śpiewania, funku i rocka)
Brotha Lynch Hung dopiero niedawno do nich dołaczył, ale dośc klasyczna forma rapu z westu w bardziej chorej stylistyce.
Kutt Calhoun, który jest jakby nie patrzeć dość średni na tle pozostałych i nowy nabytek wytwórni Big Scoob który płytke wyda dopiero w tym roku.
Mamy jeszcze tam Killa C i Liquid Assassin którzy razem tworzą duo Grave Plott.
Jeśli wolisz bardziej klasyczne brzmienie że tak to nazwę, to może coś z Psycho+Logical ci podejdzie, patrz: Necro, Mr. Hyde, Q-Unique, Rivera Regime, brat Necra - Ill Bill.
Jeśli chodzi o prekursora całych tych chorych rapsów to jest to Esham, był przez jakiś czas w Psychopathic, aktualnie prowadzi własną wytwórnię Reel Life Productions, należą do niej też Mastamind (razem z nim Esham tworzy skład Natas), T-N-T, Filthy Rockwell, Doc Hollywood Hustle (z nim i dwoma innymi raperami, a raczej raperem i raperka tworzy skład D.E.T)... ale generlanie w Eshama jeszcze się nie zagłębiałem.
Na koniec możesz obadać Sutter Kain''a i resztę Never So Deep, tam Sutter jest też głównym producentem pod postacią DJ''a Bless''a z tym, że jeśli chodzi o jego produkcje, to ma albo sample które dają nam klasyczne ciężkie beat''y albo sampluje metalowe riffy więc może się średnio podobać ''standardowym'' fanom rapu...

No, w sumie tyle, jest to zalążek że tak powiem konkretnych rapsów z USA aka ten bardziej znany i kojażony undeground... Możecie mi zarzucić że nawracam ludzi na horrorcore, ale cóż, nic nie poradzę, że to najlepszy rodzaj rapu xP ... Będzie beka jak większość z tego będziesz znał i napisałem się na darmo, ale trudno, może się komuś innemu przyda. Aczkolwiek wypisując Ice-T, Eazy''ego, czy 2Pac''a sądzę, że zbyt dużo do tej pory nie słyszałeś, przynajmniej nie z tego co wypisałem, aczkolwiek nie uwierzę, że nie obiło Ci się nic o uczy przynajmniej...

Pozdro, roszerzaj horyzonty, bo na prawdę jest czego słuchać na obecnej scenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 23:03, Hekt-X napisał:

No z Blaze''em jest na tyle lepiej, że ma w miare wyraźną dykcję (przynajmniej jak dla mnie nie sepleni jakoś, za to ma bardzo fajne brzmienie na wokalu).

Na bodajze drugim Lotusie ktos seplenil strasznie... Kto to tam byl poza Twiztidem, ICP i Blazem? ABK? W kazdym razie ktos, kto juz w Lotusie nie jest. Sluchac sie tego nie dalo, prawie jak Enson na naszym podworku ;D

Dnia 21.06.2009 o 23:03, Hekt-X napisał:

Ale od ICP, Twiztid czy Tech N9ne''a znajdziesz raczej do wszystkiego lyricsy w necie, w tym ostatnim było by troche ciężko bez nich :P

Ja to czasem musze sluchac po dwadziescia razy 3W zeby zrozumiec co tam bylo nawiniete a co dopiero jakis teknajn, co nie dosc, ze nawija chyba jeszcze szybciej, to jeszcze w obcym jezyku ;D

Dnia 21.06.2009 o 23:03, Hekt-X napisał:

Ja korzystam tez z http://www.sing365.com, ewentualnie wpisuje wykonawcę, tytuł i dopisek lyrics i mam nadzieję, że znajdzie :P

Narobilem sobie zlych nawykow, bo sing365.com nie sortuje lyricsow wg albumow, a to dla mnie ogromna wada oO Taki ze mnie burzuj. Ale widze, ze trzeba sie tego pozbyc jak najszybciej... A metoda ''wykonawca tytul lyrics'' skuteczna, polecam ;D

A co do Jedi Mind - wyscrobblowalem to na drugie miejsce, wiec cos w tym musi byc... Polecam, zwlaszcza plyty ''Violent by Design'' i ''Servants in Heaven, Kings in Hell''.

Zeby sie tak podlansowac na tró horrorkor juggalo - MCL! <lol2>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 16:04, rolnik napisał:

No tekst jest dobry, pisalem to, ale refren? Bardzo razi w uszy to przerwane pa-trze,
nie masz tego? W sumie flow kwestia wzgledna, o tym nie bedziemy o tym dyskutowac, mi
sie jego nei podoba ;pp.

Mnie tam się ten refren podoba, jest mega prosty, ale jednak mi się spodobał, ale to też raczej kwestia względna.

I ogólnie ten kawałek to zapowiedź płytki Mielzky/patr00, która miała już być jakiś czas temu, ale obsuwy, ja tam czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 23:36, lydathegreat napisał:

Na bodajze drugim Lotusie ktos seplenil strasznie... Kto to tam byl poza Twiztidem, ICP
i Blazem? ABK? W kazdym razie ktos, kto juz w Lotusie nie jest. Sluchac sie tego nie
dalo, prawie jak Enson na naszym podworku ;D


Znaczy chodzi Ci o 2 wersję Tales From The Lotus Pod ? To był na pewno ABK, on w ogóle ma taka właśnie wadę wymowy że sepleni. Z reszta na Black Rain też był, ale generalnie większość komentów z jakimi sie spotykam to to, że ABK ssie w Lotusie, wkurza strasznie, aczkolwiek solo da sie posłuchać. Na ostatniej płycie już go nie ma, bo zaczęli ją nagrywć jeszcze przed tym jak wrócił do PsyRec, no i ta płytka to po prostu poezja dla fana horrorcore''u. W pierwszym Tales From The Lotus Pod był jeszcze Marz, który pokazał genialne flow, ale szacunek mój stracił... Ostatnio w wywiadzie zapytany o horrorcore, powiedział, że się z tym nie utożsamia, zjechał Violent J''a a zapytany o plany na przyszłość powiedział że chciałby nagrywac z wykonawcami typu T-Pain, czy Weezy. Generalnie gusta jego pokierowały sie dokładnie odwrotnie w porównaniu ze mną :P

Dnia 21.06.2009 o 23:36, lydathegreat napisał:

Narobilem sobie zlych nawykow, bo sing365.com nie sortuje lyricsow wg albumow, a to dla
mnie ogromna wada oO Taki ze mnie burzuj.


Jak nie jak tak :P http://www.sing365.com/music/lyric.nsf/Twiztid-albums/671B038B6ECC00C548256A4900175AE8
Jak wpiszesz w szukajce wykonawce to klikasz opcje "''wykonawca'' Albums".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh ostatnio obejrzalem jakis filmik o Slimie i czytam do niego komentarze i wqidze ten komentarz:

jak można nazywać go najlepszym raperem jak jest biały??!! on może być hip hopowcem a nie raperem bo raperzy są czarni i on widać że robi to dla kasy. Jak byś nie był tak zakochany w blondasku to byś wiedział że najlepszy był 2pac

czyzby to byla nowa teoria jak doroznic rap- hip hop ?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 11:02, McKing23 napisał:

heh ostatnio obejrzalem jakis filmik o Slimie i czytam do niego komentarze i widze ten
komentarz:

jak można nazywać go najlepszym raperem jak jest biały??!! on może być hip hopowcem a
nie raperem bo raperzy są czarni i on widać że robi to dla kasy. Jak byś nie był tak
zakochany w blondasku to byś wiedział że najlepszy był 2pac

czyzby to byla nowa teoria rap- hip hop ?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 11:16, Get_Down napisał:

Powiedz mi gdzie 2pac jest najlepszy?Jest dużo raperów o których pojęcia nie masz widzę.

ey to byl komentarz jeakiegos innego uzytkownika :P nie mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...
I tak dla mnie 2pac jest najlepszy,od 2 lat go słucham;].
hekt-x--dzięki za kilka zespołów min.jedi mind tricks bo teraz ich ciągle słucham^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 11:35, Get_Down napisał:

...
I tak dla mnie 2pac jest najlepszy,od 2 lat go słucham;].
hekt-x--dzięki za kilka zespołów min.jedi mind tricks bo teraz ich ciągle słucham^^.

ale i tak mi o to nie chodzilo w tym komentarzu koles napisal ze HH jest baily a rap czarny he? czy to tak jest bo cos mi sie nie wydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 11:43, lydathegreat napisał:

Wiesz... niektorzy nadal uwazaja, ze rap jest ze Stanow, a hip hop z Polski ;DDD

no to jak to wkoncu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 11:43, McKing23 napisał:

no to jak to wkoncu jest?

Hip hop to kultura, rap (muzyka) jest jej elementem. Ale w praktyce czesto uzywa sie obu tych slow okreslejac muzyke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować