Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 09.01.2008 o 20:21, NuGGet napisał:

A tam xD Lepiej być Niggasem i bujać sie z Uzi, a jak jesteś polakiem, białasem, to możesz
być dresem z bejzbolem xD

szczerze to w konfrontacji polski dres z bejzbolem vs. niggas z uzi, to ja bym stawial na dresa, zanim naiggas skonczylby sie bujac to dres by juz go klepal lezacego ;P

btw.... NuGget Delegatem? o co kaman? degrada mu! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 20:21, NuGGet napisał:


> Nugg chyba za dużo filmów oglądasz...zdecydowanie za dużo :D hehe przypomniało mi się
jak
> MastA pisał : Lepiej być białasem i bujać się w Polsce :P
A tam xD Lepiej być Niggasem i bujać sie z Uzi, a jak jesteś polakiem, białasem, to możesz
być dresem z bejzbolem xD

NuGGet ja też bym chciał być Nigga ;] Ale coż, jestem biały. Ale zeby się upodobnić do Nigga z Compton to na 18 będę chciał dostać od Rodziny Lowridera.Tak wyjechać na miasto z Ziomkami! Zajebiście by było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2008 o 20:42, Robek 009 napisał:

NuGGet ja też bym chciał być Nigga ;] Ale coż, jestem biały. Ale zeby się upodobnić do Nigga
z Compton to na 18 będę chciał dostać od Rodziny Lowridera.Tak wyjechać na miasto z Ziomkami!
Zajebiście by było.

Ja już sobie powiedziałem, że jak będę dorosły (już niedługo, bo w tym troku :)), to zacznę zostawiać kasę, a to z osiemnastki, a to może kasę jak będę chodził do jakiejś pracy, i wyjadę do USA ;) Nie na stałe, ale tylko żeby zobaczyć jak tam jest, ja jestem zafascynowany tym krajem, mimo że tam jest chyba najwięcej przestępstw, to i tak chciałbym tam być. Tam narodził się Rap który kocham (jak pewnie wielu w tym temacie). Chciałbym na przykład zobaczyć Compton, może nie z bliska, bo raczej tam bym długo nie pożył, ale przynajmniej zobaczyć. Albo Long Beach, Snoop w wielu kawałkach o tym wspomina... ech..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 20:06, NuGGet napisał:

Kurna, po tym filmie Beef, jeszcze bardziej zajrałem sie Westside :D Tam Raperzy są naprawdę
zjednoczeni, fajnie sie ten film kończy, Snoop mówi: "Szykujcie sie skur***, Zachodnia Strona
wraca do gry" :D
Za cholerę, chciałbym być Niggasem i tam mieszkać, rozkmińcie to, bujać sie z ziomkami Impalą
po Compton, jakiś białasek sie przysra "Die Muthafucka" bang bang, już nie ma białaska xD



mam takie pytanka do ciebie, w tym filmie tylko opowiadają o cencie..? i skąd go zdobyłeś..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2008 o 20:55, nekromanta7 napisał:

mam takie pytanka do ciebie, w tym filmie tylko opowiadają o cencie..? i skąd go zdobyłeś..?

Film mam z Wypożyczalni na DVD :p Ale jak go gdzieś przyczaje w sklepie, to kupie.
A film jest ogólnie o beefach, ale ta część akurat głównie o The Game i cencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale czy wy macie jakieś kompleksy? Czarni byście chcieli być? To się pomalujcie pastą do butów i wtedy będziecie czarni. Przeczytajcie sobie cytat podany na str. 292 tego tematu przez Araondoion''a i się trochę zastanówcie. Bo ja nie ubolewam z powodu mojego koloru skóry...Ba! Ja nawet się cieszę, że jestem biały i mieszkam w Polsce. I nie zamienił bym tego na bycie czarnuchem w USA. Bo niby "joł, elo, ziomalsko"? Ciekawe, czy byście się szeroko uśmiechali żyjąc w tym tzw. "czarnym getcie" przez całe życie...wątpię.
"Kochana Polsko..." O.S.T.R.
"Teraz robisz się na czarnego chlopaka
A on kiedy baka gada se dowcipy o polakach" 52 Dębiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację, ale jednak fajnie wygląda życie Gangsta na niektórych klipach. Ale jeżeli naprawdę chcielibyście mieszkać w Compton to proszę, przeczytajcie ten artykuł http://www.rapp-style.hip-hop.pl/historia/default.php?id=losangeles ;] Wyjaśnia że w Gangu nei było tak wesoło, że dzieciaki z gangów nie okazywały emocji i ze życie tam nie było takie do końca szczęśliwe. Tekst zapodaje 2 raz, ale daje go tym, którzy go nie przeczytali. Autorem oryginału jest Ice T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 21:03, ko?nik napisał:

Przepraszam, ale czy wy macie jakieś kompleksy? Czarni byście chcieli być? To się pomalujcie
pastą do butów i wtedy będziecie czarni.

Ech usunąłem się w cień na tym forum,ale odezwać sie muszę.To co napisałeś jest żałosne, myślisz,ze bycie Czarnym oznacza pomalowanie się pastą do butów?? Życze inteligencji, czy nazwanie kompleksem jest prawdziwe w stosunku do człowieka, który chce być Czarny?? Zastanów się...
>Przeczytajcie sobie cytat podany na str. 292 tego

Dnia 09.01.2008 o 21:03, ko?nik napisał:

tematu przez Araondoion''a i się trochę zastanówcie. Bo ja nie ubolewam z powodu mojego koloru
skóry...Ba! Ja nawet się cieszę, że jestem biały i mieszkam w Polsce. I nie zamienił bym tego
na bycie czarnuchem w USA. Bo niby "joł, elo, ziomalsko"? Ciekawe, czy byście się szeroko >uśmiechali
żyjąc w tym tzw. "czarnym getcie" przez całe życie...wątpię.

Wątpisz?? A jednak. Każdy ma prawo marzyc o byciu Czarnym, który pochodzi z getta, w końcu stamtąd wyrwało się dużo Playa m.in 2Pac, Biggi, Eazy i reszta

Dnia 09.01.2008 o 21:03, ko?nik napisał:

"Kochana Polsko..." O.S.T.R.

Po cholere mi dajesz nazwe utworu??

Dnia 09.01.2008 o 21:03, ko?nik napisał:

"Teraz robisz się na czarnego chlopaka
A on kiedy baka gada se dowcipy o polakach" 52 Dębiec.

I mówią to kolesie, którzy wzieli mode na luźne spodnie z krokiem w kolanach od Czarnych właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mu o to, że nie lubi czarnych czy coś w tym stylu, chodzi o to, że ludzie z tego forum (NuGG i Robek) nie doceniają tego, że są Polakami.
W Stanach nie jest tak różowo jak się wydaje, ale co mi tam, marzyć może każdy. Tylko spotkanie z rzeczywistością bywa trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 21:24, MastAlol napisał:

Nie chodziło mu o to, że nie lubi czarnych czy coś w tym stylu, chodzi o to, że ludzie z tego
forum (NuGG i Robek) nie doceniają tego, że są Polakami.
W Stanach nie jest tak różowo jak się wydaje, ale co mi tam, marzyć może każdy. Tylko spotkanie
z rzeczywistością bywa trudne.

W sumie to tak sobie tylko gadam, ale głównie chodzi mi o to, żeby chociaż raz poczuć się jak taki prawdziwy Raper z USA, lowrider, i te sprawy. Chociaż raz chciałbym coś takie poczuć, jak ludzi np. z Compton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam wiem kim jestem, nie chce byc nikim innym, i jestem dumny ze jestem polakiem, bo jestesmy najwiekszymi penerami na swiecie ;d i duzo pijemy i mamy najlepsze lachonarium we wszechswiecie ;d

Ci z usa to wiekszosc to laneserzy co nam do piet nie dorastaja ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
I Polska jest jak jedna wielka plantacja :P

"USA to brednia, herezja łatwowiernych..."
Po powrocie z takiej glupiej Anglii (ponad miesiąc), miałem ochote całować polskie ulice. Nie jestescie w stanie sobie wyobrazic jak sie cieszylem widzac nasz brudny, wspanialy kraj:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odpowiedzieć Tobie i Kryszkowi w jednym poście.

Dnia 09.01.2008 o 21:24, MastAlol napisał:

Nie chodziło mu o to, że nie lubi czarnych czy coś w tym stylu, chodzi o to, że ludzie z tego
forum (NuGG i Robek) nie doceniają tego, że są Polakami.

Już nawet nie chodzi o docenianie Polskości, bo kit z tym, jeden patriotą jest, a drugi, być nie musi. Chodzi mi o to, że wizje super ameryki rodem z teledysków pełnych pieniędzy i lasek w cale nie są prawdziwe. Kryszek piszesz, że z getta wyrwało się wielu. Pewnie, że się wyrwało. I mam do tych ludzi ogromny szacunek (już nawet mniejsza o drogi wyjścia), bo trzeba umieć się podnieść i to doceniam. Ale pomyśl ilu ludzi w tych gettach zostało, a ilu jeszcze straciło kompletnie wszystko (włącznie z tym co najważniejsze- z życiem)... Pewnie, że marzyć można, ba, powinno się marzyć. A ja nie chciałbym być czarnym. Chociażby dlatego, żeby nikt mi nie przypominał, że rasa czarna jest średnio mniej inteligentna od białej.

Araondoion
Pewnie, że takich kobiet jak w Polsce nie da się zastąpić ;) Nawet tymi sztucznymi z klipów z USA :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 21:26, NuGGet napisał:

ale głównie chodzi mi o to, żeby chociaż raz poczuć się jak
taki prawdziwy Raper z USA, lowrider, i te sprawy. Chociaż raz chciałbym coś takie poczuć,
jak ludzi np. z Compton.

Osobiście wolę pochodzić piechotą z zaufanymi ludźmi, jako chłopaki z Trójkąta:P
Albo powolny rajd rozsypującym się Fordem po ulicach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważ,ze ja nie mówie o teledyskach, gdzie fiftiemu koło twarzy tańczy dupcią kobieta,a ten pokazuje w swojej ręce 100000 $ Tylko chodzi o tych najbiedniejszych, żeby zobaczyć jak to jest być tym "biednym Czarnuchem z getta" i wtedy pokochać swoje zycie, i uszanować życie innych braci. Wydaje mi się,ze gdyby Ci Czarni braci, chociaż raz mogli życ jak biali, to nie zabijaliby się, tylko wszyscy razem wyrwali się z getta(bo poznaliby to normalne ludzkie zycie,a nie życie jak zwierzęta,"musze sprzedawać crack, musze ukraść pieniądze, bo nie mam co jeść;( ).Tylu ilu ludzi było w gangach, moze kolejne zamieszki w L A by pomogły im się wyrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepsze argumenty w tym wzgledzie ma Fred z chlopaki nie placza...

wiec, buuuuunkrow nie ma ale i tak jest zaje.... ;d

no i odpowiedz sobie na jedno ale to zaje... wazne pytanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Wyjdz z domu i się rozejrzyj. Masz tu to samo.
Masz swoich braci, którzy pójdą za Tobą w ogień. Ostatnio mialem ostry przypał, sprawa miała iśc do prokuratury, zrobiłem mały przekręt, przyjechali do mojego ojca do domu,jak się dowiedzial trafił z sercem do szpitala. Przyznaje, ze niezle przygralem, ale jak wyszlismy ze miejsce gdzie bylem "rozmawiac", byl tam moj kumpel, ktorego wzieli jako swiadka. Trzymalismy jedna wersje, na koncu wyszlismy i powiedzial, ze nigdy mnie nie sypnie, bo znamy sie od 12 lat (czyli wiecej niz wiek, niektorych,ktorzy probuja sie wypowiadac na tym forum). Jesli znajdziesz na dzielnicy/w miescie swoje miejsce, jestes bezpieczny, czujesz, ze masz wsparcie, nawet jak rodzina jest przeciw Tobie. Ja dzięki Bogu już wszystko poukładałem, mimo, iż sytuacja miała miejsce zaledwie w grudniu. I nie mow mi, ze trzeba jechac do USA, zeby doznac prawdziwego braterstwa, bo jesli chodzi o to, u nas jest to główna domena. A to, co piszesz, brzmi jak mrzonki dzieciaka zapatrzonego we wzorce znajdujące się za oceanem, poza naszym zasięgiem.(bez urazy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak, ja mam swoich ziomow, w potrzebie powiem slow to sie zjawia, tak samo reszta chlopakow moze liczyc na mnie. A t jak tam jest to w ogole nie wiecie, jakas wizje wam wpoila telewizja i inne takie tam. A rzeczywiscie starczy sie rozejrzec, te bloki, te klatki schodowe, ci kolesie w kapturach na glowie w bramach na lawkach, z jointem, browcem w reku... wspolne melanze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten kawałek o GTA SA jest kozacki...;)
A okładka z najnowszej płyty ostrego przypomina mi jakiś komiks. W sumie to mnie trochę śmieszy, ten cały tytuł płyty jest śmieszny "Ja tu tylko sprzątam", to jest tak że Ostry chciałby powiedzieć "Nagrywajcie sobie te swoje hity, a ja i tak po was pozamiatam...". Po prostu już nie mogę się doczekać tej płyty...;)
A tutaj daje jeszcze raz linka do mojego kawałka, który ostatnio znalazłem na kompie... http://www.sendspace.com/file/30zcq5 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować