Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie


Mixer raczej potrzebny nie jest, my go nie mamy w SprawdźTo Studio ;]

Seqiu >
Planujemy dopiero kupić pojemnościówke ;p A dobry mikrofon pojemnościowy kosztuje z 500 zeta, my kupimy taki średni, powyżej średniej, za jakieś 300 zeta, bo może wpadnie nam hajs za kawałek dla jednej takiej strony ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yo
NAS udostępnił 1 kawałem z nadchodzącej płyty "Nig*er" :]

http://rapidshare.com/files/109271599/nas-be_a_nigger_too.mp3

W sumie nie interesuje się jego twórczością za bardzo, ale temat płyty jest lekko kontrowersyjny i nawet mnie ciekawi :]

Kawałek też polecam...i tak myślę, że jakby to jakiś znany lub mało znany raper poruszył ten temat i to jeszcze tak wypowiadał się o tym słowie to by go inne "nyggasy" zjechały i pewnie strzelali by do niego...a tu NAS żywa legenda śmiga w tym temacie i jest spoko luz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 18:16, Kermit 13 napisał:

Kawałek też polecam...i tak myślę, że jakby to jakiś znany lub mało znany raper poruszył
ten temat i to jeszcze tak wypowiadał się o tym słowie to by go inne "nyggasy" zjechały
i pewnie strzelali by do niego...a tu NAS żywa legenda śmiga w tym temacie i jest spoko
luz ;)


Ale głupoty gadasz, ile razy już nawijali kontrowersyjne teksty dotyczące rasy. NAS nie jest pierwszy :P Po prostu nikt wprost nie nazwał tak płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 18:22, MastAlol napisał:

Ale głupoty gadasz, ile razy już nawijali kontrowersyjne teksty dotyczące rasy. NAS nie
jest pierwszy :P Po prostu nikt wprost nie nazwał tak płyty.


Nawijali, ale nie tak jak on teraz...jakoś nie mogę skojarzyć kawałków na którym mówi się kto jest "czarnuchem" a kto nie...a tytuł płyty wskazuję, że właśnie o tym będzie. No zobaczmy...zresztą płyta Nasa nie może być taka jak "innych" będzie się wyróżniać właśnie tą kontrowersją na maxa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 21:08, NuGGet napisał:

Padłem na glebę i umarłem xD
http://pl.youtube.com/watch?v=7SfmWCoZMjI
Dzieciaki chciały pomóc Shellerowi i nagrały za niego klip xD

http://pl.youtube.com/watch?v=Mt7bxPqcndM&watch_response
A tutaj komentarze autorów kawałka na temat "klipu" xD



o jaaaaa, co za plewa xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 21:08, NuGGet napisał:

Padłem na glebę i umarłem xD
http://pl.youtube.com/watch?v=7SfmWCoZMjI
Dzieciaki chciały pomóc Shellerowi i nagrały za niego klip xD

http://pl.youtube.com/watch?v=Mt7bxPqcndM&watch_response
A tutaj komentarze autorów kawałka na temat "klipu" xD


Leżę i nie mogę wstać xDD

Uhuu, 1, 2, 3, 10 oddech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 23:17, Seqiu napisał:

Aż żal mi to oglądać...;(
Ten w czerwonym to ma chyba chorobe parkinsona, bo tak mu się ta lewa ręka trzęsie...

Musisz podchodzic do tego jak do rozrywki i do okazji do posmiania sie, a nie na serio ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 17:48, nekromanta7 napisał:

dobra ściagać ;] na płytce miedzy innymi reno i finker, płytka mnie baaardzo mile zaskoczyła,
chociaż z 2007 roku to dla mnie to najmilsze zaskoczenie jak narazie w 2008r.

http://ortegacartel.com/


Jeee całkiem dobre :D Takie lajtowe kawałki i ciekawe wykonanie samej płyty :] Choć brakuje mi tego "czegoś" co by ją wyróżniało z innych płyt :] I fajne bity z różnymi ''pożyczonymi'' samplami :] Czasem biją po uszach wysokie tony...jakoś tak dziwnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2008 o 18:47, Kermit 13 napisał:


Jeee całkiem dobre :D Takie lajtowe kawałki i ciekawe wykonanie samej płyty :] Choć brakuje
mi tego "czegoś" co by ją wyróżniało z innych płyt :] I fajne bity z różnymi ''pożyczonymi''
samplami :] Czasem biją po uszach wysokie tony...jakoś tak dziwnie :P


ale na prawdę zaskoczyła mnie ta płytka, dla mnie to po prostu koozak i miło się słucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytwórnia Wielkie Joł zapowiada piąty, solowy album Tede, zatytułowany "Ścieżka Dźwiękowa".

"Ścieżka Dźwiękowa" to już piąta solowa płyta Tede, która pojawi się w legalnym obiegu. Zapowiada się kolejny, rewelacyjny album, tego bez wątpienia, najbardziej znanego polskiego rapera.

"Ścieżka Dźwiękowa" to zbiór aktualnych refleksji i komentarzy dotyczących życia codziennego, showbiznesu i polityki.

Jak informuje wytwórnia Wielkie Joł, na "Ścieżce Dźwiękowej" pojawi się wielu gości. Oprócz artystów związanych z wytwórnią Wielkie Joł, której Tede jest właścicielem, zaskakująco zapowiada się lista gwiazd zaproszonych na "Ścieżkę Dźwiękową". Kto pojawi się na tej płycie dowiemy się niebawem.

Warstwę muzyczną "Ścieżki Dźwiękowej" skomponował WDK, nowy producent w wytwórni Wielkie Joł. Jest on również odpowiedzialny za realizację, miks i mastering "Ścieżki Dźwiękowej".

Płyta "Ścieżka Dźwiękowa" pojawi się w sklepach jeszcze przed wakacjami. Więcej informacji niebawem.

Partnerzy

: 4Fun.tv, Hip-Hop.pl, Rapgra.com, GG:8333, GT Street & Style, CGM.pl, TVN TURBO, CKM, Samsung, Rennen.pl, Holahola.pl, PLNY Textylia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra. A więc sprawa ma się tak. Mam napisane parę kawałków. Chce to teraz przekształcić w utwór w formacie .mp3. Domyślam sie, że potrzebuję mikrofon. Jaki najlepszy polecacie w granicy 200-300 zł? Wszystko chce nagrywań na kompie w domowych warunkach. Pewnie przyda się jeszcze jakiś program do robienia bitów. Jaki polecacie? Najlepiej żeby był po polsku. Cena programu nie gra roli. Jak, co, gdzie? Czyli poradnik dla całkowicie zielonego w temacie człeka. Z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mikrofon dynamiczny to polecam "Shure Beta 58 A".
Na pojemnościowych się nie znam :P
Do bitów: my zaczynaliśmy na eJayu :P
A jeżeli chciałbyś robić lepsze bity to naprawdę musiałbyś porządnie przysiąść żeby one chociaż były przeciętne i to w jakimś dużo lepszym programie (Fruity Loops na przykład).
Noi potrzebny ci program do nagrywania i rejestrowania twoich wypocin. Cool Edit albo Qubase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 15:26, Pablo don Skowrone napisał:

Jeżeli mikrofon dynamiczny to polecam "Shure Beta 58 A".


Może trochę tańszy? Taki typowo do komputera z dobrą jakością dźwięku...

Dnia 24.04.2008 o 15:26, Pablo don Skowrone napisał:

Na pojemnościowych się nie znam :P


Eee? Jakos bliżej wytłumaczyć byś mógł?

Dnia 24.04.2008 o 15:26, Pablo don Skowrone napisał:

Do bitów: my zaczynaliśmy na eJayu :P


Sprawdzę jak to sie prezentuje...

Dnia 24.04.2008 o 15:26, Pablo don Skowrone napisał:

A jeżeli chciałbyś robić lepsze bity to naprawdę musiałbyś porządnie przysiąść żeby one
chociaż były przeciętne i to w jakimś dużo lepszym programie (Fruity Loops na przykład).
Noi potrzebny ci program do nagrywania i rejestrowania twoich wypocin. Cool Edit albo
Qubase.


Z tymi wymienionymi powyżej miałem do czynienia, ale niestety bariera językowa i dość skomplikowana obsługa mnie odstraszyła. Może jakieś spolszczenie albo tutorial?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 15:55, YahooPL napisał:

Z tymi wymienionymi powyżej miałem do czynienia, ale niestety bariera językowa i dość
skomplikowana obsługa mnie odstraszyła. Może jakieś spolszczenie albo tutorial?

Mikrofony pojemnościowe są lepsze od dynamicznych, można powiedzieć że są to już w pełni profesjonalne mikrofony do nagrywania w studio... Co do mikrofonu polecam Ci Shure c606, lub Shure pg48. Jednak pamiętaj że należałoby się także zaopatrzyć w porządną kartę dzwiękową, na początek wystarczy Sound Blaster Live.
Co do programów do nagrywek na początek polecam Ci Audacity, jest on mniej skomplikowany od Cool Edit, więc niepotrzebny jest do niego żaden poradnik. Ja ciągle go używam i nie mam zamiaru przerzucać się na inny. Natomiast jeśli chodzi o bity to muszę Cię niestety zmartwić, bo Fruity Loop jest ze wszystkich znanych mi programów, najmniej skomplikowany... Tak w ogóle to często zaczyna się swoją przygode z bitami od tego właśnie programu, a później przechodzi się na coraz to bardziej skomplikowane. Poradników w wersji polskiej chyba nie ma, bo programy te mają tylko funkcji, że ogranicza Cię jedynia właśna wyobraźnia. Być może znajdziesz gdzieś poradnik w wersji angielskiej. Więc może na początek nagraj coś na kradzionym bicie i zobacz w ogóle jak Ci idzie... Dopiero później weź się za robienie własnych bitów, jeżeli Ci się oczywiście będzie chciało...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować