Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 23.05.2008 o 15:35, ..::leŚniak::.. napisał:

Ludziska! Jak chcecie mieć numerki bliskie zeru to lepiej się spieszcie - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=370319904&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+
wys%C5%82any.


Bardzo fajne wydanie płyty. Ale nie kupię bo chwilowo brak kasy:/
I poza tym muszę kupić jeszcze między innymi tą najnowszą płytę Grammatika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie przepadałem za Hansem i 52 dębiec, jednak ostatnio słuchałem sobie pierwszej płytki Liber - Bógmacher, która imo jest dobrym materiałem. Gdyby nie śpiewane refreny i Doniu, to płyta była by dużo lepsza... Dobra ale wracając do 52 dębiec, to przesłuchałem sobie kawałka Puls z płyty Libier. W utworze tym gościnnie występuje Kirs, Boru i Hans. I właśnie zwrotka Hansa mnie poprostu rozwaliła, dawno nie słyszałem tak dobrego featuringu. Nie dość że jest perfekcyjnie nawinięta, to dodatkowo tekst jest przemyślany i mądrze napisany. Naprawde nie znałem Hansa od tej strony...
Jeszcze link do tego kawałka... http://cannabis06.wrzuta.pl/audio/eO9cdzB9KI/liber-puls

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mądrego i przemyślanego rapu to sprawdź właśnie Deep Hans... Niektórzy krytykują ich właśnie za to, że zaczęli pisać wiersze pod bity. Niektóre kawałki wprost miażdżą imho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Niektóre kawałki wprost miażdżą imho.

Dokładnie :] Ale z pierwszej płyty...ta jest jakaś dziwna...tak jakby zamiast sie rozwinąć technicznie, flow, styl to się cofneli...no trudno powiedzieć, ale czekałem bardzo na tą płytę i też bardzo się zawiodłem...na szczęście pozostaje P-Ń VI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o tej, ale P-Ń VI też miło wspominam (w dużej mierze przez to, że na mojej wsi (no, miasto nie wieś, ale nieduże) grało 52 promując ten album i było dużo śmiechu z tym związanego, ale to osobny temat).

Teksty są świetne według mnie. Podkłady też, jednak one jakoś specjalnie się nie wyróżniają (za wyjątkiem kawałka/skitu (?) numer 13 bodajże, na którym jest zabijająca trąbka). A momentami są w tym takie emocje, że masakra (np. Gniew).

Valentino S.A.

Ja z hip-hop.pl, z przyzwyczajenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O.o widzę, że zaczęła się dyskusja na temat płyty, której słucham od dobrych 4 dni non stop (tak mowa tutaj o 52 i płycie "Deep Hans"). Tak jak powiedział już mój przedmówca teksty wymiatają a płyta to jedna z najlepszych jaką posiadam w swojej kolekcji polskiego HH (no zaraz za płytami Peji i SLU).
IMO najlepsze kawałki z tej płyty to właśnie wspomniany Gniew, Konglomerat, Matnia i Punkt wyjścia.
Naprawdę płyta godna polecenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 23:26, Prince07 napisał:

Naprawdę płyta godna polecenia ;)


Zamówiłem ją w ciemno i widzę, że nie popełniłem błędu. Już się grzeje na to limitowane wydanie podane kilka postów wyżej. Mam nadzieję, że się nie zawiode a nawet jeśli to ładnie się będzie prezentować na półce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 23:33, Prince07 napisał:

Żałować napewno nie będziesz, gwarantuję ;)

W sumie nie byłem przekonany do tej płytki, ale po tym tracku co zapodałeś to chyba jednak się jej bliżej przyjże :) Chyba za szybko skazałem ją na zapomnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2008 o 00:41, ..::leŚniak::.. napisał:

Szczególnie zwrotka Deepa. Po prostu mistrz.


Taaa, tu masz moje 100% popracie. Chyba najlepszy track na tej płycie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 01:15, Prince07 napisał:

Taaa, tu masz moje 100% popracie. Chyba najlepszy track na tej płycie ;)


Zdecydowanie zachęciliście mnie do tej płyty. Według mnie utwór być jest lepszy od gniewu co nie znaczy, że ten drugi jest zły. Świetny refren tam jest i druga zwrotka jest obłędna. Ogólnie na pewno nie będę żałował ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 01:48, ellasar napisał:

Dla mnie najlepszy zespół z tej półki to Kaliber 44, przede wszystkim:
http://pl.youtube.com/watch?v=S5gLhYDpfs4

Z tej półki? Błądzisz, Kaliber jest zawsze półkę wyżej ;P A cóż tu jeszcze mówic: prawdziwa klasyka, legenda rodzimego rapu. Co do "Mojej Obawy" to kawałek jest po prostu mistrzowski jak i cała pierwsza płyta Kalibra (tak samo jak pozostałe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 18:00, kedzior141 napisał:

Bardzo fajne wydanie płyty. Ale nie kupię bo chwilowo brak kasy:/
I poza tym muszę kupić jeszcze między innymi tą najnowszą płytę Grammatika.


Przeciez Deep Hans''a mozna legalnie sciagnac z neta, po co kupowac ? Jakby to byl jeszcze winyl to inna sprawal :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 10:23, Dzikq napisał:

Przeciez Deep Hans''a mozna legalnie sciagnac z neta, po co kupowac ? Jakby to byl jeszcze
winyl to inna sprawal :P


Istnieje coś takiego jak wartość kolekcjonerska. Zresztą sprawdź sam jak się prezentuje to wydanie:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 10:23, Dzikq napisał:

Przeciez Deep Hans''a mozna legalnie sciagnac z neta, po co kupowac ? Jakby to byl jeszcze
winyl to inna sprawal :P


Ale takiego wydania nie można ściągnąć;) Bez opakowania itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elo Panowie (I Panie jeśli tu jakieś są ;]). Nowy na forum jestem i jakoś odruchowo pierwszy temat jaki chciałem znaleźć to temat o Rapie ;p Widzę gadacie o Deep Hans, IMO dobra płytka, dla mnie lepsza niż P-Ń VI, tamta też była kozacka, ale ta jakoś bardziej mi pasuje stylem, prawie każdy kawałek mi się podoba, Gniew dla mnie najlepszy ;] Jakimś takim nowym, dobrym stylem nawinięty, coś jak wiersz? W każdym razie kozak numer ;] Oby więcej takich.

BTW: Was też denerwuje (Użyłbym mocniejszego słowa, ale chyba nie można ;p), że wszystkie płyty łapią takie duże opóźnienia? El Polaco miało wyjść jakoś na wakacje 2007, a płyty jak nie było tak nie ma, Gural woli grać koncerty promujące tą płytę, nagrywać "murzyńskie" klipy z ZGR, zamiast wydać płytę ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do 52 Dębiec nigdy za nimi nie przepadałem :P Wiadomo..UMC..;/ Ale tą płytę co za darmo można ściągnąć chyba ściągnę bo ten kawałek "Gniew" wypaśny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować