Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Ale się wściekłem, napisałem podsumowanie jeszcze dłuższe niż ko?nik, wyskoczył mi jakiś błąd, cofnąłem do poprzedniej strony i zamiast posta miałem puste okno... Nie chce mi się pisać jeszcze raz, w każdym razie - w większości zgadzam się z ko?nikiem, ale w obecnym roku wcale nie będzie tak mało do słuchania ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 13:20, ..::leŚniak::.. napisał:

Ale się wściekłem, napisałem podsumowanie jeszcze dłuższe niż ko?nik, wyskoczył mi jakiś
błąd, cofnąłem do poprzedniej strony i zamiast posta miałem puste okno... Nie chce mi
się pisać jeszcze raz, w każdym razie - w większości zgadzam się z ko?nikiem, ale w obecnym
roku wcale nie będzie tak mało do słuchania ;]

Jak znajdziesz czas i ochotę to napisz jeszcze raz, z chęcią przeczytam ;) Sam miałem ując to jakoś dłużej, ale jakoś brak ochoty na rozwodzenie się nad każdym problemem.
Co do tego roku...hmm...faktycznie, może zbyt mało czytałem na temat zapowiadanych płyt. Więc jakbyś mógł to daj jakiś link, albo wypisz kilka pozycji godnych uwagi. A na pewno zapomniałem o leniwych panach z Opola, którzy wydają płyty co 3 lata, więc jak głosi legenda w tym roku kolej na kolejną produkcję fanów wosku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słucham rapu choćby dla tych bitów , one dużo tłumaczą. Struktura wydawania z siebie dźwięku...murzyni mają to coś w głosie. Przyznam się że połowy z tego co śpiewają nie rozumiem i może ten podział na Rap i HH był nie na miejscu ale to przecież widać i słychać...2 Pac to nie to samo co 50 cent .
2pac - changes (Original Version)
50 cent - Candy Shop
Poza tym jest jeszcze kwestia wydawania płyt , w Polsce trudno znaleźć boskiego DJ’a który złoży taki beat.
http://pl.youtube.com/watch?v=TgF3h9zST6Y zakochany w tej nucie $__$
Oni zarywają nocki nad dobrym beat'em który powali ludzi (ale nie wykluczam kasy), to musi być Exclusiv , a nie tak jak w Polsce złożą nutę w w jakimś E-Jay'u i ludzie tego słuchają. Między Polską a Usa nie ma porównania dla mnie...Polska nie dość że większość beat''ów ma mierne to jeszcze kradną , a takie przypadki są...Nie słyszałem nigdy w swoim życiu polskiego beat''u w którym bym się po prostu zakochał xDDDD (sarkazm) X))))))…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 13:55, Sweet16 napisał:

Słucham rapu choćby dla tych bitów , one dużo tłumaczą. Struktura wydawania z siebie
dźwięku...murzyni mają to coś w głosie. Przyznam się że połowy z tego co śpiewają
nie rozumiem i może ten podział na Rap i HH był nie na miejscu ale to przecież widać
i słychać...2 Pac to nie to samo co 50 cent .
2pac - changes (Original Version)
50 cent - Candy Shop
Poza tym jest jeszcze kwestia wydawania płyt , w Polsce trudno znaleźć boskiego DJ’a
który złoży taki beat.
http://pl.youtube.com/watch?v=TgF3h9zST6Y zakochany w tej nucie $__$
Oni zarywają nocki nad dobrym beat''em który powali ludzi (ale nie wykluczam kasy), to
musi być Exclusiv , a nie tak jak w Polsce złożą nutę w w jakimś E-Jay''u i ludzie tego
słuchają. Między Polską a Usa nie ma porównania dla mnie...Polska nie dość że większość
beat''ów ma mierne to jeszcze kradną , a takie przypadki są...Nie słyszałem nigdy w swoim
życiu polskiego beat''u w którym bym się po prostu zakochał xDDDD (sarkazm) X))))))…

1. Bit co najwyżej oddaje klimat.
2. Afroamerykanie, a jak już piszesz to Murzyni - z dużej litery.
3. Rapują
4. Zarywają nocki? Człowieku, jak się ma sprzęt, umiejętności i wyobraźnię, to można wytrzaskać coś w 15min.
5. Przesłuchaj sobie mixtape Jestem stąd, to zmienisz zdanie nt. polskich bitów. Do tego DGE, jak już wspomniałeś no i PTP - ich chyba nie słyszałeś skoro tak pier****
6. Nie składają dobrych bitów? DJ Story, DJ Decks, Snobe.

Oczywiście sam preferuję rap z USA. Lepiej do mnie przemawia, ale nie można jechać po polskich produkcjach, jeśli się ich nie słucha za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba dopiero twój 4 post w tym temacie, a z każdym następnym ciśnienie mi coraz bardziej skacze...
Błagam (już nawet nie proszę), nie pisz już tutaj swoich przemyśleń. Słuchaj dalej swoich wykonawców, a tutaj sobie porozmawiają ludzie obyci z tematem.
BTW: Wrzucanie tony emotek (typu: $__$, xDDDD, X)))))) ) nie sprawia, że jesteś fajniejszy. Tak poza tym, WTF oznacza $__$ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coraz częściej spotykam ludzi co twierdzą, ze Hip-hop jest muzyką. Lecz przecież jest to styl życia. W ostatnim czasie zacząłem oprócz amerykańskiego słuchać polskiego rapu. Musze stwierdzić iż amerykański jest (moim zdaniem) o wiele oryginalniejszy od polskiego, natomiast w polskim najbardziej mnie zadowala i robi na mnie wielkie wrażenie - przesłanie. I to mi się bardzo podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 14:18, MastAlol napisał:

To chyba dopiero twój 4 post w tym temacie, a z każdym następnym ciśnienie mi coraz bardziej
skacze...
Błagam (już nawet nie proszę), nie pisz już tutaj swoich przemyśleń. Słuchaj dalej swoich
wykonawców, a tutaj sobie porozmawiają ludzie obyci z tematem.
BTW: Wrzucanie tony emotek (typu: $__$, xDDDD, X)))))) ) nie sprawia, że jesteś fajniejszy.
Tak poza tym, WTF oznacza $__$ ?

Może, że dali mu hajs, żeby zakochał się w tej nucie xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 14:25, kacper78 napisał:

Ostatnio coraz częściej spotykam ludzi co twierdzą, ze Hip-hop jest muzyką. Lecz przecież
jest to styl życia. W ostatnim czasie zacząłem oprócz amerykańskiego słuchać polskiego
rapu. Musze stwierdzić iż amerykański jest (moim zdaniem) o wiele oryginalniejszy od
polskiego, natomiast w polskim najbardziej mnie zadowala i robi na mnie wielkie wrażenie
- przesłanie. I to mi się bardzo podoba.

W amerykańskim też odnajdziesz przesłanie. Trza być tylko obcykanym w języku angielskim. Możesz też otworzyć sobie w necie tekst i jechać ze słownikiem! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne zamiast brania przyjemności ce złuchanmia będę siedział ze słownikiem:P
A amerykańskiego to głównie słucham Eminema, ale wiadomo jakie są jego teksty. Zresztą co jakiś czas coś sobie przetłumacze, lecz nie wszystko dam rade wychwytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 13:38, ko?nik napisał:

Jak znajdziesz czas i ochotę to napisz jeszcze raz, z chęcią przeczytam ;)

Już dzisiaj mi się nie chce, bo jedną ręką się pakuję, jutro wyjeżdżam. Ale niedługo będę pisał na powstającym dopiero serwisie o hip-hopie (ja będę pisał głównie o polskim rapie, ale są goście od Ameryki, australijskiego rapu i tak dalej, będzie ciekawie) to pewnie powstanie taki artykuł i podam tu link.

Dnia 24.01.2009 o 13:38, ko?nik napisał:

Więc jakbyś mógł to daj jakiś link, albo wypisz kilka pozycji godnych uwagi.

Kilka pozycji godnych uwagi według mnie:
- Tetris - Dwuznacznie; ostatnio w wywiadzie Ostry powiedział, że to będzie świetna płyta, Łona to samo, więc biorąc pod uwagę to i dawniejsze poczynania Tetrisa czy choćby niedawny free track Nic Nowego (do ściągnięcia tu - http://www.reformat4.com/) to można oczekiwać bomby.
- OSTR - O.C.B. - singiel dosyć ciekawy z bardzo fajnym bitem, Ostry na bank nie zejdzie poniżej pewnego poziomu, ale czy będzie świetna to jeszcze się okaże;
- Mes - TBA (coś słyszałem o Alkopoligamia 2) - po świetnym singlu pojechanym na raz z kozackim flow, po jego gościnnych występach (nie liczyć tego u PIHa, bo tego trudno się słucha w ogóle) można liczyć na naprawdę dużo. Jego świetne flow zostało pokazane przez konkurs na remix - cała czołówka polskich producentów (według mnie) zrobiła bity, a żaden nie łączy się idealnie z tekstem, bo on nie jedzie monotonnie, od się wpasuje w bit i tworzą jedność ;D
- Raca/Stona/DJ Ike - TBA - po świetnym debiucie na legalu i genialnym kawałku Jeden argument (rozmowa kata z ofiarą, do pobrania na www.staytrue.pl) widać (a raczej słychać), że Raca należy do najlepszych tekściarzy w Polsce, Stona daje dobre bity (chociaż jego bym niekoniecznie zaliczył do ścisłej czołówki), a Ike sieka niezłe skrecze.
- Jimson/Einstein - TBA - Gorączka w parku igieł to genialny materiał (swoją drogą mam zamiar go zakupić, pewnie ze 120zł będę musiał wyłożyć, ale warto), poprzednie produkcje też, to będzie coś świetnego. Jedyna moja obawa to producent, ale skoro Jimson go wybrał to nie może być kiepski. Planowany jest klip do płyty, więc będzie ciekawie. Singiel na wiosnę (na cd będzie), płyta na jesień (też na cd), jest na co czekać.
- Rasmentalism/W.E.N.A. - Duże rzeczy grają (czy jakoś tak) - trudno powiedzieć co to będzie, bo zderzyły się ze sobą dwa odmienne style, ale jestem pozytywnie nastawiony.
- VNM - TBA - no cóż, ta pozycja wzbudza spore kontrowersje, bo ostatnio zauważyłem wzrost ilości nielubiących VNM-a. Według mnie trzeba mu oddać jakiś tam choćby mały szacunek za to, że wyrobił sobie swój niepodrabialny styl, zaliczył ogromny progres, a niektóre jego teksty wgniatają w ziemię (ale często popełnia głupie gafy typu "Twoja dupa się puszcza jak białowieska"). Zapowiadany termin - 1 kwartał 2009, na bitach Robson.
Jeśli już jesteśmy przy kontrowersjach to:
Mezo - Herezje - ostatnio Mezo zapowiedział, że nagra dwie płyty. Jedną całkowicie popową, dla mas. A drugą - Herezje - stricte hip-hopową, co niesamowicie mnie cieszy, bo na Mezokracji i w beefie z Mesem pokazał, że ma ogromny talent do kombinowanych linijek, który dotychczas zaprzepaszczał. Chętnie usłyszałbym go razem z Wankejem na tracku (marzenia ;D), bo oni nie mają sobie równych jeśli chodzi o takie specyficzne teksty.

Płyty, które wyjdą "być może":
- Dinal - TBA - według moich skromnych obliczeń płytka powinna być w 2009 ;] Wankz na swoim blogu raportuje, że cały czas pisze teksty, niedawno pisał, że razem z Mejem spawali statyw do mikrofonu więc jest dobrze, a na dodatek na stronie Dinala prosili o zdjęcia w Dinalowych koszulkach, bo szykują jakąś niespodziankę. Wiadomo, że ten zespół nie zawiedzie - Wankz i Mej to mistrzowscy tekściarze, Urbek też spoko, Karol ma najbardziej luzackie flow jakie słyszałem w życiu (ostatnia zwrotka w Spirala zła), ich bity (i goście) też pierwsza klasa.
- Brudne Serca - Co jest cięte - z tego co słyszałem to ten cały promomix to jedynie jaja. Ot tak sobie nagrali, ale całego mixtape''u nie będzie. Nie jest to sprawdzone info, ale wiarygodne. W każdym razie jak to wyjdzie to się będę jarał na potęgę.

No i jeszcze płyty oczekiwane, ale po to żeby się pośmiać:
- Edas (Masseya Stary) - TBA - Edas postanowił nagrać swoją płytę po tym, jak ludzie pozytywnie przyjęli kawałek Palimy Lole. Trochę to zabawne, gościu ma spokojnie 50 lat, przynajmniej będzie wesoło.
- Dee - TBA - kolejny zawodnik w wytwórni Masseya. Dla równowagi, ten gościu ma... 11 lat, ale według Masseya dobrze płynie po bicie.

Na bank czegoś zapomniałem, nie wszystko na co czekam też opisałem - będzie produkcja Ensona, będzie Białas/Solar, będzie NoBoTak (ekipa Peerzeta), 52 i ich trip-hopwy album, Mardi Gras, ale to są rzeczy na które nie czeka zbyt dużo osób, zazwyczaj niezbyt dużo wiadomo, a jak ktoś ma ich kojarzyć to i tak będzie. Chyba niczego bardzo istotnego nie pominąłem, jak tak to przez dzisiejsze zamotanie i wieczną sklerozę ;]

No, znowu się rozpisałem ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestań wkońcu porównywać muzykę do kultury... To tak jakbyś porównał kulturę hipisowską do metalu. Co ma piernik do wiatraka?
Gdyby na tym forum można było banować za pisanie bzdur w temacie, to poleciałbyś już po pierwszym poście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nagrywając demo, tematyka utworów ma być jakaś określona w stosunku do tego, że jest to demo do jakiejś wytwórni? Czy jednak każdy kawałek może być nt. czego innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu nagrałbym to w czym jesteś najlepszy a później zastanawiałbym się gdzie to się nadaje, z tego co słyszałem od Ciebie to chyba tylko WJ, możesz też puścić na konkurs WuDoo, nagrodą jest wydanie legala, wuchte godzin w studio, kilka tysi w ciuchach, kasa, bity od najlepszych producentów w Polsce i w ogóle. Jeden problem - duża konkurencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 15:59, ..::leŚniak::.. napisał:

Ja na Twoim miejscu nagrałbym to w czym jesteś najlepszy a później zastanawiałbym się
gdzie to się nadaje, z tego co słyszałem od Ciebie to chyba tylko WJ, możesz też puścić
na konkurs WuDoo, nagrodą jest wydanie legala, wuchte godzin w studio, kilka tysi w ciuchach,
kasa, bity od najlepszych producentów w Polsce i w ogóle. Jeden problem - duża konkurencja.

No, wysyłam do WJ. Ciekawi mnie tylko to, czy nie dyskwalifikują raperów, którzy jadą na instrumentalach ;/ Mam tylko 1 bit producencki od kumpla, a reszta to będzie z soundclicka, bądź instrumental.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 14:51, ..::leŚniak::.. napisał:

/.../ pewnie powstanie taki artykuł i podam tu link.

Więc życzę udanej współpracy z serwisem i czekam na link ;)

Dnia 24.01.2009 o 14:51, ..::leŚniak::.. napisał:

Kilka pozycji godnych uwagi według mnie:

Pozwolisz, że się odniosę:

Dnia 24.01.2009 o 14:51, ..::leŚniak::.. napisał:

- Tetris - Dwuznacznie;

Z podziemia na legal...długo to zajęło, ale mam nadzieję, że warto było czekac. Tetris to przede wszystkim świetne Naturalnie EP, ale też kilka innych kawałków i oczywiście czołówka polskiego freestyle. Rapuje wszechstronnie- od braggi (punche według mnie jedne z najlepszych w Polsce...chyba nawet najlepsze), poprzez kawałki abstrakcyjne nijako, aż po storytellingi. Czekam z niecierpliwością.

Dnia 24.01.2009 o 14:51, ..::leŚniak::.. napisał:

- OSTR - O.C.B. -

O tak, Ostry to jedna z niewielu osób, która trzyma poziom zawsze, z płyty na płytę. On osiągnął szczyt już dawno, teraz wydaje solidne albumy, które ugruntowują jego pozycje, ale gdyby trafiło się takie mocne uderzenie to jestem jak najbardziej za. Tym bardziej, że premiera tak nieodległa.

Dnia 24.01.2009 o 14:51, ..::leŚniak::.. napisał:

- Mes - TBA

Ciężki orzech dla mnie. Dlaczego? Bo Mes pojechał singiel niesamowicie. Dalej się w niego wsłuchuję co jakiś czas. Ale tematyka kawałków Mesa mi się nigdy zbytnio nie podobała. Chociaż z ręką na sercu przyznaję, że Alkopoligami nigdy nie przesłuchałem całej, a jedynie garstkę kawałków. Więc może jak się kiedyś zbiorę w sobie i posłucham to się przekonam, bo raper z czołówki.

Dnia 24.01.2009 o 14:51, ..::leŚniak::.. napisał:

- Raca/Stona/DJ Ike - TBA -

O, wydają w tym roku? Nie wiedziałem, ale ostatnio nie miałem czasu przeglądac zapowiedzi jak już wspominałem.

Dnia 24.01.2009 o 14:51, ..::leŚniak::.. napisał:

- Jimson/Einstein - TBA -

Mam zamiar kupic jeżeli będzie możliwośc. Jims jest świetnym raperem. GWPI jest tak niesamowicie klimatyczna (jak już wpominałem chyba najlepsza płyta minionego roku). A i ''Między Słowami'' i ''Gram na czarno'' to materiały ponadprzeciętne. Co do bitmakera to nie mam pojęcia czego się spodziewac, ale mam nadzieję na kolejny niesamowity album ''króla podziemia'' ;)

Dnia 24.01.2009 o 14:51, ..::leŚniak::.. napisał:

- Rasmentalism/W.E.N.A. -

Nie czekam. Nigdy mnie specjalnie ci kolesie nie przekonali. Ale jak będzie dobre to sprawdzę.

Dnia 24.01.2009 o 14:51, ..::leŚniak::.. napisał:

- VNM - TBA -

Wzrost nielubiących? Naturalna kolej rzeczy, bo po beefie z Jimsonem nastąpił zatrważający wzrost ''lubiących''. Wcześniej nie był raperem znanym, a lubianym to już na pewno. Ja sam nie lubię jego kawałków, chociaż ''Centymetr'' mu wyszedł. Wkurza mnie w nim to całe wspominanie beefu z Jimsonem, chwalenie się i podniecanie ''propsami'' od lepszych od siebie raperów. To wszystko +niewyraźna wymowa sprawia, że nie napalam się i nie sprawdzę.

Dnia 24.01.2009 o 14:51, ..::leŚniak::.. napisał:

Mezo - Herezje -

Byłoby fajnie, przesłucham. Miło wspominam szczególnie kawałki z Dużym Pe. Jeżeli nagra dobrą płytę zyska w moich oczach. A jeżeli dołoży drugą popową, która będzie miała potencjał komercyjny to wyjdzie na dosyc wszechstronnego artystę...ale dzieci z HH.pl i tak powiedzą, że ''Mezo śmierdzi''.

Dnia 24.01.2009 o 14:51, ..::leŚniak::.. napisał:

Płyty, które wyjdą "być może":
- Dinal - TBA -
- Wankz i Mej to mistrzowscy tekściarze, Urbek też spoko, Karol ma najbardziej luzackie
flow jakie słyszałem w życiu (ostatnia zwrotka w Spirala zła), ich bity (i goście) też pierwsza klasa.

No właśnie Dinali miałem na myśli we wcześniejszym poście. Też mi wychodzi, że powinno wyjśc w tym roku. ''W strefie jarania i w strefie rymowania'' to dla mnie najdoskonalsze dokonanie polskiego underu, a ''Kaseta Demonstracyjna'' jest tak klimatyczna i zajawkowa, że Dinali uważam za najlepszą grupę rodzimego podziemia. Wanke niszczy wielokrotnymi, flow, głosem i całą resztą i mimo, że pozostali chłopaki nieco odstają to i tak są ponadprzeciętni. Mej z Urbkiem cudowni bitmakerzy, a Karol rzeczywiście luźno nawija, aż miło. Zresztą wszyscy mają takie leniwe flow. Słucha się tego niesamowicie +te wszystkie follow up''y, nawiązania, teksty do wielokrotnego przesłuchania i wielogodzinnego rozkminiania...poezja ;) Czekam, jaram się, jak będzie okazja to zakupię.

Dnia 24.01.2009 o 14:51, ..::leŚniak::.. napisał:

- Brudne Serca - Co jest cięte -

Cieżka sprawa. Bo Smarki umie rapowac, Zkwiboy i Jobix też, ale nie wiem jakby wyszła płyta. Też słyszałem, że to jaja, ale zobaczymy, może jednak kiedyś usłyszymy płytę.

Dnia 24.01.2009 o 14:51, ..::leŚniak::.. napisał:

No i jeszcze płyty oczekiwane, ale po to żeby się pośmiać:

Ojciec Masseya i koleś przed mutacją...nie powiem hardcore zestaw ;)

Dnia 24.01.2009 o 14:51, ..::leŚniak::.. napisał:

Na bank czegoś zapomniałem, nie wszystko na co czekam też opisałem -

Perzeta nie trawię, jak dla mnie jeden z wielu. Solar z Białasem może byc ciekawie. Enson też spoko, ale jego kojarzę akurat bardziej z free.

Dnia 24.01.2009 o 14:51, ..::leŚniak::.. napisał:

No, znowu się rozpisałem ;D

A ja przyznaję rację, jednak jest kilka rzeczy na, które warto czekac ;]
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już mam banana na ryju czytając piersze linijki xD Zawsze powtażam, po co słuchać coś czego się nie rozumie ? Mnie się np. podoba japoński metal (jak na taki mały dość kraj jest tam ogrom dobrze grających kapel), ale słuchanie go jak dla mnie mijało by się z celem, chyba że same wersje instrumentalne ...

Dnia 24.01.2009 o 13:55, Sweet16 napisał:

Poza tym jest jeszcze kwestia wydawania płyt , w Polsce trudno znaleźć boskiego DJ’a
który złoży taki beat.
http://pl.youtube.com/watch?v=TgF3h9zST6Y zakochany w tej nucie $__$


No, zapodałeś akurat jeden z najgorszych beatów na jakim słysałem Cham''a, aczkolwiek jeśli się tym jarasz to nie mam nic do tego. Takie beat''y jak ten wyżej może zrobić zapewne co drugi typ o ile jara się sytezatorami. Kumpel zrobił mi kiedyś beat na synth''ach w 15 min i buja w ch** bardziej niż to...

Jak dla mnie brakuje w polsce producentów którzy potrafili by robić tego typu beat''y

http://www.youtube.com/watch?v=_Lc_G6EdZ0k
http://www.youtube.com/watch?v=F9WNGO1HkVM
http://www.youtube.com/watch?v=UJhrizQl5Jk
http://www.youtube.com/watch?v=d3HXAiPMzsg
http://www.youtube.com/watch?v=R2Chdw_kAdI
http://www.youtube.com/watch?v=890pVIBfr9k
http://www.youtube.com/watch?v=uXwrdpTk-8w
http://www.youtube.com/watch?v=Ur5OCuukkRA

Do tego trzeba juz niestety umieć grać na instrumentach a nie kliknąć pare razy w FL''u czy innym programie...

Dnia 24.01.2009 o 13:55, Sweet16 napisał:

a nie tak jak w Polsce złożą nutę w w jakimś E-Jay''u i ludzie tego
słuchają. Między Polską a Usa nie ma porównania dla mnie...


A jakie masz porównanie skoro nie słuchasz Polski poza DGE ? Beka z ciebie chłopak. Nie pisz o czymś o czym nie masz pojęcia...

Dnia 24.01.2009 o 13:55, Sweet16 napisał:

Polska nie dość że większość
beat''ów ma mierne to jeszcze kradną , a takie przypadki są...


W sensie chodzi ci o to, że podziemie nawija na kradzionych beat''ach ? Ja też to robie, bo jak już pisałem nie znam nikogo, kto by mi mógł robić beaty, w moim klimacie, które by mi się podobały. Jestem raperem nie beatmakerem więc nic na to nie poradzę. A gadki typu "Robienia beatów można sie łatwo nauczyć" mnie śmieszą, bo sam nie umiał bym zapewne zrobić beat''u który by mi sie podobał, nie umiem grać na gitarze, czy bassie, ani na klawiszach (nie mówiąc już o perkusji), poza tym nie mam tyle hajsu żeby pozwolić sobie na kupienie sprzętu czy programów (btw. jestem teraz w trakcie kompletowania sprzętu do studia i samo to już kupe hajsu kosztuje).
I pytam jeszcze raz, skąd wiesz, że w polska scena ma mierne beat''y skoro słuchasz tylko Gurala ?

Z kolejnym postem coraz bardziej się pogrążasz.

Leśniak > z ludzi od Masseya czekam na Ditlu i Sajana, bo też zapowiadał, że będzie od nich coś nowego. Ditlu IMO poleciał kozacko na tracku u Skora (piersza zwrotka) > http://www.wrzuta.pl/audio/tFidmxOOT3/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 20:26, Dante Dy`nei napisał:

Do tego trzeba juz niestety umieć grać na instrumentach a nie kliknąć pare razy w FL''u
czy innym programie...


Ha! Ja będę miał bit w stylu Game - Dope Boys. Mam kumpla, który śmiga zajebiście na perce, więc mi zrobi bita. Resztę jakichś innych sampli się już doda w FL czy Soundtrack.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 20:41, mcQba napisał:

Ha! Ja będę miał bit w stylu Game - Dope Boys. Mam kumpla, który śmiga zajebiście na
perce, więc mi zrobi bita. Resztę jakichś innych sampli się już doda w FL czy Soundtrack.


Ile ja bym dał, żeby znaleźć kogoś kto nagina na perkusji... Bo kumpli z bassem i elektrykiem mam, a założył bym jakiś rapcore''owy band, ale ciężko jest jakiegoś konkretnego pałkera znaleźć od tak, co by jeszcze miał jakieś już wyrobione skillsy w graniu... Także zanzdoszczę :P I oby był bangier :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować