Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony stawia na Killzone`a 2

137 postów w tym temacie

To pewny hit.

A na reklamę tej gry 2 mln $ to mało. Dla tej gry to mało bo pewnie i tak się z zyskiem to zwróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 miliony $ na terenie UK to wcale mało nie jest, zapewniam Was ;)
A plotka o reklamie na Super Bowl jest tylko plotką i tyle.
EDIT Jeśli chodzi o ścisłość w Uk Sony ma przeznaczyć 2 miliony ale funtów na reklame K2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nadal wychodzę z założenia, że dobrej grze reklamy nie potrzeba... Wg. Gamerankings średnia ocena drugiej odsłony Killzone''a wynosi 94.8% - prawdę mówiąc podobne noty dostawał baaardzo przeciętny Grand Theft Auto IV. Pierwszy Killzone był jednym z najgorszych FPS''ów jakie kiedykolwiek ujrzały światło dzienne. Gdyby nie reklama i grafika dzisiaj nikt by o niej nie pamiętał. I taki (najprawdopodobniej) los spotka KZ2, choć grze źle nie życzę - pobiorę demko, jeśli takowe się pojawi, i wtedy pomyślę nad kupnem pełnej wersji.

Najgorętsza premiera na PS3? Za nic w świecie - God of War III i Heavy Rain to jedyne gry, na które czekam w tym roku (oczywiście na platformę Sony). Jest jeszcze parę jeszcze ciekawszych tytułów na X360, choć i tak nie można zaprzeczyć, iż rok 2009 to rok PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra według mnie wygląda świetnie. Pewnie będzie bardzo klimatyczna. Wielka szkoda, że nie mam PS3 :( Dla mnie jeszcze 2 takimi grami na których warto kupić PS3 jest LittleBigPlanet i Heavy Rain. Ta ostatnia będzie arcydziełem, tak jak było to z Fahrenheitem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 12:30, Metalhead86 napisał:

Cóż, nadal wychodzę z założenia, że dobrej grze reklamy nie potrzeba... Wg. Gamerankings
średnia ocena drugiej odsłony Killzone''a wynosi 94.8% - prawdę mówiąc podobne noty dostawał
baaardzo przeciętny Grand Theft Auto IV. Pierwszy Killzone był jednym z najgorszych FPS''ów
jakie kiedykolwiek ujrzały światło dzienne. Gdyby nie reklama i grafika dzisiaj nikt
by o niej nie pamiętał. I taki (najprawdopodobniej) los spotka KZ2, choć grze źle nie
życzę - pobiorę demko, jeśli takowe się pojawi, i wtedy pomyślę nad kupnem pełnej wersji.


Najgorętsza premiera na PS3? Za nic w świecie - God of War III i Heavy Rain to jedyne
gry, na które czekam w tym roku (oczywiście na platformę Sony). Jest jeszcze parę jeszcze
ciekawszych tytułów na X360, choć i tak nie można zaprzeczyć, iż rok 2009 to rok PC.


Nie przesadzaj- na developing KZ 2 poszła kupa kasy, własciwie to 2 razy wiecej niż na Crysisa. Jestem pewien,że nie na darmo, o czym świadczą oceny testowe. demka nie zobaczysz, bo udostepniono je tylko tym, którzy złożyli preorder na jakiejś tam stronce (nie chce mi się szukać teraz), chyba,że coś sie w tej materii zmieni i dostanie każdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 12:39, kodi24 napisał:

Nie przesadzaj- na developing KZ 2 poszła kupa kasy, własciwie to 2 razy wiecej niż na
Crysisa.

Hmm, tylko co z tego? Czy wg. Ciebie miliony dolarów zainwestowanych w produkcję muszą być adekwatne do jakości tytułu? Fail! Przykładem tego może być chociażby świetny Mount&Blade.

Dnia 01.02.2009 o 12:39, kodi24 napisał:

Jestem pewien,że nie na darmo, o czym świadczą oceny testowe. demka nie zobaczysz,
bo udostepniono je tylko tym, którzy złożyli preorder na jakiejś tam stronce (nie chce
mi się szukać teraz), chyba,że coś sie w tej materii zmieni i dostanie każdy.

Kiepska kampania reklamowa - demko powinno być udostępnione dla wszystkich posiadaczy PS3. Jeśli to się nie zmieni gierki raczej nie zakupię, lub będę musiał poczekać aż ktoś z mojego grona znajomych się w nią zaopatrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym akurat przypadku miloiny zrobiły swoje. Gra zbiera bardzo wysokie noty na każdym szczeblu rozgrywki- od grafiki i udźwiękowienia, przez fabułę i dialogi, do sterowania włącznie. Nie zastanawiam się wogóle, czy jest w niej cos co mogloby mi się nie spodobać. A co do demka to szczerze mówiąc wisi mi- ja też złożyłem preordera dwa tygodnie temu i cierpliwie czekam, bo ten tytuł to pewniak :) Kto jeszcze ma jakieś wątpliwości- sam sobie winien ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 13:01, Metalhead86 napisał:

> Nie przesadzaj- na developing KZ 2 poszła kupa kasy, własciwie to 2 razy wiecej
niż na
> Crysisa.
Hmm, tylko co z tego? Czy wg. Ciebie miliony dolarów zainwestowanych w produkcję muszą
być adekwatne do jakości tytułu? Fail! Przykładem tego może być chociażby świetny Mount&Blade.

Tylko że na M&B wiele osób natkało sie przypadkiem, a dobra reklama w tych czasach to podstawa świetnej sprzedaży, nawet świetne gierki mogą sobie nie poradzić bez tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 13:11, kodi24 napisał:

W tym akurat przypadku miloiny zrobiły swoje. Gra zbiera bardzo wysokie noty na każdym
szczeblu rozgrywki- od grafiki i udźwiękowienia, przez fabułę i dialogi, do sterowania
włącznie.

Dokładnie tak samo było w przypadku Fallout 3, GTA IV, Fable 2, i w cholerę innych zeszłorocznych (i nie tylko) tytułów. IMO ocenami recenzentów nie powinno się sugerować.

BTW: Fabuła i dialogi? Kto tam będzie zwracał na nie uwagę - w grze akcji liczy się jeno akcja.

Dnia 01.02.2009 o 13:11, kodi24 napisał:

Nie zastanawiam się wogóle, czy jest w niej cos co mogloby mi się nie spodobać.

Zagraj w część pierwszą i zacznij się zastanawiać. ;)

Dnia 01.02.2009 o 13:11, kodi24 napisał:

A co do demka to szczerze mówiąc wisi mi- ja też złożyłem preordera dwa tygodnie temu
i cierpliwie czekam, bo ten tytuł to pewniak :) Kto jeszcze ma jakieś wątpliwości- sam
sobie winien ;)

Taa, Tobie wisi - dla mnie to ogromny minus. Nie mogę wypróbować gry przed jej kupnem, co oczywiście wiąże się z ryzykiem, a tego zaszczytu dostąpi jeno garstka "wybrańców". Z jednej strony będzie to dodatkowa zachęta dla ludzi, którzy nie są pewni co do pre-ordera. Z drugiej strony zniechęci ludzi do kupna gry.

@Mateusz9214

Dnia 01.02.2009 o 13:11, kodi24 napisał:

Tylko że na M&B wiele osób natkało sie przypadkiem,

Hmm, tylko powiedz mi co to zmienia?

Dnia 01.02.2009 o 13:11, kodi24 napisał:

a dobra reklama w tych czasach to podstawa świetnej sprzedaży, nawet świetne gierki mogą sobie nie poradzić bez tego.

Co prawda, to prawda. Jednakże, jak wcześniej podkreśliłem, dobre produkcje nie potrzebują reklamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.02.2009 o 13:20, Mateusz9214 napisał:

Tylko że na M&B wiele osób natkało sie przypadkiem, a dobra reklama w tych czasach to
podstawa świetnej sprzedaży, nawet świetne gierki mogą sobie nie poradzić bez tego


Ja myślę,że swoja "reklamę" KZ 2 miało na GDC 2005, gdzie pokazano niesławny trailer z inwazji na Helghan.
Poza tym na necie aż huczy od nowinek na temat KZ 2, filmików i porównań do najbardziej wymagajacych tytułów PC. Napaleńcy sami stworzyli swoisty hype na ten tytułi pozarażali innych. KZ 2 potrafi bronić się sam a ewentualne spoty/bannery itp. to tylko formalność podkreślająca profesjonalizm w podejściu do potencjalnego klienta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 13:26, Metalhead86 napisał:

> a dobra reklama w tych czasach to podstawa świetnej sprzedaży, nawet świetne gierki
mogą sobie nie poradzić bez tego.
Co prawda, to prawda. Jednakże, jak wcześniej podkreśliłem, dobre produkcje nie potrzebują
reklamy.

Dziwne. Jednocześnie przyznajesz, że reklama to podstawa i uważasz że dobre gry jej nie potrzebują.

Wszystko potrzebuje reklamy by ludzie mogli się dowiedzieć o produkcie. Choćby nie wiem jak gra była dobra, to przez ciszę może doprowadzić do bankructwa/strat twórcy. Reklama jest potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować