Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 16.10.2006 o 12:04, Vaxinar napisał:

> 1 , 2 i 3 sa krzywe w dodatku 3 poruszone :(
Tak jak mówiłem - naprawdę czas mnie gonił. Nie rozumiem "poruszone" ?



To bylo wyprostowac w jakims programie :) poruszone = ciemno dlugi czas a jak dlugi czas to zdaza sie poruszyc i wyszlo nie ostre i takie lekko rozmyte, poza tym straszne ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 12:27, libero85 napisał:

To bylo wyprostowac w jakims programie :) poruszone = ciemno dlugi czas a jak dlugi czas to
zdaza sie poruszyc i wyszlo nie ostre i takie lekko rozmyte, poza tym straszne ziarno.


Mhm, no masz rację, tak jak mówiłem sam jak patrzę to widze, że mogłem to lepiej zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomarudzę trochę, pozwolisz?

Pierwsze zdjęcie jest niepoprawnie skadrowane. Nigdy nie tnij elementów na zdjęciu. A przynajmniej staraj się. A ucięcie wieży na tym zdjęciu + wstawienie dział na dole jest karygodnym błędem. Dodatkowo niebo jest białe. Staraj sie ustawić tak ekspozycję, by było choć minimalnie zabarwione.

Drugie. Po prostu zabałaganione za bardzo. Ale to tylko moja opinia może...

Trzecie zdjęcie rzeczywiście jest krzywe + nieostre. Tutaj mogę tylko poradzić poprawne trzymanie aparatu oraz staranie się zmuszenia go do zlapania ostrości na tym, na czym chcemy.

Czwarte - najlepsze, całkiem ciekawe... tylko to odbicie po lewej.


Pracuj nad sobą, a będziesz robił fajne zdjęcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 13:29, Galdor napisał:

Pomarudzę trochę, pozwolisz?

Po to je wstawiałem. :)

Dnia 16.10.2006 o 13:29, Galdor napisał:

Pierwsze zdjęcie jest niepoprawnie skadrowane. Nigdy nie tnij elementów na zdjęciu.
A przynajmniej staraj się. A ucięcie wieży na tym zdjęciu + wstawienie dział na dole jest karygodnym
błędem. Dodatkowo niebo jest białe. Staraj sie ustawić tak ekspozycję, by było choć minimalnie
zabarwione.

Chodzi Ci o ucięcie na górze tak ? Czyli lepiej "uciąć" trochę ziemi, a całość budowli wstawić ?
No i to niebo, w jaki sposób to zrobić ?

Dnia 16.10.2006 o 13:29, Galdor napisał:

Czwarte - najlepsze, całkiem ciekawe... tylko to odbicie po lewej.

Nic nie poradzę, jak wszystkie robione w pośpiechu. Jakby było więcej czasu to trochę polatałbym w koło tego szkła z tą monetą.

Dnia 16.10.2006 o 13:29, Galdor napisał:

Pracuj nad sobą, a będziesz robił fajne zdjęcia :)

Ale jak ? :/ Nie wiem gdzie mam chodzić z apratem, aby poćwiczyć, a naprawdę bym chciał. Fotografuje cyfrówką od roku, ale tylko na wakacjach, albo feriach zimowych, czyli na wyjazdach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 13:36, Vaxinar napisał:

Chodzi Ci o ucięcie na górze tak ? Czyli lepiej "uciąć" trochę ziemi, a całość budowli wstawić
?
No i to niebo, w jaki sposób to zrobić ?


Na dole zuploadowałem obrazek. Najlepiej uciąć część pod czerwoną linią, pokazując więcej nieba. Dzięki temu wieża będzie cała w kadrze i dzięki większej przestrzeni u góry nie będzie on ciasny. Pozatym staraj się właśnie takie dominujące elementy, jak wieża, fotografować proste.
Co do nieba - Ustawienia manualne.

Dnia 16.10.2006 o 13:36, Vaxinar napisał:

Ale jak ? :/ Nie wiem gdzie mam chodzić z apratem, aby poćwiczyć, a naprawdę bym chciał. Fotografuje
cyfrówką od roku, ale tylko na wakacjach, albo feriach zimowych, czyli na wyjazdach.


Najlepiej wyjdź na miasto i staraj się w tak trudnym terenie fotografować architekturę tak, by kadry były proste oraz ucinaly elementy w jak najbardziej ''estetyczny'' sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 13:52, Galdor napisał:

Najlepiej wyjdź na miasto i staraj się w tak trudnym terenie fotografować architekturę tak,
by kadry były proste oraz ucinaly elementy w jak najbardziej ''estetyczny'' sposób.


Jaką architekturę ? Chodzi Ci o dowolne budynki ?
No i mi jeszcze chodziło, gdzie można porobić jakieś ciekawe zdjęcia, aby się nimi dzielić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Picasie :D Do takich bzdurek jest w sam raz :)

A co do slow Galdora i pracy nad soba to polecam przestac pstrykac tylko na wyjazdach , wtedy nigdy nie ma czasu by sie zastanowic nad tym co sie robi a wycieczka pcha pstrykacza ciegle do przodu i powstaja takie dziwadla . Musisz sam miec zawziecie by wyjsc w miasto/ wies / las / lake i fotografowac , widziec cos czego nikt inny nie zauwaza i to fotografowac tak by budzilo zainteresowanie , przy okazji cwiczac technike, jedyny sposob fotografowac i widziec co zle sie robi a potem tego nie powtarzac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 13:55, Vaxinar napisał:

No i mi jeszcze chodziło, gdzie można porobić jakieś ciekawe zdjęcia, aby się nimi dzielić.



Wyjedz do Chin ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 14:01, Arclight napisał:

No, pociągi fotografować możesz ;]
Ew. środki komunikacji miejskiej w Twoim mieście ;]



Ja polcam panienki pstrykac :D ale mozna wszystko , przejzyj ten temat i zobacz co ludzie wrzucaja , a jest wszystko , od plenerow , po portrety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 13:57, libero85 napisał:

Wyjedz do Chin ;p


EEE tam, w Polsce też się da (Moje początki z cyfrą, ponad półtora roku temu ;) ):

Pierwsze to klasyczny przykład spieprzenia dobrego całkiem zdjęcia przez ucięcie.
Na drugim jest ''gloria'' świetlna w Jastrzębiej Górze.
Trzecie; Pokaz fajerwerków w Elblągu.
Czwarte to zachód słońca w Karwii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 14:21, Galdor napisał:

Czwarte to zachód słońca w Karwii.


Jak dla mnie to to zdjęcie jest boskie.
Widzę, że w pierwszym eksperymentowałeś z kadrowaniem. :D
No a ja muszę w wekeend się gdzieś wybrać i popstrykać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 14:33, kowboj3 napisał:

Mam zamiar rozpoczac przygode z fotografia. Czy kto moze polecic mi jakis dobry, tani aparat
dla poczatkujacych? Oczywiscie z gory dziekuje. :D


Ile masz pieniędzy, co chcesz z tym aparatem robić, czy masz jakieś typy?

Tak po prawdzie w amatorskich malpkach liczy się tylko pierwsza zmienna - ile masz, tyle dajesz. Aparaty poszczególnych firm na tym samym przedziale cenowym niewiele się różnią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 15:30, Galdor napisał:

> Mam zamiar rozpoczac przygode z fotografia. Czy kto moze polecic mi jakis dobry, tani
aparat
> dla poczatkujacych? Oczywiscie z gory dziekuje. :D

Ile masz pieniędzy, co chcesz z tym aparatem robić, czy masz jakieś typy?

Tak po prawdzie w amatorskich malpkach liczy się tylko pierwsza zmienna - ile masz, tyle dajesz.
Aparaty poszczególnych firm na tym samym przedziale cenowym niewiele się różnią...



No okolo 300 zl. Co chcem z nim robic?? Zdjecia :D. Typow za bardzo nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 15:45, kowboj3 napisał:

No okolo 300 zl. Co chcem z nim robic?? Zdjecia :D. Typow za bardzo nie mam.



Obawiam sie ze za ta kwote nie kupisz nic co choc troche bedzie przypominac aparat cyfrowy , jak bys dociulal drugie tyle , to juz mozna by sie zastanawiac nad sprzetem na imprezy u cioci czy wujka przy wodeczce i sledziku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 22:59, Arclight napisał:

Takie coś byłoby dobre?

Mam Bardzo podobny statyw z firmy Tripod. Poza kosmetyką, praktycznie klon. Sama podstawa, jest w miarę OK. Ale głowica, to istna masakra. Wykonana dosyć masywnie, z grubego, ale słabego jakościowo plastiku. Dobrym pomysłem jest szybkozłaczka... Ale dokładność ustawiania głowicy to istna legenda... Jeśli nie będziesz używał zużych zoomów (Powyżej 10) będzie w miarę OK, ale potem ... ty go delikatnie w lewo, a po dociągnięciu zacisków patrzy już zupełnie gdzie indziej ... chwilami żałowałem, że nie dołożyłem 100 zeta za prawdziwy statyw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować