Zaloguj się, aby obserwować  
Angello

Co sądzicie o metalach?

418 postów w tym temacie

Dnia 09.04.2008 o 22:03, KŁEJK napisał:

Co do stereotypów o metalach / metalowcach ;P ---> Lukas Unspoken to najbardziej
mnie wkurzają ludzie którzy potrafią głośno a nawet bardzo głośno gadać przy takiej osobie
teksty typu "ej ty metal / a metale to są %$#^*%$&$ / a oni się nie myją / a to są $^&*%$
brudasy, śmierdziele a najśmieszniejsze to są "pseudoargumenty" że "metale to debile"
bo latem chodzą w glanach i czarnych ciuchach a to jest fujjj :D. Ech, żenada ...

No słyszy się. Często chcę podejść do takiego człowieka i powiedzieć "nie martw się" , ale to jest kolejna ludzka słabość: strach przed poniżeniem. Gdyby to był jeden cham, ale jak pięciu naraz coś tam bełkocze to sami wiecie...

@Lukas Unspoken
Ja jestem wrażliwym i uczuciowym człowiekiem, ale moje serce się oziębiło przez takie coś. Częste przeżywanie każdej chamskiej odzywki zostawia blizny...

@jaki of blade
Ja też słucham metalu, ale zachowuję się jak normalny człowiek. Nie gardzę innymi gatunkami muzyki ani zwyczajami (beatboxa umiem zrobić bardzo dobrego i nawet tego hip-hopu posłucham, ale tylko amerykańskiego) , ale jak słyszę odzywki, że taki a siaki, albo (jak byłem otyły) : "nie nosisz ziomalskich dżinsów, bo tylko spodnie na gumkach możesz na rubą żyć założyć!" . Wkurza mnie strasznie, jak ktoś ubliża gwarą, ale pocieszające jest to, że ten "ziomal" , co niby taki mądry to wygląda teraz jak... powiększony pulpet w sosie chrzanowym z ziemniaka... dobra, trochę się zagalopowałem ;P . W dżinsach chodzę (i to niebieskich) , a w dresie (ze specjalnego materiału, nie wychodzę na ulicę w tym chuligańskim rodzaju tego ubrania) czarnym. Nie noszę bluz z kapturami z powodu licznych przykrości (słone paluszki w kapturze, guma wypluta na włosy (przez przypadek, ale ja to jako agresję odebrałem) albo cała ta pozostałość w postaci okruszków i soli na włosach) .

Ohydne jest to, że "metalówa" w naszej klasie zobaczyła we mnie człowieka, jak przyszedłem do szkoły bez bluzy (nie lubię chodzić publicznie w krótkich rękawkach, jakoś od dziecka nie lubiłem odkrywać ciała, a było ciepło, więc i tak musiałem zdjąć bluzę, bo mama się bała, że się przegrzeję) i miałem na sobie koszulkę z zespołem metalowym ("Nightwish") to zmieniła na mnie pogląd. To się nazywają pseudo-metaliści, że tak powiem. Oni tylko myślą, że jak się będą z hip-hopami na słabszych rzucać i jeść koty albo krowie łby to cóż... śmiech na sali! ---> ;X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

żenada to mało powiedziane. Tacy ludzi co "głośno myślą (choć tak naprawdę to nie w ich stylu--> jaki of blade)" to więcej cech które nam przypisują to sami tego nie robią (chodzi mi tu o higenę) a robią z siebie wielkich panów. ja nie wiem i nigdy nie zrozumie o co chodzi w tej całej polskiej "tolerancji" bo tak:
- metalowcy są zwyczjnie odrzucani przez społeczeństwo
- żydzi też nie mają lekko
- "czarni" też nie pasują polakom
- jacyś skośnoocy z dalekiego wschody wyśmiewani są
I gdzie ta tolerancja jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 22:18, Kalejdoskop86 napisał:

> /ciach/


hmm...
-co do bluz z kapturem - ja codziennie mam jakąś - nie wiem czemu, wygodnie mi w takiej po prostu (naturalnie czarne, jedna tylko niebieska :D)
-metalówa mnie rozwaliła... oceniać człowieka po ciuchach? szmata! oO''

Lukas Unspoken
tolerancja w Polsce? Spójrz parę postów w górę to się dowiesz co ja o tym myślę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ja nie wiem i nigdy nie zrozumie

Dnia 09.04.2008 o 22:20, Lukas Unspoken napisał:

o co chodzi w tej całej polskiej "tolerancji" bo tak:
- metalowcy są zwyczjnie odrzucani przez społeczeństwo
- żydzi też nie mają lekko
- "czarni" też nie pasują polakom
- jacyś skośnoocy z dalekiego wschody wyśmiewani są
I gdzie ta tolerancja jest?

Czy mi się wydaje czy lekki offtop się robi? ;). Generalizować nie można mówiąc że wszyscy Polacy są nietolerancyjni ... moim zdaniem w każdej grupie społecznej / narodzie są ludzie którzy mają chęć gnębienia i ubliżania wszystkim którzy są "inni" niż oni ... Tolerancja jest czy jej nie ma zawsze będzie tak samo ... można jedynie chyba zmniejszać skalę tego zjawiska ...
PS. Nazwy narodowości piszemy z dużej litery ... ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 22:23, Raziel93 napisał:

-co do bluz z kapturem - ja codziennie mam jakąś - nie wiem czemu, wygodnie mi w takiej
po prostu (naturalnie czarne, jedna tylko niebieska :D)

Ja ich nie lubię praktycznie od urodzenia chyba, ale takie dokuczanie mi je bardziej obrzydziło.
Ogólnie to nie lubię, jak z tyłu mi kaptur zwisa xD .

Dnia 09.04.2008 o 22:23, Raziel93 napisał:

-metalówa mnie rozwaliła... oceniać człowieka po ciuchach? szmata! oO''

Masz rację... niech spada z tym swoim naszyjnikiem w kształcie pentagramu! Jak nie co to, a Szatan to spoko-koleś dla niej to niech spada na drzewo iskać małpy i żreć banany! :D
\,,/ [-] [-] \,,/ Hail True Metalhead! :D

A tak przy okazji, znak (przedstawię go tutaj) : \,,/ to nie znak Diabła, mimo że przypomina jego głowę. To jest swoisty znak metalowców, tylko nie tak skomplikowany jak prymitywne manewry dłońmi i jakieś dziwne, niepotrzebne gesty "gangstów" :D .

Dnia 09.04.2008 o 22:23, Raziel93 napisał:

Lukas Unspoken
tolerancja w Polsce? Spójrz parę postów w górę to się dowiesz co ja o tym myślę...

Eee........ powiem jedno: u nas w Polsce jest tyle tolerancji, ile żyznych pól uprawnych na Saharze :) .


@Lukas Unspoken
Tak jak mówi KŁEJK to nie wszyscy są źli, ale u nas, w Polsce niestety, prawie wszyscy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera, widze, że ty naprawde masz ciężkie życie, ja mam jako takie szczęście że raczej nikt agresji nie używa wobec mnie, bom chlop rosły i krzepki:) Tak patrząc na to co wy piszecie, to można powiedzieć, że tworzy się coś w rodzaju matalofobii, ludzie zawsze szukają mniejszościowych grup społecznych, żeby z nich drwić, taka jest niestety naturalna kolej rzeczy i chyba trzeba się z tym pogodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 22:29, jaki of blade napisał:

Cholera, widze, że ty naprawde masz ciężkie życie, ja mam jako takie szczęście że raczej
nikt agresji nie używa wobec mnie, bom chlop rosły i krzepki:)

No rzeczywiście masz farta ;D.
>Tak patrząc na to co wy

Dnia 09.04.2008 o 22:29, jaki of blade napisał:

piszecie, to można powiedzieć, że tworzy się coś w rodzaju matalofobii,

coś w tym stylu ale takie zachowania widać nie tylko w stosunku do metali ... niestety ... :(
>ludzie zawsze

Dnia 09.04.2008 o 22:29, jaki of blade napisał:

szukają mniejszościowych grup społecznych, żeby z nich drwić, taka jest niestety naturalna
kolej rzeczy i chyba trzeba się z tym pogodzić

z tym że tak jest od zawsze to raczej prawda ale nie można mówić że "trzeba się z tym pogodzić" ... O nie! Trzeba z takimi osobnikami / stereotypami walczyć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 22:29, jaki of blade napisał:

Cholera, widze, że ty naprawde masz ciężkie życie, ja mam jako takie szczęście że raczej
nikt agresji nie używa wobec mnie, bom chlop rosły i krzepki:) Tak patrząc na to co wy
piszecie, to można powiedzieć, że tworzy się coś w rodzaju matalofobii, ludzie zawsze
szukają mniejszościowych grup społecznych, żeby z nich drwić, taka jest niestety naturalna
kolej rzeczy i chyba trzeba się z tym pogodzić

Moim problemem jest może to, że ja wszystko co mi powiedzą przeżywam (może depresja wywołana wiekiem dojrzewania?) i odbieram jako akt wrogości, nie wiem. Ja niski nie jestem, mam normalny wzrost i proporcje, ale trzymam się z dala od kłopotów.
Najgorzej było na początku 2 klasy, kiedy wszyscy gadali "największe depresja to depresja Adama" <---- że niby nie mam penisa.
Ale jeszcze tylko do końca tego roku, później 3 klasa, 3 klasy liceum i studia=wolność! Nie będę musiał nikogo poznawać ani z nikim gadać. xD

@Raziel93
Wiele jest nazw, ale niektórzy odbierają to jako głowę Szatana, bo nic nie czytali na ten temat. Tępota, tępota i jeszcze raz niewykształcenie! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 22:33, Kalejdoskop86 napisał:

> Cholera, widze, że ty naprawde masz ciężkie życie, ja mam jako takie szczęście że
raczej
> nikt agresji nie używa wobec mnie, bom chlop rosły i krzepki:) Tak patrząc na to
co wy
> piszecie, to można powiedzieć, że tworzy się coś w rodzaju matalofobii, ludzie zawsze

> szukają mniejszościowych grup społecznych, żeby z nich drwić, taka jest niestety
naturalna
> kolej rzeczy i chyba trzeba się z tym pogodzić
Moim problemem jest może to, że ja wszystko co mi powiedzą przeżywam (może depresja wywołana
wiekiem dojrzewania?) i odbieram jako akt wrogości, nie wiem. Ja niski nie jestem, mam
normalny wzrost i proporcje, ale trzymam się z dala od kłopotów.
Najgorzej było na początku 2 klasy, kiedy wszyscy gadali "największe depresja to depresja
Adama" <---- że niby nie mam penisa.
Ale jeszcze tylko do końca tego roku, później 3 klasa, 3 klasy liceum i studia=wolność!
Nie będę musiał nikogo poznawać ani z nikim gadać. xD


Wątpie ale na studiach poznajesz zajebistych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 22:33, Kalejdoskop86 napisał:

Ale jeszcze tylko do końca tego roku, później 3 klasa, 3 klasy liceum i studia=wolność!
Nie będę musiał nikogo poznawać ani z nikim gadać. xD

Ja już jestem po maturze :). Zerwałem wszystkie kontakty z ludźmi z podstawówki / gimnazjum / szkoły średniej ( bo szczerze to mam ich gdzieś :D, oni mnie pewnie też :D ) i czuję się świetnie. Znam i spotykam się z ludźmi których lubię. Jest OK jednym słowem. Prawie ;). Drechy na osiedlu itp. historie ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2008 o 22:32, KŁEJK napisał:

z tym że tak jest od zawsze to raczej prawda ale nie można mówić że "trzeba się z tym
pogodzić" ... O nie! Trzeba z takimi osobnikami / stereotypami walczyć ...


Walczyć jak Don Kichot z wiatrakami:) Niektórych stereotypów nie da się zmienić, wystarczy spojrzeć chociaż na stereotyp gracza, nie pamiętacie o artykułach o satanistycznej grze Diablo??? Nie tak dawno widziałem część jakiegoś reportażu, gdzie pani reporter stwierdziła że członkowie zespołu Slipknot przebierają się za diabłów i obrzydliwe bestie, aby straszyć dzieci, właśnie za to uwielbiam massmedia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 22:34, hammerfall87 napisał:

Wątpie ale na studiach poznajesz zajebistych ludzi.

W co wątpisz?
btw. ja wątpię, że poznam dużo ludzi, ogólnie to coś odpycha ode mnie ludzi, ale skoro rozmawiam na forum to musi być wina tego, że nie lubią metalowców i mnie odpychają. Jakbym poznał cool ludzi na studiach to by było fajnie, ale wątpię...

@KŁEJK
Z tym zerwaniem kontaktów to tak jakbym widział na forum własne myśli, hehe :) .

@jaki of blade
Mnie rozwaliła lekcja z klerykiem na religii. Wg. niego nawet oddychanie jest grzechem xD .
O artykułach dotyczących "satanistycznych gier" czytałem. Czytałem o Gothicu, Diablo, a nawet Medieval: Total War! (ktoś napisał gdzieś, że to spacza ludzi, bo można grać muzułmanami, czyli np. Turcją i rozwalić Państwo Kościelne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 22:38, jaki of blade napisał:

Walczyć jak Don Kichot z wiatrakami:) Niektórych stereotypów nie da się zmienić, wystarczy
spojrzeć chociaż na stereotyp gracza, nie pamiętacie o artykułach o satanistycznej grze
Diablo??? Nie tak dawno widziałem część jakiegoś reportażu, gdzie pani reporter stwierdziła
że członkowie zespołu Slipknot przebierają się za diabłów i obrzydliwe bestie, aby straszyć
dzieci, właśnie za to uwielbiam massmedia:)


z massmedia nie wyskakuj, bo one są dla (moim zdaniem) debili :P a co do tej walki... Owszem, niektórych stereotypów nie da się zmienić, ale NIE wszystkie :D więc chyba warto spróbować...? :D

btw: Kalejdoskop86 - zaproszenie wysłałem do znajomych na GS-ie, przyjmij/odrzuć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 22:38, jaki of blade napisał:

Walczyć jak Don Kichot z wiatrakami:)

Lepsza taka walka niż poddanie się szkalującym stereotypom :P
>Niektórych stereotypów nie da się zmienić,
Bluźnisz :P. Wszystko można zmienić ( prawie ) jak się chce i ma w tym cel ...
>wystarczy

Dnia 09.04.2008 o 22:38, jaki of blade napisał:

spojrzeć chociaż na stereotyp gracza, nie pamiętacie o artykułach o satanistycznej grze
Diablo???

Pamiętamy ale zauważ że takich głupot może i jest ciągle sporo to są też uczciwi / normalni dziennikarze którzy piszą tak jak jest a nie tak jak im się wydaje ...
>Nie tak dawno widziałem część jakiegoś reportażu, gdzie pani reporter stwierdziła

Dnia 09.04.2008 o 22:38, jaki of blade napisał:

że członkowie zespołu Slipknot przebierają się za diabłów i obrzydliwe bestie, aby straszyć
dzieci, właśnie za to uwielbiam massmedia:)

Bywają i takie przypadki ale to jeszcze powinno mobilizować do walki z niesłusznymi stereotypami itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 22:39, Kalejdoskop86 napisał:

> Wątpie ale na studiach poznajesz zajebistych ludzi.
W co wątpisz?
btw. ja wątpię, że poznam dużo ludzi, ogólnie to coś odpycha ode mnie ludzi, ale skoro
rozmawiam na forum to musi być wina tego, że nie lubią metalowców i mnie odpychają. Jakbym
poznał cool ludzi na studiach to by było fajnie, ale wątpię...

@KŁEJK
Z tym zerwaniem kontaktów to tak jakbym widział na forum własne myśli, hehe :) .

@jaki of blade
Mnie rozwaliła lekcja z klerykiem na religii. Wg. niego nawet oddychanie jest grzechem
xD .
O artykułach dotyczących "satanistycznych gier" czytałem. Czytałem o Gothicu, Diablo,
a nawet Medieval: Total War! (ktoś napisał gdzieś, że to spacza ludzi, bo można grać
muzułmanami, czyli np. Turcją i rozwalić Państwo Kościelne)


Ja poznalem chociaz ze mnie metalowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może z tym brakiem walki to przesadziłem, ale przyznać musisz, że taki stereotyp jest cholernie ciężko zmienić, a w tym wypadku problem stanowi też fakt że metali-stereotypów niestety jest sporo, a do tego sama muzyka metalowa jest według wielu uosobieniem zła. Jeszcze taka ciekawostka, kiedy mój znajomy zaczął słuchać metalu, jego matka, chciała go z tego powodu zaprowdzić do psychiatry! W sumie moja mama ma podobne skojarzenia, dla niej znowóż metal=dragi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 22:43, hammerfall87 napisał:

Ja poznalem chociaz ze mnie metalowiec

Fajnych, prawdziwych ludzi, czy fałszywe lisy? Jak to pierwsze to gratuluję, może ja też kiedyś poznam :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 22:48, Kalejdoskop86 napisał:

> Ja poznalem chociaz ze mnie metalowiec
Fajnych, prawdziwych ludzi, czy fałszywe lisy? Jak to pierwsze to gratuluję, może ja
też kiedyś poznam :) .


Fajnych ludzi obecnie przerwałem nauke ale kontakt dalej z nimi mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować