Zaloguj się, aby obserwować  
WIDER

Świadome sny

10 postów w tym temacie

Przez ostatnie kilka dni interesuje się tematem świadomych snów. Tak bardzo się tym zainteresowałem, że zacząłem podejmować własne próby pozyskania świadomości podczas snu. Niestety na daną chwilę nie udaję mi się to do końca ponieważ dopiero zaczynam. Jednak w najbliższym czasie mam nadzieję na coś więcej.

Sen świadomy jest to senw którym śniący zdaje sobie sprawę, że śni. Dlatego klarowność myślenia, dostęp do wspomnień z jawy oraz świadomy wpływ na treść snu mogą być kontrolowane.Świadome sny mogą być wykorzystane w zwalczaniu koszmarów, jako narzędzie poznania swojej jaźni albo też dla rozrywki. W snach, gdzie śniący posiada odpowiednio wysoki poziom kontroli nad treścią marzenia sennego, można zrealizować każde swoje pragnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja raz miałem świadomy sen. Taki półsen. Po nocy nie wiedziałem, czy w gierce już to zrobiłem, czy nie. Jakbym grał we śnie. Zapewniam was, to nic przyjemnego. Autentyczna sytuacja i muszę przyznać - na tamten dzień lekkie uzależnienie...Spoko, już to tak na mnie nie działa :P

Dobra, wiem, że nie o to ci chodzi. Linki masz podane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się domyślam , nie wiedziałeś że prześni Ci się to przed snem?A jak tak było to nie był w pełni świadomy sen.Świadomy sen to tzw stan LD .Lecz żeby w niego zapaść trzeba się przedtem do tego przygotować.Czyli że przed zaśnięciem będziesz wiedział że zajdziesz w stan LD .Ale to nic trudnego .Chcesz np żeby Ci się przyśniła jakaś gra to musisz przed snem to sobie wmówić przed snem .A jak wmówisz to sobie dobrze to zajdziesz w stan LD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 23:52, mouhhg napisał:

Świadomy sen to tzw stan LD .Lecz żeby w niego zapaść trzeba
się przedtem do tego przygotować.


Ja tam miałem kilka razy świadomy sen, a do niczego się nie przygotowywałem. Po prostu raz na jakiś czas może to samo z siebie wystąpić. Ciekawe doświadczenie, aczkolwiek niespecjalnie kręci mnie celowe wywoływanie takich stanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... toż tak wtedy o grze myślałem że długi czas nie mogłem zasnąć. A potem taki płytki sen i gra we śnie. Ostro, nie? Jak włączyłem kompa to praktycznie nie rozróżniałem tego, co było snem a rzeczywistością. W 5 minut oczywiście wszystko pojąłem, ale jednak. W nawiasie mówiąc, lubię sobie zaplanować kolejne ruchy w grze. I zrealizowałem je we śnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś kiedyś paraliż senny? Tak się pytam, bo dzisiaj pierwszy raz tego doświadczyłem i szczerze mówiąc to nic przyjemnego. Dla nie obeznanych http://www.lucidologia.pl/2010/10/paraliz-senny-lub-porazenie-przysenne.html strona w której jest wszystko wytłumaczone a dodam jeszcze film, który pokazuje jak to jest mieć paraliż senny. Naprawde fajnie zrobiony film, lecz nie polecam osobą o słabych narwach :)
Link do filmu: http://www.youtube.com/watch?v=E_nktY1RkhQ
Napisałem to tu bo jest to troche powiązane ze świadomym snem z tego co czytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dopowiem coś.
Zjawisku temu towarzyszy uczucie opadania, spadania, kołysania,kręcenia się, przygniecenia klatki piersiowej (co powoduje trudności w oddychaniu), strach i halucynacje:

dźwiękowe – uczucie dudnienia, szeleszczenia lub dzwonienia w uszach; - np. często się zdarza, że widzisz kogoś kogo tak naprawdę nie ma
dotykowe – masz wrażenie, że ktoś lub coś cię dotyka, w moim przypadku czuję jakby moje ciało oblazły jakieś robaki lub jakby mnie jakiś człowiek szturchał. Wcześniej miałem tylko takie uczucie jakbym spadał. Nie życze nikomu mieć paraliż senny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować