Zaloguj się, aby obserwować  
TTBoS

WarCraft 3: Frozen Throne (temat ogólny)

4255 postów w tym temacie

małe pytanko , chodi o podstawkę , jest taka misja gdzie trzeba chronic maga przez 30 minut bo on coś czaruje , co najlepiej zrobic rozbudować obronę , czy zaatakować zamek przeciwnika , już dwa razy mi załatwili tego maga w trakcie rozbudowy obrony
jakie rozwiązanie lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 13:31, tosz napisał:

małe pytanko , chodi o podstawkę , jest taka misja gdzie trzeba chronic maga przez 30 minut
bo on coś czaruje , co najlepiej zrobic rozbudować obronę , czy zaatakować zamek przeciwnika
, już dwa razy mi załatwili tego maga w trakcie rozbudowy obrony
jakie rozwiązanie lepsze

Też miałem z tą misją problemy ale jest sposób:
Na początku szybko musisz wynaleźć sieć dla biesów podziemi wtedy atak z powietrza zostanie zniwelowany. To na początek. Potem musisz wybudować naokoło ołtarzu dwuszereg wież duchów. W jednostki nie ma co się bawić bo jest kłopot z surowcami, poza tym dostajesz trochę demonów. Standardowo, podczas ataku kilka wież zostanie zniszczona to w ich miejsce budujesz nowe. Największa zadyma jest od strony północnej i wschodniej. Tam pod koniec powinienieś dobudować jeszcze jeden szereg wież. Ataku na przeciwnika nie ma co robić bo nie masz szans, i tylko pogorszysz sobie sytuacje. Najlepiej siedzieć w bazie i ją ochraniać. Jak minie 20 minut gry to zapisz sobie grę na osobnym slocie, jest to moment przejściowy gdzie jeszcze można coś poprawić w systemie obronnym, potem zaczyna się oblężenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zadają obrażenia równe ok. 23 damage, więc masz powiedzmy 20 takich * 23 damage = 560 damage za jednym razem, a więc dość dużo :) I buduj dodatkowo tylko wozy mięsa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 14:02, tosz napisał:

będę musiał sprawdzić wasze podpowiedzi bo misja ta strasznie mnie wkurza i muszę ją przejść

Nie jest taka zła, poprostu to jedna z misji gdzie to nie ty atakujesz, tylko zostajesz zepchnięty do obrony. Im więcej wież tym lepiej, na każdą stronę stwórz odział wspomagający, gdy będzie atak to wysyłaj mięso do walki, ochronisz trochę wieże. Kilku akolitów warto też mieć do odbudowy uszkodzonych wież. Do lasu daj 5-7 ghuli na wydobycie drewna. I mówie, piotytetem jest wybudowanie podwójnego szeregu wież. Później kolejny szereg na północy i wschodzie na zachód możesz dać kilka jednostek. To powinno wystarczyć. Biesy zawsze warto mieć nawet jak są wieże dlatego, że gdy mają na sobie sieć to nie atakują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mammały problem z ostatnia misją w dodatku. Jak rozbuduje przy jednym z monolitów baze i zabieram się do drugiego to niestety nie daje zbytnio rady bo musze bronić bazę. Macie jakieś sprawdzone taktyki na tą misję ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 14:27, Xard18 napisał:

Ja mammały problem z ostatnia misją w dodatku. Jak rozbuduje przy jednym z monolitów baze i
zabieram się do drugiego to niestety nie daje zbytnio rady bo musze bronić bazę. Macie jakieś
sprawdzone taktyki na tą misję ?


Po zdobyciu pierwszego obelisku wybuduj przy nim porządną bazę i broń ją, jednocześnie niszcząc bazę nagów na południu i krwawych elfów. Powinieneś zacząć od zniszczenia nagów, gdyż baza jest słaba i kilka plugastw z wozami mięsa powinno sobie poradzić (UWAGA! Nie atakuj bazy Ilidana - jest to z góry skazane na porażkę). Większy problem moze być z bazą krwawych elfów. Pierwszy atak powinien odbyc się zaraz po tym, jak Ilidan zaatakuje twoja bazę. Po pokonaniu go zaatakuj bazę elfów głównie wozami mięsa i staraj sie niszczyć jak najwięcej budynków. Jeśli nie uda ci sie od razu zniszczyć bazy jak najszybciej odbuduj straty i odeprzyj kolejny atak Ilidana. Po pokonaniu go, ponownie zaatakuj bazę elfów - tym razem powinieneś ich ostatecznie pokonać.
Po zniszczeniu tych dwóch baz powinieneś zacząć zdobywac obeliski. W pierwszej kolejności powinieneś zdobyc te na południu i zachodzie. Zbuduj przy nich bazy i bron je (podpowiedź: Gdy Ilidan chce zaatakować którąś z twoich baz, bedzie przechodził obok Tronu i łatwo będzie mozna zauważyć, w którą stronę zmierza. Przenieś wtedy całą swoja armie do tej bazy i nie będziesz miał większych problemów z pokonaniem go). Pozostałe dwa obeliski powinieneś zdobyć juz bez problemu. Po prostu atakuj zaraz po zabiciu Ilidana, wtedy jego armia jest osłabiona i łatwiej zdobyć obelisk.
Oczywiście jest to moja technika przejścia tej misji i każdy może miec inną. Mam nadzieje, że pomogłem.

PS: O w mordę! Ale sie rozpisałem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2006 o 13:48, Vormulac napisał:

Też miałem z tą misją problemy ale jest sposób:
Na początku szybko musisz wynaleźć sieć dla biesów podziemi wtedy atak z powietrza zostanie
zniwelowany. To na początek. Potem musisz wybudować naokoło ołtarzu dwuszereg wież duchów.
W jednostki nie ma co się bawić bo jest kłopot z surowcami, poza tym dostajesz trochę demonów.
Standardowo, podczas ataku kilka wież zostanie zniszczona to w ich miejsce budujesz nowe. Największa
zadyma jest od strony północnej i wschodniej. Tam pod koniec powinienieś dobudować jeszcze
jeden szereg wież. Ataku na przeciwnika nie ma co robić bo nie masz szans, i tylko pogorszysz
sobie sytuacje. Najlepiej siedzieć w bazie i ją ochraniać. Jak minie 20 minut gry to zapisz
sobie grę na osobnym slocie, jest to moment przejściowy gdzie jeszcze można coś poprawić w
systemie obronnym, potem zaczyna się oblężenie.

Dzięki za podpowiedź - jedno podejście i po sprawie misja zaliczona
Niektóre rozwiązania są tak proste że nawet ich nie zauważamy , wcześniej inwestowałem w jednostki i nic mi to nie dało , teraz tak jak mi radziłeś obstawiłem się wieżami duchów i goście byli bez szans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pamiętasz misje, Obrona Heartglen, tam można użyć podobną taktyke, tylko że ludzie mają bardzo szybką i mobilną jednostke, która rozwala wszystko, mianowicie kanonierzy. U nieumarłych jako artylerie możesz użyć tylko Wozów Mięsa.

PS: Obrona Heartglen, była taka prosta, że udało mi się najpierw rozwalić jedną baze nieumarłych, dopiero póżniej musiałem się bronić i to tylko przed jedną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile osób jest wymaganych do klanu ?? Ja myślałem że można sobie go założyć, nawet dla 2 osób :). Zresztą, mniejsza o to, napewno niedługo będzie więcej zgłoszeń :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 14:54, Probos napisał:


Z tego co wiem to 10 i też mam taką nadzieję!!!Bierzemy nawet poczatkujacych będziemy ich szkolić!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę, bo limit dzisiejszego siedzenia przed kompem wyczerpany :). Rodzice mnie pilnują, więc możemy pogadać jutro, około 14. Odpisz mi, bo może wieczorem będe, albo napisz na moje gg jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować