Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Storm of Zehir i Mysteries of Westgate - dodatki do Neverwinter Nights 2 w planie wydawniczym CD Projekt.

36 postów w tym temacie

Eh... nic tylko narzekania. :P

Ja osobiście nie mogę się doczekać premiery dodatków. Tak długo czekałem. Poza tym... nie chcecie kupować od CDP, bo jest złe i niedobre? Świetnie... kupcie sobie zagraniczny egzemplarz. Wchodzicie na Amazona, klik i macie.

Choć trzeba przyznać, że trochę to trwało, nim wreszcie oficjalnie potwierdzono, że Storm of Zehir znajduje się w planie wydawniczym. A zobaczycie! Jeszcze zrobią nam psikusa i pierwszego kwietnia wydadzą. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2009 o 20:50, Azuredragon napisał:

Eh... nic tylko narzekania. :P

Pochwalilbym, ale nie ma czego.
Ani ceny, ani refleksu.
A nawet z gory zakladam, ze jakosci spolszczenia i bawienia sie w patchowanie tez nie bedzie mozna chwalic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chje-chje, nie ma to jak powiadomić graczy, że ma się w planach wydać za kilka miesięcy gierkę, na którą gracze czekają pół roku.

Swoją drogą ceny też z kosmosu. Moduł za 6 dyszek, no tego to jeszcze moje oczy nie widziały, muszę przyznać.
No i ciekaw jestem jakie to tym razem serialowe gwiazy zatrudnią do polskiej wersji. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2009 o 17:58, greg_f napisał:

> A widziałeś co się dzieje ze złotówką? Ile kosztowało euro/dolar rok/pół roku temu,
a ile kosztuje dzisiaj?

Tak widziałem co się dzieje, na rynku walutowym.
Więc zadaję pytanie: czemu gry nie były proporcjonalnie tańsze, kiedy złotówka
była silniejsza, a euro kosztowało 3,25? Kiedy euro i dolar stało na skraju kryzysu,
gry w Zachodniej Europie kosztowały tyle samo co teraz. Nie, pomyłka, gry taniały, bo
nikogo nie było na nie stać, więc we wszystkich sklepach ceny były obniżane nawet o 50%.
Czemu więc u nas ceny nie zmalały, a teraz wzrastają? Jedzenie staniało, paliwo staniało,
produkty AGD i RTV staniały - czemu więc gry zdrożały? Coś tutaj jest nie tak. Nie uważasz?



Nie wiem jak to było, w minionym roku, z tymi sporymi obniżkami cen gier wideo za granicą, więc trudno mi się do tego tematu odnieść, tym bardziej, że odwiedzając od czasu do czasu największy sklep internetowy na świecie - amazon niczego takiego nie zauważyłem. No ale nic, Ty pewnie wiesz lepiej...

Piszesz, że ceny żywności spadły, że AGD, RTV tanieje, a ceny gier rosną – jaki okres czasu masz na myśli? Bo chyba nie styczeń, kiedy to żywność i napoje bezalkoholowe zdrożały o 3% r/r i 0,9% m/m.

I na koniec, narzeka się tutaj, że ceny gier są za wysokie – zgoda, z tym jako konsument polemizować nie będę, bo przecież w moim interesie jest kupować jak najlepszy produkt, za jak najniższą cenę, ale z tego co widzę na popularnych serwisach sprzedających gry na zachodzie, takich jak amazon, czy steam (nie mam czasu bawić się porówarkami cenowymi), to przy dzisiejszych kursach walut, wcale nie jest tam, tak różowo:

Wiedźmin po 140 złotych, Fear 2 – 175 złotych, Warhammer Dawn of War II – 185 zł, Empire: Total War – 175 zł (237 zł na steam), najnowszy dodatek do kompani braci -ponad 100 złotych...i tak dalej i tak dalej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 00:14, maciekwitek napisał:

/.../

Pisałem o okresie kryzysu listopad/grudzień.
Przykłady cen gier wziąłem ze sklepów w Dublinie i Galway czyli Irlandii, gdzie ów kryzys wyrządził największe szkody (poza Islandią). Na Amazon.com takowych obniżek nie znajdziesz, bo to sklep internetowy - największy na świecie. Pisałem o sklepach w centrach handlowych i tym podobnych. Jeżeli chodzi o polskie realia, to ceny żywności może nieznacznie wzrosły, ale inne produkty oraz sprzęty i paliwo są nadal tańsze niż w roku poprzednim. Ceny gier natomiast znacząco wzrosły.
Nie zmienia to faktu, że CDP sprzedaje produkt, nie dość że z poślizgiem, to jeszcze w cenie dwukrotnie wyższej niż na zachodzie. Nazywa przy tym mod dodatkiem.
Powodzenia CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2009 o 20:50, Azuredragon napisał:

Eh... nic tylko narzekania. :P

Ja osobiście nie mogę się doczekać premiery dodatków. Tak długo czekałem. Poza tym...
nie chcecie kupować od CDP, bo jest złe i niedobre? Świetnie... kupcie sobie zagraniczny
egzemplarz. Wchodzicie na Amazona, klik i macie.


Nie do końca, Amazon gier czy sprzętu komputerowego nie wysyła do Polski ;) Ale jest jeszcze choćby game.co.uk czy sendit.com (dzięki któremu mogłem zagrać w SoZa EN jeszcze w grudniu ;)).
Ja ze swojej strony "dziękuję" CDP, wolę ściągnąć drożej grę ze sklepu na zachodzie, ale przynajmniej nie mieć problemów z ew. patchami/dodatkami, o półrocznej zwłoce nie wspominając. Od CDP kupię najwyżej kontynuację Wiedźmina, jeśli się takowa pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 02:18, greg_f napisał:

Jeżeli chodzi o polskie realia, to ceny żywności może nieznacznie wzrosły,
ale inne produkty oraz sprzęty i paliwo są nadal tańsze niż w roku poprzednim.

Bzdury. AGD poszło w górę nie tylko ze względu na kursy walut ale także na nową ustawę, która na dzień dobry dolicza do ceny nowego sprzętu koszt utylizacji. RTV też poszło w górę. O sprzęcie komputerowym to nawet nie ma co mówić - niektóre towary z tego segmentu podrożały nawet o 30% (RAM na ten przykład w zależności od producenta jest droższy o 30% do 50%!). Konsole poszły w górę. W październiku można było dostać nowe Wii za 850 złotych w sklepie internetowym. Teraz to koszt minimum 999 złotych.

Dnia 17.02.2009 o 02:18, greg_f napisał:

Nie zmienia to faktu, że CDP sprzedaje produkt, nie dość że z poślizgiem, to jeszcze
w cenie dwukrotnie wyższej niż na zachodzie. Nazywa przy tym mod dodatkiem.
Powodzenia CDP.

Całkiem niedawno można było zakupić w Ultimie zachodnią wersję Storm of Zehir (gdybym miał zachodnią podstawkę to brałbym) za 79,90. A na direct2drive trzeba zapłacić $29.95 - na dziś to jest ponad sto złotych. Taniej? No to bierz! Na amazon - 19,99 USD. Tak na oko siedemdziesiąt parę złotych ale nie mam pojęcia czy jest to cena netto czy brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 10:33, hallas napisał:

/.../

Nie będę się wykłócał co sam widzę w sklepach, jak już wspomniałem - nieinternetowych, tylko zwykłych, gdzie każdy chce zarobić i sprzedaje produkty po obniżkach 30-50%. Skoro mi nie wierzysz, to zapraszam do Dublina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony chciałoby się powiedzieć, że 8 dych to ma prawo kosztować dodatek na poziomie Beyond the Sword do Civ IV. Tam naprawdę widać, za co się płaci. Ale z drugiej strony to, co czytałem o SoZ na zachodnich forach sugeruje, iz mamy do czynienia wlasciwie z nowym (jak na NWN2) typem rozgrywki i kto wie, czy cena nie jest uzasadniona.

No i moze MoW wyjdzie u nas wczesniej niz na Zachodzie :-) Chyba juz poltora roku ukonczony mod czeka na wydanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 13:27, greg_f napisał:

Nie będę się wykłócał co sam widzę w sklepach, jak już wspomniałem - nieinternetowych,
tylko zwykłych, gdzie każdy chce zarobić i sprzedaje produkty po obniżkach 30-50%. Skoro
mi nie wierzysz, to zapraszam do Dublina :)

Skoro lepiej znasz sytuacje w Irlandii to po kiego grzyba wypowiadasz się na temat sytuacji w Polsce, skoro jej nie znasz z pierwszej ręki, ech? Towary z importu poszły w górę w Polsce bo nie przeskoczysz wymiany walutowej. Choćby zachód sprzedawał o ileś procent taniej to i tak w porównaniu z wakacjami mamy 80% wyższą cenę dolara (w reszcie walut się już tak nie orientuję).
Ale fajne muszą być te sklepy w Dublinie, skoro sprzedają premiery o 50% taniej - może jednak skorzystam z zaproszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Ja jeszcze jestem ciekawy czemu w planie wydawniczym na tej stronie dali już i SoZ i MoW ale nie dali całego pakietu że będzie? Wie ktoś może? Bo jeśli tten pakiet to bujda to ja się chyba pochlastam. -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

99zł? Chyba sobie szanowny CDP kpi, kupowałem i droższe produkty, ale nie przesadzajmy. Poczekam sobie przynajmniej na Topsellera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować