Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z grą Empire: Total War - dzień drugi

29 postów w tym temacie

Ech, znów Steam. Cóż, tej gry na pewno nie kupię a szkoda bo mam wszystkie poprzednie Totale. Jutro chcę zwrócić do sklepu Silent Hill 5 z powodu tego samego badziewnego zabezpieczenia. Najzabawniejsze jest to że pirackie wersje tych gier śmigają po sieci (SH5) że aż miło. Te zabezpieczenia są bez sensu, zniechęcają tylko do zakupu oryginału zwiększając przy tym piractwo. Czy o to chodziło? Gratuluje sukcesów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co takiego strasznego jest w tym Steamie? Niektorzy gracze chwala sobie go (szczegolnie ci z USA), poniewaz umozliwia im zakup gier bez koniecznosci udawania sie do sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co ty takiego złego widzisz w tym Steamie? Przynajmniej demo można sobie stamtąd:) A jeśli chodzi o materiał to nie ma linka. Klikam na "Dowiedz się więcej" i tam też nie ma linka. Można by to naprawić, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram Zbyńka. Gdy już aktywowało mi Cdkeya i zainstalowało grę, teraz muszę jeszcze czekać aż Steam ściągnie arcyważne uaktualnienie, bez którego gry nie uruchomi. I tak za każdym razem będzie, gdy będę chciał zainstalować tę grę, co za bzdura. Oby szybko pojawiła się możliwość wejścia w posiadanie "kopii bezpieczeństwa". Grę i tak kupiłem, a będzie pewnie łatwiej i szybciej zainstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nekr masz rację. Ale po co mi w takim razie atrapa gry w postaci pudełka które i tak trzeba kupić w sklepie. A w pudełku masz tylko większą część gry resztę musisz sobie dograć. Dodatkowo tracisz kontrolę na swoją grą, nie chcę tutaj marudzić o szczegółach, nie są ważne. Jeśli chcesz kupić całą grę z netu to jest ok ale kupować wersję pudełkową i męczyć się ze steamem to dla mnie za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kopię bezpieczeństwa możesz sobie zrobić na Steamie. Jest tam taka opcja jak "game backup" gdybyś nie wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 19:52, tab16 napisał:

Kopię bezpieczeństwa możesz sobie zrobić na Steamie. Jest tam taka opcja jak "game backup"
gdybyś nie wiedział.


Nie zmienia to faktu że i tak trzeba za każdą instalacją swoje ileś tam Gb zassać. Co za przyjemność, orgazm normalnie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy to takie męczące? Jak masz odpowiednie pliki to nie dość, że tryb offline działa, a na dodatek ściąganie patchy nie jest takie męczące, ponieważ transfery są wysokie. Nie wiem jak Ty, ale jak ja instaluję grę, nawet zwykłą, to pierwsze co robię to ściągam patche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 19:57, Zbyniek1064 napisał:

Nie zmienia to faktu że i tak trzeba za każdą instalacją swoje ileś tam Gb zassać. Co
za przyjemność, orgazm normalnie ....


Niezupełnie, bo backup zachowuje również patche, więc przy instalacji trzeba ściągać tylko jeśli pojawiły się nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta, tylko z patchami do total warów jest zasadniczy problem - ta gra żyje dzięki scenie modderskiej, a nawet w takim stareńkim już Rome zdarza się, że każdy mod wymaga innej wersji gry. A tutaj obowiązkowym (czytaj - wysypującym połowę modów) update''m jesteśmy witani na dzień dobry, i z tego co widze, takim co ma kilkaset MB, co przy łączu 512 kb/s raczej nie jest imho zbyt komfortowe, bo komputera zostawiać włączonego na noc nie zamierzam, a wątpię by przewidziano dla Polaków i innych nacji trzeciego świata opcję zatrzymania pobierania łatki i dokończenia tego procesu przy następnym uruchomieniu PCta.

poza tym, cholera, nie po to kupuję oryginalną wersję pudełkową, by instalować trzy zewnętrzne aplikacje, zakładać cztery bzdurne konta i na dzień dobry ściągać jeszcze kilka GB na raczej wolnym necie by móc w ogóle pograć, podczas gdy piraci takich problemów nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat cie ucieszę dark master bo steam obsługuje zatrzymywanie downloadu i kontynuowanie go kiedy indziej. Jedyną wadą jest jest to, że gry nie można włączyć dopóki nie będzie całkowicie spatchowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to chociaż o tyle dobrze, co nie zmienia faktu, że przy aktualnym planie zajęć na studiach, jeśli chciałbym w Empire zagrać, to zrobiłbym to trzy dni po zakupie, bo musiałbym czekać aż łaskawie sie pobierze ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny bardzo dobry tekst :) . No jutro już premiera :)
PS: Mam prośbę do wszystkich którzy będą grac w Empire: Total War czy pełniak tnie się wam podobnie jak demo . Prośba kierowana jest do osób które maja sprzęt podobny do mojego :) więcej o moim sprzęcie na GS''ie :)

Z góry dziękuję i Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest przeze mnie najbardziej oczekiwana. Dostane wypłatę na pewno kupię ale niestety w dniu premiery nie będzie mi dane zagrać :(

Niech żyją gry strategiczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO w polityce zagranicznej popełniliśmy kilka kardynalnych błędów m.in.
- prowadziliśmy wojny na kilka frontów,
- nie spaliliśmy ogniem i nie wyrżnęliśmy mieczem Prus Książęcych - a tylko na to zasłużyli,
- przyszliśmy z odsieczą Wiedniowi,

No a polityka wewnętrzna to oczywiście samowolka magnaterii i szlachty, która wszelkie reformy przez wieki skutecznie blokowała. I to wszystko walnie ułatwiło zadanie wrogom, same rozbiory okazały się dziecinnie proste.

Nie mogę się doczekać, by skopać dupska prusko-austriackim świniom. A i Szwecji i Matuszce Rasiji należy się solidna lekcja pokory.

Jako dodatek obstawiam wojny napoleońskie. Co do modów - czekam na kampanię Wojny Secesyjnej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Vojtas może być odwrotnie bo podczas wizyty angielskich fanów w studiu Creative Assembly twórcy gry nieoficjalnie napomykali coś o dodatku o wojnie secesyjnej. Wtedy modderzy będą musieli zrobić wojny napoleońskie. A sam Napoleon jest już w tej grze. Gość CA na ofijalnym forum kiedyś napisał, że jeśli będzie się rekrutować artylerię na Korsyce Napoleon może się pojawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować