Zaloguj się, aby obserwować  
Woo-Cash

Jak zarobić... mając 16 lat?

36 postów w tym temacie

Brat kumpla pracuje w hurtowni, w której rozwozi z kierowcą piwa w beczkach i skrzynkach po knajpach. On roznosi te rzeczy do knajp a kierowca go wozi (czasem trafią się jakieś wody mineralne etc.). Płacą 60zł za dzień (od poniedziałku do czwartku, w piątki 90zł). Na wakacje szukają młodych żądnych pieniędzy. Mam zamiar się załapać w te wakacje. Oferta roznoszenia ulotek, przy tej, którą opisałem, jest więcej niż śmieszna.
Mieszkam w Katowicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 19:41, Don Zorro napisał:

Ej no ale możesz dać kolesiowi np. 10 na raz( koledze), ładnie zrównać i kto się kapnie?
Albo do kieszeni xD
A tak poważnie to chyba muszę to przemyśleć...bo chyba warto :)


Moim zdaniem warto 3h w sobotę na rynku i w niedzielę ładna mina i 300-400 zł w łapę,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja koleżanka pracuje w sklepie w markecie i wiecie stoją takie panie i dają np. danio spróbować to ona właśnie tak stoi i zarabia ok 9zł na godzinę. 10zł się zarabia jeżeli się stoi przy alkoholach ale trzeba mieć 18 lat ukończone ale tak to ona właśnie ma 16 lat i stoi tak tylko, że nie przy alkoholach. Tak mi ona opowiedziała ale nie wiem czy to prawda czy nie - powodu, żeby kłamać nie miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 20:01, crash807 napisał:

Moja koleżanka pracuje w sklepie w markecie i wiecie stoją takie panie i dają np. danio
spróbować to ona właśnie tak stoi i zarabia ok 9zł na godzinę. 10zł się zarabia jeżeli
się stoi przy alkoholach ale trzeba mieć 18 lat ukończone ale tak to ona właśnie ma 16
lat i stoi tak tylko, że nie przy alkoholach. Tak mi ona opowiedziała ale nie wiem czy
to prawda czy nie - powodu, żeby kłamać nie miała.


no durzo zarabia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 19:19, Don Zorro napisał:

> >
> > Też się zastanawiam, jak zarobić w tym wieku...
> Odp jest prosta ulotki roznoś 300zł na miechy masz no chyba 300.

300 stówy za ulotki na miesiąc, tak? A ile to mniej więcej zajmuje czasu? I ile za 1
ulotkę?

kumpel za 8-9k ulotek ma 300-400 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w wakacje pracowałem obsługując maszynę do pakowania cukierków :) I zarobiłem 600zł w tydzień :D
@Chudy7898
A słownik nie durzo kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 20:01, crash807 napisał:

Moja koleżanka pracuje w sklepie w markecie i wiecie stoją takie panie i dają np. danio
spróbować to ona właśnie tak stoi i zarabia ok 9zł na godzinę. 10zł się zarabia jeżeli
się stoi przy alkoholach ale trzeba mieć 18 lat ukończone ale tak to ona właśnie ma 16
lat i stoi tak tylko, że nie przy alkoholach. Tak mi ona opowiedziała ale nie wiem czy
to prawda czy nie - powodu, żeby kłamać nie miała.



A ile tak godzin stoi ? Jest coś w stylu hostessy jak mniemam ;-). Mój kolega też pracował w sklepie właściwie w hipermarkecie i wykładał towar na lady robił średnio 5/6 h i zarabiał 4 zł za godzinę on sobie chwali po prace nie jast ciężka a i można sobie troche podjeść xD, a czasu wolego jest dużo przychodzi na 6h z czego 2h przerobi. xD Żyć nie umierać ale nie jest łatwo się dostać albo ma sie znajomości albo niezły talent przekonywania. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wakacje zbierałem jagody w lesie, czas pracy jaki chcesz i zarabiasz tyle ile zebrałeś,
osobiście zarabiałem około 5zł na godzinę, no i powdychałem świeżego powietrza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem taka mala robote przed feriami, rozdawalem sobie ulotki pod centrum handlowym i robilem to przez cale 2 dni a rozdanie tych wszystkich ulotek zajelo mi jakies 1h czyli razem 2h a przez ten czas zarobilem 100zl, czyli wychodzi tak wychodzi 50zl za godzine ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 20:03, chudy7899 napisał:

Praca na budowie też sie opłaca np. mój kumpel zarobił w wakacje 3tyś.


Na budowie jest ciężko zarobić bo musisz zapier... równo. Budowa daje niezłego kopa. Mój kumpel przy tym nieźle przypakował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co z tymi, którzy nie mają 16 lat? Mają szansę się gdzieś zatrudnić? Może być na budowie… Szukam pracy na wakacje, a będzie mi brakować 3 miesięcy do szesnastki ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 21:25, Błoniak napisał:

A co z tymi, którzy nie mają 16 lat? Mają szansę się gdzieś zatrudnić? Może być na budowie…
Szukam pracy na wakacje, a będzie mi brakować 3 miesięcy do szesnastki ;/

Poniżej 16 lat to co najwyżej "na czarno". Bez umowy, tzn. mogą ci nie zapłacić. Znam z własnego życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 21:25, Błoniak napisał:

A co z tymi, którzy nie mają 16 lat? Mają szansę się gdzieś zatrudnić? Może być na budowie…
Szukam pracy na wakacje, a będzie mi brakować 3 miesięcy do szesnastki ;/

Gdzieś słyszałem, że nie muszą być ukończone, tylko się liczy od rocznika, ale pewien nie jestem, i nie wiem czy tak wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kuzyn w wieku 12 lat, w wakacje zbierał wiśnie, trochę mu pomagałem. Za koszyk złotówka, pierwszego dnia, koszyk szedł w 5 minut, z lekkim podjadaniem. Zapłacili nam na dwóch około 200 zł, nice. A popracowaliśmy łącznie z 4h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować