Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft zarzuca Sony naciąganie danych

60 postów w tym temacie

Dane mocno zawyżone, zwłaszcza, że czytałem o użytkownikach posiadających po 9 kont. Standardem jest posiadanie 2 lub trzech. Realnie unikalnych kont może być około 5-7 mln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tyle kont jest wiarygodne. Pewnie jest tyle bo jedna osoba ma przynajmniej z dwa konta. 21 mln się konsol PS3 sprzedało a 20 mln kont. No a tych co neta nie mają na bank jest więcej niż 1 mln.

No ale dla mnie to wiarygodne. Na X360 też więcej niż jedno konto jest zakładane i co z tego.


Aa no i liczmy jeszcze PSP panowie. A PSP dosyć dużo się tego sprzedało i na bank spora część tam też założyła konta. Tak więc M$ robi problem z niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SoundWave: No przecież to jest oczywista oczywistość, że tak będzie.

A tak poza tym poziomem intelektualnym to mnie nie zaskakujecie(fan/funboje).
Jak na razie zaskakująco niski obserwuje i wcale się tym nie przejmuję(ironia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fight... Poczekamy który pierwszy fanboy zrobi Fatality :d Stawiam na -= FanBoy M$ Team Kąpany=-, ale czuję , że ..::FanB0J S0Ny-Produkszyn::.. użyje haxów . Fajdż... Aaa wszyscy wiemy, że każdy coś doda, teraz Sony, a później M$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zubuu: Wiadomo po co zrobili Halo wars...
Konował: Zakładają sobie tyle kont po to, żeby się wyróżniać, żeby lamić w multi pod innym nickiem(na tym poprzednim wyzywać przez headseta, hehe), albo tylko po to, że postawiło się kropkę na końcu nicku(unreal).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością spora część (jednak nie sądzę by więcej niż połowa) mieszkańców Europy ma po dwa konta. Natomiast mieszkańcy Ameryki nie mają powodu by zakładać sobie więcej niż jedno konto. Aktywnych kont nie ma pewnie mniej niż 14-15 milionów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie dane nigdy nie będą rzetelne. Oczywiście, że można mieć 20 mln zarejestrowanych kont, ale niektórzy użytkownicy korzystają z więcej niż jednego konta, do tego część kont może być "porzucona", więc suma sumarum pojedynczych aktywnych użytkowników jest znacznie mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Sony doszło do 20 mln na podstawie 20mln różnych MAC adresów to wszystko ok, ale czy tak to liczyli ?
Sam mam 2 konta i każdy kogo znam i ma PS3 też ma 2 konta. Są tacy którzy oprócz US i EU mają konta na PSS JAP i wtedy ilość faktycznych użytkowników obliczałbym dzieląc 20mln/2 lub nawet 20mln/3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No hej, hej! Nie popadajmy w panikę! Na platformie Xbox Live też są fałszywe dane, bo tam również ludzie mają po kilka kont. Nie wiem ile jest użytkowników XLA, ale te dane można spokojnie podzielić, przez 2 lub 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No a pozatym Sony podaje WSZYSTKIE konta... A M$ aktywne ;) Ale cóż... Sam się zastanawiam czy nie sprzedać Xboxa+gry za PS3 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba byc totalnym fanboyem sony by uwierzyć w tą liczbę... choć z drugiej strony te 20 milionow jest bardzo prawdopodobne przy 21 milionach sprzedanych konsolach, gdzie 1 milion to byly by to osoby, które nie mają dostępu do internetu.
Ale mnie to nie przekonywuje.

Bądź co bądź rozśmieszył mnie Microsoft tym oburzeniem... czyżby się czegoś bali ?
Liczba kont nie namówi nikogo do zakupu konsoli... "Hej kupiłem ps3, bo w psn jest 20 milionów kont"... więc skąd takie oburzenie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oburzenie jest z tąd że Sony może robić dobrą minę do złej gry. A MS po prostu odsłania karty przeciwnika. :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft taki mądry heh. Ja jeszcze pamiętam jak sam mówił o awaryjności x''a. Blisko 30% psuło się. Microsoft mówił (jeśli dobrze pamiętam), że około 3%. Co to w ogóle za podejście. A teraz narzekają na Sony, że źle podają dane... . I żeby nie było, że jestem jakimś fanboyem. Sam mam Xboxa360 :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować