Zaloguj się, aby obserwować  
A-cis

Zimowe Igrzyska Olimpijskie - Temat Ogólny [M]

694 postów w tym temacie

Dnia 19.02.2010 o 22:49, A-cis napisał:

W ten sposób są to rekordowe Igrzyska zimowe jeśli chodzi o liczbę medali :-)

z powalającą liczbą 3 (słownie: trzech) medali! :D

Jeszcze ewentualna szansa Małysza (ale tu może być bardzo różnie) i jakimś cudem Sikora może nie spudłuje (sam w to nie wierzę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Emocje niesamowite...3 miejsce Justyny, apetyty były większe ale i tak jest to wielki sukces, wyraźnie Polka na zjazdach sobie nie radzi i traci do czołówki. Do złota nie miała dzisiaj szans, wyraźnie w pewnym momencie osłabły zawodniczki. Jest 3 miejsce i drugi medal Justyny, czekamy na jeszcze jeden. Jutro zobaczymy co pokaże Małysz a w niedziele Sikora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 22:59, Longer napisał:

Emocje niesamowite...3 miejsce Justyny, apetyty były większe ale i tak jest to wielki
sukces, wyraźnie Polka na zjazdach sobie nie radzi i traci do czołówki. Do złota nie
miała dzisiaj szans, wyraźnie w pewnym momencie osłabły zawodniczki. Jest 3 miejsce i
drugi medal Justyny, czekamy na jeszcze jeden. Jutro zobaczymy co pokaże Małysz a w niedziele
Sikora.


No tak, rzeczywiście Justyna nie radzi sobie na zakręcie przy wjeździe do stadionu, w ten sam sposób straciła ona pierwsze miejsce na rzecz norweszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2010 o 23:02, PJ_MW napisał:

No tak, rzeczywiście Justyna nie radzi sobie na zakręcie przy wjeździe do stadionu, w
ten sam sposób straciła ona pierwsze miejsce na rzecz norweszki.


W sprincie straciła szanse bo dzisiaj nie miała szans, wyraźnie pozostałe zawodniczki z Justyną na czele osłabły na ostatnich kilometrach, a w zwolnionym tempie było fajnie widać jak Polka się rozciągnęła na finishu :D Centymetry zadecydowały, żal trochę Steiry to już jej nie pierwsze 4 miejsce w walce o medale ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A liczyłem po cichutku na złoto. Szkoda ale się ciesze że trzecie miejsce jest .Na 30 km Justyna bedzie pierwsza i do kompletu przywiezie wszystkie krążki , każdy innego koloru.
Jutro kicze na złoto Małysza w, w najgorszym razie srebro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 23:08, karolekx23x napisał:

A liczyłem po cichutku na złoto. Szkoda ale się ciesze że trzecie miejsce jest .Na 30
km Justyna bedzie pierwsza i do kompletu przywiezie wszystkie krążki , każdy innego koloru.
Jutro kicze na złoto Małysza w, w najgorszym razie srebro.


Ja nie bym nie był tak pewny medalu Małysza, na tej skoczni będzie więcej kandydatów do medalu...Zobaczymy jak to będzie. A ja liczę na Sikorę, nie wiem czemu ale wydaje mi się, że będzie medal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale Małysz jest w dość wysokiej formie , sam powiedział że chce udowodnić że nie przez przypadek zdobył srebro.
Na treningach spisywał się świetnie wiec w konkursie będzie jeszcze lepiej.
Mała szansa pokazania się w drużynie ale liczę ze Polacy będą chociaż w pierwszej 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 22:54, michalcies napisał:

z powalającą liczbą 3 (słownie: trzech) medali! :D

Popatrz na to tak:
Potęgą narciarską nie byliśmy nigdy. Bo i z czym. Toru saneczkowego nie mamy, wszystkiego 2 skocznie, i rzadko tak śnieżna zima jak ta.
Dotychczas na wszystkich zimowych igrzyskach w historii zdobyliśmy raptem 8 medali, z czego dwa Małysz (i to odzwierciedla naszą pozycję w sportach zimowych).
A tu raptem na tych jednych Igrzyskach zdobywamy od razu 3 medale i mamy jeszcze szansę na kolejny.
Nie nazwiesz tego rekordowymi igrzyskami?
Nie wiem czy w ciągu reszty Twojego życia ten rekord uda się wyrównać. Dlatego zapamiętaj je, bo później wnukom będziesz opowiadał, że oglądałeś w TV rekordowe Igrzyska Olimpijskie w niezapomnianym roku 2010 ;-)

Dnia 19.02.2010 o 22:54, michalcies napisał:

Jeszcze ewentualna szansa Małysza (ale tu może być bardzo różnie) i jakimś cudem Sikora może nie spudłuje (sam w to nie wierzę)

Ja bardziej liczę na Kowalczyk w biegu na 30 km. W tym biegu ona będzie jedną z głównych faworytek (choć chyba złoto znów zwinie Bjoerdalen - jest b. mocna).
Sikora na pewno faworytem nie jest. A jeśli chodzi o Małysza, to tam jest za duża loteria i za dużo chętnych do podium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2010 o 01:21, A-cis napisał:

Ja bardziej liczę na Kowalczyk w biegu na 30 km. W tym biegu ona będzie jedną z głównych
faworytek (choć chyba złoto znów zwinie Bjoerdalen - jest b. mocna).

Cyba chodziło Ci o Bjoergen :D Panowie w kobiecych dyscyplinach nie mogą brać udziału ;)

Dnia 20.02.2010 o 01:21, A-cis napisał:

Sikora na pewno faworytem nie jest. A jeśli chodzi o Małysza, to tam jest za duża loteria
i za dużo chętnych do podium.

Chętnych jest dużo jednak szanse też nie są małe..dzisiaj zobaczymy czy Małysz zdobędzie swój ostatni medal na Igrzyskach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 01:27, Longer napisał:

Cyba chodziło Ci o Bjoergen :D Panowie w kobiecych dyscyplinach nie mogą brać udziału ;)

Zwłaszcza biatloniści ;-)
Sorry, przekłamanie. Ale w końcu to na Bjoer i to na Bjoer. Gorzej tylko z tymi płciami :-D

Dnia 20.02.2010 o 01:27, Longer napisał:

Chętnych jest dużo jednak szanse też nie są małe..dzisiaj zobaczymy czy Małysz zdobędzie swój ostatni medal na Igrzyskach ;)

Szanse zawsze są. Wolałbym jednak, żeby Ammanowi nie pozwolono startować w tych jego nowych wiązaniach.
Wtedy zmierzyli by się w porównywalnych warunkach...
Tak czy siak, nie czuję jakoś tego medalu Adama (chociaż mu życzę i będę ściskał kciuki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli Adam stanie dzisiaj na podium będzie to spory sukces,niektórzy rywale wydaje się być poza zasięgiem (Amman, Jacobsen). Czekam do 20 bo zapowiadają się ogromne emocje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wierze że Adam pokona rywali .Ja nigdy nie porównuje skoków z treningów i kwalifikacji do konkursu .
Sadzę że potencjał zawodnika dopiero widać w zawodach , jak wiadomo zawodnik moze nie wytrzymać psychicznie .
Adam dziś zdobędzie złoto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Kowalczyk też jeszcze powalczy, Małysz to duża loteria, Sikora za bardzo się spina na strzelnicy.

Z tymi 3 medalami to chodziło mi o to, że nasz poziom "nie jest porywający" ;)

A w sprawie Ammana jestem za Szwajcarem, bo FIS zawsze musi wszystko po swojemu, rozwalili już zupełnie Puchar Świata przez te swoje współczynniki, przeliczniki i Bóg wie co jeszcze, to teraz chcą ustalać wynik Igrzysk. Hofer Wielki Pan i Władca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje dla Justyny. Oj były nerwy w końcówce. Bjoergen miała już złoto w kieszeni, ale pozostała trójka zmieniała się miejscami co kilkanaście/dziesiąt metrów. No i ta linia mety.

Teraz trzymam kciuki za Małysza. Dobrze mówi A-cis, skoki to w dużym stopniu loteria - daleko nie szukać , złoto Fortuny.

@ Budep

O 20:00.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 18:30, Budep napisał:

O której dzisiaj konkurs skoków? (to chyba jedyna interesująca nas dzisiaj konkurencja?)


o 20:30. Trzymam za Ciebie kciuki Adam . Leć,leć .......tylko złoto się liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Kowalczykówny, oczywiście oglądałem. Jak ja oglądam, to zazwyczaj kupa, więc była, nie? :D Np. Nowakowskiej nie oglądałem i była blisko podium, a Kowalczykówne już tak i by wyleciała poza. Buhaha.

Ale wracając do tego biegu, to zawaliła trochę. Powinna trzymać sie tuż za Bjoergen i nie dać jej uciec, w ogóle. Niestety, Norweżka trochę odjechała, a Polka już nie dała rady jej dogonić. Szkoda, moim zdaniem to duży błąd taktyczny.

Zadziwia mnie... słaba wytrzymałość Kowalczyk. Na podbiegach prawie nic nie nadrabiała, za to na zakrętach - standardowo - dużo traciła. Nawet pod koniec Steirze na podbiegu nie uciekła, szła Norweżka tuż za nią. Trochę mnie to niepokoi w perspektywie 30km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 18:44, Budep napisał:

Zadziwia mnie... słaba wytrzymałość Kowalczyk. Na podbiegach prawie nic nie nadrabiała,
za to na zakrętach - standardowo - dużo traciła. Nawet pod koniec Steirze na podbiegu
nie uciekła, szła Norweżka tuż za nią. Trochę mnie to niepokoi w perspektywie 30km.


Trafiłeś w dziesiątkę. Mam nadzieję, że zregeneruje siły do dnia 30 km, bo wczoraj sprawiała wrażenie po prostu zmęczonej. To był zupełnie inny bieg, krok niż w dniach poprzednich. Co prawda dystans dłuższy, więc nie mogła galopować, ale i tak nie wyglądało to najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować