Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #58: Co sądzisz o dystrybucji cyfrowej gier (np. Steam, Xbox LIVE Marketplace)?

46 postów w tym temacie

A co innego ma powiedziec mieszkaniec państwa uznawanego przez niektórych za "kraj trzeciego świata" w którym za jakotakie łącze trzeba bulić ostro?
Inaczej - za łącze do cyfrowej dystrybucji (aby lepiej się to kalkulowało niż przejście piechotą do sklepu albo czekanie na wysyłkę) i filmów HD trzeba dać majątek. Miesięcznie też raczej nie na przecietną kieszeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie steam jest b. dobrym systemem (przynajmniej nie traktuje Polski jako Trzeciego Świata jak GfW, raczej całą UE jako Drugi Świat - vide 1$=1€), ale brakuje mu paru rzeczy: np. opcjonalnej rejestracji gier zamiast obowiązkowej. Gdyby posiadanie Steama nie byłoby obowiązkowe do uruchomienia niektórych gier, byłby git (ale i tak bym go używał :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowa dystrybucja gier tak, pod warunkiem, że jest to dystrybucja a nie narzucanie użytkownikom wadliwych, ciągle przepełnionych systemów, bez których nie można zagrać w grę. Sam używam Impulsa do ściągania GC2 i dodatków, ale przy zakupie dostaję cd key do gry i mogę z tym robić co chcę. Przypisywanie gry tylko do jednego usera i uniemożliwienie odsprzedania gry czy też jej wypożyczenia to zwykła kradzież.
Powtórzę to raz jeszcze: kradzież.
O teraz to już pewnie nie opublikują tego komentarza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie popieram, zarówno w przypadku gier, jak i muzyki. Nie mieć pudełka z płytą to dla mnie nie mieć gry/albumu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź 5 - lubię popatrzeć na pudełka na półce :P. A Steam nie jest w sumie zły, tyle, że jak już mówiłem lubię mieć pudełka na półce :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle mi się on nie podoba. Ceny w sporej ilości przypadków takie same, co pudełkowe wydania. A tu nic- ani pudełka, instrukcji. To zabiera sporo przyjemności i satysfakcji, więc nie zamierzam próbować kupna tą drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również zaliczam się do większości. To wspaniałe uczucie brania świeżo zakupionego pudełka do rąk, szelest stron instrukcji, a potem oglądanie swojej kolekcji na półce jest po prostu niezastąpione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pudełka FTW :) To jest taka różnica jak między książką a e-bookiem - zdecydowanie wolę widzieć książkę na półce niż na twardzielu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie solą w oku producentów oprócz piractwa jest również odsprzedaż gier po ich ukończeniu, tracą przez to sporą ilość gotówki. Nie mam nic do sprzedaży wirtualnej, z pewnością będzie to przyszłość gier ale póki co ta opcja jest denerwująca, to że mam neta nie znaczy że muszę chcieć mieć go włączonego podczas grania, a w wielu przypadkach bez podłączenia do neta nie włączysz gry bo nie można zweryfikować czy grasz na swoim koncie.
Porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do dodatków i DLC cyfrowa dystrybucja to chyba rzecz najlepsza i do tego z niej korzystam, normalnie wolę gry pudełkowe ale plus jeśli można je zarejestrować i potem zostają "na zawsze" jak na Steamie, ostatnio kupowałem za niecałe 10 dolców Entranchment, rozszerzenie do Sins of Solar Empire, miodzio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować