Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ubisoft na GOG.com

71 postów w tym temacie

Dnia 26.03.2009 o 21:19, Vaako1902 napisał:

> Zatem w cenie wychodzi na to, że różnica dla nas wychodzi 3 dolary, trochę ponad
dziesięć
> złotych - ja jetem gotów zapłacić tyle za brak zabezpieczeń.
Ja jestem gotów tyle zapłacić, za to by mieć grę na steamie, a nie na gog.com. :)

Na steamie masz swój fajny profil, masz achievementy i tak dalej. Gog.com to nic więcej
jak po prostu sklep, z cenami większymi niż na steamie. ;)

To tego, na parze masz różnorakie promocje, jak weekend deal, dzięki któremu ostatnio
kupiłem obie części oddworlda za 3,75 euro. To jest dobry interes. ;]


1. na GOG-u też masz "fajny" profil, co już zostało udowodnione wyżej
2. na GOG-u do prawie każdej gry dostajesz całą masę bonusów, jak tapety, obrazki, awatary czy ścieżki dźwiękowe
3. na GOG-u jest cała masa gier, których na steamie nie ma
4. na GOG-u również są promocje weekendowe (zawsze od piątku do poniedziałku), w których wybrane tytuły można kupić z 15% zniżką
5. na GOG-u oprócz promocji, często organizowane są także konkursy, w których przeważnie można wygrać jedną dowolnie wybraną grę z katalogu serwisu, ale były już większe konkursy, w których do wygrania były wszystkie tytuły od danego wydawcy oferowane na stronie.
6. na GOG-u nie ma zabezpieczeń, sam decydujesz, czy chcesz daną grę ściągać przez przeglądarkę, czy specjalny program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 21:32, maciekwitek napisał:

1. na GOG-u też masz "fajny" profil, co już zostało udowodnione wyżej

Dla mnie on nie jest fajny. To jest jakieś 5% profilu Steamowego.

Dnia 26.03.2009 o 21:32, maciekwitek napisał:

2. na GOG-u do prawie każdej gry dostajesz całą masę bonusów, jak tapety, obrazki, awatary
czy ścieżki dźwiękowe

Łał, szkoda, że tapety, obrazki i ścieżki można ściągnąc bez problemu z neta. ;)

Dnia 26.03.2009 o 21:32, maciekwitek napisał:

3. na GOG-u jest cała masa gier, których na steamie nie ma

Nie, to raczej na Steamie jest cała masa gier których na gogu nie ma.

Dnia 26.03.2009 o 21:32, maciekwitek napisał:

4. na GOG-u również są promocje weekendowe (zawsze od piątku do poniedziałku), w których
wybrane tytuły można kupić z 15% zniżką

15%? Pff, na steamie są nawet po 75% zniżki.

Dnia 26.03.2009 o 21:32, maciekwitek napisał:

5. na GOG-u oprócz promocji, często organizowane są także konkursy, w których przeważnie
można wygrać jedną dowolnie wybraną grę z katalogu serwisu, ale były już większe konkursy,
w których do wygrania były wszystkie tytuły od danego wydawcy oferowane na stronie.

Punkt dla gogu. :)

Dnia 26.03.2009 o 21:32, maciekwitek napisał:

6. na GOG-u nie ma zabezpieczeń, sam decydujesz, czy chcesz daną grę ściągać przez przeglądarkę,
czy specjalny program.

A na steamie są? Logujesz się i ściągasz, proste jak drut. Tak jak na gogu, logujesz się i ściągasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co się kłócić steam czy GOG. Nie wiem jak to jest tam z zakupami online ale ja już jestem wrogo nastawiony do steam. Ot, źle coś podasz i cd-key przepadnie. Ponieważ raz wykorzystałeś cd-key. I to jest najgorszy DRM i mogę śmiało nazwać steam - steal. A na GOG nie ma zabezpieczeń. Czyli coś w stylu róbta co chceta z grą po jej zakupieniu. Może i ceny nie dla nas bo w $ ale na steam to ceny są w Euro... Sam byłbym gotów płacić odrobinę więcej za grę tylko, że bez zabezpieczeń. I nie wiedziałem, że dodają różne bonusy. A te achive''y steam''a można sobie... wiadomo co z nimi zrobić. Ale póki nie korzystam z online''owych pieniędzy takie kupowanie przez wirtualne pieniądze dla mnie nie ma sensu. Może w przyszłości. No i zaraz ktoś zacznie tutaj wymieniać, że można odpalić sobie ingame chat, tworzyć clany, friendlist, lista gier etc. Te rzeczy i wiele więcej mam już w xfire.

EDIT: Chcesz by ci zresetowali użycie cd-keya? Nie ma problemu. Miej tylko przy sobie pudełko z grą, cd-key'a, paragon [!] oraz skaner albo aparat. Potem im wyślij niezbędne informacje i możliwe, że ci zresetują. O ile czegoś innego im się nie zachce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2009 o 21:50, Vaako1902 napisał:

A na steamie są? Logujesz się i ściągasz, proste jak drut. Tak jak na gogu, logujesz
się i ściągasz.

Oczywiście, że są. Bez dostępu do sieci, nie uruchomisz żadnej gry kupionej na steamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 21:53, InterFejS napisał:

EDIT: Chcesz by ci zresetowali użycie cd-keya? Nie ma problemu. Miej tylko przy sobie
pudełko z grą, cd-key''a, paragon [!] oraz skaner albo aparat. Potem im wyślij niezbędne
informacje i możliwe, że ci zresetują. O ile czegoś innego im się nie zachce.

A na gog.com jak jest? Poważny jesteś? Zakładasz konto gdzie rejestrujesz swoje gry i zapominasz hasła? Na gog.com ci dają gierki bez hasła, dają ci gry za darmo. xd
Zły steam. Chce potwierdzenia, że kupiłeś gre. Złyyyy.
Achevementy do dupy. Głupie miliony graczyy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 22:06, maciekwitek napisał:

Oczywiście, że są. Bez dostępu do sieci, nie uruchomisz żadnej gry kupionej na steamie.

A słyszałeś o trybie offline steama? No właśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 22:09, Vaako1902 napisał:

> EDIT: Chcesz by ci zresetowali użycie cd-keya? Nie ma problemu. Miej tylko przy
sobie
> pudełko z grą, cd-key''a, paragon [!] oraz skaner albo aparat. Potem im wyślij niezbędne

> informacje i możliwe, że ci zresetują. O ile czegoś innego im się nie zachce.
A na gog.com jak jest? Poważny jesteś? Zakładasz konto gdzie rejestrujesz swoje gry i
zapominasz hasła? Na gog.com ci dają gierki bez hasła, dają ci gry za darmo. xd
Zły steam. Chce potwierdzenia, że kupiłeś gre. Złyyyy.
Achevementy do dupy. Głupie miliony graczyy.


Na GOG-u nie ma czegoś takiego jak cd-key.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 22:11, maciekwitek napisał:

Na GOG-u nie ma czegoś takiego jak cd-key.

Jeśli kupujesz online przez steama też nie ma. Znów wychodzi twoja niewiedza. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko mały kroczek, a na GOG''u znajdą się całkiem świeże gry ;) Prawdę mówiąc Far Cry, czy Prince of Persia bardzo stare nie są, ale miło, że pojawiły się na GOG''u ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 22:13, Vaako1902 napisał:

> Na GOG-u nie ma czegoś takiego jak cd-key.
Jeśli kupujesz online przez steama też nie ma. Znów wychodzi twoja niewiedza. :)


A czy ja napisałem, że na steamie jest? No właśnie. A tryb offline to wiem, że jest, bo program sam się pyta, w razie nie uzyskania połączenia z serwerem, czy przejść w ten tryb, ale wg mnie, można go o kant wiadomo czego potłuc...

Zresztą o czym tu piszemy? Twoja niewiedza na temat różnic między GOG-a i steamem jest większa :) Bo w przeciwieństwie do mnie nie korzystałeś nigdy z tego pierwszego serwisu, a ja kontakt z "parą" mam z przymusu, kupując pudełkowe gry od segi. I pewnie nawet nie wiesz, że rejestrując się na GOG-u możesz pobrać dwie na prawdę stare, ale miodne gry całkowicie za darmo.

Dnia 26.03.2009 o 22:13, Vaako1902 napisał:

Nie, to raczej na Steamie jest cała masa gier których na GOG-u nie ma.

Tak, tylko, że większość gier ze steama można kupić gdzie indziej, a niektóre gry oferowane na GOG-u nawet na serwisach aukcyjnych próżno szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 22:09, Vaako1902 napisał:

A słyszałeś o trybie offline steama? No właśnie.

Trolu!!! Na Steam trzeba zarejestrować każdą instalację gry. Na gog.com żadnej - nawet jak nie masz dostępu do sieci to idzesz do kumpla, pobierasz i wracasz do domu z instalką i więcej o gog.com możesz nie myśleć. Teraz zrób tak ze Steam - odpal legalnie grę na komputerze bez sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 22:09, Vaako1902 napisał:

> informacje i możliwe, że ci zresetują. O ile czegoś innego im się nie zachce.
A na gog.com jak jest? Poważny jesteś? Zakładasz konto gdzie rejestrujesz swoje gry i
zapominasz hasła? Na gog.com ci dają gierki bez hasła, dają ci gry za darmo. xd


No to masz prosty system odzyskania hasła jak na każdym serwisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 22:24, maciekwitek napisał:

A czy ja napisałem, że na steamie jest? No właśnie.

To po kiego grzyba wypominasz steamowi CD-keye? No tak, złyyyy steam, pozwala rejestrować pudełkowe wersje gier, grrrrrrrrrr. xd

Dnia 26.03.2009 o 22:24, maciekwitek napisał:

A tryb offline to wiem, że jest,
bo program sam się pyta, w razie nie uzyskania połączenia z serwerem, czy przejść w ten
tryb, ale wg mnie, można go o kant wiadomo czego potłuc...

Dlaczego? Gry single player chodzą w tym trybie, więc ocb?

Dnia 26.03.2009 o 22:24, maciekwitek napisał:

Zresztą o czym tu piszemy? Twoja niewiedza na temat różnic między GOG-a i steamem jest
większa :)

Nie ma to jak argumenty misiu malinowy. xd

Dnia 26.03.2009 o 22:24, maciekwitek napisał:

Bo w przeciwieństwie do mnie nie korzystałeś nigdy z tego pierwszego serwisu,
a ja kontakt z "parą" mam z przymusu, kupując pudełkowe gry od segi. I pewnie nawet nie
wiesz, że rejestrując się na GOG-u możesz pobrać dwie na prawdę stare, ale miodne gry
całkowicie za darmo.

Recenzent filmowy nie może się wypowiadać na temat filmu, bo sam nigdy takiego nie nakręcił. xd
Ja na gogu byłem kilka razy i to mi wystarczy. Idea tego serwisu całkowicie do mnie nie przemawia.
Na steamie też masz darmowe gry, też pewnie o tym nie wiesz. :)

Dnia 26.03.2009 o 22:24, maciekwitek napisał:

Tak, tylko, że większość gier ze steama można kupić gdzie indziej, a niektóre gry oferowane
na GOG-u nawet na serwisach aukcyjnych próżno szukać.

Większość można, co nie zmienia faktu, że nawet ta mniejszość jest liczniejsza od starych gier na gogu. Po prostu na steamie jest znacznie więcej gier, z tego to wynika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 21:50, Vaako1902 napisał:

> 3. na GOG-u jest cała masa gier, których na steamie nie ma
Nie, to raczej na Steamie jest cała masa gier których na gogu nie ma.

Akurat oferty Steam i GoG jest adresowana do innych odbiorców, a ten element kłótni to coś na zasadzie "A w Świecie Win jest więcej win, których nie ma w Świecie Piwa i na odwrót".


Mnie osobiście nie obchodzi która oferta miała by być obiektywnie lepsza, Steam dla mnie odpada ze względu na ceny i to, że dla mnie sam w sobie jest para DRM''em, achivementy i cała "platforma społecznościowa" obchodzą mnie tyle co nic - zarówno na Steam, jak i na GoG''uchoć tu chyba achivementów nie ma...).
Na GoGu też zniechęcają mnie ceny, bo niestety znaczna część gier które mnie interesują można, albo taniej dostać w wydaniu materialnym (na Steam podobnie), albo po prostu mam już dany tytuł. Gdy są promocje na zestawy gier, to zazwyczaj coś z zestawu już mam i za taką samą cenę kupię brakujące gry)... jednak niewątpliwym pulsem GoG jest to, że można dostać gry z których uruchomieniem na współczesnym komputerze można mieć problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 22:25, hallas napisał:

Trolu!!! Na Steam trzeba zarejestrować każdą instalację gry. Na gog.com żadnej - nawet
jak nie masz dostępu do sieci to idzesz do kumpla, pobierasz i wracasz do domu z instalką
i więcej o gog.com możesz nie myśleć. Teraz zrób tak ze Steam - odpal legalnie grę na
komputerze bez sieci.

Trolu! Po co zakładasz konto i rejetrujesz się na gog.com skoro nie masz w domu neta! xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 22:39, kordzio1 napisał:

> > 3. na GOG-u jest cała masa gier, których na steamie nie ma
> Nie, to raczej na Steamie jest cała masa gier których na gogu nie ma.
Akurat oferty Steam i GoG jest adresowana do innych odbiorców, a ten element kłótni to
coś na zasadzie "A w Świecie Win jest więcej win, których nie ma w Świecie Piwa i na
odwrót".

Nie do końca. Na steamie masz bardzo dużo starych gierek, jak choćby quake, doom, wolfenstein 3d czy wcześniej wspomniany oddworld.

Dnia 26.03.2009 o 22:39, kordzio1 napisał:

Mnie osobiście nie obchodzi która oferta miała by być obiektywnie lepsza, Steam dla mnie
odpada ze względu na ceny i to, że dla mnie sam w sobie jest para DRM''em, achivementy
i cała "platforma społecznościowa" obchodzą mnie tyle co nic - zarówno na Steam, jak
i na GoG''uchoć tu chyba achivementów nie ma...).
Na GoGu też zniechęcają mnie ceny, bo niestety znaczna część gier które mnie interesują
można, albo taniej dostać w wydaniu materialnym (na Steam podobnie), albo po prostu mam
już dany tytuł. Gdy są promocje na zestawy gier, to zazwyczaj coś z zestawu już mam i
za taką samą cenę kupię brakujące gry)...

Zazwyczaj tak, ale czasem się zdaży okazja. Na steamie, bo na gogu chyba nie. :P

Dnia 26.03.2009 o 22:39, kordzio1 napisał:

jednak niewątpliwym pulsem GoG jest to, że
można dostać gry z których uruchomieniem na współczesnym komputerze można mieć problemy.

A na steamie nie można? 8|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 22:38, Vaako1902 napisał:

> A czy ja napisałem, że na steamie jest? No właśnie.
To po kiego grzyba wypominasz steamowi CD-keye? No tak, złyyyy steam, pozwala rejestrować
pudełkowe wersje gier, grrrrrrrrrr. xd

Zaraz, zaraz, pozwala? Że to niby działa na zasadzie opcjonalności? O czymś nie wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 22:42, maciekwitek napisał:

Zaraz, zaraz, pozwala? Że to niby działa na zasadzie opcjonalności? O czymś nie wiem?

Nie wiesz. Bo możesz grę kupić bezpośrednio przez steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować