Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 30.04.2007 o 05:02, igorinho napisał:

> Sorki wiem ze nie ladnie tak wykozystywac:P znasz jakies godne polecenia fony w podobnej
cenie
> jak w810i (alternatywy)?

Akurat w tej cenie jest dostępnych wiele telefonów. Oto najlepsze z nich:

- LG KG800 ==> http://www.mobile.inspiracja.com/LG,KG800,phone.php
Jeden z tzw. dzieł sztuki telefonii komórkowej... Jest to telefon typowo dla amantów luksusu,
który możesz poczuć i Ty. Model Kg800 posiada dotykowy przedni panel i przyciemnianą szybkę
wyświetlacza. W tym telefonie postawiono bardziej na wygląd, ale wnętrze też zasługuje na uwagę:
pamięć wbudowana 128 MB, wyświetlać TFT o rozdzielczości 176 x 220 mogący wyświetlić 262 tys.
kolorów, Bluetooth itp.

Filmik ---> http://youtube.com/watch?v=Ru4s_Q8FlRI
- Nokia 3250 ==> http://www.mobile.inspiracja.com/Nokia,3250,phone.php
Telefon o typowo muzycznych funkcjach, którego używała Rhiana w teledysku piosenki "SOS"...
Propozycja jak najbardziej godna polecenia... Pamięć 10 MB + karta microSD 1 GB, system operacyjny
Symbian wersja v9.1, wyświetlać TFT o rozdzielczości 176 x 208 pixeli o 262 tys. kolorów, aparat
2.0 megapixela, przyciski muzyczne na obrotowej klawiaturze...

Filmik --- > http://youtube.com/watch?v=wH7KhGYImhA

- Samsung D900 ==> http://www.mobile.inspiracja.com/Samsung,D900,phone.php
Model przeznaczony dla ludzi, którzy chcą po prostu mieć dobry telefon... Ultrapłaski D900
ma wiele możliwości i atutów: pamięć 60 MB + karty microSD, duży wyświetlacz 240 x 320 pixeli
z 262 tys. kolorów, aparat 3.15 megapixela itd.

Filmik ---> http://youtube.com/watch?v=A-cQFLxMxUs

- Sony Ericsson K800i ==> http://www.mobile.inspiracja.com/Sony_Ericsson,K800i,phone.php
W 100% najlepszy opisywany przeze mnie telefon... Byłbym dziś jego posiadaczem, gdybym był
bardziej cierpliwy... :D Funkcji w tym telefonie jest co nie miara: pamięć wewnętrzna 64 MB
+ 2 GB karta Memory Stick Micro (M2), duże dobrej jakości wyświetlacz TFT z 262 tys. kolorów
o rozdzielczości 240 x 320 pixeli, jeden z lepszych aparatów cyfrowych w telefonie 3.2 megapixela
z ksenonową lampą błyskową, radio z RDS i wiele, wiele innych. Jeżeli chcesz się nim "wirtualnie"
pobawić zapraszam tutaj --> http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=pl&lc=pl&ver=4000&template=pip6&zone=pp&pid=10407

Filmik ---> http://youtube.com/watch?v=ee4Ot0Gs_9Q

- Sony Ericsson W810i ==> http://www.mobile.inspiracja.com/Sony_Ericsson,W810i,phone.php
Jeden z lepszych telefonów muzycznych na rynku, który ja osobiście posiadam... Funkcji może
nie będę wymieniał, bo jest ich naprawdę sporo... Jeśli stawiasz na muzykę to ten model jest
dla Ciebie!

Filmik ---> http://youtube.com/watch?v=RI-1zXuGUic
_______________
Podsumowując chciałbym powiedzieć, że opisałem najlepsze telefony, oczywiście które sam chciałbym
mieć na Twoim miejscu... Uzupełniłem opcje Prince''a o małe opisy... Nie mogło się stać inaczej
- najlepszym telefonem do 900 zł jest Sony Ericsson K800i i to właśnie go powinieneś kupić,
bo przerasta inne o głowę... Gdybyś miał jakiekolwiek pytania, zadaj mi je śmiało, a ja odpowiem
Ci na nie. Jeżeli chcesz czegoś innego to zawsze coś da się zrobić ;)

kowboj3 ===> Tak i to jest bardzo dobry wybór! Nie masz za co mi dziękować, starałem
się pomóc :D

Takie telefony moga uzalezniać jak i każdy telefon.Bedąc dorosły nie pozwole dziecku na manipulowanie mną dam mu telefon na 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2007 o 07:03, Gerswim CD-r napisał:

Takie telefony moga uzależniać jak i każdy telefon. Bedąc dorosły nie pozwolę dziecku na manipulowanie mną dam mu telefon na 3 lata


Jakbym słyszał siebie, no i ja tak robię ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 07:08, stiffyone napisał:


> Takie telefony moga uzależniać jak i każdy telefon. Bedąc dorosły nie pozwolę dziecku
na manipulowanie mną dam mu telefon na 3 lata

Jakbym słyszał siebie, no i ja tak robię ;]

Uwazam ze robisz trafnie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 07:03, Gerswim CD-r napisał:

Takie telefony moga uzalezniać jak i każdy telefon.Bedąc dorosły nie pozwole dziecku na manipulowanie mną
dam mu telefon na 3 lata


Hmm... Ja też nie pozwolę sobą manipulować, ale nie wiem w tym momencie o co Ci chodzi... Wiadomo, że bardzo dobre telefony przyciągają i uzależniają, ale w takim układzie mamy nie kupować nowych modeli? Telefonia komórkowa się rozwija i prędzej czy później kupisz telefon, który dzisiaj jest cudem techniki, a w przyszłości będzie złomem... Poza tym nie napisałem nigdzie, że dam sobą manipulować itp. Wnioskuję, że nie oskarżałeś mnie tylko dodałeś swoją opinię :) Są dzieci, które będą szarpać Cię na ulicy widząc za szybą nowy model, ale także te, które przejdą obok tego obojętnie. Nie każdego telefon uzależnia... Twoim zadaniem jest dobrze wychować pociechy, ale na pewno nie z dala od techniki.

PS: Tnij posty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 09:39, igorinho napisał:

Nie każdego telefon uzależnia... Twoim zadaniem jest dobrze wychować pociechy, ale na pewno nie z dala od techniki.

Dnia 30.04.2007 o 09:39, igorinho napisał:

PS: Tnij posty ;)


No tak - ale tu chodziło o ograniczenia - a to, że jesteś jeszcze dzieckiem to nie wiesz co mogę czuć rodzice przy takich wymaganiach jakie mają współczesne dzieciaki.
A zakupywanie najnowszego modelu zawsze, bo jest aktualny technicznie to nie znaczy, że potrzebny - dziecku wystarczy tylko kontakt z rodzicami, bo o to chodzi nam, by zawsze można byłoby się dowiedzieć co z nim.
A dodatki są raczej nie potrzebne, bo jak chce zrobić dobre zdjęcie np. z kolegami to wystarczy poprosić o dobry aparat, a jak chce sobie posłuchać muzyki to oczywiście można zrobić wyjątek i kupić ten dobry telefon.
Ale już powiedziałem o co chodzi rodzicom przy zakupie takiego urządzenia komunikacyjnego jakim jest komórka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki Prince07 i igorinho.

Jeszcze jedno pytanie. Co to jest ten sławny system operacyjny Symbian(czy jaos tak:P)? Wszedzie sie o nim mowi ale nie wiem za bardzo o co biega, wiem tylko ze jest charakterystyczny dla Nokii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2007 o 10:14, ThoruS napisał:

Jeszcze jedno pytanie. Co to jest ten sławny system operacyjny Symbian(czy jaos tak:P)? Wszedzie sie o nim mowi ale nie wiem za bardzo o co biega, wiem tylko ze jest charakterystyczny dla Nokii.


Symbian to nazwa systemu operacyjnego, dołączonych do niego bibliotek, rozwiązań interfejsu użytkownika oraz specyfikacji dla programów narzędziowych wyprodukowanych przez konsorcjum Symbian, w skład którego wchodzą najwięksi producenci telefonów komórkowych (Nokia, Samsung, Motorola,Siemens). Symbian został stworzony w oparciu o system EPOC, wykorzystywany w komputerach tej już nie istniejącej firmy.

Na bazie systemu Symbian powstało kilka platform interfejsu użytkownika np: Series 80 (inaczej Communicator), Series 60, Series 90 oraz UIQ.

Ten system operacyjny jest stosowanych w wielu rodzajach urządzeń przenośnych, takich jak telefony komórkowe czy PDA.

Symbian to system operacyjny dla telefonów komórkowych. Dzięki niemu telefon przestaje być zwykłym narzędziem do prowadzenia rozmów a staje się wielofunkcyjnym, uniwersalnym i multimedialnym urządzeniem mobilnym, które użytkownik może dowolnie przystosować do swoich potrzeb korzystając z dodatkowego oprogramowania. Umożliwia ono m.in. korzystanie z internetu [przeglądanie stron www, poczta elektroniczna, ftp, komunikatory internetowe etc.], przeglądanie i edycja dokumentów word, excel czy pdf, odtwarzanie i nagrywanie muzyki, fotografowanie i edycja zdjęć, nagrywanie i odtwarzanie video [włącznie z formatami typu DivX, Xvid, AVC], zapewnia również rozrywkę poprzez wiele różnego rodzaju gier. Żeby móc korzystać z dobrodziejstw Symbiana trzeba kupić telefon oparty na tym systemie. Urządzenia te dzielą się ze względu na interfejs użytkownika. Najpopularniejszym z nich jest wspierany głównie przez firmę Nokia S60[należą do niego m.in. aparaty N-series, E-series]. Inne dostępne interfejsy to UIQ [cechą charakterystyczną telefonów na nim opartych jest dotykowy ekran], Series80 [obejmujący urządzenia typu Communicator z pełną klawiaturą QWERTY], Series90 oraz dostępny tylko w Japonii NTT DoCoMo''s MOAP firmy FOMA.

Parę faktów

* Właścicielami Symbiana są: Ericsson (15,6%), Nokia (47,9%), Panasonic (10,5%), Samsung (4,5%), Siemens (8,4%) oraz Sony Ericsson (13,1%).
* Od powstania Symbiana w 1998 roku sprzedano już ponad 82,8 milionów aparatów w niego wyposażonych i z każdym dniem ta liczba rośnie
* Obecnie dostępnych jest ponad 5 323 różnego rodzaju programów dla tego Systemu Operacyjnego
* Istnieje już 55 różnych modeli telefonów opartych na Symbianie
* Symbian dominuje na rynku telefonów inteligentnych(smartphone) mając 64,8% udziałów, Linux ma 26% a Microsoft 4%

Proszę tu jest wytłumaczone prosty językiem zdanie po zdaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Zacznijmy od tego, że mam 15 lat i na pewno bardziej od innych wiem, co mogą czuć rodzice... Sam na telefon nie dostaję pieniędzy, więc zbieram po trochu i tego samego będę oczekiwać od własnych dzieci... Dziecku wystarczy telefon jaki sobie ono same wybierze, a nie rodzice - potem będą kłótnie i nieporozumienia. Skoro dodatki są niepotrzebne, to dlaczego masz Nokię N80? Sprzedaj ją i kup sobie 3310, która na pewno sprosta Twoim wymaganiom, bo można z niej dzwonić, a nawet wysyłać SMS-y <;)> Dzisiejsze telefony z powodzeniem mogą zastąpić kilka urządzeń i do tego za niewielką cenę... Aparaty 5.0 megapixeli to w przyszłym bądź następnym roku, norma, podobnie jak odtwarzacze mp3... Po co mieć słaby telefon, jak można mieć dobry? Wszystko zależy od kupującego, bo w końcu telefon jest do dzwonienia, ale czy najnowszy model nie posiada tej funkcji?

ThoruS ===> Nie ma sprawy :D Co do Symbiana moje słowa na nic się nie zdadzą, przy profesjonalnym internetowym wyciągu, który zamieścił stiffyone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem nokię 9300(po tacie) a teraz kupił sobi nokię e 61, nie spodobała mu się i się chcę zamienić:) Co prawda E61 jest jakościowo gorszy ale jak dla mnie lepszy ponieważ jest trochę lżejszyi ma wibrację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2007 o 10:42, igorinho napisał:

Wszystko zależy od kupującego, bo w końcu telefon jest do dzwonienia, ale czy najnowszy model nie posiada tej funkcji?


No zgodzę się w dużym stopniu z tobą - bo nie powiem, że nowe telefony są niepotrzebne.
A N80 kupiłem co najważniejsze po to by mi służyła, bynajmniej nie piszę na niej SMSów - i właśnie do takich funkcji używam starszych dobrych telefonów.
No i prawda jest taka, że wszystko zależy od kupującego - w tym się zgadzam w 100%, ale czy kupującym nie są rodzice - co innego jak dziecko zbiera pieniądze samo - ale mi głównie chodziło o ten przypadek gdy kupują rodzice.

Dnia 30.04.2007 o 10:42, igorinho napisał:

przy profesjonalnym internetowym wyciągu, który zamieścił stiffyone :)


A od czego są wyszukiwarki.
A nie zamieściłby lepszego tłumaczenia własnym językiem, więc zrobiłem to w ten prostszy sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 10:51, W.S.A.D napisał:

Miałem nokię 9300(po tacie) a teraz kupił sobi nokię e 61, nie spodobała mu się i się chcę zamienić:) Co prawda E61 jest jakościowo gorszy ale jak dla mnie lepszy ponieważ jest trochę lżejszyi ma wibrację...


O i takie nastawienie lubię najbardziej - wiem co czuje tata %]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 10:51, W.S.A.D napisał:

Miałem nokię 9300(po tacie) a teraz kupił sobi nokię e 61, nie spodobała mu się i się chcę
zamienić:) Co prawda E61 jest jakościowo gorszy ale jak dla mnie lepszy ponieważ jest trochę
lżejszyi ma wibrację...


Oby dwa telefony to raczej fony dla biznesmenów...
Tak szczerze mówiąc może i są fajne ale wg. mnie brzydkie i maja multum opcji któe są nie potrzebne zwyklemu nastolatkowi ;p za te pieniądze można spokojnie sobie sprawić wspaniały telefon jakim jest SE k800i :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 11:00, Prince07 napisał:

> Miałem nokię 9300(po tacie) a teraz kupił sobi nokię e 61, nie spodobała mu się i się
chcę
> zamienić:) Co prawda E61 jest jakościowo gorszy ale jak dla mnie lepszy ponieważ jest
trochę
> lżejszyi ma wibrację...

Oby dwa telefony to raczej fony dla biznesmenów...
Tak szczerze mówiąc może i są fajne ale wg. mnie brzydkie i maja multum opcji któe są nie potrzebne
zwyklemu nastolatkowi ;p za te pieniądze można spokojnie sobie sprawić wspaniały telefon jakim
jest SE k800i :)

Wiem i sam nie wiem czy nie wystawię fona na allegro i załatwię sobię SE W 900i, albo K750i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2007 o 11:00, Prince07 napisał:

Oby dwa telefony to raczej fony dla biznesmenów...
Tak szczerze mówiąc może i są fajne ale wg. mnie brzydkie i maja multum opcji któe są nie potrzebne zwyklemu nastolatkowi ;p za te pieniądze można spokojnie sobie sprawić wspaniały telefon jakim jest SE k800i :)


A skąd ty wiesz jaki jest jego tata i czy on jest zwykłym nastolatkiem.
Ja tam wolę gdy tata sam postanawia synowi sprezentować telefon niż gdy mówi się, że chce się z rodziców wyskrobać jak najwięcej kasy na najnowszy model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 11:02, W.S.A.D napisał:

Wiem i sam nie wiem czy nie wystawię fona na allegro i załatwię sobię SE W 900i, albo K750i


Sprzedarz pewnie nokie 9300 za jakies 850-900 zł a nokie e 61 za jakies 1000-1100 zł. Za takie pieniądze spokojnie możesz kupić k800i który opisany dosadnie został przez igorinho na początku tej strony lub każdy inny opisany przezemnie stronę prędzej lub każdy z opisanych przez igorinho w pierwszym poscie na tej stronie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 11:03, stiffyone napisał:

A skąd ty wiesz jaki jest jego tata i czy on jest zwykłym nastolatkiem.


Przepraszam ty napewno wiesz ...

Dnia 30.04.2007 o 11:03, stiffyone napisał:

Ja tam wolę gdy tata sam postanawia synowi sprezentować telefon niż gdy mówi się, że chce się
z rodziców wyskrobać jak najwięcej kasy na najnowszy model.


No to ty wolisz, każdy ma swoje zdanie człowieku ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 10:55, stiffyone napisał:

No zgodzę się w dużym stopniu z Tobą - bo nie powiem, że nowe telefony są niepotrzebne


Tak, bo rzeczywiście potrzebne są...

Dnia 30.04.2007 o 10:55, stiffyone napisał:

A N80 kupiłem co najważniejsze po to by mi służyła, bynajmniej nie piszę na niej SMSów - i właśnie do takich
funkcji używam starszych dobrych telefonów.


Hmm... Po prostu chciałem Ci pokazać, że to co mówisz nie bardzo się ze sobą zgadza. Jesteś przeciwny kupowaniu dzieciom najnowszych telefonów, a sam masz biznesowy model Nokii, o wartości ponad 1000 zł... Skoro "dodatki są raczej nie potrzebne" to dlaczego masz telefon, taki, a nie inny? Oczywiście nie mam nic przeciwko temu, bo sam wiem, że N80 jest świetna, ale jedno wyklucza drugie...

Dnia 30.04.2007 o 10:55, stiffyone napisał:

ale mi głównie chodziło o ten przypadek gdy kupują rodzice.


No widzisz, ale nie zawsze tak jest... Jak wcześniej napisałem, ja na telefon zbieram, rodzice mi tego nie kupują - staram się ich nie obciążać swoimi wydatkami ( skoro ja będę korzystał z telefonu, to z jakiej racji rodzice mają mi za niego płacić? ), tak więc rozśmieszyło mnie twierdzenie, że "nie wiem co mogą czuć rodzice, przy wymaganiach współczesnych dzieciaków", które zresztą przytoczyłeś nie wiedząc jak jest naprawdę...

Dnia 30.04.2007 o 10:55, stiffyone napisał:

A od czego są wyszukiwarki.
A nie zamieściłby lepszego tłumaczenia własnym językiem, więc zrobiłem to w ten prostszy sposób.


A czy ja mam do Ciebie oto pretensje? Trudno wytłumaczyć, co to jest Symbian, więc za bardzo Ci się nie dziwię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od 2 tyg. moją ukochaną Sony Erricson W300i :)
Miałem już koszmar, że taki jeden łobuz z podworka mi ja z kieszeni zabiera i Trzasnął nią o ziemię xDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś jak skonfigurować telefon sony ericson k508i w tak taku żeby działał internet, bo mam od wczoraj numer i mi nie działa, a ze strony ery już ściągałem konfigurator automatyczny włączyłem usługę w panelu konta gprs włączyłem profil od ery, a i tak nie mogę sie połączyć nawet w telefonie nie pokazuje mi się taka ikonka ziemi, wie ktoś co może być nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prince07

Dnia 30.04.2007 o 11:07, Prince07 napisał:

No to ty wolisz, każdy ma swoje zdanie człowieku ...


Ale widocznie ty tego nie stosujesz, bo od razu się bulwersujesz po mojej uwadze.
Albo lepiej może zachęcę do przeczytania wszystkich moich postów na tej stronie to może coś zrozumiesz młody człowieku.

igorinho

No i w końcu doszliśmy do końca tego tematu. A jak wyszło po drodze każdy ma prawo sobie kupić co chce, a jeżeli myślisz, że dzieciakowi kupię gorszy telefon od mojego to się mylisz - chodzi tu głównie o to by każdy miał prawo do decydowania jaki telefon mu wystarczy i czy aż tak bardzo rozbudowany technologicznie jest mu potrzebny. Ale wszystko także zależy i od rodziców - znaczy się stan konta i wiara w dziecko - i od samego dziecka - znaczy się odpowiedzialność i wiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się