Zaloguj się, aby obserwować  
Kirabaxior

Podwyżka cen tanich serii CDP

65 postów w tym temacie

Zmiany cenowe w ofercie CD Projekt (obowiązują od 20 maja 2009 roku):

- Platynowa Kolekcja – z 59,90 zł, zmiana na 69,90 zł
- TOPSELLER – z 39,99 zł, zmiana na 49,99 zł
- eXtra Klasyka Gold – z 26,99 zł, zmiana na 29,99 zł
- eXtra Klasyka Hit – z 19,99 zł, zmiana na 24,99 zł
- eXtra Klasyka Dodatek – z 14,99zł, zmiana na 19,99 zł
- Supercena – z 9,99 zł, zmiana na 14,99 zł
- Dookoła Filmu – z 39,90 zł, zmiana na 49,99 zł
- Disney Magiczna Kolekcja – z 29,90 zł, zmiana na 34,99 zł
- Scooby-Doo – z 39,90 zł, zmiana na 44,99 zł

W dalszej części newsa podajemy powód podwyżki cen.

"Potwierdzamy, że rzeczywiście zdecydowaliśmy się na podniesienie cen detalicznych naszych serii wydawniczych począwszy od 20 maja. Zabieg ten wynika z trudnej sytuacji ekonomicznej rynku oraz stale rosnących kosztów związanych z wydawaniem gier. W ostatnim czasie znacznemu wzrostowi uległy koszty produkcji, logistyki, a ceny walut i ich niestabilny kurs bardzo negatywnie odbijają się na kosztach zakupu licencji od zagranicznych wydawców.

Długo wzbranialiśmy się przed podwyżkami odwlekając decyzję w czasie. Niestety obecna sytuacja rynkowa zmusza do podwyżki cen, dzięki niej będziemy w stanie dalej utrzymać jakość wydawanych tytułów (w tym ich lokalizację) oraz oferować graczom szeroki i zróżnicowany katalog gier. Decyzja o podwyżce jest to dla nas o tyle trudne, że zawsze staraliśmy się by ceny naszych gier były jak najbardziej przystępne i przystosowane do możliwości klientów . Zapewniam, że w przyszłości, gdy sytuacja ekonomiczna ulegnie zmianie, na pewno będziemy rozpatrywać powrót z cenami do poprzedniego poziomu."
Źródło: Markolf.pl
----------
No niestety, Polski biznes growy też dosięgnął kryzys. Niby nie strasznie, ale podniesienie ceny Top-Sellera to już absurd - nie ma tam jakichś strasznie rewelacyjnych gier(są wyjątki). Kryzys to kryzys. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś Cenega chwilowo nie podniosła cen... mało tego, ich premierowe tytuły (głównie od Ubisoftu) są tańsze niż CDP.

Poza tym ten cały kryzys to jedno wielkie spekulanctwo. Ja tam chwilowo sobie poczekam z kupowaniem gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2009 o 12:23, Darkstar181 napisał:

Jakoś Cenega chwilowo nie podniosła cen...


Zamiast tego wprowadzila na rynek serie Premium Games od razu w cenie 69.90 PLN za sztuke.

Dnia 25.04.2009 o 12:23, Darkstar181 napisał:

mało tego, ich premierowe tytuły (głównie
od Ubisoftu) są tańsze niż CDP.


Cenega nie wydaje gier Ubisoftu w Polsce. Tym zajmuje sie Ubisoft Polska.

Dnia 25.04.2009 o 12:23, Darkstar181 napisał:

Poza tym ten cały kryzys to jedno wielkie spekulanctwo.


Rosnace ceny paliwa, pradu, gazu i co wazniejsze zmiany w kursie euro i dolara robia swoje. Zauwaz, ze w Polsce od wielu lat nie bylo podwyzki cen gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2009 o 12:20, NecroVisioneR napisał:

Zapewne podwyżka spowodowana jest "kryzysem" chociaż kto tam ich wie,ja liczę że jakiś
konsul CDP wypowie sie na ten temat...


Raczej nie, aby sprzedać więcej danego towaru nie podnosi się cen. Podyktowane jest to raczej innymi racjami. Zobacz choćby na rynek samochodowy czy budowlany, tam ceny jak i promocje dosłownie się prześcigają. Marża rzeczywista przy podniesieniu cen ( nie tak małym powiedzmy sobie szczerze) nie zrekompensuje spadku sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2009 o 12:23, Darkstar181 napisał:

Jakoś Cenega chwilowo nie podniosła cen... mało tego, ich premierowe tytuły (głównie
od Ubisoftu) są tańsze niż CDP.

Racja. Od kiedy Ubi wprowadził się do Polski, tytuły jak Assassin''s Creed są taniutkie. W MM widziałem za 65 zł. Cenega wiedząc, że nie ma już gwarantowanych gier świetnego wydawcy(jak Ubi) wprowadziła nową serię, a premierowe tytuły obniża. Fallouta 3, trzy miesiące po premierze można było kupić już za pół ceny. Co do Premium Games - seria dla cenegi ma sens, bo skoro wprowadza tam gry świeże, gra tanieje, więcej osób ją kupuje - dzięki czemu zwiększa zawartość pudełka tej serii. I klientów przybywa.

Dnia 25.04.2009 o 12:23, Darkstar181 napisał:

Poza tym ten cały kryzys to jedno wielkie spekulanctwo. Ja tam chwilowo sobie poczekam
z kupowaniem gier.

Ja raczej nie przestanę, bo najmniej to tracimy akurat my - gracze. Zresztą to by pogorszyło sprawę wszystkich wydawców. Piractwo + brak klientów? Wydawcom szczęka zacznie drżeć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2009 o 12:27, Wojman napisał:

Zamiast tego wprowadzila na rynek serie Premium Games od razu w cenie 69.90 PLN za sztuke.

Większość tych gier można wciąż kupić w MM za 49 zł (tzw gorące premiery). Ale tak, to prawda. Wprowadzili ją.

Dnia 25.04.2009 o 12:27, Wojman napisał:

Cenega nie wydaje gier Ubisoftu w Polsce. Tym zajmuje sie Ubisoft Polska.

? Mógłbym przysiąc że spora ich część znajduje się pod szyldem Cenegi (np. Assasins Creed). Chyba że mnie pamięć zawodzi :/

Dnia 25.04.2009 o 12:27, Wojman napisał:

> Poza tym ten cały kryzys to jedno wielkie spekulanctwo.

Rosnace ceny paliwa, pradu, gazu i co wazniejsze zmiany w kursie euro i dolara robia
swoje. Zauwaz, ze w Polsce od wielu lat nie bylo podwyzki cen gier.

Ja wiem że ceny rosną. Ja sobie zdaje z tego sprawę. Nic nie poradzę na to że banki okradały ludzi (ale to chyba było wiadome ?) Chciałem sobie kupić myszkę od logitecha, a okazało się że podrożała o 150 zł przez niekorzystny kurs Euro i naszej złotówki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2009 o 12:33, Darkstar181 napisał:

Mógłbym przysiąc że spora ich część znajduje się pod szyldem Cenegi (np. Assasins Creed).
Chyba że mnie pamięć zawodzi :/


Assasin Creed faktycznie wydala w Polsce firma Cenega. Jednak od pewnego czasu na naszym rynku dziala Ubisoft Polska i to oni wydaja najnowsze gry Ubisoftu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2009 o 12:33, Darkstar181 napisał:

Chciałem sobie kupić myszkę od logitecha, a okazało
się że podrożała o 150 zł przez niekorzystny kurs Euro i naszej złotówki :/

Wytłumacz to przeciwnikom wprowadzenia Euro. Zresztą wszelki import jest o wiele droższy, gdyż kontrahenci rozliczają się w Euro. Nie dość że jest niekorzystny kurs Euro-Zloty to jeszcze dochodzi kolejny kurs Euro-np.Jeny.Tracimy na tym dwa razy, większość dóbr konsumpcyjnych powiedzmy sobie szczerze, importujemy więc płacimy praktycznie dwa haracze.Chcesz kupić myszkę, podkoszulek czy czosnek? Zazwyczaj jest to made in China lub P.R.C..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2009 o 12:57, Fucio napisał:

>/.../
O ile dobrze pamiętam, to prezydent powiedział, że wprowadzenie euro = wzrost cen.

Słuchaj prezydenta, to na ludzi wyjdziesz...
A tak na poważnie. Ten człowiek ma chyba gorsze pojęcie o gospodarce niż średnio rozgarnięty 18-20 latek :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2009 o 13:45, zajacisko napisał:

Hmmm... wniosek jeden - kupować teraz, zanim ceny pordosną, potem ew. posprzedawać na
Allegro:)


A jak zamierzasz na tym zarobić? 10 zł różnicy między obecnymi i kolejnymi maksymalnie będzie. Dolicz sobie koszt przesyłki ewentualnie sprzedasz w tej samej cenie co kopiłeś. Bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2009 o 14:03, qrex napisał:

A jak zamierzasz na tym zarobić? 10 zł różnicy między obecnymi i kolejnymi maksymalnie
będzie. Dolicz sobie koszt przesyłki ewentualnie sprzedasz w tej samej cenie co kopiłeś.
Bez sensu.

Po co zarobić? Pograsz, sprzedasz używkę.
zajacisko - tak racja, warto do tego 20 maja pokupywać trochę gier z tych serii, bo ceny mogą jeszcze wzrosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować