Zaloguj się, aby obserwować  
Viitrik

Świńska grypa

451 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2009 o 17:46, owczar4 napisał:

Najlepsze są te żałosne próby przekonywania mass do szczepień przez pachołków nwo. Panika
i strach, taaak oni to lubią.



W polscxe nie ma paniki - do szczepień przekonuje tylko opozycja i rzecznik praw. Nie wolno bagatelizować tej grypy - dziś może to śmieszne, ale jutro może być pandemia.

Reszta Europy już chce szczepić wszystkich - francja itp. W Polsce jest coraz więcej przypadków zachorowań, jeden zgon. Na razie normalna grypa jest groźniejsza, ale niedługo (po kilku mutacjach) nie wiadomo.

Nie wiem co o tym myśleć, z jednej strony to śmieszne, a z drugiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze sie potwornie boisz ale nie ma czego:) Nie jest smiesznie, jest zalosnie, slyszysz w mediach jak to biedna Ukraina umiera, czytasz w prasie wielkie nagłówki typu "swinie atakuja, miliard zgonow w kambodży", pozniej wchodzisz na forum i czytasz takie posty. Moze zacznijmy sie bac epidemii dzumy albo eboli?
Albo w ogole nie wychodzmy z szafy bo panuje zwykla grypa sezonowa?? Ona jest bardzo zabójcza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Świńska Grypa za niedługo może stać się poważną sprawą.Myślę jednak,że media nie potrzebnie to aż tak rozdmuchują.To przez media padali prezydenci,premierzy,całe władze,a teraz już wszędzie mówią o tych chorobach i o szczepionkach, na które partia rządząca nie chce wyrazić zgody i niepotrzebnie sieją tak wielką panikę wśród ludzi.Choroba jest poważna ale bez przesady nie dajmy się ponieść emocjom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 18:10, WeziWoo napisał:

Moim zdaniem Świńska Grypa za niedługo może stać się poważną sprawą.

Tzn? Masz jakies konkretne sygnały ze tak bedzie czy przeliczyles to mnozac gownoprawde podawana w mediach przez stopien ogłupienia ludzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest żadna grypa, ale świadomość że nie ma na nią lekarstwa w pełni skutecznego bez efektów ubocznych (to nowa choroba nie wiemy czego się spodziewać). Na wszystkie "stare" bardziej zabójcze choroby jest lekarstwo, lub wiemy jak ulżyć, a naturalną jest rzeczą, iż człowiek boi się nowego, nieznanego...

Ale także uważam, że nie należy panikować, czekajmy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 18:15, radek44564 napisał:

Problemem nie jest żadna grypa, ale świadomość że nie ma na nią lekarstwa w pełni skutecznego
bez efektów ubocznych (to nowa choroba nie wiemy czego się spodziewać). Na wszystkie
"stare" bardziej zabójcze choroby jest lekarstwo, lub wiemy jak ulżyć, a naturalną jest
rzeczą, iż człowiek boi się nowego, nieznanego...

Ale także uważam, że nie należy panikować, czekajmy:D

To jest grypa a nie jakis wirus z kosmosu. Na taka ww. ebole nie ma lekarstwa. Pozatym mowisz zeby nie panikowac a sam powoli to robisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś nie czuję zaniepokojenia. Mam grypę, kaszle, kicham i czytam to forum... I co, mam teraz zacząć panikować, że świnia mnie zaatakowała? Przecieżna zwykłą sezonówkę umiera więcej osób niż na to... Oczywiście teraz umieralność sezonówek dodają jeszcze do świni i wychodzi statystyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie cywilizacje gineły nie przez wojny, a przez choroby.
90 lat temu była taka grypa, hiszpanka się nazywała - poczytaj.
Powiedz kiedy ostatnio w polsce w ciągu kilku dni zachorowało 200 osób na ebole, powiedz kiedy ostatnio jakiś wirus zaatakował w tak wielu krajach na raz. Na złe dużo nie trzeba. Najgorsze co można zrobić to zlekceważyć przeciwnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 18:21, xmarqinaxnellx napisał:

Ja jakoś nie czuję zaniepokojenia. Mam grypę, kaszle, kicham i czytam to forum... I co,
mam teraz zacząć panikować, że świnia mnie zaatakowała? Przecieżna zwykłą sezonówkę umiera
więcej osób niż na to... Oczywiście teraz umieralność sezonówek dodają jeszcze do świni
i wychodzi statystyka...

Ja ostatnio tez miałem grype (z dosc wysoka goraczka na dodatek)) i jezcze zyje:P Nie wyrosnal mi swinski ogon itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 18:24, radek44564 napisał:

Wielkie cywilizacje gineły nie przez wojny, a przez choroby.
90 lat temu była taka grypa, hiszpanka się nazywała - poczytaj.
Powiedz kiedy ostatnio w polsce w ciągu kilku dni zachorowało 200 osób na ebole, powiedz
kiedy ostatnio jakiś wirus zaatakował w tak wielu krajach na raz. Na złe dużo nie trzeba.
Najgorsze co można zrobić to zlekceważyć przeciwnika...

O hiszpance slyszalem gdzies tak majac 8 lat a czytalem majac 12 ale dzieki ze mnie oswiecasz profesorze
Zwykla grypa od jakiegos czasu (hehe) jest spotykana w wielu krajach. Ale pewnie o niej nie slyszales
Ale przeciez chciazby ebola jest grozniejszy, na swiece istnieje multum grozniejszych wirusow ktore stanowia pewne zagrozenie, byc moze za 4 lata bedziemy mieli jakas nowa epidemie i znowu bedzie panika, płacz, szczepionki, kto wie. Jak chcesz to sie boj, wyjdz na ulice z maseczka itp. Ja tylko nawołuje do nie szczepienia sie, przeciez z glupoty i naiwnosci nikogo nie wylecze
A wielkie cywilizacje ginely przez choroby od hoho lat i jakos jeszcze ludzkosc zyje i ma sie dobrze
Poza tym wielkie cywilizacje ginely takze od wojen panie psorze xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o rzadną chorobę, ale co raz częściej wirusy się mutują. Dziś są nie groźne, ale nikt nie da nam gwarancji co będzie jutro. To dziś może być śmieszne, ale nie wolno bagatelizować niczego (tak jest min. w sporcie 0:1 - ze słowacją)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 18:30, radek44564 napisał:

Tu nie chodzi o rzadną chorobę, ale co raz częściej wirusy się mutują. Dziś są nie groźne,
ale nikt nie da nam gwarancji co będzie jutro. To dziś może być śmieszne, ale nie wolno
bagatelizować niczego (tak jest min. w sporcie 0:1 - ze słowacją)

Rzadną? Tzn. rzadką? A moze Żadną?
Rozumiem ze teraz dopiero odkryles że wirusy mutują? Ze w kazdej sekundzie moze zmutowac jakis wirus i moze byc nieciekawie? Zaloz kombinezon ochronny i nie ruszaj sie z miejsca, bedziesz w miare bezpieczny
Na serio poczytaj o zagrozeniu innymi wirusami, gwarantuje ze sie zlejesz ze strachu przy takm podejsciu
Na razie trzeba czekac na rozwoj wydarzen, co ma byc to bedzie, jednak kjestem pewien ze nie bedzie zadnej ogromnej kleski biologicznej a sama swinska grypa za rok bedzie tylko wspomnieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę na ah1n1 zmarło jakieś 3100 osób w skali światowej, na sezonowa w stanach umiera bodajże 36 tysięcy osób. Ta "świńska grypa" to najbardziej rozdmuchana choroba ostatnich lat.

Z jednej strony rozumiem stanowisko ministerstwa zdrowia - koncerny nie bez powodu nie chcą brać odpowiedzialności za swoje nowe szczepionki, sam skład owych szczepionek jest również mocno dyskusyjny.

Nie mniej nie rozumiem czemu leków na grypę [nie mylić mi tu ze szczepieniami] mamy tak niewielki zapas.
Skoro szczepionka jest niesprawdzona w pełni i skład ma tak nieciekawy to rząd powinien zadbać o zapas leków na grypę [tamiflu] a nie kompletnie wszystko ignorować.

Sam osobiście nie wezmę tej szczepionki nawet jeśli rząd ją zakupi, i nie jest to spowodowane zbiorowa paranoją która rozsiali ostatnio pani minister Kopacz i były minister Łapiński w swoim dziecinnym przekomarzaniu się o szczepionki, dużo wcześniej jak tylko podano oficjalny skład szczepionek byłem już pewien że ja się z tego wypisuję. Jako człowiek stosunkowo młody wole zachorować na ah1n1 i odbyć kurację szpitalną niż zaszczepić się tak podejrzaną i niepewną szczepionką.

Dodatkowo zauważcie jaką kasę UE robi na tych szczepieniach, tak samo jak firmy farmaceutyczne. Tu chodzi o wielkie pieniądze a nie o nasze zdrowie, życie i bezpieczeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile ty masz lat że się droczysz dyskusja polega na podawaniu argumentów, a nie obrzucania się błotem - ja podałem a ty?
Ja namawiam do ostrożności i do niebagatelizowania zagrożenia- a ty?
To moje poglądy uszanuj je tak jak ja twoje osądy nade mną (a nie nad grypą). A tak przy okazji należy być ostrożnym, nie znamy dnia, ani godziny.

Skończmy naszą debatę i poczekajmy na wypowiedzi innych:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie niie bałem świnskiej grypy do póki nie doszła do Ukrainy a tera do Polski. Jak ostatnio miałem normalną grype to myślałem że się posram że strachu bo myślałem że to prawdziwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 18:45, radek44564 napisał:

Ile ty masz lat że się droczysz dyskusja polega na podawaniu argumentów, a nie obrzucania
się błotem - ja podałem a ty?

Podales fajne argumenty- grypa moze zmutowac (cos jak niebo jest niebieskie)- to jeden, a drugi to- nigdy nic nie wiadomo. Wygrales, wycofuje sie xD

Dnia 14.11.2009 o 18:45, radek44564 napisał:

Ja namawiam do ostrożności i do niebagatelizowania zagrożenia- a ty?

Do nie szczepienia sie i nie panikowania, tak trudno to wyczytac z moich wypowiedzi

Dnia 14.11.2009 o 18:45, radek44564 napisał:

okazji należy być ostrożnym, nie znamy dnia, ani godziny.

Dlatego naloz na glowe helm i nie opuszczaj domu jak sie tak dygasz
Nad moim postem masz fajnego kolege do rozmowy xD
I przeczytaj posta Pietro87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W twojej poprzedniej wypowiedzi nie dajesz kontradgumentów tylko wytykasz mi, że piszę rzeczy oczywiste.

Problem nie polega na tym, że pandemia jest mało prawdopodobna, ale jeżeli istnieje choćby cień szansy to należy się przygotować.
Remis:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2009 o 18:54, radek44564 napisał:

Remis:D

Tyle ze nie da sie całkowicie przygotowac, to jest grypa, zamykanie granic i noszenie maseczek wiele nie daje. A szczepic sie po prostu nie radze, zeszta jak dacie sie ogłupic przez rząd i media to juz nie moja sprawa nie mozna sie troszczyc o wszystkich bo sie zwariuje;]
Istnieje cien szansy (a nawet wiecej niz cien) na wiele katastrof/klesk, i to nie jest powod zeby sie bac. Juz wiekszym zagrozeniem jest mozliwa nowa wojna na bliskim wschodzie a nawet tego sie nie nalezy bac
BTW wlasnie usłyszalem w wiadomosciach ze zmarl jakis polski dziadek na swinska, przygotujmy sie na atak spanikowanych forumowiczow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaaaa... Najlepiej "skpampmy" się w szafach, tam będziemy bezpieczni... Media muszą czymś żyć, tak jak żyją tą grypą, czy wodą na księżycu ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shego.Wszyscy wiemy,że to robi się coraz poważniejsza sprawa.Wiem,że media czasem przesadzają o czym pisałem (widocznie nie doczytałeś).Jednak nie można powiedzieć,że jest to wymyślone przez media.Wiem,że teraz na drodze łatwiej zginać przez wypadki niż przez tą grypę ale wkrótce,kto wie..No nic pozostaje czekać cierpliwie na rozwój wydarzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować