Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

InFamous krótsze, niż zakładano

49 postów w tym temacie

ale robicie z tego tragedie. gry ktore trwaja 10-15 godzin to teraz standard. jesli gra trwa wiecej to jst dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 19:03, BCG-pl napisał:

ale robicie z tego tragedie. gry ktore trwaja 10-15 godzin to teraz standard. jesli gra
trwa wiecej to jst dobrze.

Może to i standard, ale wcale nie znaczy, że to dobrze. Kiedyś producentom jakoś udawało się robić długie produkcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Tylko" 15-25 godzin gry i Wy narzekacie!? Dobrze się czujecie? Przypomnieć Wam może Gears of Wara na 6 godzin, Resistance''a 2 na 8 czy GTA IV na 15? Pff, inFAMOUS to gra akcji, a i tak trwa dłużej niż Fable i Mass Effect. Kurde, jak dla mnie to raczej powód do dumy, a nie do narzekań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 19:08, Fucio napisał:

> ale robicie z tego tragedie. gry ktore trwaja 10-15 godzin to teraz standard. jesli
gra
> trwa wiecej to jst dobrze.
Może to i standard, ale wcale nie znaczy, że to dobrze. Kiedyś producentom jakoś udawało
się robić długie produkcje.

Bo wtedy nie stawiano na grafikę. Która w sumie i tak była przyzwoita a potrafiła przyciągnąć na długie godziny. Takie tytuły jak Baldur''s Gate, Gothic czy Fallout.

Chociaż jest (dla mnie) jeden wyjątek. Gra wyszła niedawno ma super grafikę i starczy dłuuugie godziny. Far Cry 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 19:08, Fucio napisał:

> ale robicie z tego tragedie. gry ktore trwaja 10-15 godzin to teraz standard. jesli
gra
> trwa wiecej to jst dobrze.
Może to i standard, ale wcale nie znaczy, że to dobrze. Kiedyś producentom jakoś udawało
się robić długie produkcje.


Oczywiscie ze to nie jest dobrze!!! To jednak nie zmienia faktu ze troche w tym newsie (wdg mnie) jest to wyolbrzymione jak to zle itp. Ja juz dawno sie przyzwyczailem do krotkich produkcji bo tego wymaga w pewnym stopniu rynek. Gdybym mial robic tragedie zawsze kiedy gra trwa mniej niz 15 godzin to bym chyba prawie w nic nie gral.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fucio kiedy?! Może i w Baldur''s Gate''ta dało się grać ze 100h ale to RPG, przecież 10 lat temu przejście gry zajmowało 5h i grało się w nią po 10 razy albo zajmowało 50h i grało się raz bo oglądanie setny raz tego samego lewelu już bokiem wychodziło. Nie wiem skąd wam się wzięło to całe "a kiedyś gry były dłuższe".

Slappy dając takie przykłady trochę przeginasz. Porównywanie gry w której połowę czasu spędza się na czytaniu kolejnej linijki tekstu do takiej w której cały czas coś wybucha i się rozpada jest niepoważne. Zresztą co to jest 100h przy BG skoro w Civilization 2 można było 500h... Można tak bez końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dziś 10 godzin to pewnie dużo... A na pewno więcej niż spora część innych gier.
pomyśleć, że kiedyś, gra za 15 godzin rozrywki, dostawała ocenę nawet o oczko niższą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 19:03, BCG-pl napisał:

ale robicie z tego tragedie. gry ktore trwaja 10-15 godzin to teraz standard. jesli gra
trwa wiecej to jst dobrze.

Gracze narzekaja, ze gry staja sie coraz krotsze?
...
Swiat staje na glowie.
"Nie wiem skąd wam się wzięło to całe "a kiedyś gry były dłuższe"."
Moze z takich gier jak Arcanum?

"Spoko bo im dłuższa gra tym nudniejsza"
To jest dopiero nowosc. Ta sama logika tyczy sie tez filmow? W takim razie Zielona Mila jest strasznie nudna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SoundWave gadaj duBa do biskupa. A Arcanum to FPS czy zręcznościowe TPP?! L O G I C Z N E, że RPG sa dłuższe. Pokaż mi gry akcji z taką długością (i proszę nie wydłubywać jakiś gier, w które nikt nie grał tylko popularne tytuły). Co do filmu... Zielona Mila nie, ale Awiator już tak i co? Zresztą o czym tu rozmawiać filmy 3h są uważane za długie, a gry od 20h. No i jaka tu miara? 15h fabuły głównej to prawdę mówiąc prawie 2x więcej niż mają ostatnie FPSy czy TPP, więc nie rozumiem o co tyle szumu. Do tego jeszcze z 10h na dodatki i gwarantuję, że połowa po 20h będzie miała już dość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no faktycznie gry akcji to co innego.
Jak na grę akcji 10 godzin zajmując się tylko fabułą to jest nawet sporo.

RPG to zawsze najbardziej rozbudowane i najdłuższe gry pozostaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole grać w grę baaaaaaardzo długą i nawet jej nigdy nie przejść :P niż krótszą, czekam na grę kilka miesięcy/lat i wydaje jakieś 100zł ponad żeby pograć w nią jakieś 6-10 godzin... A i tak nie każda gra jest fantastyczna i fajna eh :/ życie jest okrutne a rynek gier spada na MMO - grasz nawet po 3 lata a płacisz 50 zł za miesiąc grania co ci i tak taniej wyjdzie niż kupowanie nowych gier po 100 zł co pare dni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 19:14, Fearguzzz napisał:

"Tylko" 15-25 godzin gry i Wy narzekacie!? Dobrze się czujecie?


Tak dobrze się czujemy. Równać trzeba w górę, a nie w dół. Przypomnij sobie dobre, stare erpegi, czy rtsy. Dziesiątki, albo więcej godzin gry. To była jakość. Teraz kupujesz grę za 120zł, a masz kilka godzin rozgrywki. To kpina z graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nie wiem skąd wam się wzięło to całe "a kiedyś gry były dłuższe".

Bo zapewne nie grałeś w stare, długie gry. Proste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 22:30, MAD_G4M3R napisał:

SoundWave gadaj duBa do biskupa. A Arcanum to FPS czy zręcznościowe TPP?! L O G I C Z
N E, że RPG sa dłuższe. Pokaż mi gry akcji z taką długością (i proszę nie wydłubywać
jakiś gier, w które nikt nie grał tylko popularne tytuły).

Deus Ex? A moze za malo popularny jak dla ciebie?

Milo widziec standardy dzisiejszych graczy- normalny czlowiek wraz z postepem technologii i rozrostem branzy bedzie wymagal wiecej i lepszej jakosci. Ale widac, ze niektorzy sa zadowoleni ze swoimi standardami z 1960.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 22:47, Budo napisał:

> "Tylko" 15-25 godzin gry i Wy narzekacie!? Dobrze się czujecie?

Tak dobrze się czujemy. Równać trzeba w górę, a nie w dół. Przypomnij sobie dobre, stare
erpegi, czy rtsy. Dziesiątki, albo więcej godzin gry. To była jakość. Teraz kupujesz
grę za 120zł, a masz kilka godzin rozgrywki. To kpina z graczy.


LOL!!!! Litości, Infamous to nie jest ani RPG and RTS! A dwa wymienione powyżej gatunki wciąż oferują zabawę na "słuszną" ilość godzin. Gry akcji zawsze były krótsze i było tak w zasadzie od zawsze, a z pewnością od drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych. Naprawdę stwierdzam to ze smutkiem, że niektóre posty nie są zbyt przemyślane.
Pomijając już fakt, że słuchałem wywiadu z tym programistą i jak zwykle tego typu "liczenie godzin" jest bez sensu. Będą i tacy, którym przejście gry zajmie 30 godzin. A gra będzie miała strukturę misji głównych i pobocznych podobną jak w GTA, z tą różnicą że będzie można być dobrym lub złym, co nie będzie bez wpływu na fabułę. Tak więc właściwie będzie warto przejść grę dwa razy - raz jako dobry charakter, raz jako zły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować