Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

E3 09: Microsoft wygrał?

184 postów w tym temacie

Żenujące, propaganda do samego końca. Niestety dla MS, przeważająca większość uważa inaczej.

Samokoronacja jest równie śmieszna, co rozwiązanie zwane Natalem, który znudzi się po pierwszych tygodniach. To tylko i wyłącznie zabawka dla dzieci i chyba tylko dzieci mogą się tym ekscytować( jak chłopiec na filmie...).

Właśnie do takich nastolatków jest ten produkt skierowany.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba przyznać, że MS wygrało za pomocą tego projektu. Nie ważne czy działa, czy nie, czy wyjdzie kiedykolwiek i czy będzie pozwalał na to co obiecała reklama MS. Ważne to, że gracze się posikali i tym sposobem MS wygrał. Za dwa lata nie będą pamiętać tej reklamy i zadowoli ich funkcjonalność zbliżona do Eye Toy.

A co ciekawe - amatorzy potrafią zdziałać z istniejącym sprzętem takie cuda, że aż strach:
http://www.youtube.com/watch?v=Jd3-eiid-Uw

Szkoda, że Nintendo nie wyda gry obsługującej taki wynalazek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 16:33, loczyn napisał:

Właśniei amatorzy już dobrze poprawią projekty MS i SONY ;]

Potrzebne jest jeszcze oprogramowanie, które to wykorzysta. W przypadku PC Wii Remonte odmieniło Die by The Sword nie do poznania ale na konsoli nie ma modów i nie ma co liczyć na gry ze wsparciem dla amatorskich rozwiązań chyba, że jakieś studio takiego amatora zauważy i zadziała odpowiednio w produkowanej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MARUDY!
Projekt "Mylo" to po prostu tech demo pewnej technologii. Fakt, idea wirtualnego przyjaciela może wydawać się chora, jednak nie o to w tym wszystkim chodzi. Czy ktokolwiek z was pomyślał jak wyglądałoby RPG gdzie istotne są dialogi z NPC? Wyobrażacie sobie jak wyglądała by taka gra, gdyby każdy NPC "potrafił" wejść z graczem w interakcję na zasadzie pokazanej w projekcie Mylo? Jak mogłaby wyglądać gra przygodowa w której zamiast nudnego klikania po ekranie i monotonnych dialogów postacie w grze reagowały na gracza tak jak Mylo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 15:29, Xjumpaytech napisał:

telefon na początku istnienia ludziom wydawał
się chorym pomysłem ludzie mówili, że nikt nie będzie się spotykał tylko gadał przez
telefon. Spotykał się on z wielką falą krytyki ludzie nie wierzyli, że takie coś można
zrobić i od razu zakładali, że, jeżeli to jest takie dobre to już by to było, a jak jest
teraz?


To napisałem wcześniej o Mylo tylko czekać jak nawet PCtowcy będą gadali z NPC i będzie dla nich to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee tam, ściema jakaś z tym natalem. Jak oglądałem streaming to nie ukrywam, mocno się zdziwiłem. Ale jak tak patrzę szczegółowo na to: http://www.youtube.com/watch?v=g_txF7iETX0 , to widzę kilka "fake''ów". Na przykład moment, w którym dzieciak "skanuje" deskę. Zasłania kawałek dłońmi, lecz już w menu gry deseczka jest cała i piękna, nawet nie przetarta u góry, jak w rzeczywistości :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Natal tu Natal tam tylko, że IMO...
Heh właśnie jestem po obejrzeniu commerciala tego ustrojstwa, i już oczami wyobrażni widzę siebię i moją rodzinę grającą w wyścigi:)
Również podobała mi się scena jak mały wypierdek walczył z OLD CHAINESE MONK, tylko co, jak mnich przyfasoli gogusiowi w twarz to kopnie go prąd by się przewrócił, nobo inaczej jego postać nadal będzie stała w centralnym punkcie ekranu.
Natal to dla mnie EYE TOY HD i tyle, zero podniety, mam 360 w domku, co by nie było żem fanboy, ale tym razem to Sony pokazało klase dla mnie jako gracza a jestem graczem już 23 lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 16:41, penny napisał:

MARUDY!
Projekt "Mylo" to po prostu tech demo pewnej technologii. Fakt, idea wirtualnego przyjaciela
może wydawać się chora, jednak nie o to w tym wszystkim chodzi. Czy ktokolwiek z was
pomyślał jak wyglądałoby RPG gdzie istotne są dialogi z NPC? Wyobrażacie sobie jak wyglądała
by taka gra, gdyby każdy NPC "potrafił" wejść z graczem w interakcję na zasadzie pokazanej
w projekcie Mylo? Jak mogłaby wyglądać gra przygodowa w której zamiast nudnego klikania
po ekranie i monotonnych dialogów postacie w grze reagowały na gracza tak jak Mylo?


Jezu wierzysz w to? Co nieco wiem o Sztucznej inteligencji i wiem, że obecnie NIE ma urządzenia które pozwalałoby na płynną i logiczną rozmowę z człowiekiem. Te wszystkie rozmowy z chłopcem to perfidna reżyseria nic więcej ;] Taki program wymagałby czegoś, co się nazywa "Sztuczną Inteligencją" czego jeszcze nie ma. Komputery są za słabe by choć w 10% odwzorować pracę Neuronów. Tak więc pomysły z płynnymi dialogiami z "konsolą" można wsadzić między bajki. Owszem sam NATAL jest ciekawy, ale jest to tylko "rozwojowa wersja Eye Toy''a". Równie dobrze, to Sony Motion Control może być zwycięzcą targów. Tak samo jest to sensowne.
Reasumując Microsoft znowu się popisał "skromnością".
Jak dla mnie konferencja Sony niczym nie odbiegała od konferencji Microsofta. Tak więc jak dla mnie obie konferencje wygrały.

PS. Inna sprawa "Wiimote" od Sony nie jest 100% plagiatem kontrolera od Wii. Owszem efekt jest identyczny, ale zasada działania jest kompletnie inna. Chyba niektórzy niedokładnie oglądali konferencje. Bo Motion Control od Sony wymaga kamerki Eye Toy właśnie, i to ona śledzi ruch tego urządzenia. WiiMote od Wii działa na kompletnie innych zasadach, więc o plagiacie nie ma mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 17:03, Mrocz napisał:

PS. Inna sprawa "Wiimote" od Sony nie jest 100% plagiatem kontrolera od Wii. Owszem efekt
jest identyczny, ale zasada działania jest kompletnie inna. Chyba niektórzy niedokładnie
oglądali konferencje. Bo Motion Control od Sony wymaga kamerki Eye Toy właśnie, i to
ona śledzi ruch tego urządzenia. WiiMote od Wii działa na kompletnie innych zasadach,
więc o plagiacie nie ma mowy.


Tak wiem o tym tylko chodziło mi o pada, że jest, a nie są same dłonie. Natal ma dokładnie takie same szanse na istnienie jak Eye Toy też jest kamerka tylko, że Natal był prezentowany, że nie wymaga padów, a tutaj niektórzy uważają, że projekt Sony jest realny, a już projekt Microsoftu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 16:44, Xjumpaytech napisał:

To napisałem wcześniej o Mylo tylko czekać jak nawet PCtowcy będą gadali z NPC i będzie
dla nich to normalne.


Ale to będzie tylko bajerek, bo ten NPC nadal będzie musiał mieć zwyczajnie nagrane dialogi i będzie reagował tylko na określone wypowiedzi. Czyli zamiast czytać wypowiedź to będę ją slyszał.

Pociesza tylko to, że sam Mylo też był czystą reżyserka, bo prawdziwego SI nie ma i jeszcze długo nie będzie. Za słaba moc obliczeniowa.

Tworzenia Natala z wynalezieniem telefonu nawet nie porównuj. Telefon był wynalazkiem znacznie ważniejszym i trudniejszym do odkrycia, gdyż zwyczajnie ludzie mieli znacznie mniejszą wiedzę. Jeśli myślisz, że to są porównywalne pomysły to przejdź się na jakąś uczelnię na wykład z Telekomunikacji. Wtedy się dowiesz, jak trudne jest przesłanie głosu na odległość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 16:26, palpatine napisał:

Żenujące, propaganda do samego końca. Niestety dla MS, przeważająca większość uważa inaczej.


Samokoronacja jest równie śmieszna, co rozwiązanie zwane Natalem, który znudzi się po
pierwszych tygodniach. To tylko i wyłącznie zabawka dla dzieci i chyba tylko dzieci mogą
się tym ekscytować( jak chłopiec na filmie...).

Właśnie do takich nastolatków jest ten produkt skierowany.


Bronisz swojego ukochanego Sony jak właśnie nastolatek...

Zapominasz , że Project Natal ma być użyty w grach dotychczas wydanych i tych , które wyjdą. Więc oskarżasz całą branżę o to , że jest dziecinna .
Jakoś Wii też niby dla dzieci , a jakoś dorośli na nim grają nie?
Zawsze próbujesz doszukać się jakiś błędów w rozumowaniu MS sądząc , że Twoja konsola jest najlepsza.
Nie wiem , Sony Ci za to płaci czy co? Zresztą niby eye-toy do taka super zabawka dla dorosłych ?
Propaganda , pff obejrzyj sobie jeszcze raz konferencje Sony gdzie przez jej pół było mówione jaka to rodzina PSów jest wspaniała , i ze nie da się nigdzie indziej ich gier odpalić.
Miałem kiedyś Eye-toya na PS2 i jakoś po dwóch dniach odłożyłem i puściłem w obieg, wiec nie wiem czym się zachwycać . Jakaś różdżka może to i zmieni , ale jestem za projektem MS który wydaje mi się genialny , i w dniu premiery , wszyscy niedowiarkowie (fani Sony) się o tym przekonają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta juz sobie wyobrazam jak sie bedzie grało : w gry samochodowe : jak zachamowac / jak przyspieczyc ? Bedzie to miało jakies fajne gry na to czy tylko bijatyki ? A gier według mnie ( exclusivow ) MS nie pokazał zadnych fajnych .

CZY JEST TA OBNIZKA PS3 CZY NIE ? Pogubiłem sie juz w tym ... Bo jesli tak to sprzedam x''klocka bo microsoft zawiudł mnie ... i to bardzo !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o sam sens, ludzie zawsze gadają, ze jest to nie możliwe i na pewno beznadziejne. Chodzi mi o to, że prawie nikt nie daje szans Natalowi tak jak ludzie nie dawali szans telefonom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee tam natal. Sama konferencja była fajnie zrobiona i ciekawa. W sony kolo łaził, nerwowo przełykał i piał ile to juz genialnych, jedynych , niepowtarzalnych szmelców się sprzedało i jakie to fajne jest te nowe psp (niestety nie jest - wiaualnie przynajmniej). O ile jeszcze prezentacja psp jakoś wypadła (głównie dzięki gt4) to reszta była tragiczna, jakieś gry z wielkimi głowami ala wii, gra o chłopcu przytulającym się do przerośniętego i opierzonego szczurka, larze croft wyrastaja jaja czyli uncharted, o final fantasy nie wspomne nawet. Jedyna gra która mogła zainteresować została olana (trailer gt5). Nie żeby microsoft pokazał genialne tytuły ale Forza3 za kilka miesiecy robi wrażenie (porónując do niemogącego wyjść gt5), pokaz alana wake''a też w miarę. A konferencje sony spokojnie mozna sobie obejrzeć od momentu gdy ukazał się GOW, czyli kilka minut przed końcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 15:33, Xjumpaytech napisał:

Mycha zaprezentowali to na żywo skakała jakas Chinka, czy Japonka i odbijała piłki i
jeszcze wszedł gość i mówiąc o projekcie Natal wykonywał ruchy i to samo robił avatar
z tyłu.


No ale identyczne rzeczy robisz na YEE TOY które jest dostępne od ładnych kilku lat :). Dlatego nie ma sie w tej chwili czym excytować. Ale mimo to jest to fajna zabawka którą warto rozwijać. Sam czasem lubiłem pograć na EYE TOY i piłeczki poodbijać, bo trzeba sie trochę rozruszać po pracy w której 10 godzin tylko siedzisz.
Ogólnie rzecz biorąc zaprezentowanie tego czegos jako super przełomowa technologię to po prostu jest śmieszne. Bo głównie chodzi o gry które to wykorzystają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 17:16, Ramonek napisał:

Ta juz sobie wyobrazam jak sie bedzie grało : w gry samochodowe : jak zachamowac / jak
przyspieczyc ? Bedzie to miało jakies fajne gry na to czy tylko bijatyki ? A gier według
mnie ( exclusivow ) MS nie pokazał zadnych fajnych .

CZY JEST TA OBNIZKA PS3 CZY NIE ? Pogubiłem sie juz w tym ... Bo jesli tak to sprzedam
x''klocka bo microsoft zawiudł mnie ... i to bardzo !


Nie ma obniżki narazie przynajmniej nie przypominam sobie, żeby coś o niej mówili. Dlaczego Microsoft Cię zawiódł dali wielkie hity konsoli no może z wyjątkiem GoWa dla tych gier kupuje się Xboxa 360 ogłosili MGSa jak ktoś by chciał pograć ogłosili Natal, więc jak to Ci się nie podoba to po co kupowałeś konsole? Co do przyśpieszania i hamowania można to robić stopami bo kamerka czuwa nad całym człowiekiem nie tylko nad rękoma.

leon691 Zgadzam się konferencja Sony była nudna gość sypał liczbami pół godziny gadał o PSP i zachwalał jego wygląd i mówił jak to słuchają się graczy.
Na konferencji Microsoftu było dużo Gameplayów zapowiedzi konferencja przebiegała szybko i dynamicznie cały czas ktoś wchodził wychodził było mniej gadania a więcej robienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem trochę wybredny ostatnio w grach ... Ale powiedz mi jakie gry BĘDĄ na x''a ? Halo ODST wygląda bardzo podobnie do Halo ( ale to mi nie przeszkadza ) , MGS''a "nie robi" Kojima tylko ktos inny to sie zastanawiam jak to będzie wyglądało ... sam projekt natal mi sie podoba , będzie ok do bijatyk i moze RPG , ale jak to będzie wyglądało np: W MATRIX''ie ? Albo CoDMW2 ? A odświeżcie mi jeszcze pamiec jakie fajne exclusivy MS wrzucił jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować