Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Niemcy chcą na dobre zbanować brutalne gry

147 postów w tym temacie

Dlaczego by nie zakazać produkcji brutalnych filmów? Wydawania brutalnych książek i komiksów? Zakazać puszczania w TV filmów i wiadomości na temat i z brutalnymi scenami? Wycofać ze sprzedaży noże, broń i wszystko to co może posłużyć podczas brutalnych zachowań (blaszane kubki też, w końcu jednym takim Riddick brutalnie załatwił jednego ze współwięźniów ;-) ).

Ten pomysł jest efektem niedawnej "masakry" w Winnenden, gdzie nastolatek najpierw zabił w swojej szkole 12 osób, a później popełnił samobójstwo.
Gdzie byli i co robili jego rodzice? W ogóle interesowali się swoim dzieckiem? Jakim cudem miał dostęp do broni palnej?

Dzisiejszy świat jest chory. Jak nie wszędobylska poprawność polityczna, od której rzygać się chce to znowu wypieranie się odpowiedzialności za swoje postępowanie i obarczanie nią czegoś co zwyczajnie odpowiedzialności brać nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to już jest nie zgodne z prawami obywatela, już chyba lepiej zrobić kontrole, żeby każdy miał Xboxa 360 lub PS3 z ustawioną blokadą rodzicielską i czy rodzice pozwalają grać w takie gry. W jakimś państwie jest taki przepis, że jak rodzic pozwoli grać dziecku w gry +18 musi zapłacić kilka tysięcy kary, albo trafić do więzienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pier... Może szwaby w końcu wieliby się za ważniejsze sprawy jak np. odradzający się faszyzm (neofaszyzm)? Znowu nikt nic z tym nie robi aż będzie za późno... No ale gry ważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powaliło ich na mózg. Co z tego że bywają gry brutalne? No to wlepiamy znaczek od 18 lat i tyle. Czizes, co, film bądź książka może zawierac krew i sex, a gra nie? Wtf?

Kurcze, mam nadzieję że na rząd Niemiec spadnie asteroida i nie wprowadzą w tego w życie, za dużo tam świetnych, produkujących gry zespołów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mydlą ludziom oczy zajmując się pierdołami zamiast ważnymi sprawami.
A tak w ogóle to myślicie, że czemu wujek Adi był taki jaki był? On przecież ostro ciorał w Wolfensteine''a pre-alpha. Dobrze robią;D

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomne nawet o tym ze najnowsze badania względem tego że gry nie wywołują agresji wyszły że to prawda , ale zdaje mi sie ze ktos tam u naszych sąsiadach małego udaru główki ... zawsze powtażałem ... wkładaj czapeczke kiedy jest gorąco bo głowke przegrzeje :/ Ja chce G4 , Risen i Crysisa 2 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To moze wogole niech pojda dalej - wogole zabronia widoku krwi, bo przeciez ktos kto zobaczy taka krew NA ZYWO, od razu zostanie morderca i bedzie zabijac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony się nie dziwię. Niemcy wcześniej byli uważani za najbardziej oświecony i wykształcony naród w Europie, a parę lat potem zaczynają wojnę i mordują miliony ludzi. Z drugiej strony nie popadajmy w przesadę, jakoś w innych krajach ludzie grają i masowo się nie zabijają. Prędzej ograniczyć dostęp do broni niż do gier.

Nie oszukujmy się i tak kto chce, to w Niemczech ściąga gry z Polski (duży % tego rynku) lub z Francji czy Anglii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Przypomniał mi się taki fajny tekst z Asterixa; "Ale durni ci Rzymianie" czy jakoś tak. Może faktycznie będzie tak lepiej skoro rządzący nie dorośli jeszcze do gier i smai mylą rzeczywistość wirtualną z realną. Tyle razy już było mówione że takie akty to wina chorego psychicznie człowieka a nie gier ale Niemcy jak zwykle mają to w rzyci...

Szefowie Steama, Impulse etc. już zacierają rączki bo przecież online rząd nie zakaże obywatelom kupować. O piractwo się nie martwię, to w końcu zachód a nie wschód Europy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie lubiłem Niemiec i ich języka :P ale jak mają im zakazać grania/sprzedawania/produkowania gier to to jest katastrofa nie tylko dla nich ale dla wszystkich co czekają na ich gry między innymi ja chce Risena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja agresję wyładowuję właśnie w grze. Sądzę, że zakazanie grania w brutalne gry zaefektuje większą brutalnością.
Co do Cryteka-jeśli przyjdą do Polski, będzie to cud, i jak to bywa przy cudach-będzie cudownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko brakuje, by nasi wpadli na ten pomysł o_O Nie daj Bóg...
A co z darmowymi grami? :P Przecież też są brutalne i "zue". Czekamy już tylko na strajki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ze Niemcy mają wielkie poczucie winy i przerażeni są masakrą, która niedawno miała miejsca, ale czy taka regulacja w czymkolwiek im pomoże? Jaki sens ma ten pomysł? Jeżeli myślą, że dzięki temu nikt już nie sięgnie po brutalne tytuły to grubo się mylą. Rozpocznie się masowe piractwo komputerowe, bo ludzie będą chcieli zagrać w dany tytuł i nie będzie ich obchodzić jak zyskają pliki potrzebne do rozpoczęcia rozgrywki. Poza tym zakazany owoc przecież sprzedaje się najlepiej. Weźmy na przykład alkoholową prohibicję w USA. Miała ona łagodzić obyczaje w Ameryce, a to właśnie ten okres był okresem największego zainteresowania Amerykanów alkoholem oraz doprowadziło to do rozkwitu w przestępczym półświatku (na szczęście w przypadku gier przy ich zakazie do tego by raczej nie doszło). W tej chwili naprawdę szkoda mi niemieckich graczy. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować