Zaloguj się, aby obserwować  
Kamis16

Gothic 2

13657 postów w tym temacie

Dnia 16.03.2007 o 09:10, Luke Onasi napisał:

to wiem ale komu??

o ile pamietam to ma go Pablo, straznik.
kręci sie gdzies kolo placu swiatynnego albo kolo Thorbena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 07:48, Pediator napisał:

> kto w mieście ma klucz do wieży gdzie siedzi Joe??
> prosze!!!
komuś trza ukraść chyba:)

ja myślę że niema się poco trudzić żeby zdobyć ten klucz bo Joe tylko ci podziękuje i pójdzie do tawerny.mogę jeszcze dodać że jeśli chcesz przechodzić przez ściany naciśnij: b wpisz: marvin potem jeszcze raz b i teraz na k możesz przechodzić przez ściany lub poruszać sie szybciej, uważaj żeby jednak nie wkopać się w jakąś górę lub pagórek.jeśli jednak zależy wam na tym kluczu to ma go Pablo albo Peck.jeśli zaś chcecie wpisać jakiś kod np. nieśmiertelność to tak samo naciskacie b wpisujecie marvin znowu b potem F2 i wpisujecie kod.kody można też pisać skrótami np.nie musisz wpisywać całego kodu tylko pierwsze litery.kod na nieśmiertelność to cheat god a wystarczy wpisać c g i pełny kod wyskoczy.mogę jeszcze dodać że zamiast k można dać o. na o możesz wcielać się w inne postacie. jeśli np. zmienisz się w strażnika możesz zrzucić wszystko co ma znowu zamienić się w gothica (siebie) i wziąść sobie te rzeczy. jeśli komuś ten post pomógł to bardzo się ciesze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 10:11, xardasu napisał:

/..../


Większość ludzi, którzy się tu wypowiadają znają Gothica i wiedzą jak używać kodów ale nie robią tego bo wiedzą, że niszczy to grę ;)
Więc proszę nie tłumacz nam jak korzystać z "marvina"

Ps. Może ktoś wie jak rozbroić ta pułapkę na tej wyspie gdzie są skarby? Chodzi mi o tę wyspę, do której płyniemy z plaży w Khorinis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 10:28, Luke Onasi napisał:

tam jest w ścianie na początku taka dziwgnia lub pochodnia
pociągnij za nią i już


Ano tak jak mogłem zapomnieć po prostu rzadko na tę wyspę zaglądam gdyż nie chce mi się za bardzo ;)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 09:44, xardasu napisał:

cześć mam pytanie jak zostać magiem w klasztorze? i jak zrobić te trzy zadania co zadają
mi magowie?

Spoiler magiczny.
O klasztorze i sposobie dostania się do niego dowiesz się od Ulf''a, stojącego niedaleko targowiska (dokładnie to jest przy miejscu gdzie Herold cały czas nadaje). Generalnie potrzebne Ci będzie 1000 sztuk złota i owca. Owce kupisz na farmie Onara za miejscem gdzie ćwiczy Cord - jest tam małe pastwisko i od gościa co tam jest - Pepe - kupisz owcę. Potem idziesz z nią do klasztoru i jak masz kasę ze sobą to wpuszczą Cię do środka.
A co do zadań związanych z Próbą Ognia to są one następujące:
- Ścieżka wiernych - zleca Pyrokar - musisz dojść do ukrytej groty niedaleko miejsca gdzie jest czarny troll. Tam znajdziesz kufer a w nim runę (klucz da ci Pyrokar), potem wystarczy wrócić z runą do klasztoru.
- Tworzenie runy - zleca Ulthar - musisz stworzyć runę ognistej strzały - potrzebne Ci będzie kamień runiczny z poprzedniego zadania, siarka i zwój ognistej strzały. Potem idziesz do Hyglasa, który jest w bibliotece i on Cię nauczy co i jak, potem tylko pokazujesz runę Ulthar''owi.
- Żyjąca skała - zleca Serpentes - musisz zniszczyć magicznego golema, który znajduje się kawałek przed mostem, który znajduje się przed piramidą. Potrzebny do tego zadania będzie święty młot, który znajdziesz w podziemiach klasztoru. Strażnika młota - Garwiga najlepiej potraktować czarem "Sen".

Do tego jest jeszcze szereg zadań do wykonania w klasztorze przed otrzymaniem Próby Ognia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 17:19, xardasu napisał:

dzięki vormulac ale mam jeszcze jedno pytanie : gdzie jest czarny trol ? i gdzie jest piramida?

Poszukaj na mapie, czarnych trolli jest dosc duzo. Dwa sa kolo gory bandytow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 17:19, xardasu napisał:

dzięki vormulac ale mam jeszcze jedno pytanie : gdzie jest czarny trol ? i gdzie jest piramida?

troll jest na północy, kup sobie mapę, będziesz miał zaznaczonego. piramida jest po drodze do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 17:27, exevind napisał:

> dzięki vormulac ale mam jeszcze jedno pytanie : gdzie jest czarny trol ? i gdzie jest
piramida?
Poszukaj na mapie, czarnych trolli jest dosc duzo. Dwa sa kolo gory bandytow.

eeeee, coś Ci się pokiełbasiło. CZARNY troll jest jeden, reszta to zwykłe, nic nieznaczące pionki w tej ogromnej rozgrywce jaką jest Gothic 2 (tak poetycko) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 17:19, xardasu napisał:

dzięki vormulac ale mam jeszcze jedno pytanie : gdzie jest czarny trol ? i gdzie jest piramida?

polecam stronę : www.gothic.phx.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 17:55, mila-221 napisał:

Czy można otworzyć kratę w zamku , czy ona sama sie kiedyś otworzy ???

Można otworzyć :). Jak się chce żeby Torlof został kapitanem w 5 rozdziale to nawet trzeba otworzyć tą bramę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 17:55, mila-221 napisał:

Czy można otworzyć kratę w zamku , czy ona sama sie kiedyś otworzy ???


Krata w zamku związana jest z pewnym questem. Otóż w 5 rozdziale, gdy zbieramy załogę na statek, Torlof zgadza się być kapitanem jeżeli otworzymy tę kratę w zamku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 17:55, mila-221 napisał:

Czy można otworzyć kratę w zamku , czy ona sama sie kiedyś otworzy ???

Efekt podniesienia kraty będzie taki, ze wszyscy w zamku zginą...
Dlatego najpierw zabij wszystkich w zamku, a dopiero potem podnieś kratę i wybij orków :)
Więcej expa będzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 17:55, mila-221 napisał:

Czy można otworzyć kratę w zamku , czy ona sama sie kiedyś otworzy ???

Mozesz samodzielnie otworzyc brame.Wystarczy ubic straznika glownej bramy zabrac mu klucz i przekrecic dzwignie w pokoju obok.Potem ukaze sie twym oczom fajny filmik.Po jego zakonczeniu w zamku beda orkowie wlewajacy sie przez brame i wchodzacy po taranie.Kilku rycerzy juz leglo nie oznacza to jednak ze wszyscy zgineli.Mozesz wspomoc
paldynow ale mozesz takze uciec w bezpieczne miejsce tak czy siak orkowie jeszce nie przejmaa kontroli nad zamkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować