Zaloguj się, aby obserwować  
Kamis16

Gothic 2

13657 postów w tym temacie

Dnia 05.01.2008 o 12:53, Bajuj napisał:

> A teraz prosiłbym, aby ktoś mi powiedział, jak się okrada ludzi (kieszonkowo). Bo pierwszy

> raz gram złodziejem i zbytnio nie wiem :P
Jak już nauczyłeś się kradzieży kieszonkowej, to w czasie dialogu z npc będziesz miał odpowiednią
"kwestię" do okradnięcia (będzie tam napisane jak ciężka do okradzenia jest ta postać). Pamiętaj,
że nie wszystkich da się ograbić z ich majątku.

A właśnie chodzi o to, że mam pierwszą misję w gildii złodziei. Muszę Constantinowi zabrać pierścień, a jak z nim gadam, to nie mam takiej opcji ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 12:58, maciek999 napisał:

> > A teraz prosiłbym, aby ktoś mi powiedział, jak się okrada ludzi (kieszonkowo). Bo
pierwszy
>
> > raz gram złodziejem i zbytnio nie wiem :P
> Jak już nauczyłeś się kradzieży kieszonkowej, to w czasie dialogu z npc będziesz miał
odpowiednią
> "kwestię" do okradnięcia (będzie tam napisane jak ciężka do okradzenia jest ta postać).
Pamiętaj,
> że nie wszystkich da się ograbić z ich majątku.
A właśnie chodzi o to, że mam pierwszą misję w gildii złodziei. Muszę Constantinowi zabrać
pierścień, a jak z nim gadam, to nie mam takiej opcji ;/

pierścień jest w jego kufrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten pierścień znajduje się w skrzyni przy jego łóżku, musisz tam wejść w nocy używając trybu skradania.
Co do kradzieży kieszonkowej to jej sukces zależy od tego jak wysoka jest twoja zręczność, jeśli jest naprawdę dużo poniżej "progu trudności" ustawionego dla jakiegoś NPC to w ogóle nie pojawi się w dialogu opcja kradzieży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 14:04, sprite39 napisał:

Hmmmm, nie jestem pewien, ale to chyba zależy też od zręczności drugiej osoby?


Nie, zręczność drugiej osoby nie ma żadnego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w Gothicu II magiem. Niektóre questy wymagają bym pobił jakiegoś NPC ale gdy używam magii to zawsze zabijam NPC. Jakie są czary żebym mógł pobic NPC bo wiem że takie są bo jak bawię się w robienie gimeli w klasztorze to ktoś rzuca na mnie czar i to daje efekt jakby mnie pobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to gracz ZAWSZE będzie zabijał czarami. Pacnij gościa bronią białą, innej opcji nie widzę. Albo zabierz mu sporo życia czarami i dopiero zdejmij ręcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 13:03, Karharot napisał:

jeśli jest naprawdę dużo poniżej "progu trudności" ustawionego dla jakiegoś NPC to w ogóle
nie pojawi się w dialogu opcja kradzieży.


Coś mi się nie chce w to wierzyć, nigdy tak nie miałem. Jak na początku gry nauczyłem się kradzieży kieszonkowej to w opcji dialogowej miałem taki typu tekst "kradzież tego mieszka graniczyłaby z cudem" (czy jakoś tak) a to znaczy że żeby okraść tą osobę trzeba mieć ponad 100 zręczności więc wątpię w to, że jeżeli nie ma szans okraść danej osoby, to nie pojawia się opcja żeby okraśćtą osobę. Zawsze jest taka opcja niezależenie od ilości zręczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości żebyś nie zabił NPC czarami, zawsze ich zabijes tak samo jak kuszą/łukiem. Najlepiej walić NPCa czarami aż będzie bardzo mały pasek życia (uważaj żeby nie przesadzić bo go zabijesz :P) i pobić go bronią białą :) Ja też miałem taki problem i robiłem tak jak napisałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 17:19, Prosiaq napisał:

Z tego co mi wiadomo, to gracz ZAWSZE będzie zabijał czarami. Pacnij gościa bronią białą, innej
opcji nie widzę. Albo zabierz mu sporo życia czarami i dopiero zdejmij ręcznie.

Ale widziałem taki czar. Leci taka niebieska kula jeden szczał i leżę pobity. Sam spróbuj np. w klasztorze uderz kogoś a zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 17:22, 143872 napisał:

Nie ma możliwości żebyś nie zabił NPC czarami, zawsze ich zabijes tak samo jak kuszą/łukiem.
Najlepiej walić NPCa czarami aż będzie bardzo mały pasek życia (uważaj żeby nie przesadzić
bo go zabijesz :P) i pobić go bronią białą :) Ja też miałem taki problem i robiłem tak jak
napisałem :)

Ja jak grałem magiem to ani punkcika doświadczenia nie wydałem na wzrost umiejętności wojowniczych. I wiesz jak trudno odebrac komuś PŻ mieczem mając 10 siły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 17:24, Prosiaq napisał:

Super. Ale to nie jest czar dostępny dla gracza. Użyj kodów, wejdź i zabierz czar - innej opcji
nie masz.

NIE GRAM NA KODACH!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa no co Ty :D To w co Ty ładujesz cały czas ? Ja jak grałem magiem to na początku gry rozwinąłem sobie siłę do 30 tak samo umiejętność władania bronią jednoręczną też do 30 :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I czego się drzesz? Kulturalnie mówię ci, jaka jest jedyna możliwość zdobycia tego czaru, więc uspokój się, bo z grania na kodach robisz taką sensację, jakby ktoś gwałcił komuś matkę od tyłu i wsypywał równocześnie cukier do baku samochodu.
Twoja wina, żeś nic nie pakował w siłę. Trzeba było podpakować do 34 siły i 34% dwuręcznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 17:22, 143872 napisał:

Nie ma możliwości żebyś nie zabił NPC czarami, zawsze ich zabijes tak samo jak kuszą/łukiem.
Najlepiej walić NPCa czarami aż będzie bardzo mały pasek życia (uważaj żeby nie przesadzić
bo go zabijesz :P) i pobić go bronią białą :) Ja też miałem taki problem i robiłem tak jak
napisałem :)

Noo ja tak właśnie robię, jak obecnie chcę dostac sie do najemników i trzeba kogoś pobić. Najpierw wyzywam kogoś na pojedynek, uciekam, później jak się odczepi to go z czarów uderzam, a na końcu Go dobijam :) Proste i szybkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 17:30, Prosiaq napisał:

I czego się drzesz? Kulturalnie mówię ci, jaka jest jedyna możliwość zdobycia tego czaru, więc
uspokój się, bo z grania na kodach robisz taką sensację, jakby ktoś gwałcił komuś matkę od
tyłu i wsypywał równocześnie cukier do baku samochodu.
Twoja wina, żeś nic nie pakował w siłę. Trzeba było podpakować do 34 siły i 34% dwuręcznych.

A czemu akurat 34 siły i 34% 2-ręcznych hę?
PS: Skąd wiesz że się drze?
PS 2: Skąd wziąśc zwój duża kula ognia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No z tym uciekaniem to troche trudny pomysł :P Ja kiedyś tak Bullka chciałem rozwalić ale było strasznie ciężko bo byłem bardzo słaby ;) Troche to jest monotonne ale jak się nie popełni błędu to całkiem skuteczne ;)

@Prosiaq

Radziłbym Ci to wyedytować dla własnego dobra, nie obrażaj innych użytkowników :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo magowi to wystarczy, a dalej nie ma już sensu inwestować. Szkoda PeeNów. Lepiej dawać w manę, bo ze sporym zapasem jesteś w stanie zmieść duże grupy potworów, a NPCe dobijać bronią.

143872 - kogo obraziłem? Pokaż miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować