Zaloguj się, aby obserwować  
Kamis16

Gothic 2

13657 postów w tym temacie

Dnia 02.10.2006 o 20:19, argon napisał:

Z pewnym zaciekawieniem zauważyłem, że moja postać posiadająca kilof potrafi załkiemn sprawnie
w kopalni uderzać w złoża magicznej rudy, aż iskrzy na niebiesko.. :)
Jednak żadnego kawałka z tego złoża jakoś zebrać nie mogę :(
Czy tak ma być, tzn nie można samemu pozyskiwać rudy czy też można nauczyć się trudnej sztuki
górnicznej ?

Nie można. Niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że znow pisze o tym samym, ale nie mam save''ów, ktore powinny być. Musiałem przeinstalować NK ale teraz kiedy włączam NK to nie ma moich save''ow. Pomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, skąd wziąć smoczą krew, bo zrobiłbym sobie Duże Magiczne Ostrze na Smoki, ale nie mam smoczej krwi. A niestety już zabiłem wszystkie 4 smoki w GD. Czy moge jeszcze jakoś zdobyć tę krew??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 18:35, knopfler napisał:

Mam pytanie, skąd wziąć smoczą krew, bo zrobiłbym sobie Duże Magiczne Ostrze na Smoki, ale
nie mam smoczej krwi. A niestety już zabiłem wszystkie 4 smoki w GD. Czy moge jeszcze jakoś
zdobyć tę krew??


do zdobycia smoczej krwi smoki są niezbędne, tylko z nicj możesz ją wziąść, dodatkowo trzeba się nauczyć spuszczania krwi ze smoka aby móc to zrobić, możesz się nauczyć teg u Gestatha i u Hokurna chyba. jeśli już wszystkie smoki wybiłeś, to się przejdź tam gdzie one były i sprawdź czy może ich ciała tam nie leżą jeszcze, to wtedy będziesz mgół tej krwi jeszcze troche zebrać, jeśli poznikały to już raczej nie uda Ci się zdobyć tej krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 18:35, knopfler napisał:

Mam pytanie, skąd wziąć smoczą krew, bo zrobiłbym sobie Duże Magiczne Ostrze na Smoki, ale
nie mam smoczej krwi. A niestety już zabiłem wszystkie 4 smoki w GD. Czy moge jeszcze jakoś
zdobyć tę krew??


Płyń statkiem na wyspe tam twoje problemy sie skończą! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 18:41, GOTHICmitUnS_MODED napisał:

Płyń statkiem na wyspe tam twoje problemy sie skończą! :)


a ja myślę, że Mu to nie pomoże, bo na Irdorath można zdobyć maksymalnie 4 fiolki smoczej krwi, a do zrobienia miecza będzie to raczej za mało... nawet gdyby wystarczyło to i tak byłby już wtedy w momencie gdzie już wszystkich przeciwników rozwalił więc nie będzie już większego sensu w wykuwania broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 18:47, cinus` napisał:

a ja myślę, że Mu to nie pomoże, bo na Irdorath można zdobyć maksymalnie 4 fiolki smoczej krwi,
a do zrobienia miecza będzie to raczej za mało... nawet gdyby wystarczyło to i tak byłby już
wtedy w momencie gdzie już wszystkich przeciwników rozwalił więc nie będzie już większego sensu
w wykuwania broni.


Broń napewno da rade wykuc co prawda przeciwników nie zostanie mu wiele ale mieszyk bedzie miał a i jesli krew sprzedał kowalowi na zamku to jesli dobrze pamiętam można pobic kowala i zabrac mu sprzedaną krew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 18:54, GOTHICmitUnS_MODED napisał:

Broń napewno da rade wykuc co prawda przeciwników nie zostanie mu wiele ale mieszyk bedzie
miał a i jesli krew sprzedał kowalowi na zamku to jesli dobrze pamiętam można pobic kowala
i zabrac mu sprzedaną krew.


grr, trochę nie jasno się knopfler wyraził, bo ja go zrozumiałem, że zabił on wszystkie smoki nie spuszczając z nich krwi... gdyby tak było to już by nie mógł wykuć tego miecza, jeśli jednak zebrał z nich krew i wykorzystał ją na zrobiene małego magicznego ostrza na smoki, to wtedy jest jeszcze możliwość wykucia dużego magicznego ostrza na smoki, ale trzeba jeszcze zabić jednego smoka na Irdorath :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 18:40, cinus` napisał:

do zdobycia smoczej krwi smoki są niezbędne, tylko z nicj możesz ją wziąść, dodatkowo trzeba
się nauczyć spuszczania krwi ze smoka aby móc to zrobić, możesz się nauczyć teg u Gestatha
i u Hokurna chyba. jeśli już wszystkie smoki wybiłeś, to się przejdź tam gdzie one były i sprawdź
czy może ich ciała tam nie leżą jeszcze, to wtedy będziesz mgół tej krwi jeszcze troche zebrać,
jeśli poznikały to już raczej nie uda Ci się zdobyć tej krwi.

Dzięki wielkie Cinus za pomoc. Wróciłem do GD, znalazłem tego Gestatha i nauczyłem sie od niego jak uzyskać krew i łuski. Wszystkie smoki leżały jeszcze zabite, więc uzyskałem 8 fiolek i dużo łusek. Dzięki temu, oprócz miecza mam jeszcze Średni Pancerz Lowcy Smoków :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 22:09, DogHell napisał:

Siema... Mam pytanie d owszystkoch... Mozna z kads sciagnac Gothica I albo II ???

Tak... z półki sklepowej.
Na tym forum nie tolerujemy piractwa.
Litości człowieku, pojedyńczy egzemplarz gry kosztuje 20 zł, a niedług cała seria bedzie kosztowa 60zł w Platynowej Kolekcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Młody Paladyn zatrzymał się po małej potyczce z atakującymi go z zaskoczenia trzema orkami. Był zmęczony , ciężko ranny i zdziwiony, że udało mu się wyjść cało z tej zasadzki. Teraz wiedział, że Inos ma go w swojej opiece, jego wiara wzrosła. Zjadał szybko , szynkę, ser, (oraz może także chleb) i jabłko. Poczuł się wspaniale i odczuł nowy przypływ sił do walki ze złem w imię Inosa.

Patrzę i .....dodało mi 1 pkt siły !!!. Próbowałem to powtórzyć po następnej potyczce ale pomimo zastosowania różnej kombinacji nie mogłem tego powtórzyć ?
Czy ktoś miał już podobny przypadek ?
Jak powtórzyć takie zdarzenie ?
To że Thekla na farmie Onara przyrządza smakowity gulasz dodający 1 pkt siły to już wiem ale co zrobić (zjeść) żeby znowu mieć przyrost siły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 23:06, argon napisał:

Zjadał szybko , szynkę, ser, (oraz może także chleb) i jabłko. Poczuł się wspaniale i odczuł nowy przypływ sił do walki ze złem w imię Inosa.
Patrzę i .....dodało mi 1 pkt siły !!!.


pewnie za zjedzenie jabłka tak się stało ;) bo za 25 lub 15 zjedzonych jabłek wzrasta właśnie siła o 1 punkt, w podstawce to może się zdarzyć tylko raz, natomiast w dodatku można to cały czas powtarzać, póki jabłka się nie skończą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 23:12, cinus` napisał:

pewnie za zjedzenie jabłka tak się stało ;) bo za 25 lub 15 zjedzonych jabłek wzrasta właśnie
siła o 1 punkt, w podstawce to może się zdarzyć tylko raz, natomiast w dodatku można to cały
czas powtarzać, póki jabłka się nie skończą :)

Na pewno po zjedzeniu 25 jabłek, bo ja zjadłem "tylko" 20 i nic się nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko odnośnie bagiennego ziela Andre kazał mi znależć paczke w gospodzie dowiedziałem sie ze był u nigo taki najemnik jednak nie wiem nic wiecej gdzie ona moze być POMOCY PLISSS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiaj z Kardifem a później z Borka stoi przed czerwona latrania (o ile pamietam nie można mieć wtedy założonego pancerza strażnika miejskiego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować