Zaloguj się, aby obserwować  
Kamis16

Gothic 2

13657 postów w tym temacie

Dnia 20.10.2006 o 23:02, Adam k. napisał:

> Możesz ją znaleźć na przykład w porcie, koło Esmeraldy (statku paladynów).
To tam byłem, ale znalazłem tylko jedną bryłke jest ich więcej?


Szukaj w kopalniach na terenie wyspy, ale uważaj - z reguły są chronione przez potężnych przeciwników. Jeżeli masz silną postać, to spróbuj w kopalni obok wieży Dextera. Poszukaj także na terenie piramid starożytnej cywilizacji. Ogólnie szukaj we wszystkich zakamarkach i dokładnie przeczesuj lokacje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 23:02, Adam k. napisał:

> Możesz ją znaleźć na przykład w porcie, koło Esmeraldy (statku paladynów).
To tam byłem, ale znalazłem tylko jedną bryłke jest ich więcej?

Akurat tam jest tylko jedna bryłka, ale jeśli jesteś jeszcze we wczesnym rozdziale, to na razie nie masz potrzeby szukać rudy ;) A jeżeli przeciwnie - jesteś pod koniec gry, to powinieneś sobie bez problemu poradzić w lokacjach, o których napisał Ci już Cossack777.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 23:08, Remember_The_Name napisał:

Akurat tam jest tylko jedna bryłka, ale jeśli jesteś jeszcze we wczesnym rozdziale, to na razie
nie masz potrzeby szukać rudy ;)

Znaczy ja nie potrzebuje bryłki do głównego wątku tylko chce się nauczyć wyrabiać broń z magicznej rudy. Mam 8-9 poziom, to poradze sobie z tymi "strażnikami"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 23:11, Adam k. napisał:

Znaczy ja nie potrzebuje bryłki do głównego wątku tylko chce się nauczyć wyrabiać broń z magicznej
rudy. Mam 8-9 poziom, to poradze sobie z tymi "strażnikami"?

Ekhem, jeśli chodzi o broń z magicznej rudy, to jeszcze trochę musisz poczekać, zanim będziesz mógł nauczyś się ją wyrabiać... A na 8-9 poziomie powinieneś sobie poradzić np. z pojedynczym szkieletem, ale uwierz mi, że w tej chwili tłukłbyś się z nim zupełnie bez powodu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 23:13, Remember_The_Name napisał:

Ekhem, jeśli chodzi o broń z magicznej rudy, to jeszcze trochę musisz poczekać, zanim będziesz
mógł nauczyś się ją wyrabiać..

A ile trzeba mieć PD żeby się nauczyć? I co trzeba zrobić po za tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 23:16, Adam k. napisał:

> Ekhem, jeśli chodzi o broń z magicznej rudy, to jeszcze trochę musisz poczekać, zanim
będziesz
> mógł nauczyś się ją wyrabiać..
A ile trzeba mieć PD żeby się nauczyć? I co trzeba zrobić po za tym?


Aby móc wyrabiać broń z magicznej rudy musisz:
1. Być najemnikiem :-)
2. Mieć trochę rudy.
3. Nauczyć się od Benneta wyrobu broni.
4. Posiadać stal ;D

Generalnie jest tak, że za coraz lepszą broń płacisz coraz więcej pkt. nauki.
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 23:16, Adam k. napisał:

A ile trzeba mieć PD żeby się nauczyć? I co trzeba zrobić po za tym?

Nie chce Ci psuć zabawy, więc nie powiem za dużo: broń z magicznej rudy będziesz w stanie wyrabiać dopiero w ostatnich dwóch rozdziałach gry, a do tego czasu uzbiersz kilka bryłek rudy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 23:24, windows00 napisał:

> A ile trzeba mieć PD żeby się nauczyć? I co trzeba zrobić po za tym?
Nie chce Ci psuć zabawy, więc nie powiem za dużo: broń z magicznej rudy będziesz w stanie wyrabiać
dopiero w ostatnich dwóch rozdziałach gry, a do tego czasu uzbiersz kilka bryłek rudy.


Co!? Pierwszę słyszę - broń z magicznej rudy można wyrabiać już od drugiego rozdziału! Jest tylko jeden warunek - Bennet nie nauczy cię niczego, dopóki nie dołączysz do najemników :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 23:27, Cossack777 napisał:

Co!? Pierwszę słyszę - broń z magicznej rudy można wyrabiać już od drugiego rozdziału! Jest
tylko jeden warunek - Bennet nie nauczy cię niczego, dopóki nie dołączysz do najemników :-)

No to dobrze bo jestem najemnikiem. Czyli tyeraz mam tylko uzbierać rude i mieć odpowiednio PD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 23:30, Adam k. napisał:

> Co!? Pierwszę słyszę - broń z magicznej rudy można wyrabiać już od drugiego rozdziału!
Jest
> tylko jeden warunek - Bennet nie nauczy cię niczego, dopóki nie dołączysz do najemników
:-)
No to dobrze bo jestem najemnikiem. Czyli tyeraz mam tylko uzbierać rude i mieć odpowiednio
PD?


Dokładnie, tylko nie oczekuj niewiadomo czego - pierwsze bronie nie są jakimś cudem :-) Ponieważ jest to temat o podstawce, dlatego zakładam, że grasz bez NK. Pierwszy miecz wymaga 45 siły i zadaje 45 obrażeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 23:27, Cossack777 napisał:

Co!? Pierwszę słyszę - broń z magicznej rudy można wyrabiać już od drugiego rozdziału! Jest
tylko jeden warunek - Bennet nie nauczy cię niczego, dopóki nie dołączysz do najemników :-)

Ano, rzeczywiście. Nie wziąłem pod uwagę tych najsłabszych mieczy z magicznej rudy (bo to IMO marnowanie tego surowca).
Mój błąd <bije się w piersi>, ale naprawię go bezlitośnie niszcząc zło (zaczynam przechodzić NK ;] ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 23:46, windows00 napisał:

Ano, rzeczywiście. Nie wziąłem pod uwagę tych najsłabszych mieczy z magicznej rudy (bo to IMO
marnowanie tego surowca).

IMO też ;) Już lepiej dopakować w Beziego tych parę punktów siły więcej i iść po Orkową Zgubę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 23:33, Cossack777 napisał:

Dokładnie, tylko nie oczekuj niewiadomo czego - pierwsze bronie nie są jakimś cudem :-) Ponieważ
jest to temat o podstawce, dlatego zakładam, że grasz bez NK. Pierwszy miecz wymaga 45 siły
i zadaje 45 obrażeń.

Nie ja gram w NK to ile będzie miał ten miecz? I czemu w NK miecze Gothica 2 się różnią obrażeniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 09:27, Adam k. napisał:

> Dokładnie, tylko nie oczekuj niewiadomo czego - pierwsze bronie nie są jakimś cudem :-)
Ponieważ
> jest to temat o podstawce, dlatego zakładam, że grasz bez NK. Pierwszy miecz wymaga 45
siły
> i zadaje 45 obrażeń.
Nie ja gram w NK to ile będzie miał ten miecz? I czemu w NK miecze Gothica 2 się różnią obrażeniami?

Bo autorzy gry sądzili , że ona jest za łatwa dlatego jest wiele zmian bronie są droższe , zadają więcej obrażeń
i przez to potwory są silniejsze ( Braddzo logiczne :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 09:41, deih napisał:

Bo autorzy gry sądzili , że ona jest za łatwa dlatego jest wiele zmian bronie są droższe ,
zadają więcej obrażeń
i przez to potwory są silniejsze ( Braddzo logiczne :)).

No nie wydaje mi się to takie mądre bo jak wszystko poszło po tyle samo w góre to na to samo wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 09:44, Adam b. napisał:

Gdzie jest zwój Neorasa?


hmm jeśli dobrze kojarze to powinien być w spiżarni klasztornej, która tez jest w podziemiach klastorzu na przeciwko komnaty w której jest Neoras, klucz do spiżarni powinieneś otrzymać od Goraxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 11:05, Adam k. napisał:

Jak sie idzie do górniczej doliny to przydałby się zwoje zmiany w smoczego zębacza i zwój (miksture)
prędkości. Gdzie ja je moge znaleźć?

Zwój przemiany możesz kupić od Ignaza w dolnej części miasta, ale do dostania się do Zamku w GD nie jest potrzebny AŻ smoczy zębacz, wystarczy np. wilk (chyab że chcesz walczyć z orkami - wtedy Ci się przyda). A co do mikstur szybkości, to rozejrzyj się nieco po ludziach zajmujących się sprzedażą mikstur w Khorinis, z tym, że na tym poziomie jeszcze zbyt wielu ich nie kupisz. Możesz też nauczyć się wytwarzac tę miksturę samodzielnie u któregoś z alchemików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować