Zaloguj się, aby obserwować  
Kamis16

Gothic 2

13657 postów w tym temacie

Dnia 12.10.2006 o 18:49, Luzi napisał:

oki to nie ma sprawy bo kasy mam poddostatkiem
dzienki za pomoc we wszystkich moich pytaniach
moze bedzie ich więcej


Jeżeli zabiłeś kogoś ważnego to ratują cię tylko kody albo sejv, jeśli zabiłeś "zwykłych" najemników to zapłać Lee grzywnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 11:11, Adam b. napisał:

czy da się odnaleść smoka na bzgnach

Jak to , czy się da? On tam jest i już.Trzeba tylko w odpowiedniej chwili skręcić w odnogę bagien , gdzie smok przebywa.Wchodząc lewym wejściem na bagna trzeba trzymać się lewej ściany i dojdzie się do niego.Chyba , że chodzi ci o coś innego , ale pytanie jest dość ogólnikowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 11:11, Adam b. napisał:

czy da się odnaleść smoka na bzgnach


Będziesz go musiał zabić ale dopiero w 4 rozdziale, pójdziesz na polowanie z Cipherem i Rodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy opłaca sie bardziej wstąpić do stroazy miejskiej, najemników, czy moze do klasztoru ??? zacząłem od początku i nie wiem na co sie zdecydować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 00:11, Luzi napisał:

czy opłaca sie bardziej wstąpić do stroazy miejskiej, najemników, czy moze do klasztoru ???
zacząłem od początku i nie wiem na co sie zdecydować


trudno Ci w tym momencie doradzić, bo tak właściwie trudno jest wybrać co bardziej się opłaca, wszystko sprowaadza się do tego co Tobie najbardziej by pasowało, ja Ci mogę tylko powiedzieć czegoo mniej więcej się możesz spodziewać grjąc każdą postacią.
droga najemnika to przede wszystkim dorga walki mieczem, magia w jego przypadku jest praktycznie zbędna, bo najemnik głównie walczy mieczem ewentualnie kuszą czy łukiem, najemnicy są też bardziej brutalni od innych profesji, z kolei zostając strażnikiem też będzie się główny nacisk kładło na walkę, choć i z magii także będziesz mógł korzystać, bycie strażnkiem sprawia, że stajesz po tej bardziej praworządnej stronie, z kolei bycie magiem sprawia, że w głównej mierze będziesz posługiwał się czarami choć jeśli dobrze rozwiniesz w takim przypadku swoją postać to będziesz mógł posługiwać się bronią białą równie sprawnie co inne profesje, można wtedy powiedzieć, że jest się ''magiem bitewnym'', droga maga jest też w podstawowej wersji gry bez dodatku najłatwiejszą drogą :)
także wyboru musisz dokonać sam i nie oglądaj się na innych, bo każdy może Ci mówić abyś grał tą czy tamtą postacią i to Ci wogóle nie pomoże w wyborze, bo tak naprawdę to każdą postacią ołaca się tak samo grać. najlepiej to jest przejść Gothica kilka razy wszystkimi postaciami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 00:11, Luzi napisał:

czy opłaca sie bardziej wstąpić do stroazy miejskiej, najemników, czy moze do klasztoru ???
zacząłem od początku i nie wiem na co sie zdecydować

do strarzy miejskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A masz kapitana?? Jak tak idziesz na statek gadasz ze strażnikami, i gdy juz pozwolą ci wejść na statek idziesz do swojego kapitana i mowisz mu ze mozemy plynac. on da ci klucz i idziesz do jego kajuty. (co tak wczesnie??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakoś szukam i szukam mapy Irdorath w podziemiach klasztoru i znaleźć nie mogę :-(.
czy ona na pewno tam jest ? jezeli tak to gdzie dokładnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2006 o 23:18, argon napisał:

jakoś szukam i szukam mapy Irdorath w podziemiach klasztoru i znaleźć nie mogę :-(.
czy ona na pewno tam jest ? jezeli tak to gdzie dokładnie ?


powinna leżeć na stole obok Łez Innosa w komnacie na samym końcu podziemi, a pilnowć tego powinny trzy demony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za dotychczasową pomoc, mape mam. kapitana też, teraz szukam załogi :-)

chciałbym jednak dowiedzieć się czy jednoręczny "kiepski magiczny miecz" który kupiłem od kowala Haralda to najlepsza broń po konsekracji ? Czy na tę własnie broń mam zużyć łzy Inosa i gdzieś Palanyn może nabyć lepszy miecz jednoręczny niż obecne 70 pkt po normalnej konsekracji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować