Zaloguj się, aby obserwować  
tymus1

HALO CDP! CZEMU WYCOFUJECIE ZE SPRZEDAZY DOBRE GRY??

72 postów w tym temacie

Dnia 19.02.2006 o 02:25, Quatre napisał:

Swoją drogą - pomysl na druga dwudziestozłotową serie dla w miare nowych, ale slabszych gier
jest bardzo dobry. NIech Extra Klasyka pozostanie klasyką, a nie mieszaniną gier kultowych
i jako-takich (zeby nie nazwac sprawy po imieniu :> ). A co do ceny Diablo II - wydawcy
sie chyba w główce pomieszalo. W ogole stare gry Blizzarda maja ceny z kosmosu i uwazam, ze
sobie w kulki lecą z klientami oferujac stare gry za taka cene. Nie kupilbym tego chocby na
znak protestu przeciwko takim zagrywkom.


Tak, tylko kto Ci się przyzna do ekhm "jako takich" gier? Cdp już woli jak widać zrobić wyprzedaż na stronie i nie jest to głupi pomysł wg mnie. Niech już zostanie ta NXK, niech oni się skupią na wydawaniu nowych tytułów, a nie niańczeniu starych. To byłoby nepotrzebne zamieszanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 09:49, Budo napisał:

Tak, tylko kto Ci się przyzna do ekhm "jako takich" gier? Cdp już woli jak widać zrobić wyprzedaż
na stronie i nie jest to głupi pomysł wg mnie. Niech już zostanie ta NXK, niech oni się skupią
na wydawaniu nowych tytułów, a nie niańczeniu starych. To byłoby nepotrzebne zamieszanie.


Mi chodzi o to, zeby w Xtra Klasyce byly gry "klasyczne" - czyli właśnie nie pierwszej mlodosci :) A w tej drugiej serii bylyby wydawane gry albo premierowe (tzw. budżetówki), albo gry troszke starsze, ale jeszcze nie tak stare, zeby w xtra klasyce sie mialy ukazac. I wcale nie musialyby sie tutaj znajdowac same gnioty - bo Mrocznych Wieków gniotem nijak nazwac nie mozna przeciez, według mnie to jedna z najlepszych gier w historii komputerowej rozrywki, a z powodzeniem moglaby sie znajdowac w tej wlasnie serii, poniewaz az tak stara nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 22:48, Minsc i Boo napisał:

Zgadzam się z faktem ze do NXK trafia ostatni dużo śmieći-tzn. gier słabych, mało grywalnych,
które z klasyka nie mają wiele wspólnego. CDP powinno zastanowić się na zrobieniem nowej(równoległej
do NXK) serii, gdzie wędrowałyby niewypały typu soldner czy Lion Heart- wciskanie klientom
że tą są klasyczne gry chyba zbytnio uczciwe nie jest.



KOLEŚ, O TO MI WŁAŚNIE CHODZIŁO, ZGADZAM SIĘ W 100 PROCENTACH!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 00:39, windows00 napisał:

A co do tematu: może warto by było napisać petycję w sprawie "utrzymania czystości serii nXk",
czyli żeby znajdowały się w niej prawdziwe klasyki, szczególnie te starsze (bo takie łatwiej
poddać ocenie popularności).



POPIERAM!!! CO TO ZA KLASYKA BEZ BALDURA??? PO PROSTU DZIWNE TE DECYZJE CDP. OK MOGĄ SOBIE DAWAC JAKIS SOLDNERY ALE NIE RUSZAC JEDYNYCH NAPRAWDE KLASYCHNYCH (POZA HEROES 3) GIER!!! TOŻTO BARBARZYNSTWO!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 01:18, Elwro napisał:

Te starsze moga z kolei nie chodzic np. na Windowsach 2000 / XP... wtedy to by dopiero powstalo
wiele nowych watkow na forum...


wszystkie gry z serii infinity engine chodza na kazdym xpeku nawet bez trybu zgodnosci (fallouty tez). chyba ze mam jakis dziwny, lepszy system:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 01:51, Sarafan_Knight napisał:

CDP nie wycofał tych gier ze sprzedaży, tylko po prostu nakład uległ wyczerpaniu.


wlasnie ze wycofal. wystarczy wejsc na strone np o tormecie i pisze ze nie dostepna. a na stronei o extra klasyce gry te sa pod kreską jako gry wycofane. zwykle kiedy naklad sie konczy to robia nowy proste??
a taki baldur w ogole zniknal z ewidencji cdp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem(bez obrazy dla wszystkich co to czytają) te gry już nie cieszą sie taką popularnością jak dawniej i zostały wycofone z prostej przyczyny a mianowicie niedostarczały wystarczających dochodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 13:49, tymuś napisał:

> Te starsze moga z kolei nie chodzic np. na Windowsach 2000 / XP... wtedy to by dopiero
powstalo
> wiele nowych watkow na forum...

wszystkie gry z serii infinity engine chodza na kazdym xpeku nawet bez trybu zgodnosci (fallouty
tez). chyba ze mam jakis dziwny, lepszy system:)

Nic nie pisalem o Infinity Engine. A pare gierek na tym enginie to za malo na cala serie.
Problem z systemami wydaje mi sie znaczacy; zwroc uwage, ze nawet Max Payne (gra nie tak znowu stara, a bardzo jara) oficjalnie nie pojdzie na Windowsach XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 14:58, Maxtreme napisał:

jak nie posdzie:)jak umnie idzie mmoże masz coś z konfiguracją nie tak

Czytaj posty przed odpowiedzia, OK? Napisalem oficjalnie nie pojdzie. Czyli, jak komus nie chodzi, producenta nie musi to obchodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 14:54, Elwro napisał:

> > Te starsze moga z kolei nie chodzic np. na Windowsach 2000 / XP... wtedy to by dopiero

> powstalo
> > wiele nowych watkow na forum...
>
> wszystkie gry z serii infinity engine chodza na kazdym xpeku nawet bez trybu zgodnosci
(fallouty
> tez). chyba ze mam jakis dziwny, lepszy system:)
Nic nie pisalem o Infinity Engine. A pare gierek na tym enginie to za malo na cala serie.
Problem z systemami wydaje mi sie znaczacy; zwroc uwage, ze nawet Max Payne (gra nie tak znowu
stara, a bardzo jara) oficjalnie nie pojdzie na Windowsach XP.


Akurat Max Payne oficjanie działa na Windows XP bezproblemowo.
A jedyne problemy mieli ludzie, którzy nie potrafili sobie skonfigurować kompa poprawnie i im wyskakiwał błąd w 16-bitowym podsystemie Windows. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 14:59, Elwro napisał:

> jak nie posdzie:)jak umnie idzie mmoże masz coś z konfiguracją nie tak
Czytaj posty przed odpowiedzia, OK? Napisalem oficjalnie nie pojdzie. Czyli, jak komus
nie chodzi, producenta nie musi to obchodzic.


Myślałem że chodzi ci oto że było gdzieś ogłoszone oficjalnie że nie pojdzie na xp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 15:00, KrzysztofT napisał:

Akurat Max Payne oficjalnie działa na Windows XP bezproblemowo.

http://www.rockstargames.com/maxpayne/support/

"Although Max Payne has been found to work on Windows XP, it has not been thoroughly tested and thus Windows XP is not officially supported."

Zatem jesli ktos majacy XP kupi gre, a ta mu nie pojdzie, nie ma prawa oczekiwac pomocy od wydawcy. A to w przypadku masowo sprzedajacych sie tanich serii nie byloby zbytnio fortunne, jak sadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, sorry, za mocno napisalem poprzednio: oficjalnie jest tylko napisane "moze chodzic, ale nas to nie obchodzi". My bad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 14:45, Maxtreme napisał:

moim zdaniem(bez obrazy dla wszystkich co to czytają) te gry już nie cieszą sie taką popularnością
jak dawniej i zostały wycofone z prostej przyczyny a mianowicie niedostarczały wystarczających
dochodów


Troszke dziwne jest to co mowisz - taki np. Baldurs Gate, przez wielu uwazany za najlepszy RPG w historii, na pewno znalazlby jeszcze wielu nabywcow. Zreszta co za problem utrzymywac caly czas niewielki zapas tego tytulu, zbyt wielkim kosztem by to nie bylo, a jak by poprawilo wizerunek firmy. No moze nie tyle poprawilo, co nie pogorszylo - a wydaje mi sie, ze to wlasnie sie stalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem,ja też tak myśle,ale ten problem(zauważ dopada tylko gier 2d,wchodza gry 3d takie jak WoW TES4obilivion i każdy woli super gry RPG 3d super wypas a nie starocie(ten problem mnie nie dotyczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 15:22, Maxtreme napisał:

wiem,ja też tak myśle,ale ten problem(zauważ dopada tylko gier 2d,wchodza gry 3d takie jak
WoW TES4obilivion i każdy woli super gry RPG 3d super wypas a nie starocie(ten problem mnie
nie dotyczy)


Przede wszystkim nie kazdy komp uciagnie Gothica 3 czy Obliviona :D A po drugie sa gracze, ktorzy na grafike nie zwracaja uwagi, liczy sie tylko grywalnosc, a tej Baldurowi odmowic nie mozna. Po trzecie na pewno sporo osob, ktore z takim Baldurem nie mialo stycznosci, chcialoby sie zapoznac z najklasyczniejszą klasyką gatunku - ta gra przeciez rozpoczęła erę renesansu w dziedzinie erpegow komputerowych... Uwazam, ze trzymanie baldurów w ofercie powinno byc dla CDP punktem honoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MOWIE ŻĘ TAK BYŁO I ZE MNĄ!!!!!
bez obrazy ale czytaj uważniej posty i punkty honoru tzw.,pewnie są dla ciebie ważne jak dla każdego innego gracza tagże dla mnie i zwraam ci racje ponieważ mam:
-wszystkie baldury
-2 diabla
-dwa icewindy
-tormenta-morrowinda plus dodatki
-goticki wszystkkie
-reszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 15:31, Maxtreme napisał:

MOWIE ŻĘ TAK BYŁO I ZE MNĄ!!!!!
bez obrazy ale czytaj uważniej posty i punkty honoru tzw.,pewnie są dla ciebie ważne jak dla
każdego innego gracza tagże dla mnie i zwraam ci racje ponieważ mam:
-wszystkie baldury
-2 diabla
-dwa icewindy
-tormenta-morrowinda plus dodatki
-goticki wszystkkie
-reszta


" i każdy woli super gry RPG 3d super wypas a nie starocie(ten problem mnie

Dnia 19.02.2006 o 15:31, Maxtreme napisał:

nie dotyczy)"


Dobrze przeczytalem :D Napisales, ze gracze w znakomitej wiekszosci wola wypasne nowe gierki, oprocz Ciebie. A ja przeciez wcale nie twierdzilem, ze Ty tez wolisz super grafe nowych produkcji od jakosci starych gier. Po prostu rozwinąłęm Twoją wczesniejsza mysl. Nie denerwuj sie tak kolego =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wyolbrzymialbym roli Baldura dla swiata erpegow, a ery renesansu w tej materii (przynajmniej na Zachodzie) ani widu, ani slychu, ale faktycznie: jest naprawde duzo starych (o wiele starszych niz BG) gier, ktore pozostaja prawdziwymi perlami. Tylko ze duza czesc z nich jest dostepna jako abandonware, wiec "sklepowe" ich wydawanie raczej nie ma sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować