Zaloguj się, aby obserwować  
tymus1

HALO CDP! CZEMU WYCOFUJECIE ZE SPRZEDAZY DOBRE GRY??

72 postów w tym temacie

mam pytanie. ostatnio ze sprzedaży usunięto masę tytułów. nie mowie to u neverwinter nights gdyz tu sprawa jest wiadoma - zmiana dystrybutora. ale dlaczego do jasnej polędwicy z extra klasyki usunięto najlepsze i najbardziej "klasyczne" gry? mówię tu o pierwszej części Baldur''s Gate, Icewind Dale i Planescape Torment. przecież te gry cieszą sie ciągle ogromnym powodzeniem. sam mam problem bo z serii erpegów od black isle mam wszystkie oprócz pierwszego IWD. i chciałbym sobie kupić ale z niewiadomych powodów cdprojekt sukcesywnie uszczupla swoją ofertę. przecież te gry to najlepsze lokalizacje w historii cdp i ogólnie numery popisowe firmy. dlaczego je wycofaliście??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 18:44, tymuś napisał:

mam pytanie. ostatnio ze sprzedaży usunięto masę tytułów. nie mowie to u neverwinter nights
gdyz tu sprawa jest wiadoma - zmiana dystrybutora. ale dlaczego do jasnej polędwicy z extra
klasyki usunięto najlepsze i najbardziej "klasyczne" gry? mówię tu o pierwszej części Baldur''s
Gate, Icewind Dale i Planescape Torment. przecież te gry cieszą sie ciągle ogromnym powodzeniem.
sam mam problem bo z serii erpegów od black isle mam wszystkie oprócz pierwszego IWD. i chciałbym
sobie kupić ale z niewiadomych powodów cdprojekt sukcesywnie uszczupla swoją ofertę. przecież
te gry to najlepsze lokalizacje w historii cdp i ogólnie numery popisowe firmy. dlaczego je
wycofaliście??

Ja jeszcze w Empiku dzisiaj widziałem Baldur''s Gate 1, Icewind Dale, Planescape Torment''a. Może w twoim sklepie nie ma ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 18:52, Budyn napisał:

Ja jeszcze w Empiku dzisiaj widziałem Baldur''s Gate 1, Icewind Dale, Planescape Torment''a.
Może w twoim sklepie nie ma ;]


no we wszystkich moich najblizszych sklepach nie ma wlaczajac media markt i empik na rynku glownym. a pozatym wszedzie na stronie cdp mozna przeczytac ze gry te zostaly wycofane z serii. wejdz sobie na nxk.cdprojekt.com i zobaczysz. dziwne bo wycofuja najlepsze gry (TORMENT!!!) a zostawiają takie "klasyczne pozycje i swiatowe hity" jak np soldner. PARANOJA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 18:44, tymuś napisał:

ale dlaczego do jasnej polędwicy z extra
klasyki usunięto najlepsze i najbardziej "klasyczne" gry? mówię tu o pierwszej części Baldur''s
Gate, Icewind Dale i Planescape Torment.


Na gram.pl Icewind Dale jest nadal dostępny, a dwie pozostałe gry były dostępne jeszcze niedawno (ja PT kupiłem dwa miesiące temu) - musisz więc kupować kiedy tylko masz taką okazję. Sprawdź w Empikach czy przypadkiem jeszcze nie mają, a jeśli ci bardzo zależy to wyślij maila do CDP - może gdzieś w magazynach mają jeszcze jakieś pojedyncze egzemplarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wiem że mozna jeszcze wyskrobac pojedyncze egzemplarze i skorzystam z tego na pewno. ale ciekawi mnie z jakich powodow cdp usuwa z oferty naprawde kultowe pozycje?? w klasyce zostalo naprawde kilka fajnych gier, reszta to nie klasyka ale po prostu slabe i niechetnie kupowane gry wiec dali je do taniej serii. nie rozumiem dlaczego wycofywac te gry skoro zawsze bedzie na nie popyt?? co to za dziwna polityka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Icewind Dale i Planescape sa nadal dostepne do kupienia w gram.pl ale planesape ma "brak towaru". Odnosnie tego ze do: eXtra Klasyki trafiaja tylko stare i niecjetnie kupowane?? To ja w to cos watpie, gry stare tak, dlatego ze jest na nie mniej chetnych i jak bedzie nizsza cena to wiecej chetnych bedzie. Gry stare ale ciagle kupowane np. Diablo 2 LoD kosztuje nadal 69,9zl (a wczesniej kosztowal 99zl przez dluuuugi okres czasu) i jakos nie zamierza trafic na cenowo nizsza polke. Wiec jak juz pisalem: im MNIEJ osob chce kupowac dany tytul tym PREDZEJ trafia do eXtra Klasyki bo moze w nizszej cenie ktos to jeszcze kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 20:00, T4KEDA napisał:

Wiec jak juz pisalem: im MNIEJ osob chce kupowac dany tytul tym PREDZEJ
trafia do eXtra Klasyki bo moze w nizszej cenie ktos to jeszcze kupi.


to wlasnie napisalem. gdyby taki soldner kosztowalby 99 zeta to nikt by go nie kupil (w cda do kaszanki go dali)
a tak jest w nxk i kosztuje 19 wiec pare osob sie skusi. ale to jest extra klasyka! powinno byc wiekszosc KLASYCZNYCH HITÓW! a nie jakies soldnery itp. tymczasem z seriiw ycofywane sa dobre gry a trafiaja do serii jakies knoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2006 o 20:28, tymuś napisał:

tymczasem z seriiw ycofywane sa
dobre gry a trafiaja do serii jakies knoty


Cóż ja tez tego nie rozumiem. Może mają jakieś kontrakty na określony czas z producentami albo coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 21:03, Jakub Wędrowycz napisał:

Może warto byłoby poszukać interesujących Cię tytułów w używkach? Tam z pewnością coś się trafi.


Dobry pomysł, ale jemu chodzi raczej o sam aspekt tego, ze CDP usuwa ciekawe gry ze sprzedarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 21:05, natkasuper1 napisał:

Dobry pomysł, ale jemu chodzi raczej o sam aspekt tego, ze CDP usuwa ciekawe gry ze sprzedarzy.

Cóż, być może taka jest polityka firmy? Może CDP zakłada, że seria BG czy IWD to gry dość stare i stara się je zastąpić czymś nowszym. A ponieważ kontrakty zostały podpisane, dostajemy tytuły typu wcześniej wspominanego Soldnera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej nie mogę przeboleć tego że CDP wycofał ze sprzedaży Heroes of Might & Magic I i II.Teraz nigdzie nie mogę znaleźć tych tytułów nawet na Allegro.Chociaż dodajcie to do jakiejś droższej gry jako do datek np. do Herosów V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do HoMMV będzie dorzucona złota edycja HoMMIII. :)
Ja mam HoMMI i II Gold z premierowej edycji HoMMIV i uważam, że te dwie stareńkie gierki to był najlepszy element zestawu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z faktem ze do NXK trafia ostatni dużo śmieći-tzn. gier słabych, mało grywalnych, które z klasyka nie mają wiele wspólnego. CDP powinno zastanowić się na zrobieniem nowej(równoległej do NXK) serii, gdzie wędrowałyby niewypały typu soldner czy Lion Heart- wciskanie klientom że tą są klasyczne gry chyba zbytnio uczciwe nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 21:12, YahooPL napisał:

Najbardziej nie mogę przeboleć tego że CDP wycofał ze sprzedaży Heroes of Might & Magic I i
II.Teraz nigdzie nie mogę znaleźć tych tytułów nawet na Allegro.Chociaż dodajcie to do jakiejś
droższej gry jako do datek np. do Herosów V.

To dziwne, bo właśnie przed chwilą na allegro znalazłem kilka ofert dotyczących H I i II

A co do tematu: może warto by było napisać petycję w sprawie "utrzymania czystości serii nXk", czyli żeby znajdowały się w niej prawdziwe klasyki, szczególnie te starsze (bo takie łatwiej poddać ocenie popularności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te starsze moga z kolei nie chodzic np. na Windowsach 2000 / XP... wtedy to by dopiero powstalo wiele nowych watkow na forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 01:18, Elwro napisał:

Te starsze moga z kolei nie chodzic np. na Windowsach 2000 / XP... wtedy to by dopiero powstalo
wiele nowych watkow na forum...


Od czego tryp zgodności, który siedzi w XP? Myśle, że pytanie z tematu jest naprawdę b. dobre i dobrze by było gdyby ktoś z CD Projektu na nie odpowiedział :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cale szczescie mam cala serie z cyklu "silnik Infinity" :D

Swoją drogą - pomysl na druga dwudziestozłotową serie dla w miare nowych, ale slabszych gier jest bardzo dobry. NIech Extra Klasyka pozostanie klasyką, a nie mieszaniną gier kultowych i jako-takich (zeby nie nazwac sprawy po imieniu :> ). A co do ceny Diablo II - wydawcy sie chyba w główce pomieszalo. W ogole stare gry Blizzarda maja ceny z kosmosu i uwazam, ze sobie w kulki lecą z klientami oferujac stare gry za taka cene. Nie kupilbym tego chocby na znak protestu przeciwko takim zagrywkom.

PS. polecam gry Paradoxu z serii Xtra Klasyka - stosunek ceny do jakosci to w ich przypadku jak 1 do nieskończoności :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować