• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
GramForumAdmin

Gram.pl - oficjalny wątek techniczny (tutaj zgłaszamy problemy dot. strony)

Pytanie

Witam wszystkich serdecznie na forum gram.pl!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby serwis gram.pl był wygodny w użytkowaniu i nie nastręczał żadnych problemów naszym użytkownikom. Jednak jak wiadomo, błądzić jest rzeczą ludzką ;), więc jeżeli ktoś z Was napotka na jakiekolwiek bugi / błedy / babole przy korzystaniu z gram.pl (także forum!) to prosimy o umieszczenie ich w tym wątku. Jeśli to tylko możliwe, dołączajcie do każdego posta zrzut ekranu (screenshot) prezentujący dany błąd/błedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5274 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Dnia 25.01.2009 o 15:29, Piterus_Von_Drackus napisał:

Ja się zastanawiam dlaczego to ludzie nie mogą pojąć, że ciężko jest naprawić pewne rzeczy.
Z tego co się orientuje to strona Gramu siedzi przynajmniej na trzech różnych serwerach.
Myślisz, że tak łatwo zlokalizować błąd w setkach linii kodu do tego jescze rozrzuconego
miedzy różnymi maszynami?


Naprawdę nie rozumiem, po co są aż trzy różne serwery, w bodajże trzech różnych miejscach. Tak jakby nie mogło być wszystko w jednym miejscu, gram zrobiło sobie pod górkę, to niech teraz sobie z tym radzą. To co teraz co miesiąc regularnie będzie pojawiała się nowa awaria, bo nie łatwo jest ''''zlokalizować błąd w setkach linii kodu do tego jeszcze rozrzuconego miedzy różnymi maszynami'''' ?

@Piotrek K.
Święta racja. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.01.2009 o 16:04, Sebat1 napisał:

/.../ > Święta racja. ;]

>
To nie jest znowu aż taka "święta racja"
Mamy forum za które ktoś płaci i to niemałe pieniądze. Fakt, ze robi to w swoim interesie - ale i w naszym. No to i bądźmy wdzięczni, ża to, co robi dla nas i jeśli wytykamy jakieś błedy lub mamy jakieś inne życzenia pod adresem twórców forum - to miejmy i na wzgledzie to, że starają się w naszym interesie i nie żądajmy wszystkiego na wczoraj i w dużej ilości. Możemy poprosić i to grzecznie poprosić. Tylko poprosić, nie żądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.01.2009 o 16:04, Sebat1 napisał:

Naprawdę nie rozumiem, po co są aż trzy różne serwery, w bodajże trzech różnych miejscach.
Tak jakby nie mogło być wszystko w jednym miejscu, gram zrobiło sobie pod górkę, to niech
teraz sobie z tym radzą.


Jak jest 37119 userów, 5 przynajmniej głównych działów i tylko z Gramu wiedza ile gości to się nie dziw, że to stoi na kilku maszynach bo jedna by była zarżnięta (to jest bardzo dobre słowo) w ciągu kilku chwil i byś widział na każdej podstronie Error 500. Wszystkie większe serwisy stosują taktykę rozłożenia na kilka maszyn...

Dnia 25.01.2009 o 16:04, Sebat1 napisał:

To co teraz co miesiąc regularnie będzie pojawiała się nowa
awaria, bo nie łatwo jest ''''zlokalizować błąd w setkach linii kodu do tego jeszcze
rozrzuconego miedzy różnymi maszynami'''' ?


Jak umiesz zrobić doby CMS, że by był nie powtarzalny to zrób to... Przekonasz się ile pracy trzeba włożyć aby to coś działało w miarę poprawnie.


@Piotrek K.
Gram by mógł korzystać z komercyjnego forum jak vBiuletyn, ale to by nie stworzyło takiego klimatu a przede wszystkim bezpieczeństwa jak autorski silnik. vBiuletyn może był by bardziej stabilniejszy, ale duzo osób by pewnie chciało to wykorzystać, że jest znany i się włamać na serwer i wykorzystać np. Twoje dane do jakiegoś wyłudzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 25.01.2009 o 16:54, Piterus_Von_Drackus napisał:

Jak jest 37119 userów, 5 przynajmniej głównych działów i tylko z Gramu wiedza ile gości
to się nie dziw, że to stoi na kilku maszynach bo jedna by była zarżnięta (to jest bardzo
dobre słowo) w ciągu kilku chwil i byś widział na każdej podstronie Error 500. Wszystkie
większe serwisy stosują taktykę rozłożenia na kilka maszyn...

Przecież i tak co chwila na gramie stronka wczytuje się do połowy, a na dole jest napisane coś w stylu: ''''Przepraszamy ale podczas wyświetlania tej strony nastąpił błąd. Error jakiśtam'''', więc po co właściwe te kilka serwerów jest, skoro niewiele to zmienia, bo te Errory o których piszesz, przecież i tak wyskakują ?

Dnia 25.01.2009 o 16:54, Piterus_Von_Drackus napisał:

Jak umiesz zrobić doby CMS, że by był nie powtarzalny to zrób to... Przekonasz się ile
pracy trzeba włożyć aby to coś działało w miarę poprawnie.

Jakoś na innych forach może działać to poprawnie, więc żadne to tłumaczenie. A tak w ogóle w przypadku gram.pl, ''''poprawnie'''' to za dużo powiedziane.

QKrzysztofMarek

Dnia 25.01.2009 o 16:54, Piterus_Von_Drackus napisał:

(...) Możemy poprosić i to grzecznie poprosić. Tylko poprosić, nie żądać.

Poprosić to ja mogę kogoś (w tym wypadku serwis) kto spełnia moje (i tak bardzo niskie) wymagania i oczekiwania, bez tego nie widzę najmniejszego powodu o proszenie, w moim odczuciu w takim przypadku, to już żądanie czegoś jest bardziej właściwe (a na pewno bardziej zauważalne xD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.01.2009 o 18:00, Sebat1 napisał:

odczuciu w takim przypadku, to już żądanie czegoś jest bardziej właściwe (a na pewno
bardziej zauważalne xD).

Żeby czegoś żądać, najpierw musisz za to zapłacić (ew zaliczką dać gwarancję że zapłacisz). no chyba że chodzi o instytucje państwową...... wtedy płaci się duuuużo ażądanie czegokolwiek kończy się salwą śmiechu (bo jesteś natrętem a nie petentem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.01.2009 o 20:28, Sebat1 napisał:

Najzwyklejsze w świecie poproszenie również może przynieść taki sam efekt, a skoro nie
widać różnicy to po co przepłacać ? ;P


Żeby nie zostać całkowicie zignorowanym? Zwykle, po pewnym czasie, przestaje się zwracać uwagę na osoby, które ciągle marudzą ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.01.2009 o 15:18, Sebat1 napisał:

No i dzisiaj mogę już normalnie dodawać screeny do moich postów. Akurat dzień po mojej
wczorajszej awanturze i to oczywiście czysty przypadek. xD


Na twoim miejscu uważałbym z takimi stwierdzeniami, bo jeszcze zechcą na złość udowodnić że nie masz racji, i w przyszłości takie awarie będą naprawiać dopiero po kilku dniach od narzekań (mimo że mogli wcześniej), żeby udowodnić że to nie ich (narzekań) zasługa. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.01.2009 o 13:12, Problematik napisał:

Zniknęły mi te przyciski: "odpowiedz" "edytuj" "w". Ktoś ma tak samo? Używam firefoxa
jakby co.

U mnie wszystko śmiga idealnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.01.2009 o 13:12, Problematik napisał:

Zniknęły mi te przyciski: "odpowiedz" "edytuj" "w". Ktoś ma tak samo? Używam firefoxa
jakby co.


U mnie również wszystko działa. Może usuń ciasteczka i zobacz czy pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.01.2009 o 13:16, wdowiakm napisał:

U mnie również wszystko działa. Może usuń ciasteczka i zobacz czy pomogło.

Na IE i Operze jest normalnie. Ciasteczka w FF wyczyściłem i nic. Zainstaluje jeszcze raz FF i może to coś da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.01.2009 o 13:20, Problematik napisał:

Na IE i Operze jest normalnie. Ciasteczka w FF wyczyściłem i nic. Zainstaluje jeszcze
raz FF i może to coś da...

Problem ze skryptami może powodować jakaś wtyczka - jeśli masz NoScripta albo Adblocka to wystarczy dodać gram.pl do listy zaufanych witryn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.01.2009 o 19:42, Raylin napisał:

Problem ze skryptami może powodować jakaś wtyczka - jeśli masz NoScripta albo Adblocka
to wystarczy dodać gram.pl do listy zaufanych witryn.

Aha dzięki, chodziło o Adblocka, wczoraj zainstalowałem, ale nie sadziłem, że to może mieć jakiś związek z przyciskami, wiec nie pisałem. Już działa i na ff.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam bardzo ważna pytanie i liczę na szybką odpowiedź. Co się stało z kontem użytkownika Grizzly., od kilku dni nie może się zalogować na gram.pl bo wyskakuje mu coś takiego (zdjęcie poniżej) ? O co z tym chodzi i jak można rozwiązać ten problem ? Z góry dziękuje za odpowiedź.

20090128155032

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować