Zaloguj się, aby obserwować  
sepokiu

Jaka najlepsza katra ta AGP do tej konfiguracji...?

21 postów w tym temacie

Mam komputer:
AMD sempron 2800+ 1,66 Ghz (socket 754)
2GB RAM DDR1 400 Mhz
Ati Radeon X1650 pro 512 Mb AGP (własnie padła)
Zasilacz 230~
Jaką kupić najlepszą kartę na AGP?? Wiem, że procek będzie ją hamował ale wymiana go raczej niemożliwa a nowa płyta głowna nie wchodzi w gre....:) Dlatego proszę o nie pisanie postów w stylu: kup nowego kompa...tylko konkretne propozycje kart w przedziale do 300 zł lepszych niż moja padnięta, Może nie uwierzycie ale na tej konfiguracji przeszedłem CRYSISA! na low&medium w 800x600 ...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 16:44, sepokiu napisał:

A jeszcze jedno ta karta z linka, tak w przybliżeniu ile mocniejsza od mojej X1650 512
mb? - czy są raczej porównywalne??


Tu masz porównanie tych kart (z benchmark.pl). Jak widać karta którą miałeś jest gorsza (chociaż pewnie ty takiego przyspieszenia nie zauważysz przez procek (no i tu testowana była karta w wersji na PCI-E)

20090719165705

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 17:13, sepokiu napisał:

Colorsit 350W


Chyba ColorShit... Mimo, że 350W powinno starczyć, to ja bym nie ryzykował na zasiłce tej marki. Są strasznie niestabilne i mogą spowodować, że pożegnasz się z resztą części swojego komputera. Wymieniaj czym prędzej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie DOŚĆ. znacie sie na grafice jak kroka na kości.
ktoś mądry podał chłopakowi linka do radka 3650 , informacja ze niczego innego nie znajdzie.
Znajdzie.. i to 2 krotnie wydajniejsza
http://www.komputronik.pl/index.php/product/52922/Podzespoly-PC/Karty-graficzne/Radeon_3850_Sapphire_512MB_2xDVI_bulk_(AGPx8).html
Radeon 3850 AGP wydajna, porownywalna z GTX 240
Słowem Dobra karta za nicki pieniadz (400 zł)
Co do przyzpieszenia. kata opisywana przezemnie jest ok 5 razy wydajniejsza od twojej.
oczywiscie nie rozwinie swoich skrzydel przy tym procku, polecam kupic cos nowego. ale ze to zapewne socket A... kup sobie calego kompa odrazu. za 1000zł zbudujesz przyzwoitą amszynkę do grania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 22:40, Cyngiel--Master napisał:

kup sobie calego kompa odrazu. za 1000zł zbudujesz przyzwoitą
amszynkę do grania :)


Chyba ze zintegrowaną grafiką i lipną płytą główną, nie licząc jeszcze obudowy i zasilacza. Brutalna prawda jest taka, że jeżeli ktoś chce składać peceta do gier, to minimum musi wyłożyć 1700zł (E5200 + 4830HD + 2GB RAM + 250GB HDD + 450W OCZ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko, że wydawanie sporej kasy na kartę w tym przypadku nie ma sensu - na tym kompie i tak nie poszalejesz, a do nowego karty i tak raczej sobie nie przełożysz - AGP przechodzi do lamusa. Ja bym wziął GF 6600 GT, a zaoszczędzoną kasę przeznaczył na nowego kompa, którego i tak pewnie niedługo będziesz musiał kupić. No chyba że rajcuje cię gra w takich niskich rozdzielczościach na najniższych detalach... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety kasy na nowego kompa nie mam...do nowszych gier mam xboxa360....takze kupie chyba radka 3650 moze nie bedzie zle jak nawet przy moim kompie z radeonem x1650 pszeszedłem Crysisa!
Moze z tą nową kartą będzie troche lepiej co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować