Zaloguj się, aby obserwować  
4ny4

Lineage 2 - Temat ogólny

33 postów w tym temacie

Witam.

Widać, że ta gra tutaj chyba nie cieszyła się nigdy popularnością :O 20 postów [Co tak dużo ? xD]
Postanowiłem sobie pobrać klienta i pograć troszku. Jak wiemy L ][ jest już za free. Czy w ogóle ktoś tutaj gra jeszcze w to?. Mam kilka pytań odnośnie gry ^^..

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2012 o 18:53, Gumisiek2 napisał:

Grałem w L2 dość dawno temu i sporo rzeczy pozapominałem, a póki co nie chce mi się wracać
do gry, ale być może potrafiłbym odpowiedzieć na jakieś podstawowe pytania :P

Dzięki.
No właśnie ja pytam o podstawy podstaw..
Kim najlepiej grać. ? Jakimiś magami ?, Fighterami ?
Jaka klasa się specjalizuje i w czym. Na ten moment sobie wybrałem jakiegoś Kamaela :D. Taki jakby pół anioł bo z jednym skrzydłem lata. Trochę mniej więcej ogarniam [podkreślam] mniej więcej. Kilka Questów porobiłem za któe dostaje spore ilości golda oraz expa bo z początku na kozaka wylazłem i mnie jakiś pierwszy lepszy napotkany mały orc do***ł xD. Aktualnie mam 10 lvl Gram w bezpośrednim starciu. Źle nie jest. Nawet mnie gierka pochłonęła powiem Ci szczerze ^^. Co mogę zrobić z tym goldem powiedz mi?. Czy 220k to sporo ?


Pozdrawiam.

PS: Zawsze jak coś mogę zacząć od nowa. 10 level wbiłem nie grając zbyt długo. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybór klasy jest w miarę fajnie przedstawiony tutaj:

http://www.lineage2-info.pl/articles.php?article_id=151

Kamaelami nigdy nie grałem, z tego, co widzę na necie, to wybór wojownika lub maga dokonuje się później. Używaj tzw. SoulShotów (są dostępne dla wojowników i zwiększają atak - dla magów przeznaczone są SpiritShoty). Przeciągasz je na pasek skrótów i aktywujesz PPM, ale pamiętaj, że musisz dobrać odpowiedniego SS do odpowiedniej broni. Najlepiej obczaj sobie ten artykuł:

http://www.gierman.pl/f525-artyku-y/bron-zbroje-sprzet-w-l2-8076.html

Zrób sobie quest na pierwszą klasę:

http://lineage2.crib.pl/quest-na-trooper-w-grze-lineage-2.html

Ostatnia kronika, na której grałem, to Hellbound i IMO tam 220k na dziesiątym levelu to dużo forsy. Jeżeli teraz nie nastąpiła jakaś dewaluacja, to podtrzymuję swoje zdanie ^^

Bronie kupuj od graczy, które mają rozstawione swoje sklepiki głównie w Dion i Giran. Najlepiej brać sety, które dodają dodatkowe bonusy (zwracaj uwagę na ich rodzaj, jeżeli jesteś wojownikiem, to bonusy do ataków magicznych będą bezużyteczne), o czym dobrze powinieneś wiedzieć jako gracz Diablo II ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2012 o 17:35, Gumisiek2 napisał:

Ostatnia kronika, na której grałem, to Hellbound

Widać. Tak tylko od siebie dodam, że w GoD zmieniło się DUŻO.
Z tego tez powodu pozwolę sobie na wprowadzenie poprawek do tekstu. Ofc wiedzy pełnej nie mam, szybko mi się znudziło, ale jak początek gry wygląda mniej więcej wiem - skończyłem koło 50 lvla.

Dnia 24.02.2012 o 17:35, Gumisiek2 napisał:

i IMO tam 220k na dziesiątym levelu to dużo forsy.

Czy ja wiem... Z obecnymi questami na początku kasa to nie problem - szczególnie, że jedyna rzecz, którą się kupuje to potiony i soe. Ew. shoty D, bo tych broń zżera dużo i ciężko się wyrobić w tych 10k które się dostaje.
Z tego co pamiętam, to dobijałem gdzieś do 1,5kk.

Dnia 24.02.2012 o 17:35, Gumisiek2 napisał:

Bronie kupuj od graczy, które mają rozstawione swoje sklepiki głównie w Dion i Giran.

Błąd. Bronie dostaje się poprzez paczki odblokowywane stronie. C-Grade i wyżej dostajesz 30 dniowy Shadow Item + 4 (każdy rodzaj broni, więc można się bawić różnymi, jeśli klasa na to pozwala) wystarcza na lvlowanie postaci do kolejnego grade''u. Do tego dochodzą jeszcze Armor Packi (w przypadku C-Grade były Karmian, PL i Full Plate) i Jewelry Set. W D-grade trzeba się zaopatrzyć samemu... ale to też nie problem, bo za ukończenie questa na zmianę profesji dostaje się odpowiednie kupony, za które można kupić sobie ekwipunek.

Dnia 24.02.2012 o 17:35, Gumisiek2 napisał:

Najlepiej brać sety, które dodają dodatkowe bonusy (zwracaj uwagę na ich rodzaj, jeżeli
jesteś wojownikiem, to bonusy do ataków magicznych będą bezużyteczne)

To też nie do końca, bo Kamael ma dużo zdolności magicznych. ;P Ale dopóki to nie Soul Breaker, to tylko się tak czepiam. Zresztą, rasowe ograniczenie do lekkich zbroi ułatwia sprawę - praktycznie wszystkie sety tego rodzaju są przeznaczone dla fighterów.

Z wyborem klasy też jest inaczej, endgame sprowadza się do 4 profki, a i trochę zmian pojawiło się po drodze - tacy BD i SWS są teraz pod względem buffowania party prawie identyczni (nowe skille - Rhythm - łączą dawne bonusy najważniejszych buffów - np. crit strike i crit dmg).
Link do questów zbędny, teraz robi się chain quest, który zaczyna się na 1, a kończy koło 40 lvla drugą profką.

@Braveheart - trzymaj się łańcuszka questów, lvluj, czytaj opisy. Zakładam, że nie ma już takiego ścisku jak na starcie, więc pierwsze 40 lvli wbijesz szybko i będziesz mógł stwierdzić w tym czasie, czy styl gry Ci odpowiada. Aktualnie da się chyba grać każdym, zwłaszcza z buffami od NPC. Czytaj też informacje tutorialowe, pojawi się tam np. info o dostępnych instancjach.
A grasz tym co Ci się podoba, po 4 profce i tak wsyzstko się ponoć drastycznie zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2012 o 18:06, Adjatha napisał:

A grasz tym co Ci się podoba, po 4 profce i tak wsyzstko się ponoć drastycznie zmienia.


Ponoć? Toż to nowa gra! Weźmy na ten przykład łucznika którym gram - w końcu mogę efektywnie używać skilli i jakoś nie wypluwam się z many po 2 minutach.

Ogólnie do 86 lvl gra się fajnie z buffami od mentora (melodie + harmonia + 200% exp), potem przeżywa się szok kiedy procenty lecą tak, że bez grindu się nie obejdzie. Do tego dochodzą jeszcze lokacje, których jest raptem kilka (Seed of Aninhilation, Garden of Genesis, Kartia Labirynth - instancja, Harnak - to te do 90lvl, potem wymieniają się na 4 inne), więc można odczuć znużenie i monotonie.

Jeżeli chodzi o endgame to kończy się na 8 profesjach, które są "takie same" (każdy typ ma takie same skille - można zostawić skill z 3rd kosztem czegoś z 4th). Dla przykładu: najlepszą opcją dla healera jest Elven Elder (casting speed), dla maga Spellhowler (INT), na buffera najlepszy jest OL (szybko expi z mp i hp drainem - zawsze ma max) itp. Są wyjątki np. warto zastanowić się czy healer bishop z Mass resem jest lepszy niż ee z większym casting speedem.

Warto wspomnieć, że różnica lvl jest odczuwana najbardziej po 85lvl (dwa poziomy różnicy i naprawdę ciężko jest wygrać nawet z "nie ogarem"). No i tam gdzie ja gram (Magmeld) jest odczuwany niedobór healerów i tanków - niekiedy trzeba czekać 30 min na znalezienie pt.

Jeżeli chodzi o ten serwer europejski to słyszałem wiele niepochlebnych opinii (m.in. o te premium account). Sam grałem tam chwilę, ale pingi miałem lepsze na NC West niż Innovie O_o.

Mam nadzieję, że pomogłem. Jeżeli będą jeszcze jakieś pytania to postaram się odpowiedzieć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2012 o 18:37, Ifym napisał:

Da się to jakoś legalnie pobrać przez torrenty?

Skoro gra jest darmowa to...

Tylko nie graj na Innovie (EU serv). Powód czyt. wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2012 o 20:29, qq_MoaR napisał:

> Da się to jakoś legalnie pobrać przez torrenty?

Źle sformułowałem pytanie. Chodzi mi o najnowszą wersję, na torrentach widzę jeszcze C4, no i nie ukrywam że wolałbym ściągać z oficjalnego źródła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować