Zaloguj się, aby obserwować  
Lolnik1

Mama i gry

53 postów w tym temacie

Ostatnio grałem w world of warcraft (triala na 10 dni), mama zobaczyła, że biję potworki. To powiedziała, że takie gry niszczą psychikę i zabroniła mi w tę grę grać, później powiedziała, że nie mam grać w gry "brutalne", czyli w których się zabija, czyli np. w the guilda 2 też nie mgoę grać (gra ekonomiczna- strategiczna, rpg), bo jest opcja, że można zabić rywala. Jedyna gra w którą mogę grać teraz to trackmania (ściganka), fajna gierka, ale przecież ile można grać w jedną grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 15:13, Lolnik1 napisał:

Ostatnio grałem w world of warcraft (triala na 10 dni), mama zobaczyła, że biję potworki.
To powiedziała, że takie gry niszczą psychikę i zabroniła mi w tę grę grać, później powiedziała,
że nie mam grać w gry "brutalne", czyli w których się zabija, czyli np. w the guilda
2 też nie mgoę grać (gra ekonomiczna- strategiczna, rpg), bo jest opcja, że można zabić
rywala. Jedyna gra w którą mogę grać teraz to trackmania (ściganka), fajna gierka, ale
przecież ile można grać w jedną grę.


Hmm no słuchaj się więc mamy. Ja pocinam w FPSy i cRPG odkąd mam kompa, czyli odkąd miałem 9 lat i rodzice nic mi nie mówią. Zawsze możesz wytłumaczyć mamie, że owe "potworki" są z reguły złe (chyba, że to PvP w WoWie)
Generalnie uważam, że śmierć, przemoc itp są elementem codziennego życia i wcześniej czy później byś sie z nią zetknął chociażby w tv oglądając relację z wojen, zamieszek, doniesienia o morderstwach itp. więc takie gadanie, że gry wypaczają psychikę jest trochę bez sesnu. Wytłumacz mamie, że jesteś szlachetnym paladynem/ łowcą/tajemniczym druidem/ potężnym magiem itp i że zabijając moby ratujesz niewinnych mieszkańców Azeroth przed rozszarpaniem ich przez owe stwory. Ja tak robiłem gdy moi rodzice coś tam zrzędzili mówiłem że nie są roleplay''owi i po pewnym czasie przestali. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 15:40, Yaquza napisał:

To raczej w nic nie pograsz fajnego. Bo na każdym pegi pisze że jest przemoc ;p

No, wiem, dlatego się troszeczke martwię. Jedynie w jakieś gry sportowe będę mógł grać :D.
PS mam 14 lat.
A i mam kłopoty z psychiką, dlatego jest przewrażliwiona na tym punkcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem jej, że bronie niewinnych mieszkańców i że mama mnie nie uchroni przed przemocą, bo przemoc jest na porządku dziennym, w szkole, na podwórku, wszędzie. Odpowiedziała nie kombinuj i tak nie zagrasz, zajmij się czymś innym -.-.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż się wk****łem czytając to. Chyba sobie jaja z Ciebie matka robi. Mi jak miałem 8 lat rodzice kupili Half Life2:). Ale muszę przyznać, że trochę się wtedy bałem. Olej po prostu matkę. Graj, jak jej nie ma w domu, albo w nocy, lub gdy nie patrzy. Jak się będziesz starał to jakoś sobie pograsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 19:10, Bezi32 napisał:

Chyba sobie jaja z Ciebie matka robi. Mi jak miałem 8 lat rodzice kupili Half Life2:).


Ekstra, kozak jesteś.

Dnia 06.08.2009 o 19:10, Bezi32 napisał:

Olej po prostu matkę.


Jasne. Zawsze to lepiej olać sprawę, zamiast porozmawiać i wyjaśnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech przemówią czyny,nie słowa.Gadając nic nie załatwisz,pokaż matce jak grasz ;p Dziwny pomysł ale czasem skutkuje.Np.grając w RPGi pokaż matce jak ratujesz niewinnych ludzi,u mnie pomogło.I jeszcze jedna rada,nie poddawaj się,w końcu zrozumie,że przed przemocą Cię nie uchroni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 19:36, Merovingian napisał:

Ekstra, kozak jesteś.

No, a żebyś wiedział.

Dnia 06.08.2009 o 19:36, Merovingian napisał:

Jasne. Zawsze to lepiej olać sprawę, zamiast porozmawiać i wyjaśnić.

Już próbował wyjaśnić i nie poskutkowało. Pozostaje więc tylko wojna o swoje racje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry mmo psują psychike i nikt nie zaprzeczy, że są skutecznymi złodziejami czasu. Przemoc w grach to nie przemoc wg mnie, bardziej jej namiastka nie wpływająca na ludzi którzy mają zdrowe zmysły. Masz chorą psychike?? A dokładniej? Ja ci powiem od siebie tyle nie graj w mmo bo to nie ma sensu lepiej zacznij czwiczyć lub trenuj boks, żeby się przed prawdziwą przemocą w życiu ochronić bo życie to jest prawdziwa przemoc. Tyle na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 20:37, rozkosz napisał:

Gry mmo psują psychike i nikt nie zaprzeczy, że są skutecznymi złodziejami czasu. Przemoc
w grach to nie przemoc wg mnie, bardziej jej namiastka nie wpływająca na ludzi którzy
mają zdrowe zmysły. Masz chorą psychike?? A dokładniej? Ja ci powiem od siebie tyle nie
graj w mmo bo to nie ma sensu lepiej zacznij czwiczyć lub trenuj boks, żeby się przed
prawdziwą przemocą w życiu ochronić bo życie to jest prawdziwa przemoc. Tyle na temat.

Ćwiczę już, chodzę 3 razy w tygodniu na siłownie.
Dokładnie to tak nerwica, natręctwa, depresja, fobia szkolna, kiedyś podejrzana psychoza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 21:11, Lolnik1 napisał:

> Gry mmo psują psychike i nikt nie zaprzeczy, że są skutecznymi złodziejami czasu.
Przemoc
> w grach to nie przemoc wg mnie, bardziej jej namiastka nie wpływająca na ludzi którzy

> mają zdrowe zmysły. Masz chorą psychike?? A dokładniej? Ja ci powiem od siebie tyle
nie
> graj w mmo bo to nie ma sensu lepiej zacznij czwiczyć lub trenuj boks, żeby się
przed
> prawdziwą przemocą w życiu ochronić bo życie to jest prawdziwa przemoc. Tyle na
temat.
Ćwiczę już, chodzę 3 razy w tygodniu na siłownie.


Heh ja też 3 razy w tygodniu ;>.

Hmm na czym polega fobia szkolna? Nie wiedziałem, że coś takiego istnieje a sam moge to mieć ;/.

Dnia 06.08.2009 o 21:11, Lolnik1 napisał:

Dokładnie to tak nerwica, natręctwa, depresja, fobia szkolna, kiedyś podejrzana psychoza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 21:17, Lolnik1 napisał:

A i nerwica, natręctwa od dzieciństwa, depresję, fobię szkolna od roku.



Ehh to pokaż matce że cie nie uchroni przed przemocą.Idź wnerwij kogoś aż ten ci strzeli w morde, i spuści manto, a ty potem idź i pokaż matce, że przemoc jest wszędzie.I będzie miała dowód ;p I zgadzam się z przedmówcami.Na twoim miejscu to ja bym brał śmieci i spadał z domu czym prędzej, bo ja bym nie przeżył z taką matką -.- Ale takie uroki, niestety rodziców się nie wybiera, więc koleś - masz pecha i tyle na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 21:36, rozkosz napisał:

Hmm na czym polega fobia szkolna? Nie wiedziałem, że coś takiego istnieje a sam moge
to mieć ;/.

Po pierwsze, na wszelki wypadek mówie to nie jest czyjś wymysł, ani coś.
Polega to na tym, że boisz się chodzić do szkoły każdy dzień szkolny jest istnym piekłem, wracasz do domu płaczesz, bo jutro do szkoły. Boisz się ludzi (uczniów), często takie "zaburzenie" -.-, pojawia się po prześladowaniu w szkole, w moim przypadku tak było.
Koniec offtopu.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 21:17, Lolnik1 napisał:

A i nerwica, natręctwa od dzieciństwa, depresję, fobię szkolna od roku.


Fobia szkolna to nic przyjemnego,wiem bo sam to przerabiałem podczas ostatniego roku.Do tego wychowawczyni niby coś tam próbowała pomóc ale jakoś dziwnie jej to nie wychodziło,jakby miała za przeproszeniem wszystko w dupie.Problem pogłębiał się i w końcu zdecydowałem się na przeniesienie do innej szkoły.Z depresją też były problemy.Ogólnie mobbing w szkołach to jakaś chora sprawa,ale trudno,trzeba z tym żyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze. Naprawdę chwali Ci się, że szanujesz mamę. Nie bierz też zbyt do siebie rad typu: olej ją
Nie chciałbym tutaj zgrywać jakiegoś wielkiego psychologa jednak wychodzi na to, że Twoja mama częściowo ma rację, jest świadoma Twoich problemów i stara się Ciebie ochronić. Nie zmienia to faktu, że postępując tak w Twoim wieku wykazuje pewną nadopiekuńczość, która jeśli pociągnie się dalej ( rok - dwa) też może niekorzystnie na Ciebie wpłynąć Chodzi o to, że powoli powinieneś się uczyć stawiać czoła swoim fobiom i strachom (nie chodzi mi tutaj o bicie się z rówieśnikami w szkole) jednak matka cały czas otacza Cię "ochronnym kloszem", co po pewnym czasie jeszcze pogłębi fobię nie wspominając, że stała opieka na pewno nie nauczy Cię radzić sobie w dzisiejszym było nie było szalonym świecie.
Porozmawiaj szczerze z mamą. Spróbuj zastosować argument że takie gry pozwalają Ci się zrelaksować, zapomnieć na chwilę o rzeczywistości, o tym, że jutro znów musisz iść do szkoły itd. (nie mów o uczeniu się radzenia sobie z brutalnością, bo to nie prawda, chociażbyś zabił nie wiem ile stworków w WoWie, to w czasie prawdziwego zagrożenia i tak będziesz sparaliżowany strachem)
A dla Ciebie: nie stresuj się podczas takiej gry, bo to tylko gra fajna lub głupia, jest niewarta Twoich nerwów.
Moja rada: poproś mamę na poważną rozmowę i postaraj się jej to na spokojnie wytłumaczyć

Powodzenia i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja też się jeszcze trochę doczepię.Otóż kolega powyżej mówi dobrze, mama stara cię chronić.Ale jeśli ona będzie tak cały czas, nawet po 18, jak będziesz dorosły, to będziesz tylko na mamie polegał.Nieważne co sie stanie, czy ktoś cię pobije zawsze będzie że mama cię wybroni, i wogóle.A jak mama umrze ( czego nie życze, bo stracić matkę to coś naprawde nieprzyjemnego) to wtedy będziesz musiał radzić sobie sam.Nie będziesz się miał do kogo zwrócić itd. Więc pokaż mamie, że jesteś samodzielny, i że potrafisz sobie radzić w życiu.Niech zrozumie że dorosłeś do takiego wieku gdzie mama nie powinna ci mówić co jest złe a co dobre, bo na chłopski rozum to ty to powinieneś wiedzieć.I tak jak rzekł Pariah porozmawiaj z mamą, na ten temat i to poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować