Zaloguj się, aby obserwować  
Ryan-Kam

Silent Hunter V - Temat Ogólny

33 postów w tym temacie

Dnia 11.03.2010 o 19:17, ariel30 napisał:

Nie kupujcie tego gniota i bubla jakim jest Silen Hunter 5!!!!!!!!!!!! Kupiłem w pre
w sklepie Cenegi i po zainstalowaniu okazało się, że nie pogram, bo nie łączy się z serverami
Ubi.. Tak chyba działa to zabezpieczenie DRM. Mam radiowy Internet i gra pobiera wszystkie
aktualizacje sama, ale zagrać się nie da! Padaczka jak ch... Jeżeli tak chcą sobie odstraszyć
potencjalnych graczy i fanów serii to powiem, że idą w dobrym kierunku. Ja już żadnej
gru z Ubi nie kupię, żeby nawet była najlepsza. Zchodzą na psy, a nie długo chyba na
dziady zejdą jak tak będą postępować.


no tak bluzgi bluzgi ale jakieś argumenty ? - nie bronie gry wręcz przeciwnie - ale Twoja wypowiedź jest jak ta gra. A co ma radiowy internet do gry ? Jakoś nie miałem problemów z łączeniem na serwery - zakłądasz konto na ubi i tyle - akurat DRm czy inne tego typu rzeczy nię są dla mnie problemem, a sama zawartość gry miał byś symulator w realiach II wojny światowej a jest arcade shooter nawiązujący do II w.ś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 07:46, scott napisał:

> Nie kupujcie tego gniota i bubla jakim jest Silen Hunter 5!!!!!!!!!!!! Kupiłem w
pre
> w sklepie Cenegi i po zainstalowaniu okazało się, że nie pogram, bo nie łączy się
z serverami
> Ubi.. Tak chyba działa to zabezpieczenie DRM. Mam radiowy Internet i gra pobiera
wszystkie
> aktualizacje sama, ale zagrać się nie da! Padaczka jak ch... Jeżeli tak chcą sobie
odstraszyć
> potencjalnych graczy i fanów serii to powiem, że idą w dobrym kierunku. Ja już żadnej

> gru z Ubi nie kupię, żeby nawet była najlepsza. Zchodzą na psy, a nie długo chyba
na
> dziady zejdą jak tak będą postępować.

no tak bluzgi bluzgi ale jakieś argumenty ? - nie bronie gry wręcz przeciwnie - ale Twoja
wypowiedź jest jak ta gra. A co ma radiowy internet do gry ? Jakoś nie miałem problemów
z łączeniem na serwery - zakłądasz konto na ubi i tyle - akurat DRm czy inne tego typu
rzeczy nię są dla mnie problemem, a sama zawartość gry miał byś symulator w realiach
II wojny światowej a jest arcade shooter nawiązujący do II w.ś.

OK jakie bluzgi? To moja opinia o grze i mam prawo do niej. Gra zabugowana strasznie i nie ma nic wspólnego z symulatorem. Następna kwestia to właśnie łączenie się z serwerami Ubi. Otrzymałem odpowiedz, że problem leżał po stronie serwerów Ubi i już go naprawili, jednak ja i kilkadziesiąt a może więcej osób nie może nadal grać, bo gra nie łączy się z serwerami.. Dostałem kolejnego e-maila, że należy zmienić wpis w pliku settings.ini w grze. Ok wiem gdziie i jak to zrobić, natomiast postaw się w roli ojca czy dziecka, które kupiło grę i chce grać, ale nie zna się na zagadnieniach technicznych. Gra ma deziałać i koniec dyskusji, za to przecież płacimy całkiem nie małą kasę. A skoro nie działa to znaczy, że firma Ubi sprzedała mi gniota i bubla i zostałem oszukany. I taką właśnie polityką odstraszają klientów. Jestem posiadaczem wszystkich części Silent Huntera, ale piątka jest ostatnią jaką kupiłem. No chyba że zmienią to głupie podejście do gracza. Btw: Poczytaj opinie o grze na innych Forach jest identyczna a nawet są bardziej drastyczne wypowiedzi niż moja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2010 o 19:17, ariel30 napisał:

Nie kupujcie tego gniota i bubla jakim jest Silen Hunter 5!!!!!!!!!!!! Kupiłem w pre w sklepie Cenegi

Po co kupiłeś? Przecież już od dawna wiadomo (nawet z tego wątku), że SH5 jest trupem. Można go teoretycznie ożywić, ale nie w ciągu miesięcy, lecz co najmniej lat.
Poza tym z wersji na wersję sam kod symulatora jest coraz gorszy. W SH2 nie można było sterować sterem głębokości - modziarze przerobili trochę kodu i naprawili, w SH3 oprócz tego, że bug został przywrócony i nie da się już go naprawić dołożono jeszcze brak możliwości wyłączenia diesli na powierzchni. Oczywiście bug, który powoduje samoczynne ładowanie akumulatorów nawet mając oba zniszczone diesle nadal istnieje od pierwszej wersji. W czwórce też coś skopano - ale tu nie wiem co dokładnie bo SH4 olałem. To strach się domyślać co zepsuto w kodzie symulatora SH5.
Tak czy inaczej nie należy kupować tej gry dopóki bugi nie będą poprawione. A oprócz bugów ignorancja historyczna autorów gry jest wręcz legendarna. Z tego co wiem dostali od fanów co najmniej dwie książki historyczne o II w.ś. na morzu i jak na razie nadal zero efektów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktos w to w ogole gra?;--) Bo mam dwa pytania
1. kampania ktora odbywa sie na polnocy wysp brytyjskich( zapomnialem jej nazwe ) gdzie trzeba zatopic 5 specyficznych okretow wojennych ( transportowcow ) dodatkowo lotniskowiec.
Ktos znalazl ten lotniskowiec? bo ja przeszperalem caly obszar zygzakami i wszystkimi innymi sposobami i nic. Zauwazylem tylko patrol skladajacy sie z 2 pancernikow (king george V i jakis tam jeszcze) i niszczycieli. Zatopilem jeden z pancernikow i misja nie zaliczona. To sie w ogole da przejsc?

2. Jak przeprowadzic wywiad w bergen? da sie tam jakas fote strzelic jak w SH4 czy cos innego? bo tez nie mam pomyslow jak to przejsc.

Bede wdzieczny za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 13:01, Olamagato napisał:

> Nie kupujcie tego gniota i bubla jakim jest Silen Hunter 5!!!!!!!!!!!! Kupiłem w
pre w sklepie Cenegi
Po co kupiłeś....

Kupiłem bo sam jestem fanem symulatorów i nawet swojemu starszemu synowi zaszczepiłem tą pasję. Jednocześnie kupując oryginał wspieram producentów gry w przygotowywaniu kolejnych produkcji!!! Tylko jak mają produkować takie buble to chyba lepiej nie wspierać i nie kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 16:37, ariel30 napisał:

Kupiłem bo sam jestem fanem symulatorów

Ja też. Problem w tym że SH5, to już nie jest symulator. A przynajmniej na razie.

Dnia 12.03.2010 o 16:37, ariel30 napisał:

Jednocześnie kupując oryginał wspieram producentów gry w przygotowywaniu kolejnych produkcji!!!

W przypadku UBI, to niestety od bardzo dawna nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 13:47, taschen napisał:

Ktos w to w ogole gra?;--) Bo mam dwa pytania
1. kampania ktora odbywa sie na polnocy wysp brytyjskich( zapomnialem jej nazwe ) gdzie
trzeba zatopic 5 specyficznych okretow wojennych ( transportowcow ) dodatkowo lotniskowiec.

Ktos znalazl ten lotniskowiec? bo ja przeszperalem caly obszar zygzakami i wszystkimi
innymi sposobami i nic. Zauwazylem tylko patrol skladajacy sie z 2 pancernikow (king
george V i jakis tam jeszcze) i niszczycieli. Zatopilem jeden z pancernikow i misja nie
zaliczona. To sie w ogole da przejsc?

Jak się ma szczęście to się znajdzie - ale misje można powtarzać może się uda
Ale inne bajka - same misje są tragiczne xD - bo cele stawiane przed graczem z punktu historycznego okresu w którym gra się rozgrywa są zabawne - shooter nic więcej
1 kres gry (1939- 06.1940 ) - 1misja - zatop 50 tyś. brt 2 misja zatop 100 tyś. brt - 3 zatop 5 okrętów i min. 1 lotniskowiec - tak na oko te 3 misje to tak ok 200 tyś brt. + misja w okolicach Norwegi - zatop 5 okrętów wojennych i min. 1 pancernik
2 okres (07.1940- 03.1941 ) - pierwsze 3 misje jaki mi się wyświetliły = 1 - zatop 200 tys. brt :) 2 -ga - zatop 100 tys. brt - 3 zatop 10 czegoś tam
Boję się co będzie dalej XD jeżeli przyrost topionego tonażu ma być 100% za kolejny okres ;/ to grę ukończymy z 1000000000 brt w tabelce :(

Inna bajka - sprawdziłem najlepsze wyniki w grze (dodali taki bajer ) i pierwsza 50 ludzi to już wielo milionowe wyniki w zatopionych statkach :)

Dnia 12.03.2010 o 13:47, taschen napisał:

2. Jak przeprowadzic wywiad w bergen? da sie tam jakas fote strzelic jak w SH4 czy cos
innego? bo tez nie mam pomyslow jak to przejsc.


ano się nie da - sam tej misji nie wykonała a kombinowałem na wiele sposobów :( - inna sprawa są misje z wyrzucaniem agentów i wiele z nich jest umiejscowionych (znacznik ) na stałym lądzie XD - no kurde ale uboot to nie amfibia - też się nie da ich wykonać

Dnia 12.03.2010 o 13:47, taschen napisał:

Bede wdzieczny za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

zareklamuj grę - zarządaj zwrotu kasy itd. może się uda - oprócz gwarancji itd. jest jeszcze ustawa o zgodności towaru z umową i sprzedawaca musi się zniej wywiązać (umowa dotyczy sprzedawcy głównie - więc możesz opisać problemy i walczyć w cenedze - chodz z softem różnie bywa - inna bajka na zakupy w necie jest chyba 10 dniowy okres na anulowanie/ zwrot zakupionego towaru)

edit:

ja kupiłem grę w media - ale zostawię sobie ją bo ma potencjał na mody - ale i tak przyjemniej mi się w to gra niż w Sh4 - który w dniu premiery był bardziej zabugowany i praktycznie nie grywalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Scott, jest jak mowisz:D im dalej tym gorzej, rzeczywiscie, przeszedlem ta misje z bergen, pozniej pojawilo mi sie nowe okienko, dostalem 20 pktow uPlay za ktore moge kupic nowe malowanie na moja lajbe i inne rzeczy:--)
Nowy rok, nowe misje, mysle sobie " nie moge sie doczekac" a tu co? :D to samo tylko wlasnie zamiast 50.000 BRT 100.000 BRT ( mowa tu o misji na wschodnim wybzezu anglii ) i szczerze nie chce mi sie w to grac:P ale jakos z nudow czasem sobie wlaczam, jesli chodzi o statystyki, MILIONY BRT ( moze po prostu graja oni na Easy z unlimited torpedos mod:P nie wiem :D )nie mowie juz o tych bledach jak sobie plyne, natkne na jakis niszczyciel i nie wazne jak plyne, dokad itp on zawsze bedzie w tej samej odleglosci odemnie, podazal za mna lub prowadzil mnie do mojego celu:D taki "Anglijskij Tawariszcz":D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do was pytanie. Powiedzcie mi, dlaczego, mimo że mam w opcjach odznaczone "ręczne celowanie", muszę celować za pomocą peryskopu ( nie wyręcza mnie w tym nikt). Jest to trochę uciążliwe, ponieważ muszę za każdym razem strzelać " na oko".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ostatnio nabyłem tę grę ale nie mam zamiaru się za nią zabierać bez modów po tych wszystkich opiniach na temat błędów w grze itp. Tak więc w jakie mody najlepiej się zaopatrzyć, by poprawiały jak najbardziej mechanikę gry i eliminowały największe błędy? Mam nadzieję, jako iż od premiery minęło sporo czasu, to powstały jakieś porządne mody, bo jak sami pisaliście gra jest bardzo "podatna" na modowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkopię na moment temat i zadam Ci trzy pytania, bo jestem pewny, że znasz na nie odpowiedź :)

1.) Czy można do samego końca ,,zatonąć" ze swoim okrętem? Zobaczyć jak wszystko jest zalane i po prostu się udusić?

2.) Czy jak nasz okręt jest uszkodzony i każemy załodze go naprawić, to jest animacja załogi, która naprawia okręt np. w centrali?

3.) Czy jak dajemy komendę Alarm, to załoga jakoś dynamiczne na to reaguję? Czy jest tak jak w SH3

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2012 o 13:45, Ryan-Kam napisał:

Odkopię na moment temat i zadam Ci trzy pytania, bo jestem pewny, że znasz na nie odpowiedź

Niestety moja przyhoda z SH zakończyła się na numerku IV, a piątkę używałem tylko do wnerwiania się dawno temu. :)
Tak więc podstawki zwyczajnie prawie nie pamiętam, a jak w przypadku działania z modami, to zupełnie nie wiem bo kiedy grę miałem w łapkach, to o modach nie było jeszcze mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować