Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

BlizzCon 09: StarCraft II i płatne mapy

47 postów w tym temacie

Zaraz wbije się do tego tematu kilku nastolatków i zacznie wrzucać, że teraz nawet za darmowe mapy trzeba będzie płacić. Serio, mówię wam. Nawet pewnie nie przeczytają całego wątku.
A i jeśli cały przeczytają, to swoje będą musieli powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 15:51, Mehim napisał:

No nic tylko rzucić naukę i robić mapy do SC2 :D szczerze mówiąc zawód jak marzenie?


Kasa to byłby dobry motywator, ale z drugiej strony nie jest to łatwy kawałek chleba i choć edytor będzie łatwy w obsłudze, to koszmarnie rozbudowany, a do tworzenia map potrzeba przecież też talentu.

W każdym razie mam dosyć mieszane odczucia, jeśli chodzi o tę wiadomość; może teraz będzie można pozarabiać sobie na swoich dziełkach, ale ja już wolałem tak, jak było kiedyś - czyli wszystko darmowe, bo teraz pewnie dużo map będzie płatnych -.-.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

żal, teras za mapy tszeba bedzie placic, one powinny byc za darmo, blizzard uberfail !!!!111!!!oneoneone

To tak a propos posta czaki222 ;)

A na poważnie - niezły pomysł, ludzie w niektóre mapy do SC wkładali nierzadko dużo wysiłku, za który powinni zostać wynagrodzeni.

EDIT

@Ostrowiak: w takim wypadku, ile żądali by twórcy moda Wake of Gods do HoMM3? ;)

@Revanchrist: zależy jeszcze, jak to w praktyce wyjdzie. Faktycznie, głupio by wyglądało, gdyby za nędzną mapkę zrobioną w pięć minut przez jakieś beztalencie, osobnik ten żądał x dolarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co jakoś tego nie widzę. W sumie, żeby pograć trzeba było ściągnąć mapę od zakładającego grę.
To teraz ktoś kupi drugi od niego ściągnie czy wszyscy będą musieli kupić? Ciekawe jak to będzie wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 16:07, Ostrowiak napisał:

@Fomorian - Zapewne oficjalnego stanowiska w firmie i pensji :)


Śmiechem żartem, ciekawe, ilu autorów modów (tych dobrych) pracuje obecnie, na przykład, w Blizzardzie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 16:03, Fomorian napisał:

@Revanchrist: zależy jeszcze, jak to w praktyce wyjdzie. Faktycznie, głupio by wyglądało,
gdyby za nędzną mapkę zrobioną w pięć minut przez jakieś beztalencie, osobnik ten żądał
x dolarów.


Najgorsze jest to, że jedną kampanię, którą będę chciał wydać, będę musiał wydać za darmo, bo inaczej to mnie LucasArts zabije :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 16:07, Ostrowiak napisał:

Berkel, przeczytaj-news-uważnie.


Z laski swojej zacyduj odpowiedz na post Berkela z newsa. Bo ja nigdzie nie widze wyjasnienia jak mialoby wygladac dolaczanie do gry zalozonej przez kogos na platnej mapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"To teraz ktoś kupi drugi od niego ściągnie czy wszyscy będą musieli kupić? Ciekawe jak to będzie wyglądać."

Post sugeruje bezpośrednie kupowanie od autora i "dzielenie" się mapą, natomiast w newsie pisze, że Blizz płaci mapiarzom którzy udostępnią dzieło, zapewne na jakiejś oficjalnej stronce. Gracze z pewnością (tia, jestem pewien i zdania nie zmienię) zwyczajnie będą ściągać sobie te mapy i na nich grać o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 16:14, Ostrowiak napisał:

w newsie pisze, że Blizz płaci mapiarzom którzy udostępnią dzieło, zapewne na jakiejś oficjalnej
stronce. Gracze z pewnością (tia, jestem pewien i zdania nie zmienię) zwyczajnie będą
ściągać sobie te mapy i na nich grać o.O


Chyba czytamy inne newsy. W tym newsie na gram.pl mowa jest o sklepie, w ktorym kupujesz mapy. Nigdzie nie jest powiedziane, ze za te mapy ma placic blizz autorowi mapy (skad ten pomysl w ogole?), bo to ty bedziesz je finansowac. I wracajac do punktu wyjscia, czyli posta Berkela - dalej nie wiadomo czy bedzie mozna ciagnac platna mape bezposrednio od osoby, ktora zaklada gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 16:24, hans_olo napisał:

Skoro mają być płatne, to mapy pewnie będą przypisane do konta na BN. Proste.


A co z update''ami? Tak jak w firefox''ie i addon''ach, na starcie SC2 bedzie sie sciagalo aktualizacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować