Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dodatek do Mass Effect już dostępny

29 postów w tym temacie

Dnia 26.08.2009 o 15:00, Lordpilot napisał:

Oczywiście osobną sprawą jest zabugowany dodatek w wersji
"made by CDP" - tutaj jednak winny jest tylko i wyłącznie CDP i to im, a nie Bio należą
się baty.



Niestety tutaj mylisz się totalnie. CDP wszystkie materiały dostarczyło do BW. Natomiast to BW nie potrafiło sklecić całości do kupy. CDP nie tworzyło samo dodatku, a jedynie przygotowywało tłumaczenie oraz audio - reszta zależna była tylko i wyłącznie od BW i ich programistów.

Jak sam możesz zauważyć BW ma problemy z innymi niż EFIGS wersjami językowymi - rosyjskiej wersji nie ma do dziś, a miała być prawie rok temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj zdziwisz się CDP to zdolne bestie dowodem jest np brak PL wersji gier Blizza na Maca, PL instalator jest dostępny tylko na Windowsa :D

Co do nowego dodatku nie warto nawet pobierać. Ocen nie zbiera jakiś super i wg fanów jest poprostu zapychaczem przed ME 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przypadku BDtS mam 100% pewność, iż wina leży po stronie BW.

A co do innych kwestii - nie wiem.
Wiem tylko, że różne są licencje, a co za tym idzie i różne wersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 15:32, Lordpilot napisał:

Raczej jak się wymówi słowo "konsola" to zaraz musisz wyskoczyć z tym jaki ten sprzęt
jest do dupy


Och tak, stwierdzenie faktu, iż dana wersja ustępuje drugiej to zbrodnia. Przecież ta konsolowa musi być najlepsiejsza, gdyż w przeciwnym wypadku pan Lordpilot uświadomiłby sobie, że dał się Microsoftowi za grube pieniądze wychędożyć.

Dnia 26.08.2009 o 15:32, Lordpilot napisał:

(tylko dlatego że żadnej nie masz).


Ty masz za to wszystkie, począwszy od NES. Ale żyj sobie w swoim prowincjonalnym światku, w którym konsole znajdują się w twoim domku na zasadach wyłączności.

Dnia 26.08.2009 o 15:32, Lordpilot napisał:

Oczywiście swojemu "piecykowi" zbudowaleś
juz w domu ołtarzyk :)


Ależ skąd, budowanie ołtarzyków to twoja domena.

Dnia 26.08.2009 o 15:32, Lordpilot napisał:

Tak, tak sobie tłumacz :) Mam kompa, który wersję piecykową pociagnie bez problemu, jednak
wole wersję konsolową.


Skoro wersję PC widziałeś na komputerze osoby trzeciej...

Dnia 26.08.2009 o 15:32, Lordpilot napisał:

Powiedzmy sobie szczerze - ty kompletnie nie widziałeś wersji konsolowej na oczy.


Ty PC-tową zaś chyba na półce w sklepie. O przepraszam - u kolegi. :)

Dnia 26.08.2009 o 15:32, Lordpilot napisał:

Wszelkie
"loadingi" są krótsze niż w "połatanym" już Wiedźminie. Nie stanowią żadnego problemu.
Wszystko to w sytuacji, gdy gra czyta całośc z płyty. Po instalacji (opcjonalnej) jest
jeszcze lepiej.


Wyskakuj z Wiedźminem, skoro argumentów brak.

Dnia 26.08.2009 o 15:32, Lordpilot napisał:

Skopanym ? Jest maksymalnie wygodny i muszę Ci to podkreślić żebyś zrozumial - dostosowany
pod pada.


Mimo wszystko mniej wygodny i czytelny (przesłania cały ekran, menusy są miejscami przesadnie skomplikowane - na co zwracali uwagę nawet recenzenci), pozbawiony kilku opcji (szeregowanie przedmiotów w oknie inwentarza, wydawanie poleceń drużynie, szybki wybór umiejętności etc.).

Dnia 26.08.2009 o 15:32, Lordpilot napisał:

Porównanie z pecetową wersją interfejsu świadczy o kompletnej ignorancji
- w wersji pecetowej jest dostosowany pod klawe i mychę.


Patrz wyżej - ignorancie.

Dnia 26.08.2009 o 15:32, Lordpilot napisał:

Gdyby zamienić go na ten konsolowy,
to pecetowcy by narzekali na niewygodę, gdyby ten pecetowy dać do wersji na X360 to sytaucja
byłaby analogiczna - konsolowcy narzekali by że jest do niczego. To że tego nie potrafisz
pojąć mnie nie dziwi.


Mnie dziwi, że na człowieka tak bardzo obeznanego z wersją PC nie jesteś w stanie zauważyć różnic, jeśli chodzi o szeroko pojmowaną funkcjonalność.

Dnia 26.08.2009 o 15:32, Lordpilot napisał:

Tak, tak :)


Oj, prawda zabolała. Idź do kolegi z kartą ATI, niech ci pokaże, co oznacza "płynność animacji".

Dnia 26.08.2009 o 15:32, Lordpilot napisał:

Ech, Ci pececiarze,


Kto to jest "pececiarz"?

Dnia 26.08.2009 o 15:32, Lordpilot napisał:

Gre
skonczyłem czterokrotnie - spadki animacji są sporadyczne i nie przeszkadzają w zabawie.


Na PC ich nie ma i tylko to było przedmiotem dyskusji.

Dnia 26.08.2009 o 15:32, Lordpilot napisał:

To się rozumie samo przez się - zresztą wspomniałem o tym w poście 15. No, ale w swoim
zacietrzewieniu oczywiście ten fragment pominąleś.


W swojej tępocie oczywiście przez myśl ci nie przeszło, że w momencie pisania odpowiedzi twoje wypociny jeszcze na forum nie figurowały.

Dnia 26.08.2009 o 15:32, Lordpilot napisał:

Dodaj jeszcze "współczucie", że konsolowcy
muszą grac w "tym żałosnym 720p" i już będziemy w domu.


Ty to powiedziałeś.

Dnia 26.08.2009 o 15:32, Lordpilot napisał:

Bo w końcu dla Ciebie najważniejsza
jest rozdzielczość i wypasione tekstury - jak coś "nie lata" w FULL HD, znaczy się -
nie jest warte uwagi.


Chwila moment, kto na ogół z pasją opowiada o graniu "w 50 calch i FULL HD i dźwiękiem 5.1, na kanapie miast <<garbieniu się>> przed monitorem"?

Dnia 26.08.2009 o 15:32, Lordpilot napisał:

Reszty nawet nie chce mi się komentować, bo to jak walka z wiatrakami. Jesteś typowym,
zakompleksionym pecetowym fanbojem.


Och, nie oceniaj innych według własnej miary. Wystarczy wyrazić opinię nie do końca zgodną z twoją pożałowania godną definicją rzeczywistości, by zasłużyć na miano "fanboja". Cóż, fanboj z ciebie pełną gębą.

Dnia 26.08.2009 o 15:32, Lordpilot napisał:

Przez takich jak Ty ludzie się wstydzą, że lubią
grać na PC.


Bezcenne. Ktoś coś mówił o kompleksach?

Dnia 26.08.2009 o 15:32, Lordpilot napisał:

Poziom "dyskusji" jaki prezentujesz to jest zwykłe chamstwo.


To nie ja wskakuję z pasją do każdego wątku i klasyfikuję ludzi jako "fanbojów", roztaczając wizję wspaniałości konsol na prawo i lewo.

Dnia 26.08.2009 o 15:32, Lordpilot napisał:

"Argumenty"
mają wartość zerową.


Ależ baw się w odbijanie piłeczki, to wychodzi ci najlepiej.

Dnia 26.08.2009 o 15:32, Lordpilot napisał:

O konsolach - muszę to podkreślić: nie masz zielonego pojęcia.


Wiesz, ja nie opieram swoich wypowiedzi na "wersji gry, którą widziałem u kolegi z dziwną kartą ATI".

Dnia 26.08.2009 o 15:32, Lordpilot napisał:

Także z mojej strony EOT, wyłączam się, choć ubaw mam niezły za każdym razem kiedy walisz
te swoje ściany tekstu - tylko tak mogę to nazwać, bo sensu i logiki w tym co piszesz
nie ma żadnego.


Krótkie riposty, by obnażyć twój fanatyzm i brak zdolności do przyznania innym racji. Ściany tekstu to już twoja specjalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak... Czy doczekamy się polskiej wersji? W jakiej będzie cenie? Czy będzie tak samo przetłumaczona (czyt. fatalnie) jak Bring Down The Sky? Czy długo będziemy czekać, na wypuszczonego "tak przy okazji" patcha 1.02? (Ciekawostka: wersja dostępna do ściągnięcia podpisana jest jako dla całej Europy, poza wschodnią). ;) No i może przy okazji doczekamy się poprawki lokalizacyjnej dla pierwszego DLC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiekszośc bzdur ktore wysmażyleś pominę, do kilku rzeczy jednak sie odniosę:

Dnia 26.08.2009 o 17:37, Principes napisał:


> Och tak, stwierdzenie faktu, iż dana wersja ustępuje drugiej to zbrodnia.

Dla ciebie na pewno tak - udowadniasz to praktycznie w każdym swoim durnym poście.


Przecież ta

Dnia 26.08.2009 o 17:37, Principes napisał:

konsolowa musi być najlepsiejsza


Nie dla mnie konsolowa nie musi być najlepsza, to dla Ciebie zawsze najlepsza musi byc blaszakowa w innym wypadku rozpłakalbyś się ze złości jak dziecko i tupał nogami :) Ja spokojnie jestem w stanie przyjąć że taki chocby GoW jest lepszy na PC (ładniejsza grafika + dodatkowy epizod), podobnie Bioshock (ładniejsza grafika w wersji DX 10), czy DMC 4 (dodatkowe tryby + 120 FPS) - pomimo tego że wszystkie te gry mam w wersji konsolowej. Jeśli chodzi o Mass Effect - na PC jest nieznacznie ładniejszy, o co równiez sie kłócić nie zamierzam.
Jednak do twojego durnego, pustego łba nie jest w stanie dotrzeć prosty fakt że jeśli chodzi o stronę techniczną i ilość bugów, to tutaj wersja pecetowa wypada znacznie gorzej. Właśnie do tej "bezbłędnej" w twoim przekonaniu wersji wyszedł kolejny patch - radzę zapoznać się z "readme", tam masz wszystko ładnie wyłuszczone co poprawia. Dodatkowo - już sie podniósł szum na forach, bo z wersją CDP patch (i oczywiscie drugi dodatek) nie działa.

Ty, robiąc z siebie błazna piszesz jakieś kłamstwa że problemu nie ma. Sprawa kolejna - łżesz jak pies i opowiadasz bzdury o wersji konsolowej, ktorej na oczy nie widziałeś, wmawiając innemu forumowiczowi, że cierpi ona na jakieś niestworzone problemy, loadingi są w niej nieskonczenie długie, a animacja to pokaz slajdów.

Po prostu nie jesteś w stanie wycedzić przez zęby i przyjąć do wiadomości prostego faktu, że wersja konsolowa, jeśli idzie o technikalia wypada lepiej niż blaszakowa. Ja, czuję sie w obowiązku te brednie prostować, ponieważ wersje konsolową znam na wylot i dokładnie wiem, w którym momencie kłamiesz.


>>
>> Skoro wersję PC widziałeś na komputerze osoby trzeciej...

Dnia 26.08.2009 o 17:37, Principes napisał:

> >



Ty za to konsolowej nie widziałes w ogóle. a przepraszam - czytaleś recenzje :)

Dnia 26.08.2009 o 17:37, Principes napisał:


> Mimo wszystko mniej wygodny i czytelny (przesłania cały ekran, menusy są miejscami przesadnie

Dnia 26.08.2009 o 17:37, Principes napisał:

skomplikowane - na co zwracali uwagę nawet recenzenci)


Jeśli dla ciebie i wspomnianych recenzentów, menusy w wersji konsolowej są "przesadnie skomplikowane" to zarzuć sobie lepiej jakiegoś "każuala", bo ten action RPG ewidentnie cie przerasta....

BTW - ty w ogóle nie widziales jak ten interfejs wyglada, o sprawdzaniu go w praniu, już w ogole nie wspominam....


>> W swojej tępocie oczywiście przez myśl ci nie przeszło, że w momencie pisania odpowiedzi

Dnia 26.08.2009 o 17:37, Principes napisał:

twoje wypociny jeszcze na forum nie figurowały. >


Figurowały - więc nie zgrywaj wiekszego idioty niż jesteś. Post numer 15 - dziwne, tekst o koledze z Ati zauważyłeś i powtarzasz jak mantre, ale reszta już ci umknęła. Albo hipokryzja, albo problemy z przyswojeniem sobie slowa pisanego...

> Chwila moment, kto na ogół z pasją opowiada o graniu "w 50 calch i FULL HD i dźwiękiem

Dnia 26.08.2009 o 17:37, Principes napisał:

5.1, na kanapie miast <<garbieniu się>> przed monitorem"? >


Może jakiś cytat, gdzie w tym wątku wyskoczylem z czyms takim ? Gdzie napisałem, że na PC się źle gra i trzeba sie garbić ? Powtarzam po raz kolejny - moze za którymś tam razem do ciebie dotrze: sprostowalem jedynie bzdury, ktore napisaleś na temat wersji konsolowej.


I jeszcze wisienka na szczycie tortu:

gdyż w przeciwnym wypadku pan Lordpilot uświadomiłby sobie, że dał się Microsoftowi za grube pieniądze wychędożyć.

Jasne - lepiej przecież dać się wychędozyć CDP kupując "ichnią" wersję blaszakową i potem czekać prawie rok aż łaskawie wydadzą patcha i dodatek, w który inni już grają. BTW - juz ci przysłali newsletter, czy w ogóle zamierzają się zająć drugim patchem i DLC ? I to tyle na temat kto sie dał wychędozyć :)
Tyle - duzo zdrowia życze, bo na rozum w twoim wypadku jest już za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DLC ukończone.

Muszę powiedzieć, że spodziewałem się czegoś ambitniejszego i bardziej czasochłonnego (och, słodka naiwności!), a tymczasem przejście całości zajęło mi niespełna 50 minut przy najwyższym poziomie trudności.

Jeżeli nie chcesz wiedzieć, co stanowi główną wygraną - nie czytaj poniższego.

Spoiler

Nagrodą są 3 achievementy o łącznej wartości 150 GP + quasi-domostwo dla gracza, w którym można uzupełnić medi-gel, granaty i przy okazji zamawiać po zniżce ekwipunek z górnej półki. Podsumowując; nic ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cóż, dodatek jest dla mnie ogólnie wyjebisty, jestem wielkim fanem ME i jak zawiódł mnie dodatek Zniszcz Niebo, tak pinnacle station jest genialne, tak dobrze przy ME1 to się dawno nie bawiłem a i grafika uległa poprawieniu, stacja jest teraz bardziej podobna do desingu w ME2, przeszedłem wszystkie misje w pinnacle station i zdobyłem wszystkie nagrody, nie było tak trudno mimo, że gram na poziomie weteran właściwie prawie wszystkie scenariusze przeszedłem za pierwszym razem, jedynie ostatni 13 sprawił mi trochę problemów, że parę razy poleciało słowo ku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2010 o 22:20, marek5mln napisał:

/ciach/


Toż to z Ciebie Archeolog :)

A swoją drogą wg mnie Pinnacle Station odsłania właśnie wszystkie wady ME1, nie ma żadnej historii, a na dodatek ma bugi. Tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować