Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wolfenstein - recenzja

52 postów w tym temacie

Już wiem dlaczego za Chiny Ludowe nie mogę się przekonać do tej gry - przypomina mi ostatnie części Mortyra! :D Do polskiej gierki niczego nie mam, ale nie tego oczekiwałem po kontynuacji kultowej gry. Co prawda trudno mówić bo zawodzie, bo od początku podchodziłem do tej gry sceptycznie, ale żal pozostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Singiel jest trochę przechodzony ale generalnie nie jest taki zły.Ale za to multi to nieporozumienie.Wcale się nie dziwię że jego twórcy polecieli z roboty.Najbardziej irytuje mnie totalne szaleństwo jeśli idzie o statystyki.Za każdym niemal razem mam inną range a co za tym idzie nigdy nie wiem jaki sprzęt mam do dyspozycji.Czyste wariactwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem jeszcze w nowego wolfa ale ta recenzja bardziej mnie odstrasza niż zachęca:/

A tak na marginesie mówienie, że wstęp do half lifów jest nudny, bo nie ma się broni jest zwyczajnie śmieszne. W tym momencie trzeba słuchać co mówią bo najsilniejszym elementem serii jest fabuła, a jak się ma zamiar przechodzić hl mordując wszystko po drodze chyba nie ma o czym gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po zobaczeniu screenow i gameplayow stwierdzilem ze jest to sklejka gier... góra troche suchnie z coda i medala, wskaznik ammo i granatow nie pasuje nie wspominajac o tym kole po lewej.... Rozgrywka przypomina bardziej Bioshocka polaczonego z codem... nie postarali sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tez sie gra podoba - gram na ps3. Gameplay bdb i te efekty dźwiękowe miodzio. Grę oceniam na 8+ Bo mogłaby być jeszcze lepsza grafa. POLECAM dla fanów FPS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

imo bardzo dobre polaczenie Half Life 2 (niezle zarysowany watek fabularny, ktory bije takie CoDy czy MoHy na glowe, ale slabszy niz HL2) z Bioshockiem (woal, dynamiczny gameplay). Fajne ulepszenia broni, zroznicowane lokacje, ladna grafika. Minusy ? Malo typow przeciwnikow i niektore bronie malo prakycznie, AI tez nie powala. Do tego przyzwoita dlugosc (sporo dluzsze niz CoJ2). Daje 5,5/6 - duzo dobrej zabawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety Wolfenstein JEST kontynuacją (nieudaną) gry Return to Castle Wolfenstein - wystarczy w czasie gry czytać dzienniki głównego bohatera w których wielokrotnie wspomina on o wydarzeniach z RtCW, wszystkie rozmowy bohatera z Trupią Czaszką również wskazują na to iż się już widzieli i mają złe wspomnienia z tych spotkań. Poza tym gra kończy się zapowiedzią kolejnej części - "Mam przeczucie, że się jeszcze spotkamy". Sorry za spoilery :)

Jest to dobra gra gdyby nie brać na uwagę jej korzeni - jest jak połączenie Stalkera (różne organizacje i misje) oraz Dark Sector (Handlarz jest niemal identycznie poprowadzony, nawet menu jest podobne).

Jako kontynuacja RtCW nie staje na wysokości zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie - nie tylko bez rewelacji, ale duży zawód po 2h grania. Ta produkcja pewnie całkiem nieźle (jako bzdurna multiplatformówka) by się sprawdzała pod innym tytułem, ale marka Wolfenstein zobowiązuje. RTCW był naprawdę świetny, klimatyczny i ciekawy - tutaj kilka niezłych patentów nie nadrabia rażącymi uproszczeniami, zlepkami, kretyńskimi dialogami i prowadzeniem rozgrywki psującym atmosferę...
Czyli podobnie jak Harpen podsumuje - jako casualowa strzelanka ok ale jako RTCW 2 - zdecydowanie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja się przy nowym wolfie świetnie bawię :) tylko bossy mnie wkurzają, bo nie lubię bossów, na których trzeba szukać jakis porąbanych sposobów na pokonanie tychże. zawsze wolałem bossa na zasadzie duzy - więcej ammo trzeba władować i po sprawie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w grę od 3 wieczorów i mam zaliczone jakieś 50%. Gra naprawdę fajna. Ostatnio przeszedłem COJ2 (dwa razy) oraz Dark Sector i w tą gra się równie przyjemnie. Pewno mogła by być jeszcze lepsza ale jest naprawdę spoko. Podobać może się patent ze zbieraniem złota/materiałów/ksiąg. Wszystko na swoim miejscu - przyzwoity kawałek rzemiosła. Bałem się że gra będzie słaba ale nie zawiodłem się. Świetna konstrukcja poziomów (misja w kanałach pod farmą fajna a szczególnie ucieczka z walącego się obiektu przed mutantami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 14:14, Evil_Khan napisał:

Gram w grę od 3 wieczorów i mam zaliczone jakieś 50%. Gra naprawdę fajna. Ostatnio przeszedłem
COJ2 (dwa razy) oraz Dark Sector i w tą gra się równie przyjemnie. Pewno mogła by być
jeszcze lepsza ale jest naprawdę spoko. Podobać może się patent ze zbieraniem złota/materiałów/ksiąg.
Wszystko na swoim miejscu - przyzwoity kawałek rzemiosła. Bałem się że gra będzie słaba
ale nie zawiodłem się. Świetna konstrukcja poziomów (misja w kanałach pod farmą fajna
a szczególnie ucieczka z walącego się obiektu przed mutantami).


Również uważam że ta część "Wolfa" jest fajna. Może nie taka jaka pozostałe, ale naprawdę dobrze się strzela do nazistów z "Kara" :). Fajne odgłosy broni (może mało wiarygodne, ale czuć moc praktycznie z każdej giwery), ich ulepszanie i mnóstwo dodatków do zbierania na plus. Może mało ciekawe jest przechodzenie przez ten sam etap miasta za każdym razem kiedy idziemy po misje (mimo że za każdym razem jest coraz trudniej) ale jest to mało istotny szczegół. Bałem się też że kwestia z woalem będzie kiepsko zbalansowania (na początku kiedy go już zbieramy, wydaje się że będziemy nie do pokonania) ale jednak można zginąć nie jeden raz. Miałem sporo obaw ale gra się bardzo przyjemnie.
Dałbym jakieś 8/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować