Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zobacz gameplay z gry Risen

51 postów w tym temacie

Dnia 12.09.2009 o 17:29, Czaroxxx napisał:

Durne głąby ; / widzieli jaka była reakcja graczy na g3 i robią drugi raz to samo! Ta
gra oznacza koniec dla pirahny i bardzo dobrze! Niema miejsca na rynku dla ludzi którzy
nie potrafią wyciągnąć wniosków ze swoich błędów.
Jedynie mam nadzieje, że się mylę i gra okaże się lepsza niż to co prezentuje gameplay.


Jedynym durnym głąbem możesz być ty i wszyscy, którzy sądzą, że Risen to klon G3, skoro ewidentnie Risen to klon G1 i G2. Risen ma fabułę, w dodatku podzieloną na rozdziały, walkę przypominającą tą z G1 i G2, w większości ciekawe zadania, frakcje działające na tej samej zasadzie co w G1 i G2. Jedynie grafika jest inna i bardziej przypomina akurat G3. Może najpierw przydałoby się poczytać choć jeden beta test? Bo wiecie co? Wszędzie pada jednogłośnie: Risen to Gothic. Ten oryginalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, Gothic 3 (miedzy innymi) to niewykorzystany potencjał. Z drugiej strony ludzie z PB robili to w pospiechu, żeby wywiązać się z terminu ustalonego przez JoWood. Przestańcie myśleć o Risen jak o drugim Gothicu 3 - teraz nie mają za plecami wydawcy poganiającego ich na każdym kroku. Na pewno możemy spodziewać się większej optymalizacji i szlifu. Mam ciche nadzieje na Gothica 2 w nowym sosie. Wbrew pozorom robienie gier w tym samym stylu co poprzednie jest jak najbardziej na miejscu - po co rezygnować z czegoś co jest dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2009 o 19:30, krzysiek-xxx napisał:


PS: xippon Two Worlds niemiecki? Wypluj te słowa i udawaj, że nic się nie stało zanim
ktoś to zobaczy :P Jeżeli TW jest niemiecki to Wiedźmin także bo słyszałem, że obie gry
pochodzą z tego samego kraju.


Dokładnie - poza tym," Two Worlds " jest lepszą grą niż '' Gothic3 " i to nie jest tylko moje zdanie,ale też innych osób grających w obie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@In_The_End: zwykłe nawalanie powiadasz? Obawiam się że taka taktyka nie będzie działać w Risenie (co widać na gameplayach).

Filmiki podobały mi się. A i proszę, nie podajcie filmiku z Risenem na X360 bo
- wygląda tragicznie i tnie (powtórka z Two Worlds na tej konsoli),
- fanboye PS3 będą mieli pożywkę (pomijając to że działałoby u nich tak samo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do samego wyglądu gry - zastanawia mnie dlaczego twórcy zadbali o takie szczegóły jak iskry z podnoszonej starej kraty, a o oczywiste rzeczy jak mięso na patelni podczas smażenia (!) już nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahhh, krzysiek dzięki że dałeś ten link ;D Uspokoiłeś mnie nie co :D Teraz już wiem że Risen jest wart zachodu i walka będzie widze i dla "konsolowców" i dal fanów G1 i G2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę będzie to godny następca Gothica. Ma co prawda kilka niedoróbek ale ludzie ta gra jest skończona dopiero w 60%. Mi się spodobała i kupię, jak tylko pozwolą na to pieniążki xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wypowiedzi dotyczącej Two Worlds oraz innych, jak dla mnie byly niedopracowane i niestety popełniłem to, że je swego czasu kupiłem je. Zaś firma Zuxxez - z tego co pamietam jest niemiecka :) A gry wymienione wrzucam do jednego wora jako niedopracowanych - to jest moje subiektywne zdanie. amen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 20:30, xippon napisał:

Odnośnie wypowiedzi dotyczącej Two Worlds oraz innych, jak dla mnie byly niedopracowane
i niestety popełniłem to, że je swego czasu kupiłem je. Zaś firma Zuxxez - z tego co
pamietam jest niemiecka :) A gry wymienione wrzucam do jednego wora jako niedopracowanych
- to jest moje subiektywne zdanie. amen


" Two Worlds jest ambitnym projektem krakowskiej firmy Reality Pump " - tak więc,na pewno nie jest to gra Niemiecka ;)
Ja,osobiście pokładam większe nadzieje w " Two Worlds II " niż w " Risen ",ale pożyjemy,zobaczymy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem całego materiału, bo to nudne, ale wydaje mi się, że to połączenie Gothic 3 z Fable (trzymanie miecza, kombosy itp.). Tylko, że wygląda to na to, że znowu wróg będzie czekać na kolejną porcję ciosów stojąc i nic nie robiąc. Dobrze było gdyby zrobili grę ze świetną fabułą, dźwiękiem i z tym sterowaniem z Gothic''a 2, myślę że fani gatunku znieśli by nawet przestarzałą grafikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Gra zostanie wydana w naszym kraju przez firmę Cenega Poland, która przygotuje kinową polonizację (polskie napisy - oryginalne głosy postaci)." - tylko mi nie mówcie, że zachowując oryginalne głosy postaci, mają na myśli niemieckie głosy?!
Będzie amerikan inglisz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Cygi: oczywiście ze angielskie, a na stronie pisało "pełna polska wersja językowa" :] nie wiem jak teraz.
@jakubg7: skoro nie oglądałeś to nie pisz. "... znowu wróg będzie czekać na kolejną porcję ciosów stojąc i nic nie robiąc" dobre, tyle że nieprawdziwe.
@Firagadragon: 60% to było na jakiś targach. Albo jakiś rok temu gdy mówili, że jest gotowa ale ją szlifują. Jak na wersję 1.0 to bardzo dobrze.

Co do TW - może komuś pomylił się z wydawcą? A - z Two Worlds zaczerpnęli skok do tyłu :] sama walka jest bardzo dynamiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz podobno grę "szlifują" już od początku roku czy jakoś tak. A co do podobieństwa na pierwszym filmiku muzyka przypomina mi jedną właśnie z G2. Taka fajna nastrojowa ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale jak oglądałem to nie wiem czemu ale miałem lekkie odczucie że gra jest troche podobna do Gothic 1 . Gra jest bardzo dobra graficznie system walki tez dobry ale głownie czekam na fabułę jeśli będzie jak w jedynce to Risen osiągnie wielki sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 09:55, Sunatet napisał:

Szlag, cenega to wydaje??
No to trzeba będzie zamówić za granica (bo ja od tych partaczy z cenegi w życiu nic już
nie kupię)...


A to niby dlaczego? Wiesz, że lokalizacja będzie tylko kinowa? Więc o spartaczone aktorstwo nie musisz się martwić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 22:00, SpecShadow napisał:

@jakubg7: skoro nie oglądałeś to nie pisz. "... znowu wróg będzie czekać na kolejną porcję
ciosów stojąc i nic nie robiąc" dobre, tyle że nieprawdziwe.

Walka z błotnym wężem, goblinem i paroma innymi potworami wystarczyły. Widać że gdy bohater trzepie mieczem np. węża ten wygina się jak w G3 i nie może zaatakować. Gdyby ktoś kto grał nie odskakiwał od niego zabiłby go zapewne za pierwszym podejściem nie tracąc przy tym prawie nic życia. Tak mi się wydaje, bo pierwsze gameplaye z G3 też tak wyglądały (walka).
EDIT: A poza tym przetapianie się przez krzaki też fajnie nie wygląda (powinny się uginać, wydawać jakieś odgłosy itp.). No ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak na razie to dla mnie Gothic 3 + styl walki z Fable.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że post pod postem, ale zapomniałem o najważniejszym.
Podczas walki z kilkoma dzikami bohater wchodzi do wody, a te klinują się i zamiast iść za nim szukają innej ścieżki. Później gdy już z tymi "bestiami" doszedł do jakiegoś tam grubasa, to znowu jeden z dzików walczył a reszta się gapiła. No jak bym widział niespatchowanego G3. Skoro naprawili ten błąd w G3 to dlaczego teraz znowu pojawia się w Risen? Fajnie, że teraz można się bronić przed atakami. Normalnie bronić, a nie strata życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 13:15, jakubg7 napisał:

Walka z błotnym wężem, goblinem i paroma innymi potworami wystarczyły. Widać że gdy bohater
trzepie mieczem np. węża ten wygina się jak w G3 i nie może zaatakować. Gdyby ktoś kto
grał nie odskakiwał od niego zabiłby go zapewne za pierwszym podejściem nie tracąc przy
tym prawie nic życia. Tak mi się wydaje, bo pierwsze gameplaye z G3 też tak wyglądały
(walka).
EDIT: A poza tym przetapianie się przez krzaki też fajnie nie wygląda (powinny się uginać,
wydawać jakieś odgłosy itp.). No ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak na razie to dla
mnie Gothic 3 + styl walki z Fable.


Człowieku, ty zwracasz uwagę tylko na walkę i już sądzisz, że Risen to będzie Gothic 3? Zaraz, nawet inaczej, sądzisz, że styl walki jest z Fable. Więc skąd wniosek, że cała reszta to Gothic 3, z kosmosu? Beta testy czytał? To niech poczyta. A, i nie wiem czy grałeś w Gothic 1, ale błotny wąż był tam całkowicie bezbronny. Można było go lać nawet na niskim levelu w nieskończoność (to samo zresztą z topielcem i zapewne kilkoma innymi stworami), bo ciągle sie cofał. Styl walki z G1 miał swoje plusy i minusy, a z tego co widać Risen ma podobnie i nagle narzekania się pojawiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować