Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Holendrzy bojkotują PSP Go

23 postów w tym temacie

Wcale, a wcale mnie to nie dziwi. Nie wiem, co SONY sobie myślało tworząc konsolę uniezależnioną od gier sprzedawanych w sklepach (na których głównie się zarabia, a nie ze sprzedaży konsol). Prawda, jest to wygodne rozwiązanie, ale nie liczyli chyba, że sprzedawcy przyklasną na możliwość sprzedaży produktu, który przysporzy więcej strat niż dochodów...
Tak na prawdę to bojkot już trwa od jakiegoś czasu i nie wiem, czemu dopiero teraz informacja pojawiła się na gram.pl, ale nvm.
Nie zdziwi mnie, jak bojkot obejmie cały świat (a przynajmniej większość).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 17:31, Bajta2 napisał:

Omg nikt im nie karze być dystrybutorem PSP Go, to jest sprawa Sony co robi ze swoją
konsolą...


Myślę, że gdybyś pracował w takim sklepie i nagle się okazało, że Sony odcina Ciebie od jednej z form zarobku, czyli sprzedaży gier, to miałbyś zupełnie inne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy w innych krajach były/są potyczki psp vs. iphone. Teraz jest nowy temat czy dystrybucja cyfrowa będzie jednak opóźniana pod groźbami "nie sprzedamy konsoli x,xy,y" bo na niej nie można zarobić. Jaja normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdyby jeszcze ceny dystrybucji cyfrowej byly nizsze ale nie... pomimo braku sporych marz sprzedawcow i kosztow transportu/tloczenia to cena sie nie zmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie dziwie sie, niby do wygladu konsolki czy sposobu dystrybucji nie powinno sie miec ale... no ja wole miec pudelko z gra na polce, albo jak juz wszystko kupowane przez neta i dawane na karte ma byc, to niech konsolka ladnie wyglada
ta jest ohydna wedlug mnie, za nic nie zamienilbym na nia mojego PSP 3004 :P
btw. to prawda, ze ma troche mocniejsze bebechy ta PSP go?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak możliwości oddania licencji na grę to największe świństwo, jakie wymyśłili twórcy gier w ostanich latach. Dzięki używanym grom może i piractwo byłoby mniejsze (chociaż pewnie znikomo mniejsze).


Wracając do PSP Go, mogło być ciekwaie, a jest prawie tak jak zawsze, nie lubię cyfrowej dystrybucji ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste, że cyfrowa dystrybucja godzi w interesy sprzedawców, ale Holendrzy zachowują się teraz jak dzieci. To Sony decyduje w jaki sposób dystrybuuje swoje produkty, a ci sprzedawcy stwierdzili nagle, że to oni będą o tym decydowali. Od razu widać, że w tym kraju narkotyki są legalne :-)
A Sony robi bardzo mądry ruch - będzie mieć w ofercje dwie wersje konsoli - dla "tradycyjnych graczy" i dla ludzi szukających multimedialnego przenośnego urządzenia ze sporą biblioteką gier. Trafią zatem do różnych grup, przy okazji testując w praktyce cyfrową dystrybucję, której upowszechnienie jest przecież kwestią czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doomann -> "Od razu widać, że w tym kraju narkotyki są legalne" - mistrzostwo :D

Dziwni są ci sklepikarze, Doomann zresztą ładnie to wszystko podsumował.
Jestem za polityką SONY.

"Popieram", jak to mówi Cieć z Futuramy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@diablolod

Problem z Twoim komentarzem, choćby był nie wiem jak inteligentny i głęboki, polega na tym, że "ch" w "alkohol" przełącza w mózgu kontrolkę "spam filter".

Ale nie, inteligentny i głęboki nie był, więc spam filter działa jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa... Na tyle ciekawa, że nie potrafię jednoznacznie postawić się za którąś ze stron w tym konflikcie. Zarówno Sony jak i dystrybutorzy mają sensowne i logiczne argumenty. Zobaczymy jak dalej potoczy się ta sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować