Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Halo 3: ODST – pierwsze wrażenia

22 postów w tym temacie

Dnia 23.09.2009 o 20:27, Ramonek napisał:

Ale to długie :/


Nie zdziwię się jak się okaże że jest niewiele krótsze od tak samo "hajpowanego" ale droższego CODa 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najsmieszniejsze jest to, ze najdluzsze gry wychodza teraz na konsole przenosna xD Wystarczy pograc w FF:Dissidia czy Monster Huntera i odrazu mozna sie poczuc jak za dawnych lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grę już skończyłem. W życiu nie nazwałbym jej dodatkiem. Po pierwsze - płyta multiplayer wypchana po brzegi zawartością obok której nie może przejść obojętnie żaden gracz który lubi grać po sieci na konsoli. Online w Halo naprawdę jest dobry (jeżeli nie najlepszy na x360). Tak więc był to must-buy dla takiego gracza jak ja (który nie kupił żadnych DLC w podstawowym Halo). Kampania ODST też bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Po tych całych narzekaniach na długość rozgrywki byłem nastawiony na jedno posiedzenie. I co? Gra jest porównywalnie długo do Halo 3 (skończyłem ją w ~6-8 godzin). Do tego była dość trudna nawet na normalnym poziomie trudności, bruci stawiali tarcze, a te małe rzucały hurtowo granatami. Czasami było gorąco.

A co najbardziej zachwyciło mnie w kampanii ODST? Klimat!. Grafika nie prezentuje się genialnie (po prostu engine jest już leciwy), ale na pewno nadrabia artystycznie. W tłach cały czas widzimy wojnę i niszczone miasto, robi to wrażenie szczególnie w nocy gdy gramy rookiem. Muzyka jest jeszcze lepsza niż w Halo 3, strasznie smutny soundtrack ;). Całe lądowanie było fenomenalne. Potem to zdenerwowanie bo nie wiedziałem gdzie iść (próbowałem się skradać, a było trzeba wszystkich zabić :P). Gdy łazimy Rookie''m po mieście cały czas zastanawiamy się czy wyjdzie z tego cało. Z drugiej strony obserwujemy akcje z perspektywy reszty oddziału. Te są pełne akcji i epickich bitew. Wszystko jest wyraźniej mniej "epickie" niż w Halo 3, a dużo bardziej ludzkie (Tak wiem, marketingowa gadka - ale ja naprawdę to zauważyłem!). I chociaż sam byłem negatywnie do gry nastawiony (To ma być dodatek? Taki drogi? Ze strarym enginem? bleee) Zdecydowanie polecam wszystkim ODST, gra jest stosunkowo tania w Polsce - opływa wręcz contentem (chociaż nie miałem jeszcze okazji zagrać w Firefight).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym to ujrzeć choćby na PC/PS3. Aby móc rozkoszować się laserkami-blaserkami ;] Na prawdę kręci mnie Halo i byłby to zakup obowiązkowy. A ta część żeby nie nazwać jej dodatkiem, jest bardzo mroczna, i to lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2009 o 07:17, Kaucz napisał:

Chciałbym to ujrzeć choćby na PC/PS3. Aby móc rozkoszować się laserkami-blaserkami ;]
Na prawdę kręci mnie Halo i byłby to zakup obowiązkowy. A ta część żeby nie nazwać jej
dodatkiem, jest bardzo mroczna, i to lubię.


Tak to można napisać o każdej grze na każdą platformę. Z tym że fanboje PS Cie rozszarpią a gracze X360 tylko się uśmiechną:]

@DoomnY: dla burgerożerców jest święta, dla reszty świata to już średni FPS. I nadal nie ciągnie mnie do tej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>o można napisać o każdej grze na każdą platformę. Z tym że fanboje PS Cie rozszarpią

Dnia 24.09.2009 o 10:19, SpecShadow napisał:

a gracze X360 tylko się uśmiechną:]


Jednie zidiociali fanboye warto by dodać. Ja mam X''a a z chęcią bym kupił PS3 tylko dla Uncharted 2. Ale póki co 2 konsoli nie kupię, bo są inne wydatki niż "zabawki" jak to określiły by pewne 3-cie osoby :>.
A niestety exclusivy od Sony nie wychodzą na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem preordera na gram, wczoraj przyszedł i po trochę ponad 7 godzinach gry ukończyłem ją. Niby krótko, ale i tak np. dwie godziny dłużej niż COD4, czyli na dzisiejsze czasy standard długości. Gra jest świetna, bardzo zróżnicowana i jednocześnie spójna, ma sporo kapitalnych potyczek, w przeciwieństwie do Halo 3 dialogi i cutscenki są przyzwoite. Na pewno będę miał jeszcze kupę zabawy przechodząc na legendary i szukając audiologów. Jak ktoś gra online, to ma dodatkowo firefight i multi (ja niestety poza Company of Heroes porzuciłem jakiekolwiek tryby multi w grach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Must Have dla posiadaczy X360 i jak już przytomnie zauważył wcześniej SpecShadow, dla reszty świata to tylko kolejny, przeciętny FPS. Konsola MS na prawdę potrzebuje nowych marek. Mocnych, nowych marek. Ale na obecną konsolę to raczej syzyfowa praca ;). Natal ma zmienić X360 w WII360 - zobaczymy, jakie będą tego efekty hehe.

Tylko mi tu nie bluzgać, że fanboy bo i tak spłynie to po mnie. Na prawdę - szkoda zachodu ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Killzone 2 to Must Have dla posiadaczy PS3 i jak już przytomnie zauważył wcześniej SpecShadow, dla reszty świata to tylko kolejny, przeciętny FPS.

Half-Life to Must Have dla fanów Valve i jak już przytomnie zauważył wcześniej SpecShadow, dla reszty świata to tylko kolejny, przeciętny FPS.

Call of Duty to Must Have dla fanów Infinity Ward i jak już przytomnie zauważył wcześniej SpecShadow, dla reszty świata to tylko kolejny, przeciętny FPS.

Bioshock to Must Have dla fanów Kena Levine''a i jak już przytomnie zauważył wcześniej SpecShadow, dla reszty świata to tylko kolejny, przeciętny FPS.

itp. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2009 o 17:52, Szaromir napisał:

Bioshock to Must Have dla fanów Kena Levine''a i jak już przytomnie zauważył wcześniej
SpecShadow, dla reszty świata to tylko kolejny, przeciętny FPS.

W tym przypadku akurat powiedziałbym, że jest odwrotnie. Prawdziwi fani uważają, że to kolejny przeciętny FPS, a reszta Świata uważa go za must have :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha, poniekąd prawda, sam przeszedłem System Shock 2 trzy razy, a Bioshocka nawet dema nie mogłem skończyć. Ale cięzko mi było napisać dla "fanów 2k games" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować