Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Assassin`s Creed II na PC opóźniony!

67 postów w tym temacie

I dlatego właśnie kupuję konsolę. Choć nie powiem, będę zazdrościł PeCetowcom bardziej dopracowanej i ładniejszej ( dx11 podobno ma być ) gry.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2009 o 20:19, Bambusek napisał:

Ty to Ty, ale poczytaj sobie wojenki PC vs konsola. Co chwila argument, że konsola super
bo kanapa, bo TV HD 40" minimum itd. To nie stereotyp ani banialuki - konsolowcy SAMI
nakreślili taki obraz.


Z kanapą to prawda:) Nie siedzę przy klawiaturze i myszce tylko wygodnie na fotelu/kanapie wygięty pykam na padziku :P Wiadomo na TV w HD gry nabierają nowych barw. Ale ten argument jest częściej używany przez przeciwników. Że do konsoli trzeba wydać XXXX tysięcy na TV :P
Zresztą wojenek PC vs Konsola zupełnie nie rozumiem. Obie strony często walą utartymi schematami i ciągnąć się to może wiekami :P Jedni że na TV HD super, drudzy że TV drogi. Jedni że gry mają tańsze, drudzy że nie muszą martwić się o sprzęt który po chwili nie wyciąga ładnych detali i takie tam bla bla bla. Zadziwia mnie to że niektórym się to nie znudziło :P Dyskusji praktycznie nie ma, ale wojenka zawsze taka żywa:)
Konsole były i będą tak jak i PC. Prędzej granica między blaszakami i konsolami się zatrze niż jedna ze stron wygra :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2009 o 00:29, Stfforex napisał:

Prędzej granica między blaszakami i konsolami się zatrze
niż jedna ze stron wygra :P


Jeśli granica się zatrze, to będzie koniec idei konsol. Bo ta głosi, że jest to wyspecjalizowana maszyna do grania. Oczywiście nie wszyscy idą tropem S i MS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ale bynajmniej nikt nigdy nie zmusi mnie do zakupu konsoli. Prędzej

Dnia 24.09.2009 o 22:18, Dyffryn napisał:

przestanę grać w ogóle.

Takiej postawy nigdy nie pojmę. Wiesz ile omija cię hitów? Chociażby taki Uncharted 2 który jak na razie na Metacritics ma średnią 98/100 i przez większość recenzentów uznawany jest za najlepszą grę w historii. Grałeś w ogóle kiedyś na konsoli? Wiesz jaka to jest przyjemność? To zupełnie inny wymiar grania, coś czego zacietrzewieni pecetowcy nigdy nie pojmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... jak wyjdzie tak gdzieś na ferie, to wygodnie będzie go przejść :]
Czekam teraz tylko na pozostałe Asasyny i Wiedźminy i kończę z kupowaniem gier :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 04:51, amsterdream napisał:

>Ale bynajmniej nikt nigdy nie zmusi mnie do zakupu konsoli. Prędzej
> przestanę grać w ogóle.
Takiej postawy nigdy nie pojmę. Wiesz ile omija cię hitów? Chociażby taki Uncharted 2
który jak na razie na Metacritics ma średnią 98/100 i przez większość recenzentów uznawany
jest za najlepszą grę w historii. Grałeś w ogóle kiedyś na konsoli? Wiesz jaka to jest
przyjemność? To zupełnie inny wymiar grania, coś czego zacietrzewieni pecetowcy nigdy
nie pojmą.


Ok, ustosunkuję się do tej wypowiedzi, chociaż pytanie do mnie nie było kierowane :), ale też nie planuję zakupu konsoli, bo nie widzę sensu / potrzeby. Z góry zaznaczam, iż mimo że jestem zacietrzewionym pecetowcem to nie piętnuję innych ludzi, którzy grają w co chcą i na czym chcą.

A więc ile hitów mnie omija? Nie wiem, nawet na PC większości gier nie powąchałem. Dobieram tytuły dość wybrednie. Póki co nie ma gry, w którą bym w przyszłości chciał zagrać a nie byłoby jej na PC. Uncharted 2? Cośtam czytałem że jest taka gra. Ale szczerze mówiąc, to gdyby nawet była na PC, to nie zagrałbym w nią, chyba że ktoś by mi ją podarował. Jeszcze dekadę temu kręciły mnie gdy z różnych gatunków, teraz ew. śledzę info o komputerowych RPG''ach i pochodnych. I akurat U2 absolutnie nie leży nawet na granicy mojego zainteresowania. Zresztą aktualnie nie ma gry, która mogłaby mnie zainteresować, a której nie byłoby na PC.

Kolejna sprawa, że rok temu przeszedłem dwie ostatnie gry. Pół roku temu odstawiłem jedną w połowie, bo nie mam póki co czasu na granie, mimo że mam ochotę dokończyć ją oraz przejść jeszcze blisko 10 (!) innych gier, których jestem posiadaczem, ale cóż, czas... Dlatego też jak się uporam ze wszystkimi obowiązkami i nadrobię zaległości, kupię sobie pierwszego AC, może też jakiegoś Mass Effecta, jak będzie atrakcyjna cena oraz jeszcze kilka innych gier, które mam na oku (ale na razie nie kupię z wiadomego powodu :). Jeśli mi AC podejdzie, to i AC II też kupię. I nie zauważę tych wszystkich "hitów" o których piszesz, bo zwyczajnie nie jestem ich docelowym odbiorcą. Mam nadzieję że teraz taką postawę pojmiesz, ja nie mam zamiaru kupować czegoś, co mogę zastąpić czymś, co mam i mieć z całą pewnością będę.

Co do grania na konsoli, grałem kiedyś na PSX''ie: w Final Fantasy IX (chyba nigdy nie ogarnę fenomenu tych gier, absolutnie nie dla mnie, chociaż przerywniki filmowe - przynajmniej od strony wizualnej - naprawdę przednie), jakaś gra z Bladem w roli głównej (taka siepana, ale kiepsko się tym na padzie sterowało - może kwestia obycia, ale już w przypadku chęci zagrania w jakiegoś FPS''a na padzie to moim zdaniem krok wstecz do czasów, gdy grało się tylko przy użyciu klawiatury) oraz Tekkena (bodajże 3 część - tutaj akurat się pad sprawiał znakomicie i dlatego konsole kojarzą mi się z dobrą platformą do mordobić). Czy wówczas przesiadłbym się na konsolę? Nie. I teraz też tego nie uczynię, ani w planowanej przyszłości.

A teraz pytanie dotyczące argumentów innych użytkowników: a co mi broni grać na PC siedząc na fotelu czy kanapie? W Wieśka (czyli ostatnią grę) tak właśnie grałem (na fotelu). Tyle że na klawiaturze (kładłem ją na kolanach :) i myszce. Trzeba tylko trochę zorganizować sobie miejsce i da się zrobić.

Każdy gra jak lubi, w co lubi i na czym mu się podoba, bez sensu jest przekonywanie innych do jedynej słusznej racji tego czy tamtego. Ja wybieram zdecydowanie PC i jak raczej widać, nie ma skutecznej argumentacji do zmiany mojego punktu widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować