Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

The Sims 2

315 postów w tym temacie

Dnia 01.03.2008 o 12:20, WojtekLato napisał:

jaki jest najkorzystniejszy zawód

Chyba biznes. Ale to zależy od stanowiska. Im większe umjejętności ma sim, tym większe szanse na awans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 13:59, czarek.k napisał:

> jaki jest najkorzystniejszy zawód
Chyba biznes. Ale to zależy od stanowiska. Im większe umjejętności ma sim, tym większe
szanse na awans.

Chyba mu jednak chodziło o zawód, nie biznes.

@WojtekLato
Zależy od preferowanego stylu gry. Każdy ma swoje mocne i słabe strony, jedne mają więcej dni wolnych, inne mniej. Jedne mają wyższe pensje na starcie, inne na końcu. Jedne wymagają ukończonych studiów, inne nie. Zawsze pozostają alternatywne, i o wiele lepsze formy zarobku np. biznes (wymaga Własny Biznes) czy gra na giełdzie (wymaga Czas Wolny).

BTW: Staraj się nie spamować, raz zadane pytanie nie wymaga powtórzenia na forum ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 14:24, The Lurker napisał:

> > jaki jest najkorzystniejszy zawód
> Chyba biznes. Ale to zależy od stanowiska. Im większe umjejętności ma sim, tym większe

> szanse na awans.
Chyba mu jednak chodziło o zawód, nie biznes.

Mi nie chodziło o własny biznes, tylko o karierze biznes(symbol to taka teczka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 17:05, czarek.k napisał:

Mi nie chodziło o własny biznes, tylko o karierze biznes(symbol to taka teczka).

No tak, źle zrozumiałem ^^
Ale jak pisałem - moim zdaniem zależy co kto lubi. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2008 o 20:28, WojtekLato napisał:

ale mi chodzi najwieksza placa na najwyzszym stanowisku.
Dziekówa:) z góry

Jeżeli chodzi WYŁĄCZNIE o wysokość pensji na najwyższym stanowisku, to będzie to badacz natury (bodaj ponad 10 000 simoleonów). Ale uwaga - do pracy idzie się raz w tygodniu, więc zarobki aż tak duże znowu nie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam taki problem z włączeniem The Sims 2 otóż to, instalacja idzie wszystko ładnie pięknie i gdy chcę włączyć grę pojawia mi się komunikat "Włóż właściwą płytkę CD, wybierz OK i ponownie uruchom program" nie wiem co to jest, gra jest oryginalna. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 20:16, safran44 napisał:

Cześć mam taki problem z włączeniem The Sims 2 otóż to, instalacja idzie wszystko ładnie
pięknie i gdy chcę włączyć grę pojawia mi się komunikat "Włóż właściwą płytkę CD, wybierz
OK i ponownie uruchom program" nie wiem co to jest, gra jest oryginalna. Dzięki za pomoc.

O ile to podstawowa wersja gry, to może próbujesz włożyć niewłaściwą płytę? Sprawdź, czy masz włożone CD1, inne mogą nie odpalać gry. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Mam oryginalną polską wersję gry The Sims 1 i nie ma w niej wskaźnika.
Koledzy mówili, mi żebym włożyl płytę bo zarówno dźwięki jak i wskaźniki są na płycie.
Włożyłem płytę i nic. Dźwięki są, kursorów jak nie było tak nie ma. Nie mam pojęcia czy kiedykolwiek były,
bo ta płyta leżała dawno już w szafie i dopiero przedwczoraj ją odkopałem (hehe). Ale żeby w oryginale
nie było kursorów? Hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 20:14, KrzyCH1995 napisał:

Dzień dobry.

Witam.

Ten temat jest o The Sims 2, a ty się pytasz o część pierwszą gry. Zapytaj w odpowiednim temacie: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=7925&u=39

A co do samego problemu to nie mam pojęcia. Może gra się źle zainstalowała? Reinstalka czasem pomaga w takich przypadkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elo. Otóż z powodu nudy i żmudy gram w Simsy 2 już 3 godziny ;) Ale mam problem. Otóż mój Ben nie może się zaręczyć Marysi :D No po prostu nie wiem jak to zrobić. Może mi ktoś pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jest w ogóle taka opcja ''oświadcz się''?
Jeśli jest a nie przyjmuje to musisz więcej się z nią spotykać.
Jeśli w ogole nie ma takiej opcji to musisz codziennie z nią wychodzić gdzieś aż wskaźnik kontaktó wzrośnie do 100.
Nie jestem tego całkowicie pewien co napisałem, ale myślę że tak powinno być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 18:52, Kolumb95 napisał:

A jest w ogóle taka opcja ''oświadcz się''?

Jest, bo w pragnieniach ma "Zaręczyć się Marysi"

Dnia 17.03.2008 o 18:52, Kolumb95 napisał:

Jeśli jest a nie przyjmuje to musisz więcej się z nią spotykać.

Mam już max staty, 100, miłość, zauroczenie itp ;D

Dnia 17.03.2008 o 18:52, Kolumb95 napisał:

Jeśli w ogole nie ma takiej opcji to musisz codziennie z nią wychodzić gdzieś aż wskaźnik
kontaktó wzrośnie do 100.

Tak jak mówiłem, mam max.

Dnia 17.03.2008 o 18:52, Kolumb95 napisał:

Nie jestem tego całkowicie pewien co napisałem, ale myślę że tak powinno być

No nie do końca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że masz opcję "zaproponuj... zaręczyny", ale nie napisałeś co się tak właściwie dzieje. Nie przyjmuje ci tej propozycji, przyjmuje ale nie jesteś zaręczony czy wywala grę do Windowsa? Sprecyzuj problem, łatwiej ci będzie pomóc ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 19:08, The Lurker napisał:

Mówisz, że masz opcję "zaproponuj... zaręczyny", ale nie napisałeś co się tak właściwie
dzieje. Nie przyjmuje ci tej propozycji, przyjmuje ale nie jesteś zaręczony czy wywala
grę do Windowsa? Sprecyzuj problem, łatwiej Ci będzie pomóc ;]


eee? Po prostu nie wiedziałem jak się zaręczyć :D A jak będę miał problemy to dam znać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś opisał w dwóch zdaniach każdy dodatek do Sims 2. Chodzi mi o to co dany dodatek daje, dlaczego miałbym go wybrać i czy warto. Mam podctawkę i szukam ciekawego dodatku :) Wybiorę jeden - dziękuje za chęci jakiejś dobrej duszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś opisał w dwóch
> zdaniach każdy dodatek do Sims 2.
> Chodzi mi o to co dany dodatek daje, dlaczego miałbym go wybrać i czy warto. Mam podctawkę
> i szukam ciekawego dodatku :) Wybiorę jeden - dziękuje za chęci jakiejś dobrej duszy
> :P

No to zacznijmy od początku:

Na Studiach - simy w wieku nastoletnim mogą pójść na studia, które jednak dla mnie są dosyć nudne a ukończenie ich pod koniec jest trochę na siłę. Dają jednak 4 nowe, nietypowe kariery z równie nietypowymi nagrodami pracy.
Przy pasku aspiracji pojawia nam się pasek reputacji, który pozwala nam na lekką manipulację innymi simami.

Nocne życie - wprowadza do gry przedmieście, gdzie można znaleźć wiele dyskotek, klubów itp. Dodaje także chemię (czyli jak mocno dany sim podoba się drugiemu), dwie nowe aspiracje, wampiry, samochody i wiele innych drobnych rzeczy.

Własny biznes - nazwa mówi sama za siebie. Simy mogą w tym dodatku kupować i sprzedawać parcele publiczne, zakładać na nich przeróżne przedsiębiorstwa. Przedsiębiorstwo prowadzi się całkiem ciekawie, nie powiem. Dodane są też rangi - poziom umiejętności sima w danych robótkach ręcznych.

Zwierzaki - tu też wiadomo o co chodzi. Dodane są zwierzaki, które można tresować, wysyłać do pracy, (o ile ma się Własny Biznes to rozmnażać i sprzedawać). Ale nic szczególnego poza tym. Są jakieś drobne usprawnienia, ale mało znaczące.

Cztery Pory Roku - wprowadza tytułowe pory roku - zimę, wiosnę, lato i jesień. Simy będą doznawać w tym dodatku ulewnych deszczów, burzy z piorunami, śniegu bądź gradobicia. Wprowadzone są też dwie nowe rangi.

Podróże - simy mogą jechać na wakacje, kupować domki letniskowe. Mają też wypisane swoje wakacyjne przeżycia, jest ich dużo i "zaliczenie" wszystkich danym simem jest dosyć czasochłonne. Dodana zostaje tutaj spora liczba nowych karier (chyba 6). Wprowadzono możliwość noszenia biżuterii (nawet kolczyków w nosie).

Czas Wolny - ten dodatek wyjątkowo jakby nie zmusza nas do zmiany stylu grania simem aby poznać dodatek. Każdy sim ma tutaj 10 pasków zainteresowania w danej dziedzinie, wykonywania jakiejkolwiek czynności opartej na danym zainteresowaniu powoduje zapełnianie się paska. Simy dostają tutaj też pasek aspiracji życiowej, który zapełnia się poprzez długotrwały, wysoki poziom aspiracji albo poprzez znaczące wydarzenia (ślub, dziecko itp.)
Im bardziej zapełniony ten pasek, tym więcej mamy do rozdania każdemu simowi punktów, które wprowadzają nowe umiejętności itp. Dodano tutaj 5 nowych karier.


Każdy dodatek oczywiście wprowadza nowe meble, ubranka, fryzury oraz "nietypowych" simów (poza ostatnim dodatkiem), nowe interakcje itp. Nie napisałem o dodatkach z akcesoriami, bo wprowadzają tylko wyżej wymienione rzeczy (bez tych ostatnich). Uff, zebrało się tego ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystkie dodatki do The Sims 2 i nie zaluje.
Mam juz swoją wielopokoleniowa rodzine simow a zaczynalem robiąc 1 sima. A teraz rodzina siega juz 28 simow w 7 domach.
W tej rodzinie nie byl a ni rozu uzyty kod.
Tak wiec moge byc z Siebie dumny. :)
Ale to juz stare czasy.
Juz od pewnego czasu nie gram w Simy, a to przez, Gothici :)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować