Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Natal początkowo będzie drogi

31 postów w tym temacie

Czyli teoria kolejnego analityka legła w gruzach.
http://www.gram.pl/news_8gneH,e2_Pachter_Natal_niezbyt_drogi.html

Natal początkowo. Heh czyli co się stanie jeśli ludzie będą czekać??
Ludzie na początku nie będą kupować wiedząc że stanieje. Więc z góry zapowiadanie że będzie drogi tylko na początku nie jest zbyt dobrym ruchem.
Ludzie będą świadomi i będą czekać. A wtedy w ogóle ceny nie obniżą.

Natal to fajny sprzęt, ale nie oszukujmy się. Nie jest to jakieś super wypasione że ludzie będą od razu do sklepów lecieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xjumpaytech: dlatego napisałem o 299 czy 199 dolarach. To cena którą w USA się płaci za takie rzeczy, wiem, bo interesuję się sprzętem i bywam w Circuit City czy Best Buyu przynajmniej raz w tygodniu (w sensie osobiście, nie przez internet) i widzę jakie są ceny. A teraz zamień 299 bucksów, czy nawet te 199 na 299/199 euro (standardowy przelicznik) i dodaj polską marżę.

Poza tym nie oszukujmy się, mówimy o Microsofcie (i o Sony, patrząc na ich wynalazek), peryferia są w cholerę drogie. A przynajmniej były na początku.

Zobaczymy no, mam nadzieje, że aż tak drogie jak piszę to nie będzie, bo jeśli to faktycznie coś rewolucyjnego, to może Xbox w końcu stanie obok mojego PS3. I szczerze na to liczę, bo mimo, iż nie jestem podekscytowany i podchodzę do tego pomysłu sceptycznie (uważam, że wiele rzeczy które wypuszcza Microsoft, vide Vista czy Halo jest mocno ''przehypowane'') to chodzi mi tylko o dobrą zabawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 17:08, Xjumpaytech napisał:

> Będzie kosztować z 1000 zł.
> Mogę się założyć z każdym.
A ja mówię, że 400-500 zł, bo chwilę po E3 były plotki, że będzie kosztował 99$, a w
pięknym przeliczniku MS Polska właśnie tyle wychodzi. Nic dziwnego wandy od Sony mogę
powiedzieć już dzisiaj, że będą drogie i dużo droższe od Dualshocka 3 :).

Koszt produkcji natalki od początku będzie niski bo w jej podzespoły to nic specjalnego. Ale i tak obstawiam, że MS będzie ją sprzedawał za 150$ żeby od nahajpowanych fanów zedrzeć kasę, potem pewnie szybko stanieje do tych $99 (jak napisałeś). Natomiast myślę, że wszystkie nowe konsole będą sprzedawane z natalem i będą z 25-50$ droższe. Koszt dwóch wandów od SONY z PSEye szacuję na 150-200$. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 17:08, Xjumpaytech napisał:

> Będzie kosztować z 1000 zł.
> Mogę się założyć z każdym.
A ja mówię, że 400-500 zł, bo chwilę po E3 były plotki, że będzie kosztował 99$, a w
pięknym przeliczniku MS Polska właśnie tyle wychodzi.

Będzie dużo droższy. Głupi bzdyk w postaci Wifi oscyluje w okolicach 300zł(a kiedyś ponad grubo 400). A więc jeżeli za taką rzecz jak Wifi tyle krzyczeli to za swe "rewolucyjne" urządzenie będą chcieli duużo więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No a jak by inaczej, tak po za tym to kto się spodziewał, że będzie tanio? Może to głupi przykład, ale Wii od samego początku aż do teraz jest znacząco za drogie względem swoich możliwości technicznych. No, ale to tylko moja skromna opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam obstawiam powyżej tysiąca PLN, bo nie kupujesz dwóch kamer i paru kabelków tylko technologię, na stworzenie której MS wydało zapewne ponad 1mld $. A to nie tylko musi się zwrócić, ale trzeba przy tym też zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować